Usínání

Moderátor: zebyja

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Usínání

Příspěvekod Lumpino » 12 kvě 2013, 07:44

Je faktem, že při magických cvičeních by člověk neměl usnout, ale naopak zachovat plnou bdělou pozornost. Na druhé straně v praxi = nikoliv při cvičení - lze spánek plnohodnotně využít. Protože čím se mysl zabývá v době před usnutím, tím se podvědomí, duše, ..... e.t.c. zabývývá celou noc.
Na tom staví třeba takzvaná Sankalpa, východní technika využívající spánek.
http://jenia.sweb.cz/sank.html
Článek je podaný přísně materialisticky, vyšel za vlády bolševiků takže v opačném případě by jej nedovolili otisknout. Ale na východě se využívá hlavně v duchovních technikách.
Východní jogini říkají "kdo usíná s myšlenkou na světlo, bude celou noc ve světle."
Také, Bardon stavěl na staroegypském zasvědcení - alespoň co jsem četl - a již ve starém Egyptě byl spánek hojně využívaný v magické praxi. Samozřejmně v praxi, nikoliv ve výcviku.
Viz překlady egyptských (a také řeckých) magických papyrů.

Ještě bych k tomu doplnil, že úplným vyprázněním mysli se člověk může otevírat cizím vlivům. Takže úplné vyprázdnění mysli v době před usnutím, kdy se člověk přestane vědomě kontrolovat? Pokud se mýlím, ať mne někdo opraví. :?:

FTX

Re: Usínání

Příspěvekod FTX » 19 bře 2014, 22:52

Jo, ale tam ti musí zůstat jedna složka tvé bytosti, která je pozorovatel. Ten naopak musí být naprosto bdělý, vnímavý, nezaujatý a nehodnotící. (Tohle říkal E. Tolle.) Takže jasně vnímáš každé šustnutí, šumění listí zpěv ptáků a jiné. A pozorovatel je si plně vědom i každého jiného vlivu odkudkoliv.

To, co píšeš, se stane jen tehdy, když tuto složku tvé bytosti potlačíš.

A když třeba v průbehu meditace začne hořet, takk očekávám, že meditaci okamžitě zrušíš a půjdeš to hasit. A to právě proto, že jsi bdělý.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Spánek

Příspěvekod Cagliostro » 15 čer 2015, 22:15

Adam píše:
Co mne zajímá a co řeším:

- vaše zkušenosti s typy skřivan / sova

Já jsem hodně sova, po půlnoci ožívám :-) Navíc mi vyhovuje, že v noci mohu nerušeně pracovat - je klid. Ale na druhou stranu, když v nějakém období vstávám pravidelně brzy ráno, tj. třeba mezi 4-5 hod., tak ten ranní čas mi dělá nesmírně dobře - tím spíš, když ho věnuji cvičení a sobě samému.




Vrátím se k trochu vousatému tématu. Jsem člověk, který nemůže jen tak usnout. S nocí nemám problém, spíše se mi nikdy nechce spát a ranní brzké vstávání mi nedělá problém.

Adam píše:- množství spánku

Docela rád bych vystačil třeba se třemi hodinami denně, ale nestačí mi to, nedokážu spát tak efektivně :-) mám sice období, kdy to tak táhnu, třeba i měsíc, ale únava se postupně střádá a podepisuje se to na mojí pozornosti, výkonu a trpělivosti přes den.

- 20 min. po obědě

Zkrátka "šlofík přes den" - docela často, když si ho dám, cítím se osvěžený více, než po celonočním spánku, čím to je? A jak to máte vy?



Nepravidelně, občas takové odpolední vydechnutí na dobití baterek je efektivní. Záleží na každém člověku, jak je unaven a na okolnostech. Pokud se praktikuje tento odpočinkový stav, neměl by přesáhnout hodinový limit.

Adam píše:
Na čem spíte, jaké materiály vám svědčí, pokrývky, polštáře, pyžama, ... Co váš spánek podporuje/narušuje.



Nevím jak jsou oblíbená pyžama, nicméně já jsem si oblíbil normální všední oblečení, obyčejné triko a kraťasy.

Dále podotýkám, že téma okolo spánku je na více místech tohoto fóra:

viewtopic.php?f=20&t=1344&p=14275&hilit=sp%C3%A1nku#p14275
viewtopic.php?f=20&t=589&hilit=sp%C3%A1nku
Naposledy upravil(a) Cagliostro dne 16 čer 2015, 22:48, celkem upraveno 1 x.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Usínání

Příspěvekod Adam » 16 čer 2015, 20:04

Díky, Cagliostro ;-)
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha


Zpět na “Mentální úroveň - 1. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti