Vnímání přítomného okamžiku

Moderátor: zebyja

Uživatelský avatar
kedrigern
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 148
Registrován: 08 srp 2010, 19:41
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 25×
Obdrženo poděkování: 27×

Vnímání přítomného okamžiku

Příspěvekod kedrigern » 27 kvě 2012, 14:13

Původně jsem to chtěl napsat do sledování myšlenek, ale asi bude lepší to založit jako nové téma.

Ankhur píše:Zkus cvičit, třeba i během dne, přenesení do přítomnosti - zkus vnímat všemi smysli vjemy z TEĎ - vůni vzduchu, teplotu, barvy kolem sebe, hluky a zvuky. Zkus jen být a vnímat - myšlenky tím vytěsníš

Souhlas. Já se o toto pokouším a je vidět, že pokud se mi daří zaměstnat svoji pozornost sledováním vjemů, zbývá velmi málo pozornosti, kterou by si mohly uzurpovat myšlenky.
Přitom se mi včera stala jedna věc. V okamžiku, kdy se to stalo, jsem to jen zaznamenal a pokračoval dál a až později zpětně jsem se v tom začal vrtat. Na jednu stranu mám tendenci to považovat za něco, co znamená, že jsem to cvičení dělal dobře, na druhou stranu to může být bezvýznamná věc a moje tendence v tom něco hledat je pak jen odrazem mé touhy postoupit někam dál.

Tedy o co šlo. Pokud se snažím věchno dělat vědomě a vnímat okolí, dělám automaticky vše pomaleji, abych měl na toto vnímání čas, tím jsem více v jakémsi klidu. Včera jsem byl nakupovat v globusu, během nakupování jsem se snažil o vnímání přítomného okamžiku a po zaplacení u pokladny, když jsem šel k autu, jsem najednou zaznamenal rozdíl mezi mým klidem a spěchem davu kolem mě. Jako kdybych já byl v jiném světě, (kde neexistuje spěch) a ten spěchající dav byl také v jiném světě. Později mě napadl ještě příměr, jako bych se díval doma v klidu v křesle na spěchající dav v obrovské 3D televizi zabírající celé mé zorné pole. Pak ten pocit ustoupil.
May the Awareness be with you. Kedrigern z Hor Tichého Hromu

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Vnímání přítomného okamžiku

Příspěvekod Ankhur » 28 kvě 2012, 09:04

Takových vjemů bude přibývat. Čím víc se zklidníš (těkající vědomí), tím víc začneš vnímat věci, které Ti doposud unikali.
Začneš intuitivně vnímat vjemy (energie) za vším - situacemi, lidmi.... Jen zaměříš vědomí a intuitivně vnímáš - podobně jako se Ti to stalo s tím davem.

To co jsi pocítil bylo zřejmě rozšířené vědomí. Pohled vědomí se z úzkého zaměřého paprsku roztáhne na vnímání 360% stupňů (jak ty píšeš 3D)...dáli se to tak slovně nějak popsat (nebo napsat jako přípměr). Prostě vnímáš jinak než běžně.

Co se týká času - lineární vnímání času je jedna z iluzí vnímání (minulost, součastnost, budoucnost). Existuje jen jeden bod.

Dál zkoušej, být si vědom sám sebe. Zkus jen vnímat a nedělat si následné logické závěry, pokud Tě něco intuitivně napadne. A tomu co intutivně přichází důvěřuj.
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

locki
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 61
Registrován: 02 pro 2011, 23:54
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnímání přítomného okamžiku

Příspěvekod locki » 01 čer 2012, 10:42

Jeden pristup, ktery se mi k vnimani pritomnemu okamziku osvedcuje. Nechat "sam sebe veci vykonavat". Udrzuje to prirozeny vztah(chce-li nekdo odstup) k vykonavanemu a zaroven to elegantne eliminuje beh nahodilych myslenek i pripadnych nezadoucich doprovodnych emoci. Clovek je jednoduseji tady a ted.
Stay well on your way and follow the Sign.


Zpět na “Mentální úroveň - 1. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host