Neroztříděné (zatím)

Moderátor: zebyja

cerpa
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 9
Registrován: 13 dub 2011, 12:23
pohlaví:

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod cerpa » 28 dub 2011, 14:15

Děkuji Ti, přesně to jsem asi potřeboval slyšet.. :P Pěkný den.

Uživatelský avatar
kedrigern
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 148
Registrován: 08 srp 2010, 19:41
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 25×
Obdrženo poděkování: 27×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod kedrigern » 01 kvě 2011, 20:40

Anubis píše:Lucidní sny přerušují extáze. Jakmile se jí nepoddáš (nevzrušíš se), tak se můžeš vůlí pohybovat v prostoru. Potom se ty stavy buď stupňují a jednomu stejně podlehneš nebo snově zemřeš. To tě ale nemusí trápit, důležité je přemoct lákadla v té aktuální sféře vědomí. Zítra je taky den (noc).


Co přesně myslíš tou extází?

Před takovými sedmi až devíti lety jsem se o lucidní sny pokoušel. Dopadlo to ale vždy tak, že v okamžiku, kdy jsem si uvědomil, že sním, došlo u mne k poluci a následnému probuzení. Přitom se pouze vyjímečně měly ty sny nějaký erotický obsah. Nepovedlo se mi bohužel tento pro problém vyřešit, tak jsem s tím přestal, ale kdybych někdy zjistil, jak tento problém vyřešit, tak bych se k tomu chtěl vrátit.
May the Awareness be with you. Kedrigern z Hor Tichého Hromu

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Anubis » 02 kvě 2011, 16:22

kedrigern píše:...

Není vyloučeno, že může dojít i k fyzickému vzrušení... mně se to ale nestalo. Je třeba mít pod kontrolou tělo, city a mysl. To je základ... jakmile jedno z toho nesplňuješ, tak je astrální cesta neuskutečnitelná. Všechno cvičení v Bráně tě ale v nižších stupních připravuje, takže toho nakonec schopen budeš. To, že dokážeme z těla vystoupit vědomě ve snu je jen díky lepším podmínkám (delší mentální klid, časové intervaly, kde je tělo v hlubokém tranzu atd.).

Abys měl představu, tak já musím po určitou dobu v noci sám vědomě dýchat. Protože kvůli cvičení z 3. stupně nemám na výběr resp. to za mě nikdo neudělá. Pokud nesním, tak je to jako kdybych byl vzhůru a když mám sen, a nemám nad ním náhodou kontrolu, tak v něm omdlévám. Navíc jsou chvíle, kdy se stávám na chvíli určitým orgánem - což je dost zvláštní. Všechno je to o pozornosti, když ji nemám, tak nedýchám resp. nepracuje mi správně ten a ten orgán.

Pořád je tu jistý stupeň automatizace, ale dostávám čím dál větší kontrolu nad svým tělem. Docela tě to naučí zodpovědnosti.

cerpa
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 9
Registrován: 13 dub 2011, 12:23
pohlaví:

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod cerpa » 02 kvě 2011, 18:01

Pěkný den. Včera se mi jeden po dlouhé době "povedl". Povedl píšu proto, že začínám pozorovat, že samovolně nepřijde. Pokaždé to bylo poté, co jsem se v noci probudil a při opětovném usínání jsem si ho "nařídil". Stál jsem před zrcadlem,ale neviděl jsem se. Okamžitě jsem věděl, že vědomě sním. Cítil jsem, jak se nadlehčuju a napadlo mě co se mrknout k rodičům. Byl jsem tam v mžiku (ve zkutečnosti 40km) a viděl barák z ptačí perspektivy. Stále jsem si uvědomoval tu krásnou lehkost a že můžu všechno. Svoboda. Nádhera.Otvíráním dveří jsem neřešil, s lehkostí prošel dvěma zdima a viděl svého tátu spát v posteli. V tom jsem, ale nevím z jakého důvodu pocítíl úzkost,nebo strach když jsem se tak nad ním vznášel a bylo po nádheře...Když jsem o tom přemýšlel, byl to sen, opravdu jsem tam být nemohl, ve zkutečnosti spí otec v jiné místnosti..Celou dobu ale naprosté vědomí snu..Proč to píšu,asi vás to nemůže zajímat,ale chci se zeptat: lucidní sen a astrální cestování jsou dvě rozdílné záležitosti,že? Nebo mají tyto dva fenomény něco společného?Jo a mrzí mě,že to tak rychle skončilo,nebyl by nějaký recept jak to tam ustát?? Dík...

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Anubis » 02 kvě 2011, 19:03

cerpa píše:...

Strach hodně působí právě na emoční stránku člověka. S tím je třeba se poprat stejně jako s neposlušným tělem. Hranice mezi těmi termíny je z mnohé literatury nejasná. Pro mě je:

Lucidní sen - mentálního charakteru - vím, že se jedná o sen, jsem si vědom svých myšlenek a nejednám v rozporu se svou vůlí. Mohu měnit prostředí, běh událostí apod.

Astrální cestování - astrálního charakteru - pocit žití v těle, které má vlastní vitalitu a podléhá do jísté míry gravitačnímu zákonu. Tzn. když to tělo neumím ovládat, tak se propadá do stěn, země apod. V astrální sféře se často vyplatí dobrá schopnost imaginace, jinak je to jako když si člověk se zdravýma očima nasadí brýle s 10 dioptriemi. Při astrálním cestování je slyšet a cítit dech mnohem silněji než ve fyzickém těle.

O přerušení jsem mluvil už nahoře, ale u astrálního cestování to může být taky nedostatkem vitality. Pro samotné cestování je třeba mít dost energie a i když je člověku lehce, tak při pasivitě klesá. Koná se zde tedy také práce, ale ne tak úmorná, jako ve fyzickém těle.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Ondra » 02 kvě 2011, 20:37

Rozdíl je v tom, že AC je mnohem vědomější a nepletou se ti tam různé podněty z podvědomí , který vytvářejí sen a především se člověk nemusí spoléhat na to , že spánek bude natolik kvalitní , aby mu umožnil LD.
Astrální cestování je meditační technika, v které dojdě k maximálnímu uvolnění a odpoutání ( zapomenutí ) od fyzického těla při plném vědomí. Imaginace je nástrojem , kterým v astrálu můžeš tvořit, je to mágova zbraň.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Anubis » 02 kvě 2011, 21:30

ekeaze píše:...


Ten termín AC, je zavádějící - to už je asi lepší používat OBE - Out of body experience. Meditační technika o vymístění dvojníka je Exteriorizace a jestli s „ním“ budeš procházet sféry náležící do podvědomí, éteru, astrálu nebo mentálu je na tobě. Otázka je co je co. Já se třeba řídím podle barev a hustoty těla.

Těžko říct, jestli to, o čem mluvíš je opravdu lucidní snění a nemáš to celé posunuté.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Ondra » 02 kvě 2011, 22:22

Co je co je celkem jednoduchý... pokud jde o astrální cestování, tak to je doprovázeno "zrakovými vjemy", jednoduše prostě vidíš, to u mentálního neni.

Lucidní snění mohu mít klidně posunutý...
pro mne je podstatný to , že snění je projekce podvědomí do astálu, je zřejmé , že se stím dá pracovat viz LD , což pomáhá k řešení důševních pokroků, proto je dobré si sny pamatovat, protože mají určitou symboliku.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Anubis » 02 kvě 2011, 23:08

ekeaze píše:Co je co je celkem jednoduchý... pokud jde o astrální cestování, tak to je doprovázeno "zrakovými vjemy", jednoduše prostě vidíš, to u mentálního neni.

Tomu nerozumím, já vidím všude.

ekeaze píše:pro mne je podstatný to , že snění je projekce podvědomí do astálu, je zřejmé , že se stím dá pracovat viz LD , což pomáhá k řešení důševních pokroků, proto je dobré si sny pamatovat, protože mají určitou symboliku.

Ve snech je symbolika, ale cestování astrálem je spíš podobné známé realitě, protože cítíš jak na tebe působí okolí - to žádný sen nedokáže. Není lehké říct, že sen je projekce podvědomí do astrálu, protože v té nevědomosti není astrál vůbec patrný. Když ti dá někdo pytel na hlavu a v neznámém domě tě zavede do kuchyně, tak nejsi schopný říct kde jsi... subjektivně jsi v pytli (ve snu)... teprve až když ho sundáš, tak je ti jasné, že jsi v kuchyni (astrálu), v které(m) jsi ale ze svého pohledu až dosud nebyl. Možná tě napadne, jak to tvrzení obhájit, ale já se tady nemám čeho chytit. Pokud vycházím z toho, že jde o kvalitativní skok, tak po celou dobu snění nejsem v astrálu. Jestliže jde o skok v prostoru, tak ten se tu může odehrát během okamžiku a zase nevíme nic...

Já si většinu snů pamatuju ode dne, kdy jsem některé začal ovládat (cca 1. třída ZŠ). S astrálem se to ale vůbec nedá porovnat.

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod mek onder » 02 kvě 2011, 23:47

Anubis píše:Tomu nerozumím, já vidím všude.

Já si většinu snů pamatuju ode dne, kdy jsem některé začal ovládat (cca 1. třída ZŠ). S astrálem se to ale vůbec nedá porovnat.[/blok]



S tím souhlasím,S viděním i s tím,že se to nedá porovnávat..,na to člověk přijde,až se toho opravdu dotkne.. ;)

At´se daří.
Mc :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Ondra » 03 kvě 2011, 08:08

Anubis : Co se týče vidění v astrálu , tak to je jasné... ! , ale dá se to u mentálního cestování označit viděním, tak jako u AC ? Podle mne ne , protože mentální sféra je svět myšlenek a ideí.
V tom druhém se rejpat nebudu.

mek onder píše: na to člověk přijde,až se toho opravdu dotkne.. ;)


Občas mám pocit, jestli toto forum slouží k diskuzi, nebo k dokazování toho, čeho člověk dosáhl :roll:

cerpa
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 9
Registrován: 13 dub 2011, 12:23
pohlaví:

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod cerpa » 03 kvě 2011, 08:55

Krásný číst diskuzi skušených,děkuji. Stejně jsem nepochopil,co jsem chtěl.Asi budu už za blbce,ale není to tedy tak, že sen je sen,i když vědomý,ovládaný a pod kontolou ( lucid ), ale furt jen sen, odehrávající se v ložnici, v posteli, v hlavě. A astrální cestování je když dokážu ducha vymezit z těla, to nechám v posteli a nemám s ním v tu chvíli už nic společnýho (krom toho že sem s ním spojen nějakou "šńůrou"). Můžu se tedy pohybovat v reálném čase a reálném prostoru, mezi reálnými mě v tu chvíli podobnými i nepodobnými bytostmi?? Můžu si tedy v AC ověřovat reálné věci? ( např.jestli momentálně není dítě v postýlce odkopaný ;) ).Je to aspoň nějak tak podobně, polopatycky, nebo sem zase vedle? Asi to je v BOZ k pochopení v dalších stupních, ale nechci předbíhat. Postupně..

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Anubis » 03 kvě 2011, 09:43

ekeaze píše:Anubis : Co se týče vidění v astrálu , tak to je jasné... ! , ale dá se to u mentálního cestování označit viděním, tak jako u AC ? Podle mne ne , protože mentální sféra je svět myšlenek a ideí.

Přesně vím, co jsi chtěl říct, ale tady je omezení asi zase z mé strany. Já si totiž nejsem jistý, že jsem se ocitl vědomě v mentální sféře. Mám na to podezření v případech, které bych spočítal na prstech jedné ruky. To podezření vyplývá z toho, že zde nebyly tak okázalé barvy jako v astrální sféře a co je nejdůležitější, byl jsem pokaždé nikde. Jakoby ve vesmíru bez hvězd a těles. Viděl jsem tam buď zakřivení prostoru nebo symboly „předemnou“. Dal jsem to do uvozovek, protože tady jsem se chápal spíš jako bod než jako tělo.


cerpa píše:...

No, problém je ten, že dvojník ve spánku sám vystupuje a jde na průzkum. Už jsem ho několikrát přistihl. Takže omezit sny na hlavu a postel asi taky není ono. V magii jde hodně o tvé subjektivní pocity, proto se často ty teorie liší a pro obyčejné lidi to působí nevěrohodně. Na ty další otázky ohledně ověřování faktů ti nemůžu odpovědět, protože sám nejsem schopen mimo spánek vycházet z těla. Přesně jak jsem psal výše, někam mě zavedou, odhrnu snový závoj a jenom se divím. Podařilo se mi to jednou, když jsem byl mladší a vyplul jsem z těla ve stejném pokoji, jako jsem spal. Jenže jsem si neověřoval žádná fakta a letěl jsem ven k vodě. Vím ale určitě, že byla tma, svítilo pouliční osvětlení a všechny okolní objekty proporčně odpovídaly, takže je to dost možné.

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod mek onder » 03 kvě 2011, 21:45

ekeaze píše:
Občas mám pocit, jestli toto forum slouží k diskuzi, nebo k dokazování toho, čeho člověk dosáhl :roll:



Jsem rád,že sis to taky uvědomil.. ;) filosofie je krásná věc,ale mnohé se vyřeší praxí.
Nemáte moc praktické otázky,témata,ale je to vaše cesta..je dobré se rozvíjet ,což tady je,tak přeji hodně úspěchu v tom,co chcete opravdu dokázat.

At´se daří.
Mc :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

michalangelo
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 7
Registrován: 01 dub 2011, 02:05
pohlaví: Muž

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod michalangelo » 04 kvě 2011, 06:19

hodně štěstí všem
Naposledy upravil(a) michalangelo dne 23 kvě 2011, 18:11, celkem upraveno 1 x.


Zpět na “Fyzická úroveň - 1. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti