Poznání prázdnoty mysli.

Moderátor: zebyja

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Poznání prázdnoty mysli.

Příspěvekod Tomáš » 18 říj 2015, 21:51

Děkuji Floxi. :-)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
Tania
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 2
Registrován: 15 pro 2020, 01:12
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznání prázdnoty mysli.

Příspěvekod Tania » 11 led 2021, 22:24

Dlouho mi trvalo pochopit, o cem se vlastne mluvi - treba pozorovani myslenek - to by aspon byla zabava (proto rada spim, ze se aspon neco deje :D ). Prazdnota mysli - moc me to nebavi, neb se nic nedeje ;) (a to jsem i zkousela cekat, zda se neco neobjevi, a nic :) ) . Ale pravda, kdyz se do mysli zakousne nedbytne tema, tak je to tak otravne (a casto znicujici), ze je nejlepsi dojit k nejakemu pochopeni, aby clovek dosahl klidu. Ale nejsem jedina, komu v hlave normalne nic nebeha (opravdu jsem to u sebe nekolikrat vedome zkoumala). Ale zase, kdyz prijde nejaka zasadni myslenka (tyka se to predevsim meho vyzkumu Zlate Koruny, a ta je “nase”), tak ji jdu hned overit. Takze rady - jdi do nitra a bud tichym pozorovatelem - jsem vubec nechapala - pozorovatelem ceho?

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Poznání prázdnoty mysli.

Příspěvekod Flox » 12 led 2021, 12:30

Pokud máš doopravdy prázdnou mysl, tak během toho nevytváříš myšlenky, že tě to nebaví. Stejně tak tam nebude ani myšlenka očekávání.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznání prázdnoty mysli.

Příspěvekod marvin » 13 led 2021, 09:14

Ono to není jenom o stavu mysli, je to o celém rozpoložení těla. Lidi se u prázdnoty snaží tento stav vynutit pomocí hlavy, čímž směřují energii do hlavy a opět podněcují myšlenky. Dobrá praxe je, rozložit pocit do celého těla a úplně se uvolnit. Myšlenky jenom odsekávat, hrát si s energií a naladěním. Rozprostření a uvolnění je klíč. Žádné emoce (myšlenkové). Jenom pocit prázdna, ničeho, nicoty.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.


Zpět na “Mentální úroveň - 1. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti