Neroztříděné (zatím)

Moderátor: zebyja

Mariz
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 5
Registrován: 15 dub 2012, 22:25
pohlaví: Muž

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Mariz » 16 dub 2012, 15:08

Anubis píše:
Jo, přesně tak jsem to myslel...

Díky moc za cenné rady a podněty. Zkusím to rozdělit do břicha, protože jsem ho pří dýchání vůbec nevyužíval. Myslím, že by to mělo i těm plícím trochu ulehčit. Ještě jednou díky, odpověděl jsi mi na vše co jsem potřeboval. Teď už mi zbývá opět jen cvičit:-) Kdyby něco tak zas nadhodím dotaz...

Uživatelský avatar
SCORP1151
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 26 zář 2010, 15:07
pohlaví: Muž

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod SCORP1151 » 07 srp 2012, 19:21

Ahojte Lidi
Anubis píše:Je to jeden z prvních milníků na cestě, kdy poznáváš, že tělo je vlastně ze své podstaty chytřejší než konstrukty ve tvé mysli. Zjišťuješ, že kdyby dýchání bylo ovládáno celou dobu tvým rozumem, tak by se brzo dostavily různé dýchací potíže. Jak se ti bude pozvolna pročisťovat mysl, tak objevíš, že jsi s tím tělem vlastně v harmonii, že umíš vědomě dýchat (do doby, než začneš opět hrubě přemýšlet).


Taky jsem z pocatku delal hluboke nadechy, ted naprosto souhlasim s Anubisem.
Nechavam sve telo dychat bez ovlivnovani a soutredim se jen na ideu. (snazim se jen rict, ze telo si samo najde ten spravny nadech a vydech)

Liboa
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 07 led 2013, 23:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Liboa » 29 led 2013, 23:08

Razik píše:Tak už jsem to našel, zrovna čtu knížku "Škola pokojného bojovníka" a tam je to vysvětleno i s obrázky ;)


ne a ne to najit. mohl by si mi tu dat prosim link, at to muzu omrknout? diky moc!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod marvin » 30 led 2013, 08:30

Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Liboa
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 07 led 2013, 23:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Liboa » 31 led 2013, 21:26

diky marvine, ale bohuzel na to jsem se uz dival a zadne obrazky jsem v tom nenasel, mam dojem, ze je to jen pribeh, ktery byl posleze zfilmovan..

mio
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 5
Registrován: 10 úno 2013, 19:29
pohlaví: Muž

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod mio » 10 úno 2013, 22:54

Tá kniha sa nedá zohnať online, no našiel som niečo z nej tu :
http://www.parkour.sk/forum/viewtopic.php?f=9&t=199

A ak by si si ju chcel kúpiť..
http://www.martinus.cz/?uItem=37978

duchykk
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 67
Registrován: 30 zář 2012, 20:54
pohlaví: Muž

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod duchykk » 08 bře 2013, 18:03

vedome dychani,--FB pise rano a vecer 7 v dechu,,max.pul hodiny, postaci i 10minut,
jak tomu mám rozumet, proste se uvolnim predstavuju si nejake prani jak ho vdechuji...anormalne vydechnu,potom muzu normalne dychat? a zase predstava prani-nadech,vydech..normalni dychani..? atd....nebo rovnou po sobe predstava dychani prani , kazdy den pridavat o 1 a cviceni povazovat za zvladnute az takhle clovek vydrzi 10minut??

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Adam » 08 bře 2013, 19:19

Spíš by to mělo být vkuse, takže představit si přání (můžeš podpořit čímkoliv - představou zhmotněného přání v okolním vzduchu, barevným vzduchem, ...) nadechnout přání, vydechnout vzduch, takto několikrát po sobě a konec - až potom začínáš zase "normálně dýchat".

Jinak, na tyto obecné otázky už tady bylo sepsáno X příspěvků, pokud si projdeš jednotlivá vlákna, dočteš se hodně. Marvin by rád protřídil a zpřehlednil vlákna na fóru, tak snad v dohledné době se v tom půjde i snáze zorientovat...

Vše dobré,

Adam
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Hollow
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 14
Registrován: 19 pro 2013, 20:36
pohlaví:

Re: Neroztříděné (zatím)

Příspěvekod Hollow » 21 srp 2014, 17:20

Mohu se zeptat, jak provádíte - vědomé jedení ?

To víte, zase jsem začal o tom cvičení přemýšlet a takhle to dopadá :D

Díky za odpovědi
Lepší se zeptat a být hlupákem chvíli, než se nezeptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 99×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Neroztříděné (zatím)

Příspěvekod Firzen » 21 srp 2014, 18:11

Ahoj :-)

Já to dělám tak, že rozproudím energii v rukou, a představuju si, jak z těch rukou proudí energie do toho jídla, která v sobě obsahuje určité přání (vyjádřené pokud možno jedním nebo dvěma slovy, či pocitem). Nejlepší je, když působím dostatečně dlouho, abych cítil, že už to tam v tom jídle opravdu je (což v 99% případů bohužel nedodržuju). Jinak je myslím všechno podstatné v Bráně - tedy pokud možno soustředit se pouze na to jídlo, a na ten záměr, který byl do jídla vložen. Dál tam taky je - a to jsem dlouho nevědomky ignoroval - že impregnované jídlo se musí dojíst celé. A taky samozřejmě bez rozmyslu nenechat nikoho jíst či pít takto ovlivněnou potravu.

Nejlepší výsledky vědomé jezení přináší, když je prováděno co nejpoctivěji a nejopravdověji. Pak se dají dosáhnout skoro zázraky.

Mimochodem, tvůj podpis je víc, než moudrý. Ať se ti daří :-)

Uživatelský avatar
Hollow
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 14
Registrován: 19 pro 2013, 20:36
pohlaví:

Re: Neroztříděné (zatím)

Příspěvekod Hollow » 21 srp 2014, 19:42

Díky za ten tip s tím pocitem. Rád vidím, když si někdo hraje se cvičeními. Jelikož tou schopností neoplývám :D

Hodně důležitá mi přijde i část, kdy už impregnovanou potravinu, tu ideu rozvádíš po těle. Jestli vlastně při žvýkání potravy rovnou rozvádíš celou tu ideu do těla nebo to jíš jen s vnitřním přesvědčením, že ta idea se poté sama rozproudí po těle.

Jinak bys mohl trochu víc rozvést, o tom opravdovém vědomém jedění.

Jinak ten podpi se ke mně nárammě hodí :D

Úspěch i tobě :)
Lepší se zeptat a být hlupákem chvíli, než se nezeptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Neroztříděné (zatím)

Příspěvekod zebyja » 22 srp 2014, 09:29

No já impregnuji skoro furt.. Ale Né vždy pak jídlo vnímám.. Když už ale, tak prostě vnímám jak to spolknu a co to pak dělá v žaludku, jak mi z toho je a jak se to postupně dostává do těla energeticky.. Přijde mi lepší vnímat jak se to chová a případně to až pak nějak usměrnit, jakoby spíš popostrčit..

Pokud jde o jedení impregnovaného jídla někým jiným.. Tak je to dost zajímavé a doporučuji zkusit, ale rozhodně bych to nedělal pořád..
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
Hollow
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 14
Registrován: 19 pro 2013, 20:36
pohlaví:

Re: Neroztříděné (zatím)

Příspěvekod Hollow » 23 srp 2014, 11:14

Můj postup je :

V rukou si imaginárně vytvořím jakési napojení na nekonečnou zásobu universa, ze které čerpám tu ideu do jídla. Představuju si, že idea vstupuje a sílí v každém atomu jídla, že jídlo samo je ztělesněná idea. Sílím ji do doby, kdy jsem přesvědčen, že idea je maximálně účinná. Poté jím s přesvědčením, že idea obsažená v jídle se rozkládá do celého mého těla.

Avšak v posledním kroku nevím, jestli celá ta idea se má už při žvýkání "vytáhnout" z jídla a rozproudit po těle nebo že ta idea má vyzařovat z jídla do celého těla i při polknutí.

Já vím, že je to maličkost, ale dokonalost není na škodu. :D

Předem díky za odpovědi. :)
Lepší se zeptat a být hlupákem chvíli, než se nezeptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Neroztříděné (zatím)

Příspěvekod zebyja » 24 srp 2014, 13:09

Hollow: Však to zkus.. Taky jsem to zkoušel všelijak.. Narychlo, poctivě.. S ideou bez idei.. Postupně jsem došel k tomu co dělám.. Dej si tam ideu, která bude mít efekt hned.. Třeba, že budeš komunikativní.. A pak na to jakoby zapomeň, neovlivňuj to.. Uvidíš co bude mít větší efekt.. ;)
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
Hollow
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 14
Registrován: 19 pro 2013, 20:36
pohlaví:

Re: Neroztříděné (zatím)

Příspěvekod Hollow » 01 led 2016, 21:26

Ahojte,

při častějším provádění impregnace mi připadne, že mám více otázek než odpovědí a rád bych se poradil s vámi.

1) Jak často provádíte impregnaci?
Někde jsem tu četl, že by se impregnace měla provádět při každém jídle, protože tak se vytvoří opravdu silný náboj, ale nezdá se mi, že pro někoho kdo jí sedmkrát denně je možné udržovat po delší časový úsek stejnou kvalitu prováděné impregnace a zachovávat ten prvotní elán a nadšení.

2) Používáte pro vaše přání, ideje jenom povšechní název, dejme tomu lepší provádění cvičení nebo ji více konkretizujete?
Každá idea má spousty analogií a možností vybíjení a po konkretizaci zvyšuji její "záběr", což mi připadne jako oslabování náboje, který se musí poté vybíjet na několik věcí zároveň.

Předem díky za všechny odpovědi.
Lepší se zeptat a být hlupákem chvíli, než se nezeptat a být hlupákem celý život.


Zpět na “Fyzická úroveň - 1. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti