Koupel ve studené vodě

Moderátor: zebyja

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Koupel ve studené vodě

Příspěvekod Ondra » 25 lis 2013, 20:35

Achernar píše:Také by mě zajímalo živlové, energetické pozadí této poruchy - zda nemůže být zapřičiněno nerovnováhou živlů v těle a jakých?


Dle toho co píšeš ( reakce na chlad, nízký tlak, zimomřivost ) ukazuje na problém s živlem vody, který převládá.
Zkus si to i ověřit introspekcí, zda se ta nerovnováha projevuje i v mentální sféře. Třeba by se stím dalo pracovat už takto od kořene.

Každopádně pokud je to skutečně alergie, tedy přehnaná reakce organismu (vyplavení histaminu), tak to běžná medicína umí ztěží léčit a to se může jednat o jakékoliv alergie. To asi ale víš, jestli to máš potvrzené od alergologa, ten ti nejspíš napsal antihistaminikum. Poté by ta reakce měla být pod kontrolou.
Přirozenou léčbou by bylo asi postupné otužování. Problém je ale v tom, že ten proces mají buňky ve své paměti a jakmile se s tou chladnou vodou setkáš, tak se ten proces automaticky nekontrolovatelně aktivuje. Duležité je i posilovat imunitní systém např. viz. Ankhur.

Uživatelský avatar
majstro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 465
Registrován: 18 čer 2009, 15:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 73×
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupel ve studené vodě

Příspěvekod majstro » 26 lis 2013, 00:24

Ahoj zrovna se ucime v TCM diagnostiku... a podle toho co popisujes.. alergie na chlad, zanety ve strevech, a bolesti.. tak to obecne ukazuje na patogen chladu, ktery je usidlen ve strevech. S timhle patogenem pak souvisi i ruzne bolesti. Je to jen obecny nastrel z pohledu cinske mediciny. Az budu vedet vice.... zkusim ti tu napsat vice veci... todle je zatim, co me napadlo.

Uživatelský avatar
Achernar
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 10
Registrován: 20 lis 2013, 12:06
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupel ve studené vodě

Příspěvekod Achernar » 26 lis 2013, 22:49

Pánové, všem moc děkuji za cenné rady, návody a připomínky. :) Určitě se jim budu věnovat v budoucnu podrobněji, nyní chladová alergie bohužel musí ustoupit vážnějším starostem se zdravím... Každopádně ještě jednou díky!
Ve sněhu který zrána napad
táhnou se černé šlépěje
jak listí v říjnu žloutne západ
jak stromy staré aleje
Krev slunce stéká po sněhu
a mrazem ztuhlá krajina
zarudlá řeka bez břehů
a bez ryb zvolna usíná...

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupel ve studené vodě

Příspěvekod marvin » 27 lis 2013, 00:09

OK. Ber to tak, že ten chlad, nebo alergie na chlad je až důsledek. Je potřeba jít po příčinách. Zatím se dej nějak do kupy a kdyžtak se třeba někdy za námi přijeď podívat (Praha,Brno) apod. Určitě by se něco vymyslelo. Zkusil bych opravdu kvalitní TCM nebo jiného terapeuta (chiro ? : )) Zjistit, kt. orgán je slabý a trochu mu pomoci. Oživit čakry, energetiku. Chladná voda a zimomřivost budou potom už jenom nejasné vzpomínky, kterým se ráda zasměješ : )
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.


Zpět na “Fyzická úroveň - 1. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti