Jak zlepšit optickou imaginaci

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod balamunt » 02 úno 2010, 11:47

Co se týká toho mého ohně. No jistě, vždyť jsem psal, že jsem cholerik :lol: Ale stejně silný jako oheň, mám vodu a vzduch. Země, ta je slabší, stím je třeba pracovat. Ale víš co mě trklo? Zrovna Jak razik překládá Misteleho, tak jsem se hnedka uviděl, jak píše o 3 čakře.

"Smyslem třetí čakry , ať už při vyjadřování intimností v osobní lásce nebo dynamice řešení problému, je jednat jasně a přímočarým chováním se plně vyjádřit a vyřešit situaci ve které se právě nacházíte. Dosáhněte příliš vysoké úrovně této energie a urazíte ostatní ani to nezaznamenáte. A pak se budete divit proč se proti vám ostatní spolčují a mstí se vám a vy nevidíte důvod. Naopak slabá energie této čakry způsobuje pocit zranitelnosti a jako když život prochází jen okolo vás. " :P

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod Anubis » 02 úno 2010, 12:25

balamunt píše:...


Myslím, že Brána má člověka naučit universalismu, sama je totiž psána pro všechny. F. Bardon určitě nechtěl, ať jeho knihu bereme jako doktrínu. Právě naopak, tím, že dává jen základní teoretické informace nás nutí ke studiu dalších nauk. Co se týče praxe, tak každý má svou Bránu (i když kráčí po stejných bodech), protože magie je subjektivní. My v diskusi můžeme hledat pouze průniky našich zkušenostních množin. A k tomu by mělo, dle mého, sloužit toto fórum.
Naposledy upravil(a) Anubis dne 02 úno 2010, 16:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod Anubis » 02 úno 2010, 13:07

team72 píše:Co sa týka, ak niekto nemá nohu alebo nejaký orgán, na astralnej úrovni to ešte má , to jasne píše Badon. (Práve teraz mi vynadal môj brat, ako čítám tú knihu, keď ani to som si nevšimol.)


Pořád si ale nejsem jist, jestli ten člověk dokáže magicky pracovat. V astrálu by měly existovat věci daleko před a daleko po krátkém pozemském životě. Pokud se tedy má narodit s nějakou vadou, tak je to „tam“ zapsáno a tuto věc nemá jak ovlivnit. Něco jiného je, když se má narodit zdravý a poničí si hmotné tělo v průběhu života. Což může být dáno zase osudově, nebo nějakým špatným rozhodnutím a následným činem. Člověk se před cestou magie musí očistit a už tyto mentální vady, které se časem projevily do hmotného světa mu v tom překážejí. Pokud tedy nemůže dělat magii, tak je to v každém případě jeho chyba. Každému ukazuje „život“ jeho chyby jiným způsobem a záleží na jeho duchovní výspělosti. Pokud někdo přijde např. o nohu, tak je to většinou člověk hrubého smýšlení (na vnitřní impulsy takřka nereaguje). Lidi vyspělejší zase provází neskutečné vnitřní trýznění atd. Všechno je to v jejich prospěch a nutí je to nalézt na každé úrovni střední cestu. Znám pár lidí, kteří v aktuálním životě nic špatného neudělali, ale měli zkažené tělo a nemohli vykonávat takřka žádnou práci. Někteří to přijali jako následky svých činů v životech, na které si ani nepamatovali. Ale měli víru (díky ní najdou nejkratší cestu ke zdraví - i když to bude trvat možná vícero životů). Ti ostatní se trápí snad dodnes a nadávají na vše včetně Boha.

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod team72 » 02 úno 2010, 16:36

balamunt píše: :P

Suhlasim. Ja si myslim tiez, ze ked niekto nema nejaky organ -este moze cvicit. Preto som to napisal.
A tu neide iba o karmu ale aj napr o operacie ktore absolvoval.

Inak nemam rad, ked nikto povie, ze ten sa narodil napr. slepy, preto lebo to ma v karme. Neviem preco, ale mne sa to nepaci, ani si nemyslim, ze karma tak funguje - ale to je moj nazor o tom nechcem debatovat.

Na druhej strane na jednom mieste pise Bardon, ze ak niekto ma nejaku nemoc, tak uz to znamena hrube nerusenie zivlovej rovnovahy - ze pricinou chorob su narusene rovnovahy - a je lepsi cvicenie odlozit (cvicit inokedy) dokonca aj pri vacsej unave.

Prepac, ak som ta dotkol. Myslel som si, ze si nahnevany podla slov ktore si pouzil. Ale mas pravdu, nepoznam ta , mozno u teba je to normlne, ze takto rozpravas.
Vsetko je OK z mojej strany a dufam ze sa nehnevas.

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod team72 » 02 úno 2010, 18:33

Anubis - iba pre inšpiráciu ohladne karmy.
Aj Ježiša opýtali, či to dieťa ( ktoré sa narodilo vadou ) urobil chriech ešte pred narodením, alebo v bruchu matky. Ježiš odpovedal, že ani to ani to. Prečo?

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod Anubis » 02 úno 2010, 20:39

team72 píše:...


Přiznám se, že Bibli jsem nikdy nečetl. Jen určité statě. Možná to bylo kvůli dohadům z různých stran, že byla přepsána apod. Nikdy mě moc nelákaly věci, které byly předkládány široké veřejnosti. Možná se nyní kvůli tomu nedívám na televizi. Ale to jsem odbočil. Věřím, že Bible se dá „rozluštit“ a určitě si na ni někdy v životě udělám čas. Pokud tvoje otázka nebyla míněna řečnicky, což jsem nepoznal, tak odpověď na ni neznám. Je to vytrženo z kontextu a jak už jsem řekl, neznám ani styl nebo vzorec, podle kterého je napsána. Předpokládám, že Ježíš nedal přímou odpověď...

ufik
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 25
Registrován: 27 lis 2009, 15:12
pohlaví:

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod ufik » 02 úno 2010, 21:18

Ahoj kluci,

jsem si tady četla a i když ještě nejsem ve druhém stupni, zatoulala jsem se až sem, díky "balamutovi", přiznámám...

Teame72, i já se těmito otázkami velice často zabývám.

"Aj Ježiša opýtali, či to dieťa ( ktoré sa narodilo vadou ) urobil chriech ešte pred narodením, alebo v bruchu matky. Ježiš odpovedal, že ani to ani to. Prečo?"

Já osobně chápu jeho slova: Každý se narodíme do takového prostředí, které nás má vývojově posunout. Ještě před zrozením je nám vybráno tělo a prostředí. To že se někdo narodí s určitým handicepem nemusí souviset s tím, že v minulém životě něco špatného udělal a teď si to teda musí pěkně odpykat.. Chápu to tak, že daný handicap má dotyčného naučit něčemu, co by se nenaučil, kdyby dostal tu šanci a mohl se narodit do zdravého těla. Proto nemusel spáchat hřích ani před ani v období prenatálním. Takže z tomo mi vyplývá, že to všechno je jen a pořád dokola - cestak Bohu. Jak je nahoře, tak je dole :)

Uživatelský avatar
Maka01
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 30 říj 2009, 21:51
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod Maka01 » 01 čer 2010, 17:19

Já při imaginaci s otevřenýma očima vnímám předmět visící v prostoru, ale rozostřeně i okolí jako pozadí. Pokud na to okolí zaostřím, halucinace se rozplývá. Zatím mám ještě problémy s barvami, ztrácí se mi červená. Doporučuji provádět různé práce se zavřenýma očima: mytí nádobí, škrábání brambor(radši škrabkou). Snažím se dívat se zavřenýma očima, občas zkontroluji, zda vize odpovídá skutečnosti. Loni jsem tak vyloupala švestky na povidla. Není to přesně podle Bardona, ale zato při tom není taková nuda. Jinak imaginovat s otevřenýma očima se dá při každé činnosti, která vyžaduje zvýšenou pozornost. Nejvýš vás někdo napadne, že "čumíte do blba". :lol:
Naši Mistři jsou stále s námi!

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod balamunt » 04 čer 2010, 20:18

Osobně považuju to cvičení vidět předmět s otevřenýma očima jako fata morganu a nevnímat okolí za nejtěžší v bráně. Zajímalo by mě, zda existuje vůbec někdo, kdo toto cvičení dokonale zvládnul, tj. aby ten předmět viděl bez přerušení aspoň 5 minut. A to ani nemluvím o zapojení dalších 4 smyslů, to je maso :P

Zajímalo by mě Mako, jak se ta tvoje imaginace vyvíjela v čase. Jak vypadala na začátku než jsi začala cvičit a jak se zlepšovala nebo nezlepšovala čase. Jak dlouho ti trvalo než si se k něčemu dopracovala? Přicházely pokroky postupně nebo dlouho nic a najednou velký pokrok?

Chrz
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 11
Registrován: 19 črc 2010, 13:55
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod Chrz » 19 črc 2010, 15:06

Ahoj, dneska jsem našel tohle fórum a díky za něj :-). Teď zrovna začínám s imaginačními cvičeními zrakovými a mám pocit, že se na to musí jít jinak než se snažit "vidět" předměty. Protože já si třeba předmět pěkně představím, i si ho v představě dokážu otáčet, ale rozhodně ho nevidím, jako pevné předměty. Je tedy skutečně nutné si přivodit dokonalou halucinaci a vidět představu očima, anebo naopak vypojit zrak a vše vidět jen "v hlavě". A nebo to trénovat tak dlouho, až se tyhlety dva aspekty spojí v jeden? Dík za Vaše názory.

Uživatelský avatar
Jarný vánok
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 8
Registrován: 08 črc 2010, 13:24
pohlaví: Muž

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod Jarný vánok » 19 črc 2010, 15:44

Otázka: Jak skutečné by měly vizualizace být?

Odpoveď (Rawn Clark): Měly by být tak skutečné, že když se jich rozhodnete dotknout, budete překvapeni, že nejsou hmotné. Úroveň detailu by měla být tak vysoká, že představovanou věc nerozeznáte od originálu.

-Jarný vánok
-JV

FTX

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod FTX » 08 črc 2011, 23:21

Zlepšení optické koncentrace:
žádný jiný trik neznám, než cvičit, cvičit, cvičit. Zkratky vedou tak akorát do pekel :evil: .
Ale teď vážně: když se pokusíte imaginovat nějakou věc v kuse třeba půl hodiny bez přerušení, tak ta věc jakoby ožije a získá svou vlastní existenci. Po této době už není potřeba se ani příliš koncentrovat a představa "visí ve vzduchu". Před tím může třeba představa několikrát zmizet nebo být překryta něčím jiným. Na tom nesejde. Důležité je nepolevit v koncentraci.

Takže trik je, cvičit optická cvičení déle v kuse cca 15 až 30min. Další trik je cvičit pravidelně.

Někdy se stane, že pro danou osobu není možné dosáhnout na svém stupni uspokojivé optické koncentrace. Proto je nutné dát si realistický časový termín. Pokud se optická koncentrace nepodaří v daném termínu, tak dát nový termín. Pokud se přes maximální snahu a 2 až 3 nových termínech vizuální koncentrace stále uspokojivě nedaří, tak přejít k jinému cvičení a daný cíl odložit na později.



Nemoc:
Diskutovala se tady nemoc a její omezení co se týče magie. Ještě bych zmínil jednu možnost, jak se z toho vyvázat - obrátit se k Božské Prozřetelnosti s prosbou. Chtělo by to prosit, aby dotyčný dostal šanci napravit svá minulá pochybení. Při tom je třeba prosit o milost a ne se snažit si něco vynutit. Třeba se může stát zázrak. Ovšem když k tomu dojde, tak je třeba "zaplatit" vlastní prací na sobě, nebo to dopadne takto: http://www.frabato.cz/viewtopic.php?f=20&t=190. A nebo dojde k poznání, že magie pro něho není, ale je mu povoleno sledovat jinou cestu. Typicky sekty jsou podle Mistelleho určeny pro ty, kteří mohou získat poznání jen v omezené míře.

Anubis píše:
team72 píše:...

Nejsi sám, také o tom občas přemýšlím. Řekl bych, že nejdůležitější bude mít v pořádku centrální nervový systém. Co se týče nefunkčních orgánů apod., tak si myslím, že bude takřka nemožné udělat rovnováhu. V


Mistr Arion píše, že i když orgány nejsou funkční, tak v astrálním těle existují i nadále. Takže je možné tyto astrální orgány harmonizovat. Kdyby daný adept měl opravdu velkou touhu po duchovním cvičení, tak by se asi dala individuálně nějaká cestička najít.
Jinak platí, to co napsal Anubis o tom, že si adept s takovýmto handikepem musí nejprve pořešit svoji karmu.
Naposledy upravil(a) FTX dne 04 led 2012, 15:36, celkem upraveno 4 x.

Michael
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 05 srp 2011, 19:45
pohlaví: Muž

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod Michael » 16 říj 2011, 14:52

Zdravím Vás všechny,

pokouším se asi už 2 měsíce zvizualizovat věc(trojúhelník), ale stále jsem na stejném místě. Jediné, co vidím před očima(dělám teprve část se zavřenými oči), je opačná barva, dalo by se říct negativ stejného tvaru. Máte někdo podobný problém? Jinak s vizualizací mám přirozeně velké problémy(jako bych ty představy lovil ze zádi hlavy(omlouvám se, pokud to zní nesrozumitelně, mohu upřesnit))

Je mi též jasné, že optickou představu podpořím ohnivými (kladnými)vlastnostmi, na kterých též pracuji, ale zatím se žádná "viditelná" změna nedostavila. Dále ještě zkouším sugestivní formule na podporu vizualizace.

Děkuji za každou možnou radu

FTX

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod FTX » 04 led 2012, 11:54

Maka01 píše:Loni jsem tak vyloupala švestky na povidla. Není to přesně podle Bardona, ale zato při tom není taková nuda.

Tohle je ukázka, jak se to cvičit nemá. Je třeba se při cvičení 100% soustředit na cvičení a nesnažit se dělat 10 dalších činností jako vařit, žehlit, hlídat mimino, kecat s kamarádkou po mobilu ....... a k tomu cvičit vizualizaci. Ženy zvládají multitasking lépe, ale to je jako kdyby někdo chtěl současně řídit auto a číst si noviny.
Pokud už chcete využít švestky pro meditaci, tak to dělejte záměrně pomalu, tak pomalu, že jednu švestku vypeckujete za několik minut. Každý pohyb dělejte vědomě a zpomaleně. Buďte trvale v přítomnosti. Raději si ovšem vyhraďte 5 min času denně a dělejte cvičení pořádně.

Tento přístup většinou způsobí zásek:
http://www.frabato.cz/memberlist.php?mode=viewprofile&u=74
Registrován: 30 říj 2009, 21:51
Poslední návštěva: 23 zář 2010, 09:08

locki
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 61
Registrován: 02 pro 2011, 23:54
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod locki » 25 led 2012, 18:02

FTX: Ja bych to zase tak nezahazoval. V urcitem smeru mas pravdu, ale mne to vubec neprijde jako spatna pomucka, co navrhuje Maka01.

Zaroven bych chtel lehce kontrovat i v tom, ze zjednoduseni, ci zkratky nefunguji. Jsem v situaci, kdy premyslim o navratu k cviceni podle FB. Kazdopadne tyto zakladni veci mi zustaly vlastni dodnes, takze si velmi dobre pamatuju na osobni prulom v imaginacnich cvicenich.

Je to o tom nepredstavovat si na zacatku tabaterky, nebo lzice. Pokud tedy nejste tak silny kurak jako Bardon a tabaterka pro Vas neni veci eminentniho zajmu. V tom vasnivem zajmu prave spociva zasadni usnadneni nejen na zacatku imaginaci, ale i dalsich (smyslovych) koncentraci.

Kdyz jsem se kdysi po x-te marne snazil imaginovat ve vsech detailech ruzne krabicky sirek a dalsi veci, ke kterym nemam nadseny vnitrni vztah, zjistil jsem kratce po cviceni, ze jsou veci, ktere dokazu udrzet v mysli neobycejne dlouho a v podstatne jasnejsich barvach. Predmety, ke kterym chovam silne pozitivni emoce. Uz jako dite, kdyz jsem si neco pral, dokazal jsem na to samovolne nepretrzite myslet a jasne si to predstavovat. Cim vic jsem po veci touzil, tim lepe to slo.

Trik tedy zni - bezte na to prirozene a nelamejte to pres koleno. Zacnete imaginovat veci, po kterych silne touzite, ke kterym mate emotivni vztah. Veci, u kterych se pristihnete, ze po nich touzite tak, ze Vam samy "povstavaji pred ocima". Cim silnejsi touha, tim lepe. Pak to jde "samo".

Clovek se pak umele nesnazi naucit se na neco imaginovat, ale najde prirozeny koren teto schopnosti, rozviji ji a dostava pod vedomou kontrolu. Snazit se imaginovat bez zivota(bez nadseni pro vec, touhy, vasne, nazvete si to, jak chcete) je znasilnovani imaginace i sebe sama. Je zajimave, ze k tomu navod v Brane evidentne svadi...snad svoji "racionalnosti" a celkovym prehanym durazem na vuli.
Stay well on your way and follow the Sign.


Zpět na “Mentální úroveň - 2. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host