FAQ:Impregnace vzduchu/jídla/vody ke kontrole mysli

Moderátor: zebyja

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

FAQ:Impregnace vzduchu/jídla/vody ke kontrole mysli

Příspěvekod marvin » 16 črc 2009, 15:47

Nedávno jsem se rozhodl soustředit mé fyzické civčení (krok 1) na má mentální cvičení, před pár dny jsem si určil že zformuluji větu, která by obsahovala mé přání na zvládnutí sekce kontroli myšlenek. Můj hlavní problém je stav passivního pozorovatele a zapamatování si mých myšlenek

Vymyslel jsem bezpočty vět, ale nebyly ani trochu podobné mým pocitům.Třeba "Zvládnul jsem cvičení kontroly myšlenek", ale nebyl jsem schopen představit si pocity, které by měli přijít s touto větou. Také jsem se snařil formulovat větu obsahující všechny mé problémy,vyřešené, ale to bylo tak plus mínus 40 slov...

Dokážete si představit, že si tuto větu občas nedokážu vybavit.

Závěr - je velmy těžké vytvořit přání týkající se konkrétního předmětu, mnohem jednodušší je přání jako zdraví, úspěch, mír. Jednodušší přání se zdají být v rozporu s účelem cvičení. Protože člověk by měl impregnovat stejné přání, dokud se nestane. Ale kdy je člověk úplně zdravý? Nebo co je úspěch pro člověka? Takže kdy přestat a znovu zažít s novým přáním?

Každopádně bych opravdu velmi ocenil, pokud by někdo dokázal vymyslet dobrou větu pro zvýšení dovednosti ve cvičení kontroly myšlenek.


Kontrola myšlenek je výsledkem mentální čistoty. Způsob, jakým žiješ svůj život ma obrovský vliv na tvé myšlenky a jejich aktivitu. Nejlepší způsob jak impregnovat jídlo a pití nebo jiné věci je přání (pocit) čistoty a míru. Čistota ti pomůže očistit mysl a mír přinese klid. Tohle ti pomůže opravdu hodně.

autor - Fra Veos, viz odkaz na sekci autorů

NEMUSÍŠ si zapamatovat své myšlenky během kontroly myšlenek. Co se týče výběru způsobu, jakým by si mohl impregnovat vzduch/jídlo/vodu tak, aby ti to pomohlo úspěšně zvldánout civčení kontroly myšlenek, máš na výběr mnoho možností:

Nepotřebuješ aby to byla věta. Může to být obrázek například. nebo pocit, dojem

Dokážeš si představit sám sebe jak máš perfektní 10 minutové sezení nad tímto cvičením?
Kde vědomě a pasivně pozoruješ své myšlenky po dobu 10minut? Pokud jsi měl v tomto civčení úspěch alespoň po kráký čas, vzpomeň si na to. Teď, rozšiř tu chvíli ve tvé představivosti do doby 10minut. A teď, přidej k tomuto scénáři skutečnost, že tohle dokážeš dělat perfektně kdykoliv chceš.

Ulož si ty pocity o obrazy.. a použij je aby jsi jimi impregnoval vzduch/jídlo nebo nápoje.

Co se týče více abstraktních přání, jsou od přírody abstraktní. Jestliže nemáš žádný konkrétní obrázek toho, co pro tebe tyto slova znamenají... jsou abstraktní.Pokud netoužíš po něčem jako: "Udělej mě zdravým tak, abych neměl již nikdy žádné nemoci", touha bude abstraktní.Určitým způsobem to bude naplněno pokaždé když budeš dělat cvičení; takže pomocí tohohle způsobu myšlení budeš schopen změnit tenhle typ touhy kdykoliv budeš chtít.. nejsem si jistý co si o tom myslí ostatní. Veosi?


zdroj YAHOOGROUPS
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Kvazar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 08 pro 2010, 09:44
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 29×
Obdrženo poděkování:

Re: FAQ:Impregnace vzduchu/jídla/vody ke kontrole mysli

Příspěvekod Kvazar » 24 pro 2010, 14:38

Zajímavé Marvine...
já jsem narazil na menší promlém: ten kdo čet nebo čte FB tak o impregnaci jistě už něco ví.
Mistr tuto techniku vřele doporučuje a schvaluje jí .
ale má to jedno "ale"
......jediný problém snad při impregnaci je že : VŠE MUSÍ BÝT SNĚDENO, NIC NESMÍ ZŮSTAT"
tak jak s tím teď???
při impregnaci rohlíku nebo salámu je to jednoduché, ale co třeba takové jablko, které obsahuje jadýrka, nebo třeba ryba, která má kosti...tu asi sotva budu jíst celou
hodněkrát jsem zde již slyšel odpověď : nesmíš to brát úplně doslova......,ale jestli impregnované zůstane nesnědeno a utvořili jsme to jen pro jeden účel a ten ani nakonec nedodržime, tak jak dál???
když už FB píše že je to jen jedna jediná podmínka ,tak se nejspíš musí dodržovat za každou cenu.
jestli to tedy chápu dobře tak: co nejde sníst celé - impregnovat nelze...
jestli jste se již s tímto problémem setkali a vyřešili ,tak prosím o vaši radu
předem díky
Paradox, humor, změna

Ercihi
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 11
Registrován: 27 říj 2010, 23:07
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ:Impregnace vzduchu/jídla/vody ke kontrole mysli

Příspěvekod Ercihi » 29 pro 2010, 23:29

Já to řeším tak, že neimpregnuji jídlo na talíři, ale v době, kdy ho vychutnávám, plně vnímám. Přijde mi to tak lepší, ale účinek bude nejspíš stejný. ;)

Uživatelský avatar
Kvazar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 08 pro 2010, 09:44
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 29×
Obdrženo poděkování:

Re: FAQ:Impregnace vzduchu/jídla/vody ke kontrole mysli

Příspěvekod Kvazar » 30 pro 2010, 13:54

pro Ercihi:
jj asi máš pravdu ....ale výsledek bude spíše "obdobný" ....ale nevim...fakt nevim...
já to beru tak že než začnu jíst tak jídlo impregnuji: tzn. že už ho ještě před snědením napustím tim mým přáním.....těd je jídlo "plnohodnotně připraveno" a už jen stačí myslet na to co jsem do něj vložil
je to určitě na každém jak to bere, ale výsledek bude nejspíš stejný ;)
Paradox, humor, změna

FTX

Re: FAQ:Impregnace vzduchu/jídla/vody ke kontrole mysli

Příspěvekod FTX » 31 pro 2011, 17:01

Myslím, že mistr zadal tenhle požadavek hlavně proto, aby u adepta vznikl návyk, že to, co ovlivní by nemělo přijít do styku s jinou osobou. Ale když ti třeba někdo takto ovlivněné jablko vytrhne a dojí ho, tak se nemusíš rozčilovat.
Škoda, která tím vznikne je minimální a sice, že se sníží účinnost Vašeho přání.

Může se stát, že tohle cvičení nepřinese požadovaný efekt, přesto, že ho budete dělal celý rok. Problém může být třeba karmický (i když přání není přehnané) a Vaše přání je proti podobné síle příliš slabé. Mistr píše, že dokud se přání nesplní, tak nesmíte zvolit další. Podle mě je to správné pouze v případě pokud Vašemu přání nebrání nějaká jiná síla. Proto je dobré přání časově limitovat. Pokud se nesplní do té doby, tak to zkusit ještě jednou. A pokud se to nepodaří ani tehdy, tak asi začít meditovat proč a popřípadě přání odložit na později.

Podle meditace mi vychází impregnace jídla velmi špatně a tak jsem od ní později raději upustil. Když už něco impregnovat tak raději čistou vodu.
Problém impregnace jídla je, že znehodnocuješ duchovní obsah potraviny svým přáním. Lepší je sníst jídlo a vnímat všemi smysly, co jíš.

No, a s tím, že ti zbyde ohryzek nebo kost se dá udělat třeba to, že svoji impregnaci zrušíš. Není to asi ono, ale ten zbylý kus to zneutralizuje. Nejlepší by bylo to co zbyde spálit, aby se s tím nikdo nedostal do styku. Když to přijde do spalovny, tak to moc nevadí.
Naposledy upravil(a) FTX dne 31 pro 2011, 18:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ:Impregnace vzduchu/jídla/vody ke kontrole mysli

Příspěvekod marvin » 31 pro 2011, 17:54

FTX píše:No, a s tím, že ti zbyde ohryzek nebo kost se dá udělat třeba to, že svoji impregnaci zrušíš.


a nebo si to jablko vykrajis jako ja, ohryzek vykrojis a impregnujes jenom to co mas na talirku: ) ;)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ:Impregnace vzduchu/jídla/vody ke kontrole mysli

Příspěvekod marvin » 11 srp 2012, 08:12

posledni dobou se mi zda, ze impregnovane napoje maji jinou chut. jsou takove jemnejsi a sladsi..jakoby kvalitnejsi. nevim jesli je to tim, ze si to vsugerovavam, nebo jsou opravdu prodchnuty tou myslenkou ale je to pozitivni..

mate s tim taky nekdo podobne zkusenosti? ze by se vam v tom napoji opravdu zmenila a zjemnila chut?
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Karom
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 7
Registrován: 09 čer 2011, 19:52
pohlaví:

Re: FAQ:Impregnace vzduchu/jídla/vody ke kontrole mysli

Příspěvekod Karom » 11 srp 2012, 20:02

Vždyť nemusíš nutně impregnovat jídlo při kterém něco zbyde,jako kosti,apod.. Impregnace každého jídla není povinná,vždy máš na výběr,víš že jídlo sníš a nic nezbyde,tak ho s klidem impregnuj a když víš že něco zbyde,nebo že jídlo nedojíš impregnovat ho nemusíš.Prostě buď impregnaci použiješ nebo nepoužiješ.

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: FAQ:Impregnace vzduchu/jídla/vody ke kontrole mysli

Příspěvekod mek onder » 11 srp 2012, 23:58

Kvalita impregnace(energie při ní,idea..apod.)určitě ovlivní i fyzickou chuť.Jde to poznat se zdokonalením proudění skrze sebe,se svým zdokonalením koncentrace..postupem vpřed.Je to dobrá hra,když si impregnujete džus a měníte chutě a jemnost pití :) (třeba živly,živ.silou,ideou,pocitem.. vše je energie různých kvalit a vibrací..)

Impregnuje se jídlo,ne ohryzek,kosti..,je to tvá energie tak s tím naimpregnuj jen to co sníš ;)

Ať se daří.

Mc :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Kvazar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 08 pro 2010, 09:44
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 29×
Obdrženo poděkování:

Re: FAQ:Impregnace vzduchu/jídla/vody ke kontrole mysli

Příspěvekod Kvazar » 15 led 2014, 16:17

Ahoj, mám další dotaz:
Je možné, abych impregnoval například čaj Zdravím a pak ho dal vypít nemocnému člověku?
Nebo abych zkrátka vkládal pozitivní přání do jídla a pití druhých lidí?
Předem dík za odpověď :)
Paradox, humor, změna

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: FAQ:Impregnace vzduchu/jídla/vody ke kontrole mysli

Příspěvekod Arex » 15 led 2014, 18:08

Kvazar: Tak je to možné, ale napřed se postarej o sebe. Bylo by dobré, aby ses napřed dostal alespoň na čtvrtý/pátý stupeň, než se budeš poohlížet po ostatních. Většina lidí chce hned vyzařovat, a tím si ubírají sílu, kterou sami potřebují.

Nevzdej to a pracuj. :-)
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Havran
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 585
Registrován: 26 črc 2011, 21:08
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Obdrženo poděkování: 24×

Re: FAQ:Impregnace vzduchu/jídla/vody ke kontrole mysli

Příspěvekod Havran » 15 led 2014, 20:55

Pokud sám nedokážeš poznat zda ano či ne, tak ne. Poznání přijde časem.

Je jen pár důvodů, které řeknou že ano a mnoho které řeknou že ne ... záleží na konkrétním případě a na to přijdeš sám.

Ahoj Havran
Having power isnt as good as you thing ...
... whom am I kidding? Power is GREAT!

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: FAQ:Impregnace vzduchu/jídla/vody ke kontrole mysli

Příspěvekod Milda » 17 led 2014, 19:31

Kdyz si cokoliv impregnujes treba zdravim, tak se musis naladit na zdravi a harmonizujes sam sebe.
Pro druhe to funguje podobne a to jejich vlastni harmonizaci.
Voda sice nese v sobe otisk impregnace, ovsem je otazka jak dlouho a jak silne.
Silne impregnovana voda muze mit i pro nevedome podani sve vysledky, ale jde o to jak tato nova melodie bude harmonizovat s celou symfonii. Obrazne receno.
Novy program musi byt harmonicky s celkovym souborem programu jedince.

Uživatelský avatar
Beizr
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 7
Registrován: 22 dub 2018, 16:04
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: FAQ:Impregnace vzduchu/jídla/vody ke kontrole mysli

Příspěvekod Beizr » 05 kvě 2018, 19:04

Takže v průběhu cvičení vědomého dýchání jsem měl trošku problém jak to brát, jak to chápat. Dnes jsem zkusil vědomě dýchat přes trubičku, a simulovat pohyb, vědomost nádechu a výdechu stejně jako při kouření cigarety (Ano jsem kuřák, ano snažím se přestat, ale tento princip mě velmi pomohl). Že vzduch procházeje trubičkou se impregnuje přáním a já ho vdechuji. S výdechem je zase impregnace, že vydechuji ze sebe bordel - závislosti, negativní vlastnosti, odpad. V určitém okamžiku mohu říct, že jsem měl pocit nebo vidinu, že vydechuji šedý až černý kouř.


Zpět na “Fyzická úroveň - 1. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti