Introspekce (přiřazování živlů vlastnostem)

Moderátor: zebyja

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Pete » 15 úno 2011, 23:28

Ten muj prispevek nemel byt bran vazne (proto ty smajliky)..
..skoda, myslel jsem ze teorie ktera me napadla s hexagramem je spravna

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod mek onder » 16 úno 2011, 15:19

Je to správně,jen ne doslovné,jedná se o univerzalní živly,jinak by to nebyl Tetragramaton ;) ale dualismus.."vzájemné působení a střídání sil ohně a vody je třeba vidět a pozorovat ve všem"..to je to správně,tak jak jsi to psal ;) ale pro Introspekci musíme brát v úvahu všechny živly a max.to využít pro pochopení,zvládnutí a rozvoj sebe..

Myslím,že tvoříš,hledáš a to je dobře,je to o vývoji vědomí,pochopení,růstu.Možná by pro tebe byli knihy od Ladislava Moučky,Posvátná geometrie a spol.Mají je i ve Vědecké knihovně..je třeba si rozšiřovat obzory.
Ať se daří.
Mc :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Pete » 16 úno 2011, 19:02

Jo jo praxi jako je introspekce velmi zanedbavam (maximalne si tak reknu v hlave co a proc mam za vlastnost a kvuli cemu) ale symbolika (a hledani) me doslova fascinuje, diky za tip ;)

PS: na to s tim hexagramem jsem prisel nahodou intuitivne, kdyz jsem si ho kreslil na zamlzene sklo ve vlaku :lol:

Uživatelský avatar
Kvazar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 08 pro 2010, 09:44
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 29×
Obdrženo poděkování:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Kvazar » 19 úno 2011, 14:20

Pro Pete:
to by jsi neměl dělat. introspekce -přesně vypracovaná ti propůjcuje pohled na situace, jak fungují, atd...
já už rozeznávam i jak budou mí přátelé hovořit cca. 30min dopředu.
měl by jsi vědět jaký živel u tebe působí v činnosti, v jednání, v myšlenkách, atd..
na introspekci se klade velmi vysoký důraz, protože po sepsání zrcadel začneš ničit negativní vlastnosti a budeš se je snažit nahrazovat pozitivními.
bez sebepoznání není opravdového vzestupu, a bez opravdového vzestupu jsou všechny vyšší cíle v nedohlednu.
určité má na to každy svůj názor, ale já to vidim takhle.
sestavení 2 zrcadel a rozlišování živlů jsou pro další pokoky nesmírně důležité
introspekce mě celého změnila k lepšímu
každý má svůj osud v rukou a jestli chceme změnit svět kolem nás, tak začneme nejdříve tím, že změníme sami sebe ;)
mě sestavení 2 zrcadel trvalo 94 dní, abych je měl zcela přesná. ted jen ničim a razantně omezuji své negativní vlastnosti. a budu v tom pokračovat tak dlouho, než je všechny vymítim.
jak každý ví: VÝVOJ MŮŽE JÍT DOPŘEDU JEN TEHDY, POKUD ŠKOLÍME TĚLO, DUŠI A DUCHA STEJNOMĚRNĚ ;)
Paradox, humor, změna

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Pete » 19 úno 2011, 16:03

ja netvrdim ze introspekci se venuji malo, jenom ze jsem clovek s malou trpelivosti( no ne spis trpelivost na te jsem uz zapracoval, spis vytrvalost, poustim se za tim co objevim a co mi prijde v dane chvili nejzajimavejsi) , takze ze bych si to nekde zapisoval to ne, a dlouhodobou pamet mam dobrou, pred 3mi roky jsem se zacal nejdriv venovat praktickemu buddhismu, kde jsem svoje negativni vlastnosti objevil a postupne je vymazaval, nerikam ze jich ted dost nemam, ale alespon si je v plne mire uvedomuju to zas neboj, je to taky proto ze jsem typ cloveka co si v hlave zpetne vypracovava co udelal, proc to udelal, proc to nemohl udelat trochu jinak, takze pri tomdle si ty vlastnosti uvedomuju

navic ja jsem spis spontalni clovek, intuitivne (nekdy az nahodne) prichazim na ruzne veci, ktere se mi v pozdejsim case akorat potvrdi, napriklad to ze jsem nikdy nevyznaval jedno nabozenstvi, ale drzel jsem si jakousi neutralitu a zajimam jsem se o vice nabozenstvi, pak jsem zacal poznavat prvky ktere maji spolecne a proto jsem to usoudil za dobry krok, az potom jsem zjistil ze Bardon doporucuje to same

via
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 8
Registrován: 04 pro 2011, 00:06
pohlaví:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod via » 04 pro 2011, 00:41

Srdecne vsetkych zdravim. Velmi sa tesim ze existuje tato stranka a este viac ze sa mi podarilo ju objavit. Skladam poklonu tvorivcom..
Vacsinu prispevkov som si uz precitala a mnoho z toho mi pomohlo - odpovedalo aj na moje otazky. Vdaka.
Chcem sa spytat ako sa Vam dari s tym "odstranovanim" vlastnosti, ktore povazujete za negativne. Konkretne ak ma nejaka osoba vytaca len si na nu spomeniem, tak max dokazem na nu nemysliet a uplne sa jej vyhnut. Ale mam dojem ze odstranenim by bolo keby som dokazala zostat v pokoji aj pri pomysleni na tu osobu aj pri kontakte s nou. Tak ale je to emocia a mozem ju palit tisickrat, ked sa ale s nou stretnem tak je to rovnake - absolutny ohen. Navonok to ovladnem, ale emociu vobec. No a robi mi to problemy cim viac toho viem, cim viac na sebe pracujem a cim viac zvysujem uvedomenie, tak potom tym ohnom spalim cely svet okolo, hoci som kludna a nehybna ako socha..
Vie mi niekto poradit prosim Vas?

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod marvin » 04 pro 2011, 11:48

Díky za poklonu která patří hlavně přispivatelům na tomto internetovém místě:)
a asi vím co myslíš ...
tvůj problém - tak jak ho popisuješ, bude asi mnohem hlubší a zásadnější, než bys řekla. doporučil bych dva přístupy :

1.)psychologický - (vím, že je to racionální složka a že co se týče emocí, tak to vypadá, že má na to jen velmi malý, nebo nepatrný vliv) ale je to potřeba. Udělat hlubinnou analýzu toho, co tě na té osobě tak neuvěřitelně štve a nebo proč tě tak neskutečně irituje..? je to někdo blízký? z rodiny,kolegů, přátel? Potkáváte se často? je to něco co dělá?nebo jak se chová a nebo čistě nemusí nic dělat a je tam vrozená antipatie? Problém může být přesahující tento život - může být karmický, může být regresivní - někdo s kým jsi se střetla/ střetávala v minulém nebo i více minulých životů... to vše je potřeba brát v potaz..

2.)zaměřit se na sebe - oheň je pozitivní, ale jak vidím, tak nezvládnutí přináší zpoustu problémů. chce to rozvíjet jeho opačnou polaritu, možná více soucitu, empatie, pochopení.. více lásky? a oheň směrovat do jiných praktických věcí - zápal použivat jako hnací sílu pro pozitivní konstruktivní věci. Měla by ses dostat do stavu, že pokud narazíš na tu osobu, neměla by sis ji vůbec pustit k tělu. neměla by v tobě vyvolat absolutně žádnou emoci - ano je to sice úroveň zenového mistra - ale je to vyžadováno. Dosáhni úplné absolutní vnitřní harmonie a klidu. Rozvíjej ji. posiluj. nesmíš se nechat ovlivnit a už v žádném případě nechat kontrolovat vztekem, hněvem nebo zlobou.. jsou to destruktivní aspekty a jejich působení vytváří pouze utrpení
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

via
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 8
Registrován: 04 pro 2011, 00:06
pohlaví:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod via » 04 pro 2011, 19:58

Dik ze si sa ozval.
Ta osoba je len priklad, nie je to jedna a ta ista osoba, je to kazda osoba ktora sa urcitym sposobom sprava. Podla mojho subjektivneho ponimania sa sprava hlupo a ma nado mnou nejaku moc - napr statna kontrola alebo urad nejaky, teda musim tu hlupost znasat. Cim viac som vytocena tym viac je ta osoba blbsia a tym viac na mna tlaci. Je mi jasne ze je to cele o mne, ze keby som si to nepripustala ako pises, tak by som to neprovokovala a nic by sa nedialo. Mam to preskumane, nastudovane zhora zdola, zvnutra, zanalyzovane rokmi uz nezostal kamen na kameni...viem z coho to prameni, ako som to ziskala, co mi to pripomina, aky „pribeh“ si tym prehravam... len pohnut s tou konkretnou emociou nedokazem. Je ako smrst.
Teda nie je to cely cas uplne rovnake, rokmi som s tym pohla dost vyznamne, ale ten skutocny vysledok - prist do stavu ze si to nepripustam, ze to do mna nemoze vojst, presne do stavu o akom pises, tak to je syzifos :(
keby existoval sposob ako ten ohen v tom case, ked sa to deje nejako vypnut alebo vypustit alebo nieco take.. ja si totiz uvedomujem v tej situacii ze to mam, stojim v tom.. hladam nieco co mozem urobit aby som to zmenila. alebo - dotklo sa ma ako si to naformuloval, ze by sa mi to ani nestalo, aby to ani nevoslo do mna. ako by som to mohla urobit? mohol by si to viac rozviest prosim Ta?

via
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 8
Registrován: 04 pro 2011, 00:06
pohlaví:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod via » 04 pro 2011, 21:21

prave som diskutovala v inej sekcii o plastickom mysleni o larvach a tienoch a napadlo ma ci to nejako nesuvisi.. zatial cvicim len prvy stupen, ale Branu som precitala celu. Neviem ako by som to mohla zistit ci to nie je nejaky obsedantny tien napojeny na moj zivel ohna? moze vobec takto stat otazka?

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod marvin » 05 pro 2011, 09:06

ahoj

opět - řešení je komplexnější a ucelenější. jak to tak píšeš, tak už s tím určitě bojuješ delší dobu a proto to bude ještě asi boj na delší trať. Neexistuje jednoduché a krátké řešení. Možná by to chtělo trochu více filozofie..

dám příklad -

nějaký státní orgán (tedy samozvaná neautonomní autorita:) tě vytočí svou absurditou, hloupostí, domýšlivostí - prostě svým egoistickým nesmyslem. A teď pochop co se vlastně děje - ona (autorita - tedy zástupce, třeba úředník) tě vytáčí - ale on ti jenom nastavuje zrcadlo. On v tobě provokuje city a emoce, které v tobě jsou. Pokud by tam nebyly, tak se nic neděje. Tzn, oni tu jsou jenom kvůli tvému zdokonalení. Ty musíš kompletně změnit přístup. Předpokládáš totiž, že všichni tito lidé jsou logičtí, empatičtí a hodní. Musíš pochopit celou absurditu toho systému a nesmíš se tím nechat znechutit, vyprovokovat nebo rozčílit. Jsi to jenom ty sama, komu to ubližuje. Oheň který se v tobě rozpaluje tak ten užírá jenom tebe. . té příčině - dejme tomu byrokracii, to nemůže ublížit...

moje rada je být nad věcí. nezúčastnit se toho. pochopit, že jsou to pouze hlouposti.blbosti, malichernosti. ubírají ti čas a energii.. a proč? čeho dosáhneš když se zbouříš a vyletíš na úředníka? má to nějaký efekt? pokud chceš opravdu něco změnit a něčemu pomoct a přispět, tak medituj. sklidni se a přemýšlej. chceš li vyhrát, vymysli sofistikovanější opravdu inetligentní řešení. odeber tomu emoce. energii z emocí vlož do úvah jak nad tím vyzrát ale nenech se tím doplaovat..

a hlavně, pouč se tím. to vše se děje jenom proto, aby jsi něco pochopila. podle mě by tě to mělo donutit k trochu větší odpoutanosti od tohot materiálního politického systému..

pokud si listuješ fórem, tak máš určitý zájem o duchovní, hermetické či jakékoliv metafyzické věci. tzn musíš být povznesena nad hlouposti a nesmyslnosti úředníků.

příklad: máme naprosto dementní sousedy. jsou to alkoholici a dělají stále problémy. naschávaly. ničí společný majetek, strkají sirky do zámků a pod. ano vytáčí mě to a rozčiluje mě to. ale pouze jako prvotní impulz. dá ti to energii s tím něco dělat, ale nenecháš se tím ovlivnit. nebudeš jako oni. vymysli lepší řešení. legalní a čistý způsob jak s tím zatočit. samozřejmě nejsem guru a pokud mě vytočí hodně tak emoce projevím .ale kontroluju se..nikdy to nenechám přerůst a spíš opravdu přemýšlím jak s tím účinně zatočit..

nevím jestli ti můj příspěvek pomůže. záleží taky na tom jaký jsi živel. Mistr popisuje, že třeba vzušný typ člověka by měl použit sugesci na potlačení nežádoucích vlastností..apod..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

via
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 8
Registrován: 04 pro 2011, 00:06
pohlaví:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod via » 08 pro 2011, 00:37

ano. dakujem Ti. Som cholerik. Ohnivy zivel. Je zaujimave ze z vodneho mam o nieco menej ale tesne za ohnom najviac vlastnosti. Ako je to mozne? Mozes mi to este vysvetlit?
Mam problem pozerat sa. Nieco nechcem vidiet. Bolia ma oci ked sa pozeram tak od malicka som sa naucila pozerat tak ze nepozeram. Nieco ma v detstve presahovalo a ja som to nechcela vidiet, bala som sa. Tak sa nepozeram do oci ale cez oci. Ale nejaky cas co na sebe pracujem citim, ze to nie je v poriadku. Nemam to robit, potom som priesvitna v priestore a vsetko do mna vleze. Oci suvisia s ohnom, ale neviem to opravit. Ked to skusam - pozerat sa, teda ze mozem vidiet vsetko, strasne ma rozboli hlava vpredu medzi ocami. Najradsej by som po svete chodila so zavretymi ocami. Aj tak viem presne akeho cloveka som stretla, nemusim zdvihnut hlavu. Zmysly sa naucili pocut a citat inak... Ccem to ale vratit do prirodzeneho stavu. Myslis ze to suvisi s tym ohnom?

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod marvin » 19 pro 2011, 07:51

živly se nevylučují. každý obsahuje svoje pozitivní a negativní vlastnosti. také mám dost ohně, který mě žene a dokáže ve mě probudit spoustu energie. a teď musíš posoudit které. oheň jako takový je jednoduše prostředník. ta energie může být třeba nenávist - ano dokážeš potom spoustu věcí, ale je to negativní vlastnost živlu. ta nenávist sice vyprodukuje spousty energie - ale co pochází ze vzteku,zloby a hněvu tak vždy tvoří jenom zlo. ikdyby nakrásně to něčemu pomohlo, v širších souvislostech je to spíš ke škodě.

stejně tak mám i já mnoho vody. jsem velice empatický ale to neznamená, že je to vždy dobře. ikdyž empatie jako taková je určitě pozitivní, tak může způsobovat i přecitlivělost, zženštilost a mnoho jiných problému..

a taky vítr, což je můj majoritní živel. dává mi obrovský nadhled, vhled, odpoutanost. naplňuje mě inteligencí, intelektem a moudrem. na druhou stranu trávím mnoho času ve svých myšlenkách a v nereálném světě. takže skoro vubec nežiju ve skutečnosi.

a to znamená nedostatek zemního živlu. ono to i souvisí s nedostatečnou vytrvalostí a připoutaností..

chápeš..musíš sledovat v širších souvislostech..něco je pozitivní, něco negativní. a ty se musíš snažit udržet každý živel v harmonii. působit buďto protichůdně, posilovat opačnou polaritu (zejména pozitivní) a být v neutrailitě. žádné extrémy, jenom harmonie..

co se týče toho, že nechceš něco vidět.. opět v tom vidím víc psychologie než okultismu..ikdyž všechno má více rozměrů. ale jak řekl Paul Allen, věci které můžeš řešit běžným způsobem tak to řeš..a nesnaž se všude vidět magii.. bude to souviset se tvou minulostí, s dětstvím, tvými rodiči. asi by bylo na míst udělat hluboký rozbor..psychoanalýzu nebo něco takového. pořádně příjdi na to, co ti tak vadí a co tě nutí dělat to co děláš..zavírat oči?
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Kvazar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 08 pro 2010, 09:44
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 29×
Obdrženo poděkování:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Kvazar » 05 dub 2012, 10:31

Ahoj
Po dlouhé době zkoumání vlastností, činů a skutků jsem zatím došel k závěru, že mezi ten nejušlechtilejší patří : POMOC DRUHÝM
Znam lidi, kteří dělají za den stovky chyb a proto se jim nic nedaří a jsou stále z toho naštvaní, ale jak jim mohu pomoci: např stále pomlouvají lidi v jejich okolí, kritizují romy, atd...
Vidim dobro i v lidech a věcech, jenž se všem lidem hnusí.......a proto jsem často kritizován a odsuzován
Tak jak je můžu přesvěčit, že dělají špatnou věc, když mě ani nechtějí vyslechnout a když už se tak stane, tak mi za bránění druhých začnou nadávat
Vim,že by se jejich život a hodnoty tím značně zlepšily.....
Tak nevíte nědko jak pomoc pomlouvačům a lidem co vidí jen sebe?
předem díky

Kvazar
Paradox, humor, změna

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Anubis » 05 dub 2012, 10:35

Kvazar píše:... Tak jak je můžu přesvěčit, že dělají špatnou věc, když mě ani nechtějí vyslechnout a když už se tak stane, tak mi za bránění druhých začnou nadávat...

Nic jim nevymlouvej, pracuj na sobě a jdi jim příkladem. Pokud jsou jedinci ve tvém okolí alespoň trochu citliví, tak znejistí a začnou o sobě přemýšlet. Ten proces může trvat dlouho, moje okolí si všimlo až po pár letech. Nejbližší lidé na sobě dokonce začali pracovat. Nevzdávej to.

hami01
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 2
Registrován: 09 zář 2011, 09:08
pohlaví:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod hami01 » 04 led 2013, 11:52

Zdravím,
chtěl bych vědět váš názor.
Při sestavování špatných vlastností jsem si je sepsal a pak (podle rady někoho z vás - a hodně to pomohlo) jsem ještě meditoval nad každou zvlášť a snažil se najít prvotní příčinu proč jsem takový.
Vyšlo mi z toho pár prvotních příčin na které se můžu zaměřit.
Podle mě je ale nelze zařadit čistě k určitým živlům, jelikož se objevují v několika najednou.
Každopádně vím, jak s tím pracovat, na co se zaměřit.

Následně jsem chtěl zjistit prvotní příčiny u dobrých vlastností - ALE...
-tam jsem se zasekl - není jakoby co zjišťovat - nevím jak to rozvést
-nevím jestli to mám vůbec rozvádět a k čemu mi to bude dobré u dobrých vlastností
-jak vůbec pracovat s dobrými vlastnostmi? jeslti se s nimi vůbec nějak pracuje když už jsem si je sepsal :)
Díky za názory a přeji všem pěkný den :)


Zpět na “Astrální úroveň - 1. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti