Stránka 1 z 1

Fluidické kondenzatory

Napsal: 27 črc 2010, 19:19
od Ross
Co si myslíte o fluidickych kondenzatorech?

V brane jsou f.kondenzatory zminovány až VIII.stupni.Na internetu jsou f.k.a jejich ruzne upotřebení zminovany v různých formách ba dokonce je prodávají cca. za 1000,- 25ml. :)

Já si jen tak říkám jestli by se dal fluidicky kondenzator použít i v nižších stupnich výcviku jako podpůrný prostředek např .na odstranění vášní atd. ??
Co vy na to?

Re: Fluidické kondenzatory

Napsal: 27 črc 2010, 20:31
od Cagliostro
Budu mluvit pouze za sebe, ale podle mně je to součástí (včetně celkové alchymie, nehledě na 5. Bardonovo kartu) na nižší úrovně hermetismu.
Co se ceny týká za veřejný prodej, nepovažuji to za originály.

Re: Fluidické kondenzatory

Napsal: 29 črc 2010, 09:14
od Ross
Co se týka prodeje ,tak si ho radeji vyrobím sam ,otom není pochyb.

Uplně jsem však nepochopil co jsi napsal:

Cagliostro píše:Budu mluvit pouze za sebe, ale podle mně je to součástí (včetně celkové alchymie, nehledě na 5. Bardonovo kartu) na nižší úrovně hermetismu.

Myslíš tím tedy že se mužou použivat i na zakladních stupnich vycviku?

Ja osobne si myslím že je muže použivat kdo chce jako urychlovač svych přání.Jde však o to aby při impegnaci a vkládaní přání mněl dotyčny mysl čistou jen a pouze z jednou myšlenkou aby nevědomě nevložil do přání i ostatní s povzdalí proplouvající myšlenky ,ktere se nechteně můžou aktivovat.
A proto studium začína kontrolou myšlenek.
Takže s toho vyplývá že by se mohli použiavat nejdříve od 2.stupně

Re: Fluidické kondenzatory

Napsal: 29 črc 2010, 11:07
od Cagliostro
Myslím tím že fluidicko kond. zdržují v materiálnu na vycviku hermetismu. Fluidické energie jsou podle mně zásadní spíše od astrálu výše.
Ne že bych je zde zcela zavrhoval, ale osobně si myslím že to zde zdržuje. Připouštím někdo to opravdu potřebuje zkoumat, ale osobně cítím spíše k tomuto že je to pro nižší úrovně-začátečníky v hermetismu.

Re: Fluidické kondenzatory

Napsal: 10 kvě 2019, 07:11
od gooolem
Vite nekdo, proc je ve slozitem fluidickem kondenzatoru tolik rostlin a proc zrovna techto rostlin? A je mozne nektere vynechat, nebo musi byt toto slozeni presne dodrzeno a z jakeho duvodu?

Re: Fluidické kondenzatory

Napsal: 10 kvě 2019, 10:37
od zebyja
Ono je to o tom, na co to potřebuješ. Ten složitý je univerzální, tak že když ho jednou uděláš a nějak zakonzervuješ, tak máš do zásoby univerzální fluidický kondenzátor, když Tě náhle napadne udělat něco wow. Pro běžné účely mi funguje dobře i obyčejný odvar z heřmánku. Každopádně si myslím, že to nebude úplně z Mistrovi hlavy, nejspíš to odněkud má, možná to trochu přizpůsobil době. Většinou je lepší sklopit hlavu a udělat to podle návodu, než zkoušet nesmysly, proto že už to někdo před Tebou zkoušel a propaguje to proto, že to funguje.

Myslím si, že to bude postavené nějakým systémem, který se dá při dobré znalosti bylin rozluštit a pak je možné, že jde jednotlivé byliny nahrazovat jinými. Nemyslím si ale, že je možné byliny ubrat. Řekl bych, že rostlin je 12+1, 7+4+2, ale to jen proto, že jsem se nad tím kdysi krátce zamyslel. Myslím, že určení signatur živlových, planetárních a zodiakálních by o systému prozradilo hodně. Bohužel v tomto nejsem kován.

Re: Fluidické kondenzatory

Napsal: 13 kvě 2019, 13:31
od gooolem
No, pokud jsem dobre pocital, je v Brane uvedeno ctrnact rostlin. Zatim jsem v tom zadny klic neobjevil a proto se s otazkami obracim i sem. Chci ho pouzit na zrcadlo a rad bych porozumnel celemu uvedenemu navodu.

Re: Fluidické kondenzatory

Napsal: 13 kvě 2019, 16:09
od zebyja
1. kořen anděliky
2. list šalvěje
3. lipový květ
4. slupka okurky nebo jádro tykve
5. květ nebo list akátu
6. heřmánek
7. květ, list nebo kořen lilie
8. květ skořice nebo kůra
9. list kopřivy
10. list máty nebo topolu
11. květ nebo list fialky nebo macešky
12. list vrby nebo kůra
13. tabák

Buď myslíme jiný kondenzátor a nebo máme jiné vydání BKOZ.

Re: Fluidické kondenzatory

Napsal: 13 kvě 2019, 16:27
od gooolem
Mátu a topolové listí mám uvedené zvlášť, tak to povazuji za dve. Ale to je asi jedno :-)

Re: Fluidické kondenzatory

Napsal: 13 kvě 2019, 23:07
od zebyja
1. kořen anděliky :ohen:
2. list šalvěje :ohen:
3. lipový květ :ohen:
4. slupka okurky nebo jádro tykve :voda:
5. květ nebo list akátu
6. heřmánek :ohen:
7. květ, list nebo kořen lilie :voda: :zivel-zeme:
8. květ skořice nebo kůra :ohen:
9. list kopřivy :ohen:
10. list máty :ohen: nebo topolu
11. květ nebo list fialky :ohen: nebo macešky
12. list vrby nebo kůra :vzduch:
13. tabák :ohen:

Aby se neřeklo, že tu jen blbě kecám tak přidávám živly k jednotlivým rostlinám dle Mathiollo. Zdá se že byliny jsou převážně ohnivého typu (horké a suché) V některých případech silněji, ale častěji v mírné formě. Mě osobně dohledání živlů k pochopení systému moc nepomohlo.

Co si vybavím chutě některých z výše uvedených dle Mathioliho ohnivých rostlin, tak jsou dosti rozdílné a tak bude možná systém vidět spíše ve vyšších principech jako jsou planety nebo zodiak.

Re: Fluidické kondenzatory

Napsal: 14 kvě 2019, 23:05
od Adam
Vybavuji si, že Arex zmiňoval, že v dosavadních vydáních Bardona bývá zaměněn akát a akácie. Nevím, jestli je to i tento případ.

Re: Fluidické kondenzatory

Napsal: 17 kvě 2019, 11:04
od Arex
Adam: Je to tento případ. Živlově jsem je neurčoval, ale akácie má primární signaturu Slunce, akát Luna. Jinými slovy, pokud dáme do kondenzátoru akát, je mnohem víc magnetický. Ne nepoužitelný.