Asi dotazy a dojmy.

Moderátor: zebyja

Trias
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 2
Registrován: 15 pro 2011, 11:17
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Asi dotazy a dojmy.

Příspěvekod Trias » 15 pro 2011, 12:56

Zdravím,
chtěl bych se zeptat těch zkušených na pár věcí ohledně M. úrovně tohoto stupně, protože úplně přesně nevím, jak to mistr Frabato myslel.
Ohledně toho soustředění se na 1 myšlenku. Jak "komplexní" ta myšlenka může(má?) být? Uvedu na příkladu: měla by to být myšlenka jednoduchosti největší, jako např. pouhá barva, zvuk, či to má být vizuální obraz, píseň, anebo(to by bylo nejlepší) tam může být nějaký pohyb, jako např. kyvadlové hodiny, jak se kývají, pták jak letí, tanečnice jak tancuje atd.? Jak komplexní ta 1 myšlenka může být?
A ohledně vědomého dýchání, představujete si jen to zdraví obecně či co, anebo si představujete, jak budete vypadat, až budete zdraví, tedy přímo tu vyléčenou nemoc? V tomhle mohl být konkrétnější. Ohledně pozorování myšlenek, já to teď dělám tak, že si na mobilu nastavím časomíru 10m10s a pak tedy pozoruju své myšlenky. A potom se snažím vybavit si co se mi honilo hlavou za těch 10 minut.
Ohledně toho dělání všeho s plným vědomím, asi není myšleno úplně "všechno, tedy i ležení na gauči, páč pak by člověku už nezbyl vůbec žádný čas na přemýšlení o něčem jiném. Já když se snažím o plné soustředění na to,co zrovna dělám, tak se mi hlava úplně vyprázdní, takže pak si připadám jak Homer Simpson. Magický deník si píšu každý den, ohledně introspekce, taky máte vypsanejch takovejch vlastností, dobrých i špatných, že se vám to tam skoro nevejde? já mám valnou část napsanou v tom nejčastějším sloupečku, možná až moc.
Jen sem chtěl tak ňák shrnout mé otázky a dojmy z té knihy. Jestli něco nedělám špatně a tak, kdybyste odpověděli, velmi bych to ocenil, jak jistě víte, tohleje velmi důležité a proto bych to chtěl dělat správně. Díky
T.
EDIT!:Můžete mi odpovědět, PROSÍM :?:

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Asi dotazy a dojmy.

Příspěvekod marvin » 20 pro 2011, 12:33

ahoj,
ptáš se stále dokola na tu jednu samou věc, na kterou se ptali lidé už před tebou. doporučuji ti trochu si fórum projít, pročíst si pár příspěvků na toto téma, než znova položíš stejnou otázku.

odpověď zní, že stačí jakákoliv jednoduchá myšlenka, slovo, idea, kterou jsi schopen podržet v mysli. může to být obraz, nebo jiný vjem, ale tomu se potom věnují další stupně
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Trias
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 2
Registrován: 15 pro 2011, 11:17
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Asi dotazy a dojmy.

Příspěvekod Trias » 21 pro 2011, 20:01

(povzdech) a jak se asi v té změti mám orientovat? na tomto fóru jsem strávil hodiny a kdybych našel co jsem hledal, tak se na to asi neptám. asi. opravdu by to potřebovalo mít svého mistra, který by mi odpověděl na mé otázky. jsem tu poprvé, také mě přivítáš jako ostatní? nebo už sem nikdo nechodí? Ty jsi mi na nic neodpověděl, tvá slova mi nic neosvětlují, asi to jde vysvětlit jen myšlenkama.
Kdyby to nebyla velká námaha, mohl bys mi říct, kde jste to tady už probírali? Jsi moderátor ne, tak bys mohl novým členům pomoct. Čekal jsem, že budete vstřícnější pane, a ne že mi odpovíte tak pozdě, když se podívám na odpovědi jiných příspěvků, tak tam jsou odpovědi ještě ten den kdy to psal, nejpozději pozítří.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Asi dotazy a dojmy.

Příspěvekod marvin » 21 pro 2011, 20:50

(smích) čekáš, že zde najdeš rychlé osvícení :)
ne, dělám si srandu. jestli sem se tě dotkl, tak se omlouvám. protože čtu všechny příspevěky postupně jak přicházejí, tak mám pocit, že se na tu otázku snad ptal každý. teď dokonce to někdo znovu otevřel na yahoo groups, tak bych ti mohl poslat odkaz na anglický text, ale nevím jesli nemáš problém s překladem. nicméně je to napsané výborně.
abych tedy napravil své přivítání, zkusím ti poslat pár linků na tento dotaz z fóra : )
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Asi dotazy a dojmy.

Příspěvekod marvin » 21 pro 2011, 20:54

zkus si projít tohle http://frabato.cz/viewtopic.php?f=8&t=9 jakož i tohle http://frabato.cz/viewtopic.php?f=8&t=118 .. v podstate je to na foru vicekrat.. pokud pouzijes vyhledavani, tak taky najdes par odkazu
nebo si precti komentare od misteleho http://frabato.wz.cz/mistele/mental1.htm

tohle forum neni zase tak rozlehle..kazdy topic ma jenom par prispevku.. pokud bych to proklikaval jednotlive tak to musim mit projite za par minut..

kdyby to stale bylo malo, tak dej vedet
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Windik
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 66
Registrován: 10 zář 2011, 19:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Asi dotazy a dojmy.

Příspěvekod Windik » 23 pro 2011, 12:35

Mrkni na příspěvky od Anubise , mi dost pomohli.

Uživatelský avatar
Tania
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 2
Registrován: 15 pro 2020, 01:12
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Asi dotazy a dojmy.

Příspěvekod Tania » 11 led 2021, 22:33

Co se tyka negativniho zrcadla, nevim, jak to vyslo ostatnim, ale me doslo, ze ustrednim bodem negativnich vlastnosti je prosty strach. Napriklad zavist, proc zavidis druhemu? Bojis se, ze sam nebudes mit dost, nebo nejsi takovy a takovy. Proste jakakoliv negativni pohnutka mi vychazela ze strachu. Ale strach, jako takovy, jsem u zadneho zivlu nenasla. Konzultovala jsem to a jedna zena, ktera dosla dal, zaradila strach do zivlu vody. Coz by i sedelo vzhledem k tomu, ze byva schovany tak hluboko v podvedomi, ze na nej ani nevidime. A strach, se domnivam, vzniknul z iluze odloucenosti, tedy vlastne padu do hmoty/duality. Tohle jsem zatim pochopila.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Asi dotazy a dojmy.

Příspěvekod Adam » 22 led 2021, 14:32

Ad strach - přikládám kousek z historické korespondence s Arexem - je to už sedm let, tak nevím, jestli by to dnes nepřeformuloval :-) Já jsem si z toho vzal, že strach vlastně není živlová vlastnost, že je univerzálnější a hlubší a konkretizovat se může prostřednictvím kteréhokoliv živlu...

Strach není hříchem, protože to není vlastnost člověka; je to základní vlastnost naší animální složky (zvířete, chceš-li). Tato otázka nás může vést k hermetické definici hříchů - jsou to animální vlastnosti, které naším omylem ulpěly na prožívání naší lidské identity. Strach na "člověku" v nás ulpět nemůže, protože Staří nenazývají člověkem naše fyzické tělo, ale naší duši. Čeho se asi tak může bát duše, složená z intelektu, principu individuace a rozumu? Může se "bát" jedině omylu, ulpívajícího na jejím zosobnění, a tento omyl analyzujeme jako hříchy...
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha


Zpět na “Mentální úroveň - 1. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host