Živlová rovnováha

Moderátor: zebyja

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Živlová rovnováha

Příspěvekod marvin » 13 kvě 2012, 21:02

..no, možná bych to měl umístit do druhého stupně, ale nějak se mi to líbí zde...

Jak řešíte živlové vyrovnávání, jde mi hlavně o to, pokud cvičím delší dobu, přes den a i později, cítím, že silné koncentrace shromažďují hodně ohně.. hlavně v hlavě, cítím se potom hodně přesycený a přetažený.. myšlenkově.. a nedá se to potom pomocí imaginace vyrovnávat, protože samotná imaginace vyžaduje další soustředení.

.. je to asi stejný problém, co popisuje Mistele ve svých bájích o Atlantídě.. jak ti mocní mágové (ne já: ) byli neustále v pnutí a tlaku, chyběl jim vodní živel na harmonii...

nějak tak mi to příjde a proto mi hodně pomáhají koupele a sprchy, samozřejmě jakákoliv fyzická činnost.. u mě je to taky způsobený tím, že celý dny sedím u počítače (v práci, doma) a tma je to záření a duševní činnost ještě umocněnější...

šlo mi o to, jestli máte někdo vypozorovaný třeba malý rituál, nebo cokoliv, činnost, kt. by vás vyrovnávala?
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Živlová rovnováha

Příspěvekod Anubis » 13 kvě 2012, 21:59

marvin píše:...

To vypadá na hodně konkrétní imaginace. Čím víc zužujeme pole našeho zájmu, tím víc roste napětí. Bodovou koncentrací jde na některých úrovních dokonce zapalovat věci. Chce to střídat se soustředěním se do šířky buď ve formě panoramatických výhledů nebo můžeme vizualizovat ryze abstraktní představy - potom napětí rychle klesá. Obrazy sice ztrácí ostrost, ale jsou všeobjímající. Nic pomocí nich neovládáme, nýbrž se odevzdáváme.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Živlová rovnováha

Příspěvekod Ondra » 16 kvě 2012, 21:22

Já na to používám živlové cvičení třetího stupně , respektive s tím, že vdechuji "vodu" , ale nevracím ji zpět. Samo nesmí se to přehnat, ono poznáš, kdy je dost. Pak další způsob , že vdechuji "vodu" a vydechuji "oheň" .
U mne též téměř vždy převažuje ohnivá stránka a občas se mi zdá , že doslova hořim. Přesně jak píšeš, myšlenkově pak roztěkaný.
Pak pomáho hluboké vyprázdnění mysli ( 40 min alespoň ), to je dá se říct samoharmonizující.

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Živlová rovnováha

Příspěvekod mek onder » 16 kvě 2012, 23:52

Je na to cvičení,tzv.X-ko,zkusím na setkání vysvětlit a ukázat,popř.cvičení v 4.stupni - duše,dává opověď,je to super cvičení na dostání se do harmonie,moc doporučuji.

Ať se daří.

Mc ;)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

duchykk
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 67
Registrován: 30 zář 2012, 20:54
pohlaví: Muž

Re: Živlová rovnováha

Příspěvekod duchykk » 02 bře 2013, 14:35

kdyz ankupim zivel v sobe a nevratim ho vydechem zpet,,samo se pak rozpusti??nebo s emohu prepolovat

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Živlová rovnováha

Příspěvekod marvin » 02 bře 2013, 15:14

určitě se mužeš živlu přeplnit.. nic by se nemělo dělat do extremu a cokoliv budeš přehánět tak nedopadne dobře:( nicméně tělo samo o sobě má poměrně silné regenerační schopnosti a také samoregulační procesy.. snaží se udržovat v harmonii, takže bude i poté směrovat k vyrovnání živlů a přebytků by se mělo zbavit.. otázka je kdy a jak.. takže asi bych to moc nezkoušel nevydechovat ven..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Živlová rovnováha

Příspěvekod Ondra » 03 bře 2013, 18:39

jj, osobně jsem se třeba více koncentroval na "vdechování" , než na výdech, pak ve mne vždy něco zůstalo a to mělo neblahý vliv na živlovou rovnováhu. Byl jsem podrážděný, labilní, fyzicky jsem se cítil podivně atd... pokud k tomu došlo, musel jsem na týden přerušit živlová cvičení, nešlo v tom pokračovat.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Živlová rovnováha

Příspěvekod Tomáš » 03 bře 2013, 19:55

Toto mě přivedlo na vzpomínku, kdy mi bylo chladno a jako lehce zfanatizovaný a silně zapálený člověk do Brány jsem vdechoval živel ohně a poté jsem zapomněl kolik vdechů jsem si dal. :) Nakonec z toho vzešla disharmonie tak silná, že mě položila na pár dní do tepla domova. :D
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Živlová rovnováha

Příspěvekod beo » 03 bře 2013, 20:29

Tripař píše:Toto mě přivedlo na vzpomínku, kdy mi bylo chladno a jako lehce zfanatizovaný a silně zapálený člověk do Brány jsem vdechoval živel ohně a poté jsem zapomněl kolik vdechů jsem si dal. :) Nakonec z toho vzešla disharmonie tak silná, že mě položila na pár dní do tepla domova. :D


No já sice vdechy počítám, ale výdechy již ne, vydechuji tak dlouho dokud nemám pocit, že jsem se nakupeného živlu nezbavil.
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Živlová rovnováha

Příspěvekod Tomáš » 03 bře 2013, 21:49

Musím se přiznat, že od té doby mám k těmto cvičením respekt, takže se je bez živlové rovnováhy zdráhám provádět znovu. :)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

duchykk
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 67
Registrován: 30 zář 2012, 20:54
pohlaví: Muž

Re: Živlová rovnováha

Příspěvekod duchykk » 07 bře 2013, 23:37

jak tedy spravne dychat, resp,nadehcnu zivel a vydechnu zivel,treba ohne,ale kdyz neudrzim tuto predstavu zase normalne dycham, takze mam to delat tak 1nadech 1vydech zivle, pak normmalni dychani azse zivel-dychani... nebo se pletu

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Živlová rovnováha

Příspěvekod Ondra » 04 led 2015, 12:36

mek onder píše:Je na to cvičení,tzv.X-ko,zkusím na setkání vysvětlit a ukázat,popř.cvičení v 4.stupni - duše,dává opověď,je to super cvičení na dostání se do harmonie,moc doporučuji.

Ať se daří.

Mc ;)



Ahoj, nechtěl by jsi to X-ko vysvětlit tady na foru ? Mohlo by to třeba pomoc i ostatním. (případně to přesunout do 4.stupně).

Jiank když to čtu zpětně,tak to zmiňované cvičení 4.stupně mělo být zařazené možná už na konec třetího, protože je to jedno z nejzásadnějších cvičení vůbec, co se týče živlů, hlavně především když se se živly pracuje, tak to člověka dostane zas zpět do naprosté rovnováhy atd... Z mé zkušenosti je nejlepší ráno třeba procvičit konkrétní živel a večer udělat cvičení na rovnováhu, nebo naopak.

Dále nevím kam to napsat, nechci moc narušovat introspekci , přez přazování živlu k vlastnostem, viz zrcadlo...

Nedávno jsem si konečně udělal svůj rozbor živlové rovnováhy z horoskopu a vyšlo mi úplně něco jiného ,než jsem si celou dobu myslel. Zkrátka dle horoskopu převládá úplně jiný živel :) Pro mne docela dost zásadní zjištění a jen mne to utvrzuje v tom, že je zbytečné se patlat na začátku v zrcadle, po nějakou dlouhou dobu, jen je to brzdou kupředu. Už jen proto, že rovnováha se skutečně začne vyrovnávat, až ve 3-4 stupni, kdy se s živly skutečně pracuje.

Nemáte s tím taky někdo podobnou zkušenost, co se týče živlovosti dle horoskopu vs živlové zrcadlo ?

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Živlová rovnováha

Příspěvekod Saila » 04 led 2015, 21:16

vlastnosti přes živly jsem zatím nedělala- že bych si to přiřazovala sama... řeším prostě vlastnosti co si všimnu, teď jsem to upgaradovala na občasný meditace, kdy se kouknu co patří ke každý čakře a pak nad tím medituju a vyrovnávám to v sobě-snažím se rozpustit ten blok uvědomněním, pochopením a vyřešením.
All izz well :-)

Uživatelský avatar
Helena
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 904
Registrován: 18 črc 2013, 14:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 257×
Obdrženo poděkování: 56×

Re: Živlová rovnováha

Příspěvekod Helena » 04 led 2015, 22:12

Živly dle horoskopu jsou snad stav při narození, ne?
Tiše sedím, nic nedělám, jaro přichází a tráva sama roste.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Živlová rovnováha

Příspěvekod Ondra » 04 led 2015, 22:33

To je určitá predispozice, která tě provází po celý život. Samozřejmě se to v nějakých mezích může vyvýjet, dle aktuální situace, ale ta predispozice tu stále je.
nejsem astrolog, proto se ptám.

Taky je možné, že jsem se při sestavování zrcadla zaměřoval spíše na negativní vlastnosti a ty kladné, které ve finále můžou hrát zásadní roli, jsem opomíjel. Nicméně dle mne nelze v prvním stupni počítat s tím, že se to vypracuje zcela bez chyby... To taky asi neni požadovaným účelem a chce se k tomu vracet průběžně.


Zpět na “Astrální úroveň - 1. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů