Koupel ve studené vodě

Moderátor: zebyja

Ercihi
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 11
Registrován: 27 říj 2010, 23:07
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Koupel ve studené vodě

Příspěvekod Ercihi » 27 říj 2010, 23:15

Zdravím. :)
Přibližně měsíc cvičím Bardona. Vždy jsem měl blíže k fyzickým věcem, a tak jsem nejdříve začal s fyzickým cvičením - sprchováním se studenou vodou. Je to pro mě pořád ještě přemlouvání, ale už se z toho pomalu stává můj zvyk.

Nedávno jsem si řekl, že bych si mohl zkusit napustit vanu studenou vodou a nějakou dobu v ní vydržet. Tak jsem to dneska zrealizoval a výsledek byl neočekávaný. Nejhorší je vždycky do té vody vlézt...potom jsem však zjistil, že mi ani moc není zima. Ve vodě jsem byl cca 10 minut, nevěděl jsem, jaký vliv to na mé zdraví může mít, tak jsem víc nezkoušel. Nejzajímavější bylo, že když jsem vylezl z vody a začal se hýbat a sušit, začala mi být veliká zima. Potom jsem cvičil ve snaze se dostatečně zahřát, ale pořád nic. Nakonec jsem usedl k pc a zabalil se do deky. Pocit zimy jsem měl ještě asi 2 hodiny. Popravdě jsem to čekal úplně opačně...

Je tu ještě někdo, kdo si místo sprchy zkusil napustit vanu?

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Koupel ve studené vodě

Příspěvekod mek onder » 28 říj 2010, 01:46

Ahoj :)
Zkoušel jsem to taky,ale cvičil jsem před tím rozehřívací cviky a v té studené vodě se hýbal.
Už jsem se i delší dobu otužoval,tak jsem neměl takovou reakci i když to ochlazení šlo taky cítit :)
Ze začátku bych se asi jen sprchoval,zvlášť v tom počasí,koupele až v létě ;)
Ať se daří.
Mc :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Koupel ve studené vodě

Příspěvekod Anubis » 28 říj 2010, 12:51

Stojatá voda, navíc když je jí málo, nemá velkou účinnost. Po chvíli dojde k asimilaci a jsme ve stejném prostředí jako před chvílí a navíc je nám zima. Je to stejné, jako když jsem od bláta a chci se jít očistit, taky si nenapustím vanu.

Jak už jsem psal ve fyzické rovině, nejlepší je si lehnout do studené řeky, něčeho se chytnout a prociťovat svůj tělesný obrys. Burácení vody a rázy odplaví všechen balast, který se bude chtít na něco navázat. Po tomhle vzbuzujícím rituálu navíc materiální člověk začne víc vyciťovat klid a póry (když je zase na suchu). Toho může hned využít pro cvičení dechu a koncentrace.

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Koupel ve studené vodě

Příspěvekod mek onder » 28 říj 2010, 13:11

Nevím,jestli Ercihi hledal odpověď jak to má dělat :D nebo zkušenost někoho kdo to vyzkoušel jako on ;) ale ať je mu obojí ku prospěchu :) Neber to osobně Anubisi ;) Líbí se mi jak na sobě pracuješ.Ať se daří.
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Ercihi
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 11
Registrován: 27 říj 2010, 23:07
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupel ve studené vodě

Příspěvekod Ercihi » 28 říj 2010, 13:17

Díky za reakce. Tu řeku někdy zkusím :) . Já to bral jako takový relaxační cvičení, zklidnit tělo tak, aby se neklepalo a voda nebyla nepříjemná...což se mi povedlo. A taky to beru jako cvičení vůle.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Koupel ve studené vodě

Příspěvekod Anubis » 28 říj 2010, 13:18

mek onder píše:...

Moje zkušenost je v prvním odstavci, byla to mrtvá větev. Tak jsem nabídl alternativu.

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Koupel ve studené vodě

Příspěvekod mek onder » 28 říj 2010, 14:00

Anubis píše:
mek onder píše:...

Moje zkušenost je v prvním odstavci, byla to mrtvá větev. Tak jsem nabídl alternativu.




Každá zkušenost je dobrá,měli by jsme být přísní k sobě a tolerantní k druhým,hlavně v začátcích a vypadalo to,že na něj jdeš zhurta :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Ercihi
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 11
Registrován: 27 říj 2010, 23:07
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupel ve studené vodě

Příspěvekod Ercihi » 28 říj 2010, 14:30

Mě to tak vůbec nepřišlo :D navíc jenom dobře... ;)

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Koupel ve studené vodě

Příspěvekod mek onder » 28 říj 2010, 14:36

Tak paráda :-)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

McKnight
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 5
Registrován: 27 říj 2010, 22:55
pohlaví: Muž

Re: Koupel ve studené vodě

Příspěvekod McKnight » 01 lis 2010, 20:25

Zdravím
mám podobnou zkušenost, postupně začít doma sprchováním studenou (pokud uplně začínám tak vlažnou a po krátkých intervalech dávat chladnější a chladnější, vyhnu se tím zbytečným reakcím s prochaldnutím a podobně), v létě se pak rozehřát cvičením a do rybníka, nebo řeky a tak pak chodit dokud nezamrzne. Tělo si na to postupně zvykne a není reakce a pak pokud se i v zimě rozehřeješ a ve vodě se i pohybuješ tak mužeš do jakékoli vody (nesmí však prochladnout ledviny, nebo třísla).
Jak si na to člověk navykne už nemůže přestat :D

Ať se daří

luckydog
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 2
Registrován: 01 lis 2010, 13:37
pohlaví:

Re: Koupel ve studené vodě

Příspěvekod luckydog » 18 lis 2010, 16:24

Já bych k tomu jen dodal, že je dobré nejprve tělo smočit studenou vodou (je jedno jestli ve sprše nebo v řece, rybníce), přerušit, (vylézt na břeh, zavřít sprchu) počkat, až ucítím jak se mi do těla navrací teplo a dát si druhé kolo. Voda není již tak studená na pocit a člověk v ní vydrží déle :). Je to klasické osmělování, co učili už staří "Sokolové" 8-). Hodně zdaru a ať se daří

Uživatelský avatar
Kvazar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 08 pro 2010, 09:44
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 29×
Obdrženo poděkování:

Re: Koupel ve studené vodě

Příspěvekod Kvazar » 23 pro 2010, 15:06

čau . impregnovat se dá voda (studená i teplá)
magnetizovat ( jen studená)
ale když třeba někdo nemá dostatek času a omyje jen horní část těla studenou vodou a bude jí chtít magnetizovat a při tom si bude představovat jak zmagnetizovaná voda vzhledem ku své stahovačnosti si do sebe stahuje např:nemoc........tak co potom až se domyjeme???? co ta zbylá voda na nás???? když už magnetizujeme vodu tak přeci i ta, která je zbytkově na nás tak je přeci nasákla tou "nemocí". utřeme jí eventuálně do ručníku, ale při každém použití to musí mít nějaký negativní vliv..(přestože na to třeba nemyslíme nebo tonu nevěnujeme pozornost)
a zase magnetizovat a impregnovat vodu najednou nelze,protože by tím vznikla v těle nestejná vibrace a tím pádem by nefugnovalo ani jedno
Snad jediné řešení je nejdříve se umýt zmagnetizovanou vodou+mýdlo a po nějaké chvíli vodou impregnovanou...
ale i tohle má svůj háček ,poněvadž musíme počkat až se ta "nemoc" dostane z těla ven....a to třeba může trvat i pár dnů. jakmile ještě není dokonáno naše první prání tak přeci nesmíme začínat s dalsím
Paradox, humor, změna

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupel ve studené vodě

Příspěvekod Pete » 24 pro 2010, 18:19

Studena voda sama o sobe, bez impregnace, zbavuje telo negativni energie. Vlastne to, ze se lidi kazdy vecer sprchuji je ritual ocisty od toho co na sebe za cely den zabalili.

Mi vzdycky stacilo studenou vodou s myslenkou ze voda v sprse ktera na me tece ze me smyje a odplavi vsechny nanosy negativnich myslenek, negativni energie. I predstavit si to neni tezke. Vic podle me nepotrebujes, nejdulezitejsi je ta myslenka jak to ma fungovat, a kdyz si reknes ze voda ma z tebe odplavit vsechny spatne nanosy (i nemoc) a odplavit to pryc, tak takove detaily nemusis resit

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupel ve studené vodě

Příspěvekod Pete » 25 pro 2010, 15:19

To ja vetsinou taky, ale zrovna u takove veci mi to prijde zbytecne, kdyz nejdulezitejsi je myslenka, respektive zamer

Branu mam jen v pdfku, ale pokud vim tak tam o impregnaci vody pri koupani nepsal, jen o impregnaci jidla, vzduchu ci vody na piti

Uživatelský avatar
Kvazar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 08 pro 2010, 09:44
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 29×
Obdrženo poděkování:

Re: Koupel ve studené vodě

Příspěvekod Kvazar » 25 pro 2010, 21:08

ale jo psal v kapitole "magie vody" se o koupelích, očních koupelích,adt. zminuje
Paradox, humor, změna


Zpět na “Fyzická úroveň - 1. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host