Exteriorizace

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Exteriorizace

Příspěvekod marvin » 16 čer 2009, 16:46

Zde prosím úvádějte své poznámky, komentáře a dotazy k mentálním cvičením pro osmý stupeň.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Flox » 28 zář 2010, 12:51

Zajímal jsem se o exteriorizace, ještě před tím než jsem se dozvěděl o BKOZ a používám tuto metodu: http://multidenik.cz/clanky/386-floxova ... ovani.html tu první. Není to optimální řešení, protože nelze provést kdykoliv a musí se čekat na vhodné podmínky, což opravdovému mágovi nestačí, nicméně si myslím, že do začátků by to mohla být dobrá zkušenost. Dál je v článku weedova metoda. U té si myslím že pokud by někomu vyhovovala víc může jít použít místo Bardonovy.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 28 zář 2010, 14:12

Flox píše:...


Pokud čekáme na vhodnou dobu k exteriorizaci, tak tím dokazujeme, že vyhledáváme slabinu ve své bytosti, abychom ukojili své tužby. Tyhle formy exteriorizace jsou vždy nedokonalé a nevedou k pravdě, cíl této sestavy je jiný. Do začátku je dobrá zkušenost zharmonizovat duši a cvičit koncentraci. Pokud jsi myslel do začátku v 8. stupni, tak tě můžu ubezpečit, že lidé, kteří došli až sem mají různé výlety už za sebou a metoda v Bráně je pro ně většinou vhodnější. Weedova metoda mi připadá zbytečně zdlouhavá (násilná). Je třeba získat realistický pohled a nepřeceňovat se. To pak člověk hledá nejjednodušší metody (z hlediska celkové připravenosti) k navození nějakého stavu, který se mu líbí a zbytečně se rozhádá uvnitř. Takový jedinec se potom podobá tomu, kdo utratí celou svou výplatu za drogy.
Naposledy upravil(a) Anubis dne 09 led 2011, 11:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Flox » 28 zář 2010, 18:20

Anubis: Dík za odpověď. Jo tak nějak to asi bylo to s těmi tužbami. Však to bylo když jsem se začínal věnovat těmto věcem :-) Stejně jsem měl asi přes 30-40 částečných výstupů, z toho asi jenom 5 úplných a v těch jsem zůstal jenom v místě, kde jsem spal. Většinou to bylo tak, že jsem ven úplně nechtěl a když jsem byl venku tak jsem si říkal, no tak fajn jsem venku a co teď? Mě to tu nebaví, jdu zpět :-D Raději jsem trénoval výstupy a často mi je kazila iluze lidí co znám, jak po mě něco chtějí. V poslední době se spíš věnuju na introspekci a tomu proč lidi dělají to co dělají a proč se tak chovají.
Nicméně teď v poslední době zamýšlím nějakou další exteriorizaci, při který bych se chtěl potkat s duchovním průvodcem za účelem introspekce apod. Vím že to není nutný a že se s ním dá komunikovat i jinak, ale mě by tahle forma komunikace vyhovovala.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 28 zář 2010, 19:20

Flox píše:...

Introspekce a sledování lidských tendencí je skvělá věc, přeji Ti v tom hodně štěstí. Všiml jsem si, že na svých stránkách píšeš o bdělosti ve spánku, pokud nebudeš vědět jak to vyplnit (to platí i při opouštění těla), tak můžeš cvičit stejná koncentrační cvičení jako ve dne. Určitě oceníš nerušený stav a zjistíš, jak se jednotlivé stavy vědomí dají prohloubit. Snažení při meditacích ve dne se totiž často odrazí ve snech a je zde možné spatřit mnoho nápověd pro další postup. Když ale o těch nápovědách víš, tak vyvstává otázka, jestli ještě nějakého průvodce potřebuješ...

Já jsem ze začátku někoho takového hledal kvůli tomu, aby na mě dával pozor. Nebyl jsem schopný dodržovat morálku ve cvičení a lenost vždy zvítězila nad potřebou meditovat. Byl jsem z toho smutný a začal jsem si na různá místa v bytě věšet oči, které by mne sledovaly. Jenže jsem je za určitou dobu samozřejmě ignoroval. Nějakou šťastnou náhodou jsem se párkrát ponořil do sebe a první (nucené) imaginace byly takové, že mě pozoruje někdo, kdo ví určitě víc než já a má více zkušeností. Jenže v pár vteřinách mi došlo, že to je „jen“ moje imaginace a můžu se dívat těma očima, které jsem vytvořil naproti sobě, a tak mě zajímalo, co ten sedící člověk („originál“) dělá. Když jsem si uvědomil, že pozoruje mě, tak mi přišel jako někdo vyšší než já... a tak jsem se zacyklil. Po pár vteřinách přišla samovolná představa bytosti sedící přede mnou, ale nic neříkala a jen hleděla. Ucítil jsem tak velkou autoritu (nejen kvůli vzhledu), že jsem se nedokázal na nic zeptat, dokonce jsem se bál i myslet, abych ji nevyrušil z jejího zření. Hned jsem pochopil, že pochází ze „mě“ a taky jsme se poté opět sjednotili. Od té doby vím, že se dívá... člověku to časem dá jakousi jistotu v celkovém projevu, když nalezne to, co v sobě má - od té doby jsem už nikoho nevyhledával. Ta jistota pochází z toho, že člověk už nezrazuje sám sebe, tím se zesiluje svědomí a potřeba cvičit.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Cagliostro » 23 čer 2014, 19:39

Anubis píše:od té doby jsem už nikoho nevyhledával. Ta jistota pochází z toho, že člověk už nezrazuje sám sebe, tím se zesiluje svědomí.


Nevím sice, jak na to pohlížíš po těch pár letech, nicméně bych tato uvedená slova podtrhl. Snad bych pouze použil místo slovo svědomí na vědomí.
Ego sum, qui sum!


Zpět na “Mentální úroveň - 8. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti