Jak jsem na tom se živly?

Moderátor: zebyja

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

~~~~

Příspěvekod Anubis » 20 říj 2012, 21:13

Drtivá většina měla nejsilnější vzduch, pár lidí vodu a jeden byl zcela vyrovnaný (když opomenu početní chybu). Pokud dám všechny dohromady, tak vznikne toto:


Obrázek

Ještě přihodím trojnost.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Jak jsem na tom se živly?

Příspěvekod Cagliostro » 20 říj 2012, 21:23

To mě překvapuje, že právě vzduch (že by opravdu nastával věk Vodnáře?).
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Příspěvekod Anubis » 20 říj 2012, 21:44

Co se týče stability, resp. síly v polích, tak jsme na tom následovně:

Obrázek

Převažují tedy pudové typy. Což je dobře, protože pokud se neuchytí v okultismu, tak z nich budou dobří materialisté (konec vtipu - *ba dum tss*). Vyrovnaný člověk z hlediska polí byl jen jeden, neměl je však v plné síle. Za zmínku stojí, že celistvou individualitu v mentálním a emocionálním poli měl jen jeden člověk (ne ten samý). Není proč truchlit, i Papus prorokoval pudovým typům světlou budoucnost, pokud se budou řídit několika radami. Jsou totiž velmi často činorodí a dostávají zevnitř stálé impulsy ke konání.

Ještě mě pobavila jedna věc. Nejsilnější mužský princip tu měla trochu paradoxně žena, jinak statistika jin/jang není nijak zvláštní.


Obrázek

Cagliostro píše:To mě překvapuje, že právě vzduch (že by opravdu nastával věk Vodnáře?).

Vidíš, to mě nenapadlo. Naivně jsem to sváděl na barvu fóra. :)

Pro další zájemce: Kdybych nereagoval na soukromé zprávy, tak jsem se zas na nějaký čas vzdálil. Hodně z vás mi pomohlo a dalo podněty k další práci. Díky.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Jak jsem na tom se živly?

Příspěvekod Cagliostro » 04 úno 2013, 17:54

Když se zadíváme na grafy, které Anubis zpracoval a k tomu připočteme že většina návštěvníku fóra je mužského pohlaví (ostatně jako zájemců o hermetismus celkově), nemohu se přesto ubránit jistému rozpaku. A to je převládající živel vzduchu. I když jsem to pouze myslel vtipem, že nastává doba "vodnáře", nevím proč zrovna tato živlová entita je zde nejvíce zastoupena. Samozřejmě to mohl být jakýkoliv jiný živel (oheň, voda i země) a není to bráno ani celosvětově nebo místně (republika) a tohle fórum je jen snůškou pár desítek (maximálně) lidí. Skutečně mě překvapil fakt, že nejvíce zde bylo zastoupeno živlu vzduchu.
Osobně jsem byl před zveřejněním grafu přesvědčen, že nejvíce bude zastoupen oheň.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Jak jsem na tom se živly?

Příspěvekod Ondra » 04 úno 2013, 23:46

Též se mi to nezdá, ale je fakt, že jsem se Anubisovi nepřihlásil a to třeba neudělalo více lidí. Každopádně, když se děla nějaký průzkum, tak se vždy přikládá informace o tom, jakým způsobem se postupovalo a dosáhlo výsledku. To samozřejmě neznamená, že bych Anubise jakoliv podceňoval, jen mne to též překvapilo.

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Jak jsem na tom se živly?

Příspěvekod mek onder » 05 úno 2013, 06:07

Vzuch je myšlení,na což vám tady ty polemiky a vytváření náhledů docela sedí.. :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem na tom se živly?

Příspěvekod marvin » 05 úno 2013, 08:45

ja osobně bych tomu vzduchu taky dost věřil. osobně jsem silný vzdušný a to platí a velké spoustě lidi co jsem potkal a co nepracují na rovnováze. taky jsem se sice nepřihlásil, ale akorat bych ten graf prohloubil: )

mohli bychom to zkusit zopakovat: )
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Jak jsem na tom se živly?

Příspěvekod Cagliostro » 05 úno 2013, 12:00

Ondra píše:ale je fakt, že jsem se Anubisovi nepřihlásil a to třeba neudělalo více lidí.


marvin píše: taky jsem se sice nepřihlásil,


Ani já ne.

marvin píše:mohli bychom to zkusit zopakovat: )

Otázka je, kdo by to dělal? ;) Musel by se znát přesnější postup, jak to dělal Anubis. Ale jinak by to nebyl špatný nápad.

mek onder píše:Vzuch je myšlení,na což vám tady ty polemiky a vytváření náhledů docela sedí.. :)

Je to trochu pálčivá myšlenka, myslím že to pochází od ohně.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Jak jsem na tom se živly?

Příspěvekod mek onder » 06 úno 2013, 03:28

..myslím že to pochází od ohně.. :-) je pořád myslím.. :-) což neubírá,že je tam i oheň,ale hlavní je v" myslím "vzduch :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Jak jsem na tom se živly?

Příspěvekod Cagliostro » 06 úno 2013, 09:43

Neporozuměl jsi mi ;) myslel jsem svou ohnivou podstatu, která neustále něco žene někam. Pokud bych měl vzdušnou povahu, asi bych už "uletěl".

edit:Jde o nedorozumění. Impulzivita jednání (nerozum) nejde v ruku v ruce s lidskou přemýšlivostí (lidská logika, mozek, myšlení). Dále povaha (sangvinik,...v tomto případě cholerik.
Naposledy upravil(a) Cagliostro dne 07 úno 2013, 23:55, celkem upraveno 1 x.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Jak jsem na tom se živly?

Příspěvekod Ondra » 06 úno 2013, 11:16

No on má Mek samo pravdu.
Ale i z myšlení jde zjistit, jestli převažuje oheň/voda.

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Jak jsem na tom se živly?

Příspěvekod beo » 06 úno 2013, 14:49

Živel vzduchu je "spojkou" mezi ohněm a vodou, tedy i myšlení je jakousi syntézou vody a ohně. Oheň je zde jako aktivní prvek, ten dává myšlení schopnost myslet(zní to divně) - tedy pohyb a změnu, Voda jako pasivní prvek udržuje myšlení na jisté úrovni, stahuje aktivitu a udržuje ji stabilní(voda je udržující princip). Navíc bych dodal, že voda je též životadárný princip, ze kterého jsou brány "myšlenky", tedy obsahy myšlení. ----- to je jen má vsuvka, co si o tom "myslím" :)
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."


Zpět na “Astrální úroveň - 1. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host