Neroztříděné (zatím)

Moderátor: zebyja

ufik
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 25
Registrován: 27 lis 2009, 15:12
pohlaví:

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod ufik » 13 pro 2009, 20:06

Ahoj,

tak jsem si až teď přečetla něco z této kapitoly.
Abubis psal, že cvičil jógu podle Yentgara a později podle Rodney Yeeho, který taktéž ctí B.K.S. Iyengara.
Zajímalo by mě v čem se tyto dva systémy liší a v čem na sebe navazují?

Já osobně cvičila asi 6 let jogu podle Yentgara, mám už od puberty problémy s páteří. Tato jóga mi vyhovovala z důvodů používání pomůcek. Také mi pomohla odstranit mnoho bloků, co se týče obrácených poloh (zvláště stoj na hlavě, rukou, předloktí). Teď jsem se po 3 leté odmlce opět vrátila do toho systému cvičení. Sice už cvičím sama doma, bez fyzioterapeutů (jak jsem léta cvičívala), ale musím říct, že pokud člověk přeruší na delší dobu cvičení, sval se opět začně vracet do původní polohy. Takže mám co dělat s tím uvědomovat si stále, že mám páteř držet vzpřímenou, ramena dolů a pánev předsazenou...

Líbil se mi odkaz na youtubu, joga challeng. Je to samozřejmě dokanale provedený cíl cvičení.
Jóga se mi také vždy líbila z toho důvodu, jak je propojená s myslí. Protože jakmile je mysl rozkoncetrovaná, tak určité ásany prostě nejdou, tak jak by měly jít.

Jinak jsem chtěla ještě také přihodit něco do ranku - studená voda.
Já osobně mám také dobré zkušenosti se saunou, kde si člověk nádherně vychutnává kombinaci horka a ledové vody. Zvlášť v zimních měsích. Také kartáčování během pocení je úžasné.
Bohužel se teď do sauny dostávám už méně, vzhledem k tomu, že jsem stále na cestách, ale vřele doporučuji.

Jinak co se týče raního sprchování studenou vodou, je to pro mě naprostá čistota, vždy mi to přijde jako bych ani předtím nežila. Jakmile se osprchuju, mám pocit, že procitám.
Bohužel ale nedokážu vydržet moc dlouho. Mám problém, jako většina žen se zimomřivostí.

Anubisi, to s tou řekou, to je dobrodružné :D

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Anubis » 13 pro 2009, 20:47

ufik píše:...


Co se týče poloh, tak v ničem. Šlo mi spíše o to, že v knížkách se naznačují jen polohy, ale přechody mezi nima a rytmus nemusíš správně dodržovat. S příchodem videí to odpadá a proto jsem se snažil najít někoho, kdo ctí to gró hatha jógy a ukáže mi i ten rytmus dynamické jógy a přechody mezi jednotlivýma asánama. Nejsem typ, který chodí cvičit do kolektivu, radši vše dělám doma.

Myslel jsem spíše potok s rychlejším proudem, než nějakou hlubokou řeku. Někde, kde si hezky lehneš na hladké kameny, zabrzdíš se o nějaký a vodu máš tak akorát aby ses ponořila. Nic nebezpečného...

Uživatelský avatar
luna
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 26
Registrován: 26 lis 2009, 18:01
pohlaví: Muž

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod luna » 20 pro 2009, 13:45

Zdravím všechny :)
ráda bych se zeptala, jestli mi můžete poradit, myslíte, že při kartáčování těla a tření ručníkem je třeba to praktikovat a i na obličeji?
A dál bych se ráda zeptala na vědomé jezení, myslíte, že FB myslel tím, že jídlo se musí sníst vše a pití vypít také vše, najednou? Nebo člověk může sníst polovinu jídla na oběd a polovinu dojíst později, že šlo spíš o to, aby se to nevyhodilo?
Jinak dočítám dnes ty Vzpomínky -(NÁDHERA, kdo je nemá, všem MOC DOPORUČUJI!)- kde žák M.K. píše, že člověk nejen smývání vodou, ale také třeba holením, vylučováním atd může myslet na zbavování se všeho zlého a škodlivého a kdykoliv dýcháním, jezením, pitím, chozením atd do sebe dostávat své přání, co si o tom myslíte, když FB píše např.jen o vodě u očisty a o dýchání ne, kdykoliv si vzpomenete, ale jen začínáte se sedmi vdechy a max.je pak půl hodiny?Podle M.K.je to neomezené a kdykoliv ve dne, což se mi osobně líbí.
Díky moc ;)

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Anubis » 20 pro 2009, 19:48

luna píše:...

Obličej nekartáčuju. Co se týče jídla, tak je důležité impregnovat to, co máš aktuálně na talíři. Ne všechno co jsi navařila. Takže je lepší si dávat menší porce (pokud chceš impregnaci provádět). Pokud by ti pochybělo, tak není problém si přidat a ten přídavek impregnovat znovu. Má tě to naučit zodpovědnosti za to, co magicky vytvoříš. Pokud to sníš, tak je to v pořádku, pokud něco zbyde, tak už jsi v tomto světě nechala něco zbytečného. A tyhle věci potom nezřídka nedělají dobrotu (platí to hlavně pro vyšší stupně). To, že Frabato omezuje tato cvičení jen na určitý počet opakování resp. na časový úsek navádí k tomu, aby žák nedělal daný stupeň zbytečně dlouho. Samozřejmě, že se dají dělat celodenní dechová cvičení, meditace apod., ale to tě teď nemusí tížit.

Lussac
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 07 lis 2009, 23:05
pohlaví:

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Lussac » 20 pro 2009, 20:04

Ahoj Luno,
s obličejem je to asi na vlastním uvážení,já ho jemně kartáčem přejedu,ale nemyslím,že je třeba takto detailně kopírovat cvičení,jsi žena a máš citlivější plet,jestli je ti to nepříjemné,nedělal bych to.
Magicky ovlivněné jídlo by se nemělo v žádném případě vyhodit,ale sní-li se rozděleně-oběd-večeře,tak se nic neděje,řekl bych.Jen bych ho třeba večer znova impregnoval přáním.
Jak píšeš o žákovi M.K.,to je samozřejmě velmi správné,co on praktikuje,je to VĚDOMÉ ŽITÍ,soustředění na vše,co dělá běhěm dne,a takto vlastně uvádí svůj život do SOULADU s Bránou,je to ale dost náročné,proto Mistr FB radí začínat sedmi vdechy,magií vody,vědomé jedení,vše postupně
přidávat,a vědomé žití by mělo být logickým vyústěním těchto cvičení.
Maximální půlhodina dechového cvičení-myslím píše proto,aby spěchající žáci necvičili tuto dobu nesmyslně,když se nedokážou po CELOU DOBU koncentrovat-zkus vědomě dýchat 30minut s absolutní koncentrací.. Lepší je provést 7vdechů soustředěně,bez výpadku.
O dýchací očistě se v Bráně píše,ve 2. stupni-dýchání pory,na str.64.
ahoj,zdraví L.S.

Lussac
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 07 lis 2009, 23:05
pohlaví:

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Lussac » 20 pro 2009, 20:11

Jééé Anubisi...
Jak jsem odeslal mojí odpověd Luně,koukám, že sem napsal to samý co ty..
Tak už zase cvičím a daří se mi dobře,celkem to jde. Dýchání poory sem nezapomněl.
Ale jedu od začátku,tak to zatim neprovozuju. Zdraví L.S.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Anubis » 20 pro 2009, 21:11

Lussac píše:Jééé Anubisi...

Jsem rád, že ses do toho zase pustil. Hodně štěstí...

BTW: Horší by bylo, kdyby ty odpovědi byly diametrálně odlišné. A má to výhodu, alespoň nám ty reakce pomůžou jako kontrola toho, co stavíme.

Uživatelský avatar
luna
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 26
Registrován: 26 lis 2009, 18:01
pohlaví: Muž

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod luna » 22 pro 2009, 12:42

Díky moc kluci! :) Člověk přes den najde volné chvilky, kdy má chuť cvičit a cvičit....a pak, až večer přijdu z práce domů, na chvilku si lehnu ke knížce a okamžitě usnu a pak se probudím a mrzí mě, že jsem třeba zaspala večerní cvičení ... No jo, já vím, pravidelnost :) Jenže je těžký si určit pro mě hodinu, když pracuju na směny a to obden, takže bych musela vstávat i ve svém volnu o půl 6, abych cvičila pravidelně :shock: a tak mě pak napadají otázky, jestli cvčit i kdykoliv si přes den vpzomenu, což je čím dál častější to nutkání:)
A musím uznat, že když pozoruji myšlenky, napadají mě věci, které se mi mají připomenout a nebo super nápady :) Jsem dřív byla děsná skleróza a najednou si na spousty věcí vzpomenu, jak už jsem se tu dřív dočetla, takže vážně je to pravda ;)

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod team72 » 15 led 2010, 19:38

Cinska medicina uvadza niekolko sposobov na zvysenie chi (zivotnej energie). Su to iste cvicenia wai-tan, nej-tan (meditativne), akupunktura, masaze, akupresura atd. a tiez. skrabanie (kartacovanie) pokozky. Je to velice ucinna metoda spolu s meditaciou.
Tiez odporucam telesne cvicenie napr. 5tibetanov.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Přírodní Kartáče

Příspěvekod marvin » 12 črc 2010, 15:29

Máte někdo nějaké dobré zkušenosti s kartáči na tělo? našel jsem něco jako tohle

a sám bych rád něco přírodního objednal..

jestli víte o nějakém e-shopu kde by to mohli mít, tak sem s tím..
díky.m.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Emily
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 12
Registrován: 14 čer 2010, 09:30
pohlaví:

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Emily » 14 črc 2010, 13:50

Mne sa ten obrázok nezobrazuje, tak neviem.
Ja mám ale výbornú kefu z DM drogerie, mám takú čo sa može navliecť na ruku a majú ešte jeden typ s rúčkou, ak má niekto problém dočiahnuť si na chrbát.
Je to z nejakých prírodných materiálov a stála do 200 CZK.
Inak koľko vám trvá kým vám pokožka zčervená?
Naposledy upravil(a) Emily dne 15 črc 2010, 14:13, celkem upraveno 1 x.

Emily
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 12
Registrován: 14 čer 2010, 09:30
pohlaví:

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Emily » 14 črc 2010, 14:32

No presne taku istu kefu mam aj ja! Ako je na tom obrazku, ta kde smeruje ta cervena sipka. Len ju mám bez tej dlhej ručky. Ale dá sa navliecť na dlaň.
Je naozaj dobra ;)

Uživatelský avatar
Ross
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 9
Registrován: 23 čer 2010, 19:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Ross » 14 črc 2010, 21:35

Jo ten kartač je dobry taky jsem ho mnel,až na nej narazím zase si ho koupim.
:lev:

Razik
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 51
Registrován: 25 led 2010, 20:08
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Razik » 20 črc 2010, 09:38

Můj vypadá jak ten obrázku, mám ho z Kauflandu, asi za 120,- Ale možná by se dal sehnet i levněji.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod marvin » 20 črc 2010, 13:04

tak ja uz si zasel do DM meli ho za 180..vypada pekne, podle popisu kvalitni vyslechtene drevo (myslim nejaky ovocny strom) a prirodni stetiny ...nevim teda z ceho..to tam nepsali

a po prvnich masazich docela dobry pocit.. clovek je z toho jakysi hodne nabity.. akorat teda stetiny dost pousti, takze jesli po mesici nezustane ani jedna tak to pujdu vratit:-)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.


Zpět na “Fyzická úroveň - 1. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti