Negativita

Moderátor: zebyja

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Negativita

Příspěvekod Tomáš » 03 led 2013, 00:32

Zdravím. :)

Mám otázku, která mě trápí už poměrně dlouho a týká se negativních myšlenek. Zajímalo by mě, jak se jich zbavit? Popř. jak je přeměňujete? Nebo se ovládáte? Ovládání mi činí velké dilema, neboť se tím strašlivě vysiluji. Ovšem pokud bych propadl např. hněvu, tak bych byl také vysílený. Existuje vůbec situace ve které je správné chovat se negativně?

V poslední době mě totiž velmi aktivně napadají a myslím, že začínám být svým způsobem šílený. Strašlivě to bolí. Nemyslím fyzicky, ale mentálně.

Doufám, že mi někdo dokáže zodpovědět tyto otázky. Zkusím o tom meditovat. Třeba také na něco přijdu. :)

Pěkný večer. ;)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Negativita

Příspěvekod marvin » 03 led 2013, 08:18

asi by to hlavně chtělo přijít na to, z čeho to negaitvní pramení. a taky bys měl rozvést co to je ? - hněv, vztek? zloba? na někoho? na něco? na sebe?

pracuj s introspekcí. je to jenom psychologie. nemusí v tom být nic "magického" ..

možná si musíš vyřešit nějaký problém. hledej příčinu a zdroj. potlačovat to násilím může mít krátkodobě svůj smysl, ale dlouhodobě tě to zbytečně bude vysilovat.

ovládání je dobré, tomu se asi nevyhneš..ale jdi po tom počátku..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Nexus
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 19 čer 2009, 13:46
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Negativita

Příspěvekod Nexus » 03 led 2013, 09:56

Ahoj,
mám stejný problém. Nejvíce mě trápí, že díky nim něco vytvořím a nebo, že je někdo uslyší,což mě žene do ústraní .Zatím je pouze pozoruji a díky tomu se snižuje jejich četnost, je pravda že příčinu to neřeší .Teď mě tak napadá že to může být lhostejnost k sobě samému nebo k životu - opravdu nevím ..(Zatím sem to hlouběji neřešil)
Díky všem za odpovědi a tripaři držím palce .-)

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Negativita

Příspěvekod Tomáš » 03 led 2013, 12:26

Já znám příčinu. Mám strach z bolesti, ale nevím jak se toho zbavit. Je to strašlivě silné. víc vzhledem k tomu, že dělám veslování, které bolí při každém tréninku. Tzn., že jsem v kontaktu s tímto strachem každý den. A přestat bych sice mohl, ale. naštval bych lidi které mám rád, což nechci. Ikdyž bych strašně rád přestal a dělal naplno bránu. Což teď nemůžu jednak kvůli únavě jednak kvůli času. :-/
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Negativita

Příspěvekod Tomáš » 03 led 2013, 16:03

Nexus píše:Ahoj,
mám stejný problém. Nejvíce mě trápí, že díky nim něco vytvořím a nebo, že je někdo uslyší,což mě žene do ústraní .Zatím je pouze pozoruji a díky tomu se snižuje jejich četnost, je pravda že příčinu to neřeší .Teď mě tak napadá že to může být lhostejnost k sobě samému nebo k životu - opravdu nevím ..(Zatím sem to hlouběji neřešil)
Díky všem za odpovědi a tripaři držím palce .-)


Po určitém čase mě to tak zachvátilo, že jsem to nemohl skoro ani sledovat. Strašně mě to ochromilo... No teď jsem opět zase šťastný. Vždyť je to pouze zábava ne? :) Navíc co může ohrozit nesmrtelného mimo různých paktů a hrůzných činů, kterých by se dopustil? Něco dalšího možná, ale sport to nejspíš nebude. :)

Také ti držím palce příteli. :)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Negativita

Příspěvekod marvin » 04 led 2013, 09:27

Tripař píše:Já znám příčinu. Mám strach z bolesti, .... naštval bych lidi které mám rád, což nechci. Ikdyž bych strašně rád přestal a dělal naplno bránu. Což teď nemůžu jednak kvůli únavě jednak kvůli času..


hele tak je super že aspoň víš z čeho to pramení. strach má své místo a svou úlohu. ale rozhodně mu nesmíš podléhat.

takže buďto se mu postavíš, nebo mu uhneš z cesty. musíš si říct, jestli pro tebe má smysl takhle trénovat veslovat, pokud to tolik bolí. jestli to pro tebe má cenu. jestli výsledek, jehož dosáhneš má pro tebe smyl..

druhá věc je také strach, strach z toho že někoho zklameš. rodinu, blízké, atd atd atd.. ale jde především o tebe.musíš se s tím srovnat. vyrovnat se stím co vlastně chceš. pak už to půjde.:)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Negativita

Příspěvekod Tomáš » 04 led 2013, 11:07

Díky za odpověď. :) No už jsem se do něj pustil. Snažím se harmonizovat čakry (dle Sharamon Základní kniha o čakrách) a kontrolovat mysl v zatím největším měřítku v jakém jsem to kdy dělal. Mým velkým pomocníkem jsou Mlčení, Odvaha, Vědění, Chtění. Vždy si říkám, že je to to co mág musí mít a zatím to funguje. :)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 99×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Negativita

Příspěvekod Firzen » 06 led 2013, 21:11

Na negativní myšlenky znám jeden velmi silný nástroj. Jedná se o binaurální nahrávku, která pozmění stav vědomí, a tím zaniknou negativní myšlenky či emoce. Je to doslova útok brutální silou, a fungovalo mi to i tehdy, když jsem byl úplně v koncích. Žádné vedlejší účinky jsem nezpozoroval. Nemyslete si však, že se jedná jen o jakousi berličku. Díky pár poslechům této nahrávky (asi 5x jsem si to pouštěl) postupně tyto silné negativní myšlenky úplně zmizely! Nyní již netrpím ničím podobným, a to jsem přitom zažil i depresi.

Stáhnout nahrávku lze tady: http://www.uloz.to/xGEeKyU/antisad-mp3 (pouze se sluchátky)

Vím, že se na ni možná budete dívat nedůvěřivě, ale vyzkoušejte ji, a uvidíte. Nahrávka funguje pouze při použití sluchátek!

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Negativita

Příspěvekod Tomáš » 06 led 2013, 21:22

Vyzkouším. :)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
Nexus
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 19 čer 2009, 13:46
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Negativita

Příspěvekod Nexus » 07 led 2013, 15:54

Ahoj, ten výraz slyším poprvé uvidim co z toho vyleze :-)díky

Uživatelský avatar
Windik
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 66
Registrován: 10 zář 2011, 19:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Negativita

Příspěvekod Windik » 07 led 2013, 17:16

a co tohle : http://www.youtube.com/watch?v=EXw1Qwecez0
nechci zbytečně spamovat, vím ,že už to tady jednou bylo ,po tomhle negativní myšlenky mít nebudeš ;)

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 99×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Negativita

Příspěvekod Firzen » 07 led 2013, 17:35

Moc krásné :-) Ještě se musím podělit o heart sutru, kterou třeba někdo nezná: https://www.youtube.com/watch?v=-c9-XaA2f00
Je to výborná skladba přinášející lásku. Působí tedy myslím zejména na 4. čakru.

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Negativita

Příspěvekod Ankhur » 08 led 2013, 22:55

V okamžiku, kdy si to uvědomíš...uvědom si, kde je myšlenka a kdo/co myšlenku pozoruje. Nemůžeš být obojím... Uvědom si to a jen vnímej...neodháněj...nebojuj silou...zkus zaujmout postoj tichého pozorovatele, kterému to je jedno... Nejsi myšlenkou...
Pokud tomu nebudeš dávat pozornost a nebudeš se tím následně užírat, tak to časem vysílí a opadne a uklidní se to.

Pravdou je, že z našeho pohledu je vše jen tak silné, kolik síly tomu sami dáme a jak moc sami tomu věříme...
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Negativita

Příspěvekod Tomáš » 08 led 2013, 23:11

Ano. To je pravda. :) Mým velkým pomocníkem je negativní stav, který v podstatě vylučuje jakoukoli negativitu. :))
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
Nexus
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 19 čer 2009, 13:46
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Negativita

Příspěvekod Nexus » 09 led 2013, 16:21

Ankhur píše:V okamžiku, kdy si to uvědomíš...uvědom si, kde je myšlenka a kdo/co myšlenku pozoruje. Nemůžeš být obojím... Uvědom si to a jen vnímej...neodháněj...nebojuj silou...zkus zaujmout postoj tichého pozorovatele, kterému to je jedno... Nejsi myšlenkou...
Pokud tomu nebudeš dávat pozornost a nebudeš se tím následně užírat, tak to časem vysílí a opadne a uklidní se to.

Pravdou je, že z našeho pohledu je vše jen tak silné, kolik síly tomu sami dáme a jak moc sami tomu věříme...


Ahoj,je důležité se pídít po příčině? Je pravda, že podle tvé rady ztrácejí na významu dá se řict, že hned mizí.Vždycky jsem to bral tak, že mé ego cití, že nademnou ztrácí moc a proto používá takovéto nastroje pro udržení se.:-)I když pravá příčina může být samozřejmě jinde.-)


Zpět na “Mentální úroveň - 1. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů