Je nutné si ZAPAMATOVAT všechny myšlenky při kontrole?

Moderátor: zebyja

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod balamunt » 12 říj 2010, 18:11

To je Kedrigerne zajímavá otázka, jak dojde k uložení do paměti. Pokud přijde myšlenka a já jsem pozorovatel, pak si ji uvědomuju a ona se automaticky ukládá do paměti, ona nezmizí do nicoty. Nic nemusím dělat. Aby se myšlenka uložila do paměti, pak nemusím nic dělat, to je automatická záležitost. Třeba pozoruju okolní krajinu jako pozorovatel, nic nekomentuju, nerozvíjím pouze pasivně pozoruju, pak se tyto vjemy musí uložit do paměti, nic nemusím dělat. A pak je musím být schopen z paměti vyvolat, pokud paměť dobře funguje. Vše je stejně uloženo v Akaši, každá myšlenka, cit apod. Paměť je pak i správné spojení s Akašou. Např. zasvěcenci jsou schopni vymazat vzpomínky nějakého člověka tak, že přeruší jeho spojení v určitých oblastech s Akašou.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 12 říj 2010, 18:33

balamunt píše:Pokud přijde myšlenka a já jsem pozorovatel, pak si ji uvědomuju a ona se automaticky ukládá do paměti, ona nezmizí do nicoty.


Ano a kvalita paměti jedince se mění podle toho, jaký k ní má přístup. Když si člověk myslí, že má svou pamět (že do ní něco ukládá apod.), tak má přístup jen k omezenému množství informací = pamatuje si kulové. Čím více opouští osobní paměť, tím má lepší přístup k paměti kolektivní. Je tam ale určitý skok, kdy musí zariskovat a vzdát se na chvíli celé své osobní paměti, čehož se mnoho lidí bojí.

Uživatelský avatar
kedrigern
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 148
Registrován: 08 srp 2010, 19:41
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 25×
Obdrženo poděkování: 27×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod kedrigern » 12 říj 2010, 23:26

balamunt píše: Nic nemusím dělat. Aby se myšlenka uložila do paměti, pak nemusím nic dělat, to je automatická záležitost.

To se teda máš :) . Já se celý život musím podřizovat tomu, že zapamatování není zadarmo :cry: .
May the Awareness be with you. Kedrigern z Hor Tichého Hromu

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod balamunt » 13 říj 2010, 10:34

Kedrigerne, nemám se :D Jak jsem psal, moje paměť není nic extra. Ale jak píše Bardon, pouze cvik dělá mistra. Takže cvičíš tak dlouho, až se dotyčná schopnost nebo vlastnost objeví. Každý má většinou určité stránky své bytosti dobře rozvinuté, cviky v dané oblasti mu nedělají problém, ale určité části má zakrnělé, tam je potom práce jako na kostele.


Zpět na “Mentální úroveň - 1. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host