Papus: Rady zájemcům o studium tajné vědy

Moderátor: zebyja

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Papus: Rady zájemcům o studium tajné vědy

Příspěvekod Arex » 14 črc 2015, 16:49

Papus - portrét.jpg


1. Vždy si vyberte takové studijní středisko, kde je praktikována modlitba (ať už se jedná o jakýkoli kult).

2. Mějte na paměti, že opravdoví mistři nepíší knihy, protože pokoru a prostotu povýšili nad veškerou vědu. Je třeba se mít na pozoru před lidmi, kteří se považují za dokonalé nebo pontifiky.

3. Nikdy neskládejte přísahu, která by omezila vaši svobodu, ať se jedná o kněžský stav nebo tajnou společnost; pouze Bůh má právo přijmout přísahu trpné poslušnosti.

4. Nezapomínejte, že veškerá neviditelná moc pochází od Krista, Boha, který se oděl masem a kostmi, a to na všech úrovních. Nikdy nenavazujte v neviditelném světě kontakt s astrální bytostí nebo duchem, který smýšlí jinak. Nesnažte se získat "moc" - počkejte, až vám ji, pokud jste jí hodni, nebe samo udělí.

5. Nesuďte činy druhých a neodsuzujte svého bližního. Každá bytost, která získala své duchovní kvality díky zkouškám, utrpení nebo životu v odříkání a modlitbách, může být spasena, ať náleží k jakékoli církvi nebo vyznává jakýkoli světový názor. Byť křesťan, izraelita, muslim, buddhista nebo volnomyšlenkář, každá lidská bytost má schopnosti nezbytné k tomu, aby v řádu evoluce dospěla až k nebeské pláni. Soudit náleží Otci, nikoli lidem.

6. Můžete si být jisti, že nebe nikdy člověka neopustí, a to i v okamžicích, kdy pochybuje nebo v něj nevěří. Ve fyzické pláni existujeme pro druhé, nikoli pro sebe.

7. Uvědomte si, že očista těla prostřednictvím určitého režimu je dětinstvím, pokud ji ovšem prostřednictvím mlčení a lásky k bližním neprovází očista astrální a díky úsilí nesmýšlet zle o druhých a nepomlouvat nepřítomné i očista duchovní. Dávejte přednost modlitbě přinášející mír srdci před jakoukoli magií, která nepřináší než pýchu.

Ať se student zamyslí nad těmito radami, plody jisté zkušenosti a ať neučiní nic důležitého, aniž by se zeptal, zda se tím neproviní proti nebi. Sám pak později zjistí, zdali bylo dobré, že jsme ho již od počátku na vše upozorňovali.

(Papus: Základy tajné vědy. Vodnář 2015 (V TISKU). První úplné české vydání.
Naposledy upravil(a) Arex dne 14 črc 2015, 17:24, celkem upraveno 1 x.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Papus: Rady zájemcům o studium tajné vědy

Příspěvekod Rota » 14 črc 2015, 17:18

Arexi díky, to jsou velmi důležité rady. R

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Papus: Rady zájemcům o studium tajné vědy

Příspěvekod Adam » 14 črc 2015, 18:55

Taky, Lukáši, děkuji, teď si je ještě vzít k srdci a prodchnout jimi každý den...
Hovory už jsem pořídil a na Základy se také těším, byť teď čtu málo.
Adam
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Daniela Pink
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 3
Registrován: 14 říj 2015, 10:09
pohlaví: Žena

Re: Papus: Rady zájemcům o studium tajné vědy

Příspěvekod Daniela Pink » 21 říj 2015, 07:51

Prosím, vedeli by ste mi doporučiť nejaký kurz alebo školu hermetiky, ktorá je naozaj
korektná. Ďakujem. Najlepšie v Prahe.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Papus: Rady zájemcům o studium tajné vědy

Příspěvekod Adam » 21 říj 2015, 10:05

Zdravím, Danielo,

to není snadné - přehled o více či méně institucionalizované výuce hermetiky nemám, ale jsem toho názoru, že rychlá cesta k poznání nevede. Co člověk, to zkušenost, co škola, to názor... Nakonec si musíš hermetický světonázor stejně vybudovat sama ... a! ověřovat a korigovat ho životem - ten je v posledku nejvyšší instancí, jež nás učí. Asi to zní jako obecné kecy, ale ono se opravdu nedá dost dobře nechat proškolit na hermetika... Vždy se to vrátí k vlastní činnosti. Co se jistě dá - číst a skládat si teoretický náhled z knih, zrovna Papusovy Základy (toto vlákno, ve kterém jsi vznesla dotaz) jsou, myslím, dobrým pramenem. Mě třeba první vhled do hermetického chápání světa zprostředkoval Dethlefsen knihou Osud jako šance. Bardonova Brána je výborná a velmi praktická, ale některé věci zmiňuje jen velmi stručně - počítá s tím, že si je zájemce sám objeví, nebo je již zná... Záleží, co vlastně chceš, o co usiluješ?

Ať se daří,

Adam
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Daniela Pink
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 3
Registrován: 14 říj 2015, 10:09
pohlaví: Žena

Re: Papus: Rady zájemcům o studium tajné vědy

Příspěvekod Daniela Pink » 21 říj 2015, 11:45

Ďakujem veľmi pekne za radu.
Uvedomujem si, že je to hlavne o žití a dennodennom treningu, hlavne žiť morálne vôbec...
Vďaka za odporučenú literatúru. Ak by si ešte o nejakej vhodnej literatúre vedel, rada si ju prečítam..

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Papus: Rady zájemcům o studium tajné vědy

Příspěvekod Michal » 21 říj 2015, 16:19

Pokud umíš dobře anglicky, tak tu jiné možnosti jsou. Na The Divine Science otevírají nový ročník, tam se ale nedrží přímo Brány. A nějakou hermetickou školu zřejmě provozuje i Martin Faulks. V obou případech je výuka přes internet.

Uživatelský avatar
pegasi
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 10
Registrován: 17 říj 2015, 14:04
pohlaví: Muž

Re: Papus: Rady zájemcům o studium tajné vědy

Příspěvekod pegasi » 21 říj 2015, 17:40

nemam moc dobre skusenosti s pisomnymi kurzami vseobecne....bud ucit sa osobne od nejakeho majstra alebo za tie peniaze nakupit si kvalitne knihy a snazit sa kontaktovat napriklad s nejakou praktizujucou skupinou z netu...
a ktore knihy by som odporucil???
tak samozrejme Branu od Frantiska Bardona. potom odlisny system, ktory vsak ma podobne ciele ako Brana (zivlove vyrovnanie, prebudenie a rozvoj bdelosti, rovnomerny rozvoj tela, duse a ducha...), a ktory ju vhodne doplna, ponuka "stvrta cesta" od Gurdzijeva... Sam Gurdzijev bol povazovany za skveleho maga....
zakladne knihy o tejto ceste su napriklad: Pohledy ze skutecneho sveta (Gurdzijev), Hledani zazracneho (Uspenskij), Ctvrta cesta (Gurdzijev)...
tu je klub stvrtej cesty v prahe:

https://sites.google.com/site/gurdjieffcz2/aktuality

Dalej su dobre knihy a ucenie od ceskeho hermetika P.Lasenica...napriklad kniha "hovory s lasenicem", ci "prednasky pro universalii a horev klub".
tiez knihy Gustava Meyrinka...napriklad nejake prakticke rady su od neho v knihe D.Z.Bora v stati "promena krve"...
a v Brne tusim robi kurzy magie Zuzana Antares...ta sa myslim zameriava na thelemu, zivlovu magiu a tarot...
a ak chces sa ucit aj astrologiu, tak na zaciatok su dobre knihy od Tatiany Husek Goesovej - Astrologie a sebapoznani, ci Encyklopedia astrologie od Aubierovej.... hermeticke signatury mozes najst v knihach od Jana Kefera - Prakticka astrologie, ci od Lasenica - Astrologie...

Daniela Pink
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 3
Registrován: 14 říj 2015, 10:09
pohlaví: Žena

Re: Papus: Rady zájemcům o studium tajné vědy

Příspěvekod Daniela Pink » 21 říj 2015, 18:23

Ďakujem za Vaše príspevky..
Momentále som začala čítať knihu Osud ako šanca. Autor sa tiež odvoláva na svoju knihu, Zážitek znovuzrození.
Obsahuje praktické cvičenia na vyrovnanie polarít. Má s ňou niekto skúsenosti? Dá sa zohnať?
S astrológiou ako takou, nemám veľa skúsenosti.. Skôr s numerológiou.
Pozriem si všetko čo mi odporúčate detailnejšie.
Vďaka.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Papus: Rady zájemcům o studium tajné vědy

Příspěvekod Arex » 21 říj 2015, 19:45

Daniela: Zkus přečíst k tomu, co čteš, ještě toho Papuse, kterého tu už zmiňoval Adam, a nech si to projít hlavou. Ono není řešení zaplevelit si hlavu sloupcem knih - teď musíš napřed zjistit, k čemu Tě to táhne nejvíc. Zkus prostě číst tak, aby Tě to obohatilo, ale nezasypalo. Hodně štěstí!

Papus: http://www.kosmas.cz/knihy/210855/zaklady-tajne-vedy/
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Papus: Rady zájemcům o studium tajné vědy

Příspěvekod Adam » 22 říj 2015, 09:26

Tak už ji mám! Krásná kniha! Díky, Lukáši, žes jí pomohl na svět v této podobě!

Adam
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Papus: Rady zájemcům o studium tajné vědy

Příspěvekod Arex » 22 říj 2015, 12:07

Adam: Uznání mě těší, ale už mám tu zkušenost, že jednou mne svět chválí a jindy by o mne nikdo ani neopřel kolo. Takže: jsem rád, že se Ti knížka líbí, já si jdu mlsnout trochu pokory. :-)

Všechnu slávu Papusovi!
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Cela
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 27
Registrován: 10 lis 2014, 21:02
pohlaví: Žena
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Papus: Rady zájemcům o studium tajné vědy

Příspěvekod Cela » 22 říj 2015, 15:38

Právě mi došla, už se moc těším až ji otevřu.... :)


Zpět na “Mentální úroveň - 1. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti