Introspekce, larvy a Rudolf Steiner

Moderátor: zebyja

Pajclin
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 13
Registrován: 14 srp 2010, 16:54
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Introspekce, larvy a Rudolf Steiner

Příspěvekod Pajclin » 18 zář 2010, 19:27

Nevim, jetsli jsem to zaradil spravne, ale vzhledem k tomu, ze se to tyka hlavne sestavovani cerneho zrcadla, tak to umistim sem.

V soucasne dobe mimo jine ctu kniku "Tajna veda v nastinu" od Rudolfa Steinera. V kapitole o spanku a smrti popisuje podobu smrti a hovori tam (mimo jine) o "zadostech", ktere vznikaji z toho, ze je si clovek vedom sveho ja jako ctvrteho clanku sve bytosti (jeho rozdeleni urovni). Jedna se o zadosti, ktere mohou byt uspokojovany jen fyzickymi smysly (ale nepochazeji z fyzickych potreb jako je hlad). Prikladem takove zadosti muze byt pozitek z dobreho jidla.

Tak, jak to popisuje, se mi vynorili z Brany larvy z astralni urovne. Introspekci se prave snazime o odhaleni techto larev v dobe, kdy nemame jinou moznost, jak je odhalit.

Jde mi ale o to, ze pokud by to bylo totozne (stejny objekt jak z FB, tak z RS), tak by se pravdepodobne na zrcadlo meli psat i veci, ktere za negativni uplne nepovazujeme. Jako treba prozitek z dobreho jidla nebo treba pokud nekdo rad lusti krizovky.

Co si o tom myslite? Pochopil jsem to spravne, nebo jsem si pospojoval neporovnatelne veci?

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Introspekce, larvy a Rudolf Steiner

Příspěvekod Anubis » 18 zář 2010, 21:01

Pajclin píše:...


Bardon zrovna tady nechává dle mého dost volnou ruku. Já mám na zrcadla nějaký názor, který jsem sepisoval, ale nejspíš ho neuveřejním. Je totiž na každém, kam až postoupí ve své askezi (aby nebyla kontraproduktivní). Nicméně např. u mě jde o ohnivý přístup, takže spálím všechno, co se mi jen trochu nezdá. Požitek z dobrého jídla, který jsi uvedl je např. ve starších systémech jógy považován za problém. My se ovšem nacházíme v úplně jiné pozici (časově i prostorově), a tak si musíme najít cestu k univerzálním pravdám trochu jinak. Je tedy nesmysl chtít po západním člověku, aby ihned odmítal už uvedený požitek z jídla. Nicméně i v našich končinách se může stát, že to někdo zvládne okamžitě bez újmy. Proto se pozoruj a pokud to na tebe nebude mít špatný vliv, tak si požitky odpusť. V opačném případě alespoň pomedituj o tom, proč to tak někdo dělá resp. proč nejsi schopný se toho vzdát.

Bardon bere ohled na to, že máte jakékoliv vyznání (nejčastěji hybridní - jak je doporučeno v teoretickém výkladu). A prameny se občas v morálních zásadách liší. Můžeme si vypůjčit „toto a tamto“ a z buddhismu tam nemusí být obsaženo nic. Je to tedy jen na Tobě, k čemu přilneš. Na magický výcvik by to nemělo mít vliv. Praxe ale ukázala, že je lepší být opatrný a projít si toho co nejvíc a taky naslouchat svému svědomí. Přeji šťastnou „ruku“.

P.S.: To luštění křížovek beru jako vtip. Největší a nejdiskutabilnější problém je totiž zajisté sexuální pud.

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Introspekce, larvy a Rudolf Steiner

Příspěvekod balamunt » 19 zář 2010, 10:18

asi B je správně - pospojoval si věci, které spolu moc nesouvisí :D ta Bardonova zrcadla jsou jednoduché jasné věci a největší nebezpečí je hledat tam nějakou vědu. Každý člověk svým selským rozumem je schopen rozpoznat, co patří do černého zrcadla a co ne - jenom v tom nesmí hledat vědu. Jednoduše řečeno, POKUD SE NĚJAKÁ - JAKÁKOLIV ČINNOST STANE EXTRÉMNÍ, PATŘÍ DO ČERNÉHO ZRCADLA.

Např. pokud jíš a chutná ti jídlo, máš z něho radost-PŘIMĚŘENĚ, pak se jedná o normální stav a není co řešit. Jestliže se ale extrémně vyžíváš při jídle, stává se u tebe jídlo jakousi posedlostí, pak tato tvá vlasnost OKAMŽITĚ PATŘÍ DO ČERNÉHO ZRCADLA. a je třeba ji odbourat. To samé luštění křížovek. Pokud to jde do extrému, je třeba to řešit.

Co se týká sexu nebo životosprávy, pak Bardon říká jasně - citace BKOZ
Odjakživa se ve všech náboženstvích, sektách, duchovních směrech a školních soustavách klade veliký důraz na askezi. V některých orientálních soustavách hraničí askeze s nezdravým fanatizmem, který na zdraví natropil již mnoho škod. Umrtvování masa je, všeobecně vzato, právě tak jednostranné, jako kdybychom se starali o vývin pouze jedné části lidského těla a druhou úmyslně zanedbávali. Slouží-li askeze tělu jako dieta, aby zbavila tělo různých usazenin a jiných nečistot, dále aby odstranila nemoci a vyrovnala disharmonie, pak je zcela na místě. Jinak se ale musíme vyhnout jakémukoliv přehánění.

Kdo musí fyzicky těžce pracovat, nečiní dobře, když tělu odpírá potřebné látky jen proto, že se soukromě zabývá jógou nebo mystikou. Takové extrémnosti musí nevyhnutelně poškodit zdraví.

Vegetariánství, pokud neslouží jako prostředek věci, např. rovněž k odstranění usazenin v těle, není pro duchovní pokrok a pro duchovní vývin bezpodmínečně nutné. Dočasné vystříhání se masitých jídel vyžadují přípravné práce některých magických operací a to jen na určitou dobu. Totéž platí o zdrženlivosti v pohlavním životě.

Myšlenka, že pojídáním zvířecího masa přijímá tělo i zvířecí vlastností, je nerozumná a mohla vzniknout jen v takovém duchovním směru, který nezná dokonalost prazákonů. Mág takovým mylným názorům nevěnuje pozornost.

Pro magicko-mystický vývin musí mág dodržovat pouze střídmost v pití a v jídle a musí vést rozumnou životosprávu. Přesné směrnice zde nemůžeme určit, neboť magická životospráva je u každého zcela individuální. Každý musí vědět nejlépe sám, co mu svědčí a co mu škodí a jeho svatou povinností je udržovat ve všem rovnováhu.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Introspekce, larvy a Rudolf Steiner

Příspěvekod Anubis » 19 zář 2010, 18:14

balamunt píše:asi B je správně - pospojoval si věci, které spolu moc nesouvisí :D


Souvisí to spolu a je dobře, že si toho všiml. Buď je to dobrou intuicí nebo praxí. Ty v tom možná nevidíš vědu, ale až začneš hýbat se svou bytostí, tak si budeš dávat sakra pozor na to ať nenarazíš. V praxi zjistíš, že se tvoje cesta podobá těm, co už jsou popsané jen do určité míry. Soudný člověk potom začne dál hledat, i když už má povědomí a kladný vztah k určitým sestavám.

Problém je v tom, že se k těmto knihám dostanou lidé, kteří pro nauku nejsou vhodní a ti pak hledají jakoukoliv slabinu aby se nemuseli měnit. Jenže ono to následně nefunguje jak má a pak už jen zbývá stát se teoretikem a všechny nauky od sebe odloučit a nebo se přemoct, začít se sebou něco dělat a nacházet v postupech věci společné a osvědčené.

Naštěstí je to z mého pohledu dost ošetřeno mentálními cviky v každém stupni. Pokud duševní vlastnosti nejsou ok, tak nejde ani mentální cvičení. Člověk se většinou vidí v lepším světle než opravdu je a proto hledá lidi, kteří už určitých mystických stupňů dosáhli a snaží se od nich vyzvědět, jestli je opravdu nutné vydržet to určité cvičení 10 minut apod. Je to jen tím, že je doopravdy nezajímá vnitřní svět...

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Introspekce, larvy a Rudolf Steiner

Příspěvekod marvin » 20 zář 2010, 16:28

Myslím, že bysme měli rozlišovat věci jako požitek, prožitek, vášeň a fanatismus..

Částečně souhlasím s Balamuntem - samotné jezení je neutrální (v určité fázi). Poku je jídlo dobré, jím v klidu a míru, připravil jsem ho s pozitivníma myšlenkama, popř je impregnováno nějkou kreativní myšlenkou - mohu si ho vklidu vychutnat a je to prožitek. Prožívám svoji fyzickou potřebu a podle mého je to v pořádku ..

Ale musíme rozlišovat.. negativní aspekty tenhle proces mohou velmi rychle převrátit do černého zrcadla.. třeba stres, pokud nestíháme, vaříme v rychlosti a pak jíme spešně, ještě u toho jíme s negativníma myšlenkama .. je to špatné. Jídlo není prožitek ani požitek.. prostě vytváří negativní energii..

Stejně tak, pokud se v tom budu vyžívat, budu celý den myslet jenom na to co si doma udělám (neberu tedka v uvahu dny, kdy jsem pustoval..to se fakt neda. :-)) a potom jsem několik hodin ochotný věnovat jenom přípravě jídla, pak se toho ještě přejím a vyžívám se vtom, nebo jsem schopný tohle všechno třeba udělat o pulnoci nebo i pozdeji (nekteří jedlíci :-)) tak je to hodně hodně špatné...

Přitom se jedná stále o jeden a ten samý proces.. jenom vyměníš par hodnot (proměnných) a jseš úplně někde jinde..

Co se týče larev, ty jsou vpodstatě jenom jakoby vedlejšími rolemi ..nebo, oni se na těch žádostivostech, náruživostech.. na těch posedlostech živí .. oni samotné nejsou "zlé" nebo "dobré" ...je to fenomén ..takový energetický parazit.. cítí energii (žádostivost - prostě silnou EMOCI) tak je tím přitahována.. Pokud si budeme naše silné vášně odepírat, abstinovat, půstovat a celý den vědomě žív v emocionální harmonii, klidu a míru, tak larvy budou slábnout až se uplně ztratí.. a tím méně budeme mít potřebu po žádostivostech...
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Introspekce, larvy a Rudolf Steiner

Příspěvekod Cagliostro » 24 srp 2011, 17:17

marvin píše:
Co se týče larev, ty jsou vpodstatě jenom jakoby vedlejšími rolemi ..nebo, oni se na těch žádostivostech, náruživostech.. na těch posedlostech živí .. oni samotné nejsou "zlé" nebo "dobré" ...je to fenomén ..takový energetický parazit.. cítí energii (žádostivost - prostě silnou EMOCI) tak je tím přitahována.. Pokud si budeme naše silné vášně odepírat, abstinovat, půstovat a celý den vědomě žív v emocionální harmonii, klidu a míru, tak larvy budou slábnout až se uplně ztratí.. a tím méně budeme mít potřebu po žádostivostech...


A díky svému parazitování se drží "na živu". Ostatně spiristické seance jsou jednoduchým, leč osudovým pohledem, jaké jsou to potvory, a ti co jim slouží, a nevymámí se z jejich područe, jsou jen otroky svého "já".
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Kvazar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 08 pro 2010, 09:44
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 29×
Obdrženo poděkování:

Re: Introspekce, larvy a Rudolf Steiner

Příspěvekod Kvazar » 31 srp 2014, 13:54

ahoj, mám dotaz na negativní vášně...nevím, kam jsem to měl napsat, tak to píšu sem :)

ať čtu jakoukoliv literaturu např: Bhagavad-Gitu, Jakuba Bohme, Mistra Eckharta.....tak všude narážím na tématiku : Odstranění negativních vášní.....dost mi to pomohlo a i vnitřně mě to přesvědčilo o tom, že je správné přestat dělat věci, které mě drží při zemi, jako např: kouření, hraní na počítači, sledování seriálů....no zkrátka vše, co je Příchylností k pozemskému.....protože jsem toho názoru, že: Člověk, který se zcela neodloučí od všech pozemských žádostí,nemůže se volně obírat božskými myšlenkami.... Vždyť i Budha předepisuje, že původ utrpení je-příchylnost k pozemským věcem
Takže asi po dobu 2 měsíců jsem se zbavil všeho škodlivého, jenže kromě kouření jsem se zbavil všeho, co mě bavilo...nemám teď co dělat s volným časem.....samozřejmě, studuji dále magii, duchovní věci, atd...ale to nejde dělat celý den....takže místo toho, abych podléhal negativním vášním, které mě zadržují v pokroku, prokoukám celý den " do zdi " :(
Uvnitř sebe stále slyším hlas, který mi radí, ať to nevzdávam,.... že je to skutečně tak, že se musím zbavit všeho dočasného, abych mohl spatřit Boha...a to stojí za to

prosím vás o radu, co mám dělat...předem díky :)
Paradox, humor, změna

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Introspekce, larvy a Rudolf Steiner

Příspěvekod Cagliostro » 31 srp 2014, 17:30

Můžeš dělat řadu věcí. Na první pohled to nikterak nesouvisí s okultnem, ale je to zdání. Procházka v přírodě, uvolnit se jen tak s přáteli (vyrazit někam s přítelkyní) apod. Odlehčuje nejen čas, ale uvolňuje to i mysl, což je ve fyzickém světe důležité. Marvinovi jsem se před několika měsíci divil, jak může v tom věku hrát hry na pc. Ještě bych to pochopil ve vzácné chvilce jako odreagovaní... Svůj volný čas - jsem jako mladík věnoval spíše četbě. A dá-li Bůh, i dneska si vyrvu alespoň kousek času na četbu. I když doba Karla Maye už mě třeba více než 10 let netáhne, dříve jsem tu okultní literaturu prokládal i oddechovou četbou. Je to hodně velký rozdíl televize a kniha, a to i v tom okultním podtextu.
Koukání celí den na zeď... je i v mystice, respektive v buddhismu, na nic. Podle okultní legendy svůj život takto i před svou smrtí odsoudil s pláčem Buddha, což Buddhisté většinou ani neznají, a dr. Lesný to zcela z děje u buddhismu vypouští.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Hollow
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 14
Registrován: 19 pro 2013, 20:36
pohlaví:

Re: Introspekce, larvy a Rudolf Steiner

Příspěvekod Hollow » 31 srp 2014, 17:32

Ahoj Kvazar,

pokud jde o odstranění přízemních věcí, tak se je rozhodně nesnaž všechny naráz vyloučit ze svého života a to z jednoho prostého důvodu. Dovolím si hádat, že většinu tvého volného času zabíraly právě tyto činnosti (jelikož se mnou to je úplně stejně). Když je úplně vyřadíš, tak to z dlouhodobějšího hlediska nevydržíš a poté by si mohl skončit i s magií, protože si prostě s magií spojíš i to "vyjmutí všeho, co si měl rád".

Vášeň znamená, že se od ní svou vlastní silou nedokážeš odloučit, že si na ní závislý. Když ji ale dokážeš ovládat, tak ji odstraníš. To znamená, že seriály nejsou nutně špatné, pokud se na ně nedíváš každý den, celý den. Když se na seriál budeš dívat s mírou, tak to rozhodně není špatná vlastnost nebo vášeň, je to prostě jenom odreagování.

Pokud ti ale tyhle věci už prostě nezapadají do tvého nového způsobu života, tak zaplň tu prázdnotu dne něčím jiným. Zkus se třeba naučit na nějaký hudební nástroj. Zaplň ji něčím, co se bude dobře doplňovat k tvému magickému výcviku. Díky tomu tě to bude spíše popohánět k dalšímu studiu magie. Nehledě k tomu že když každý den koukáš "do zdi", tak mají tvé negativa mnohem větší šanci tě zase ovládnout, než kdybys dělal něco jiného, co tě baví. :)

Jinak jestli ses všech těch negativ zbavil takhle najednou, tak klobouk dolů :D
Lepší se zeptat a být hlupákem chvíli, než se nezeptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Introspekce, larvy a Rudolf Steiner

Příspěvekod Arex » 31 srp 2014, 18:57

Kvazar: To máš jednoduché. Když odstraníš ty činnosti, v nichž jsi plýtval silou, musíš na svůj program zařadit takové, do kterých chceš dobrovolně sílu dát. Je to součást vědomého života - ukotví to Tvou bdělost.

Ty máš ducha, duši a tělo. Ducha a duši zaměstnáváš studiem magie, ale tělo nesmí zahálet. Takže mu musíš vymyslet nějakou činnost, která je morálně přijatelná a která by Tě bavila. Jak Ti radí ostatní, můžeš třeba poznávat naši krajinu po výletech. Můžeš cvičit. Ale nejdůležitější doplňkovou aktivitou je fyzická práce. Uvědom si, že jsme si na sebe ušili posilovny, protože většinou fyzicky neděláme nic. Jenže nebylo by lepší unavit své tělo tak, aby po naší námaze zbyl ještě nějaký užitek? Proč bychom měli sílu vydat jen tak? I v téhle snaze je možné sledovat "ekonomičnost", nebo snad smysluplnost našeho počínání.

Dobré jsou kolektivní akce s přáteli, protože se na nich nebudeš moci úplně uzavřít do svého světa. Takže: choď pěšky, objevuj krajinu a spolu s ní i nitro jiných lidí. Věnuje se fyzické práci - budeš mít krásný byt, vymalováno, uklizeno, a to nejen zevně, ale i uvnitř. Nech si čas na hermetismus, aby Tě těšil. Doplň tu práci, fyzickou i duševní, neustálou snahou o radost. Pak budeš vyrovnaný a půjde Ti to dobře kupředu. Hodně štěstí!
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Kvazar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 08 pro 2010, 09:44
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 29×
Obdrženo poděkování:

Re: Introspekce, larvy a Rudolf Steiner

Příspěvekod Kvazar » 01 zář 2014, 16:44

děkuji, děkuji, že jsem na to nyní mohl pohlédnout také z jiného úhlu...děkuji :)
Paradox, humor, změna

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Introspekce, larvy a Rudolf Steiner

Příspěvekod marvin » 08 zář 2014, 16:59

Taky přidám trošku kapky do mlýna : )

1.) nemyslím si, že ses opravdu zbavil všeho škodlívého za 2 měsíce. To by jsi byl superman : ) Spíš bych to pojmenoval, jako že jsi se výrazně omezil ve všem, co by přímo škodilo tvému zdraví nebo duchovnímu růstu : ) Je dobré umět věci dobře pojmenovat.

2.) Vášně a špatné vlastnosti se snažíme ovládnout do míry jak píše Hollow. Ovládnout je znamená, že si je mohu dovolit kdykoliv "aktivovat" a prožít si je. Zapnout je když je potřeba nebo pokud nejsou destruktivní. Umět je využít nebo jich užít, pokud mají smysl. V momentě kdy tě daná vlastnost ovládá, nelze mluvit o kontrole.

3.) Jak píše Arex, je to o energetice. Generuješ nějakou silu a tu musíš znova použít. Posilovka je super. Jdou dělat i jiné věci.

Já osobně jsem došel k závěru, že ikdyž odstraním všechny nežádoucí časožrouty, tak přesto nejsem schopen v tom volném čase cvičit a posunovat ducha vědomě dál. Nejsem schopen provádět askezi ikdyž mi zbyl nějaký čas navíc, protože to, co k tomu je potřeba, je určitá duševní síla. A po celodenní práci a psychické zátěži se hledá jenom těžko. Paradoxně, pokud nějakou načerpáš třeba z četby, nebo dobrého filmu (kt. by jsi jinak považoval za ztrátu času) - tak je to ve výsledku pozitvní. Na tom se akorát ukazuje, jak je všechno relativní.

Mojím posledním mottem je, že všechno se dá dělat špatně a dobře. Můžu koukat na seriály tak moc, že vyplýtvám všechen drahocenný čas. Nebo si to můžu tak násilně vůlí odebrat, že z toho budu mít depresi a stejně nepůjdu cvičit. Nebo to naopak můžu použít vědomě, užít si to a pak jít v klidu cvičit. A tak je to se vším.

Vše co je rychlé a drastické málo kdy přináší trvalé změny a úspěch. Pomalé a důkladné stavění základů osobnosti má daleko větší šanci na trvalý a pevný postup. Tím chci říct, abys tolik nedbal na to, jakou svou vlastnost jsi smetl z povrchu zemského nebo vykořenil a třebas i násilně vytrhl ze svého nitra (kde potom zeje prázdnota), ale spíše na to, jak trvale transformovat svou duši a ducha (+ tělo) do takové podoby jako chceš mít : )

Každý máme svou dannost a pro jednoho to může být něco, co bude pro druhého nekonečná špatnost : )

Radím zaměřit se na svůj osud, dannost a realizovat své pravé duchovní já. Očistit charakter pomalu, vědomě a plynule. Transformovat a opravdu v bdělosti ovládnout destruktivní vlastnosti a umět je použít.

Snadné, Ať se daří! : )
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Helena
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 904
Registrován: 18 črc 2013, 14:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 257×
Obdrženo poděkování: 56×

Re: Introspekce, larvy a Rudolf Steiner

Příspěvekod Helena » 08 zář 2014, 17:07

marvin píše:
Mojím posledním mottem je, že všechno se dá dělat špatně a dobře. Můžu koukat na seriály tak moc, že vyplýtvám všechen drahocenný čas. Nebo si to můžu tak násilně vůlí odebrat, že z toho budu mít depresi a stejně nepůjdu cvičit. Nebo to naopak můžu použít vědomě, užít si to a pak jít v klidu cvičit. A tak je to se vším.

Vše co je rychlé a drastické málo kdy přináší trvalé změny a úspěch. Pomalé a důkladné stavění základů osobnosti má daleko větší šanci na trvalý a pevný postup. Tím chci říct, abys tolik nedbal na to, jakou svou vlastnost jsi smetl z povrchu zemského nebo vykořenil a třebas i násilně vytrhl ze svého nitra (kde potom zeje prázdnota), ale spíše na to, jak trvale transformovat svou duši a ducha (+ tělo) do takové podoby jako chceš mít : )



Moc hezky napsané. Dodala bych, že nějaký ten drastický zásah v procesu pomalého a důkladného stavění základů osobnosti se taky může přihodit. :-D
Tiše sedím, nic nedělám, jaro přichází a tráva sama roste.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Introspekce, larvy a Rudolf Steiner

Příspěvekod marvin » 08 zář 2014, 17:11

Jojo, někdy jednorázová šoková terapie taky přijde vhod. Ale tak to je dobré spíš když jsi v něčem zaseklá, nebo pro jiné šípkové růženky. A opět účelně. Když by jsi postavila celý proces transformace na drastických zásazích, tak možná na konci budeš mít dost drastický výsledek: ) Asi bych radši s citem : D
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Introspekce, larvy a Rudolf Steiner

Příspěvekod mek onder » 08 zář 2014, 21:36

marvin:umíš rychle transformovat přijaté věci :-) a předávat dál jako své pochopení a to i docela srozumitelně..paráda,jen tak dál ;-) Ať se daří.Mc :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.


Zpět na “Astrální úroveň - 1. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host