Vyšla nová kniha vycházející z díla Františka Bardona

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Vyšla nová kniha vycházející z díla Františka Bardona

Příspěvekod Arex » 04 dub 2016, 12:32

Rota: Děkuji Ti za to, ale já se na další spolupráci potřebuji dohodnout s autorem, nikoliv s Tebou. Proto jsem také začínal oslovením Marku.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Vyšla nová kniha vycházející z díla Františka Bardona

Příspěvekod Flox » 04 dub 2016, 18:25

Rota: byl to námět k introspekci včetně příkladu, jak by to mohlo vypadat. To je vše. Nechci Marvina posuzovat, on sám k tomu má lepší kompetence.

Marvin: sám na sobě pozoruji, že se často nechávám strhávat diskuzemi. Když se to stane neovládám svoji mysl ale ona mě. Nutí mě obhajovat si svůj názor a ztotožňovat se s ním a vyhrazovat se proti jinému. Ego se bojí dvou stavů. Ztotožnění se se vším(jsem vším ve všem) nebo s ničím(neexistuji). Obojí znamená jeho mystickou smrt :-D Proto obsah mysli vypadá, tak jak vypadá, pokud ji zrovna neovládáme. Skoro každá myšlenka slouží k tomu aby se člověk definoval nebo nějak vymezil.

Příklad jak by to mohlo vypadat: "Cvičím bardona, jsem členem skupiny, provozuji forum. To jsou věci, se kterými se ztotožňuji a považuji to za sebe-definici a část sebe sama." Takže pokud přijde narušitel spustí se výše uvedený program.

Pokud by to nebylo součástí tvoje sebe-definice, pak by jsi na tom nejspíše tolik nelpěl a diskuze by tě tolik nestrhávala. Nebyly by ti vnucovány myšlenky o narušiteli fora, ve chvíli kdy chceš myslet na jiné věci. Vliv na tvoje emoce by také byl nepatrný.

Vyloučení fora ze sebe-definice nebrání moderování fora.
Narazíš na něco na foru a otázka zní. "Je ta věc dobrá pro rozvoj lidí na foru?" Je-li odpověď ne, tak to na tom foru prostě mít nebudeme a hotovo.

Rota: a teď si Flox o sobě myslí, jaký to napsal geniální text a jak se z toho Marvin a další posadí na zadek až si to přečtou. A pak mě Flox bude nutit každou půlhodinu navštívit toto téma, abych zjistil jestli mi to už někdo stihl pochválit nebo dát palec nahoru. A zároveň se bude strachovat jestli nebudou nesouhlasné reakce nebo nepochopení, což povede k tomu, že se nebudu cítit dobře. Prostě tento názor považuji za sebedefinici jehož obecné uznání zvyšuje moji důležitost a míru uvěřitelnosti, že to co nazývám slovem Já existuje. :-D
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Vyšla nová kniha vycházející z díla Františka Bardona

Příspěvekod Rota » 04 dub 2016, 19:35

Floxi tak to jsem špatně pochopila, že je to námět k introspekci, tvá slova mi přišla dost tvrdá. Jsem ráda, že to bylo míněno jinak.

Marvin tu zodpovědnost za fórum má a řekla bych, že dobře drží úroveň. Podívej ve fóru není ani jeden hulvát ani pošahanec... takový přes Marvina neprojdou. Víš nevěřím na náhodu, věřím na Záměr a tak přemýšlej proč zrovna Marvin fórum založil. Jeho dobrá práce prostě vidět je.
K introspekci, to je věc na celý život.... na každý životní okamžik, každý náš projev. Osobně dělám chyby každý den, vidím je. Vím, že bych mohla dělat věci líp, chovat se líp k druhým bytostem, dělat líp svou službu, nemyslet tolik na sebe a vlastní prospěch. Já se nechvalím, protože není za co a kdybych náhodou chtěla, tak mi věř, že Pán mi ukazuje každý den kdo a jaká jsem a nic pěkného vidět není.

Co se posledního odstavce týká.... já se s tebou o názorech přít nebudu. Já tě takto nevidím a vidět nebudu, protože nechci.Jestli vidíš ty takto mě.... je to tvůj pohled, který nabízíš a já nad ním budu přemýšlet. Děkuji.

Oko Budhy
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 29 bře 2016, 13:29
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

Re: Vyšla nová kniha vycházející z díla Františka Bardona

Příspěvekod Oko Budhy » 06 dub 2016, 13:13

Vážení já se tady opravdu nehodlám s nikým přít, každý si z mnou napsaného minulý týden vemte co potřebujete. Chtěl jsem dát základní info, což jsem udělal a jak jsem už minulý týden napsal, víc psát netřeba. Pak se psalo, že diskuse bude uzavřena a dnes po cca 5 dnech přijdu sem na net a vidím co se tu řeší. Zde se bohužel ukazuje, proč jsou v ČR hermetici tak rozhádání především z netu.


Zpět na “Nabídka”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti