Jak zlepšit optickou imaginaci

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod balamunt » 22 led 2010, 21:46

Máte někdo nějaké tipy nebo triky jak zlepšit optickou imaginaci? Můžete někdo, kdo v tomto směru zaznamenal pronikavé zlepšení uvést svoji cestu?

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod team72 » 23 led 2010, 00:58

Moj postup bol jednoduchy - na stol som dal lizicku. Pozeral som potom som zavrel oci a prestavil som obraz lizicky. Ked uz som stracal obraz, tak som otvoril oci a pozrel som zas.
Treba vsak pochopit, ze ked pozeras na nejaky predmet nevidis vsetky detaily lebo su nepodstatne. Tak to je aj pri imaginacii. Na zaciatku som robil chybu, ze som snazil vytvorit obraz so vsetkymi detailmi, ktore pri normalnom pozerani clovek ani nevidi (respektive nevenuje im pozornost).
Netreba sa trapit ani s tym, ze na zaciatku obraz nebute tak farebny, alebo bude matnejsi. Casom pribudne aj lesk. Na zaciatku treba uspokojit ak vytvorite nejaky nepresny obraz a udrzite na 30 secund. Kazdym dnom to bude lepsie. Ak vas obraz zacne nudit tazko udrzite koncentraciu. Zacnite hrat s obrazom (napr. pootacat lizicku, prestavit ine osvetlenie atd.) Najprv snazte vytvorit obraz ako pri citani nejakeho romanu.
Ja som mal problem, ze som zaspaval. Na to terba podla cinskych majstrov spravne umiestnit jazyk pri meditacii. Jazyk ak sa dotyka zubov tak vacsinou clovek zaspi pri meditacii. Jazyk ma dotykat podnebiu, ale nie prilis vpredu ani prilis vzadu. Ak je velmi vzadu, tazko relaxujete (zabranujete prudenie energii). Ak je velmi vpredu, tak mate sklon zaspat. (Pri meditacii mate dychat do brucha.)
Naposledy upravil(a) team72 dne 23 led 2010, 01:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod team72 » 23 led 2010, 01:24

Moze nastat problem, ze ak imaginaciu robis otvorenymi ocami tak neskutocne bolia oci. Ja som to zazil tiez. Clovek zacina vidiet auru veci a to namaha oci. Treba naucit zabudnut na okolie a nevidiet to co je skutocnost, ale zaoberat iba so svojou imaginaciou, ako ked hlave riesis nejaky velky problem co treba prestavit vizualne.

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod balamunt » 23 led 2010, 15:48

To, co píšeš Teame, to je postup cvičení, to znám. Mě spíš zajímaly nějaké triky, které nejsou v Bráně. Např. jestli třeba někdo nezačal kreslit kvůli imaginaci nebo pozorovat nějaké diagramy apod. nebo používat autosugesci.. Já mám např. mám dobrou akustickou a pocitovou představivost, ale optická je mizerná. Čich i chuť mám zakrnělé, ale to ani necvičím, to si nechávám až po optické až tu zvládnu na nějaké solidní úrovni.

Tedy, jestli ti rozumím, ty se podíváš na lžičku a pak jsi ji schopen vidět s otevřenýma očima jako fata morganu?

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod Anubis » 31 led 2010, 11:09

balamunt píše:Máte někdo nějaké tipy nebo triky jak zlepšit optickou imaginaci? Můžete někdo, kdo v tomto směru zaznamenal pronikavé zlepšení uvést svoji cestu?


Je dobré si uvědomit, že to, co ovlivňuje myšlenky ve velké míře je letora. Na druhém astrálním stupni je třeba srovnat živly a není to tu jen tak. Když začneš pracovat na astrální úrovni a povede se ti z velké časti zharmonizovat toto tělo z hlediska živlů, tak tě začnou dráždit všechny druhy myšlenek. Na jednu stranu ti přibývá práce s jejich uklidněním a na druhou poznáváš nové věci, které ti pomohou v dalším postupu. Takhle vyprovokuješ optické informace a pak už není problém je začít zkoušet zachycovat, držet je, transformovat atd.

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod balamunt » 31 led 2010, 12:48

Anubisi, na své živlové rovnováze v duši už pracuju řadu let, ale pořád je co zlepšovat :P Uvědomuju si souvislost mé horší optické představivosti s nerovnováhou ohnivého živlu v mé duši, ale to je pouze jeden aspekt. Do vínku jsem dostal cholerickou povahu a oheň mě v minulosti velmi silně ovlivňoval. Dále jsem taky v minulosti podcenil optickou koncentraci a snažím se to nyní napravit, ale i zdravotní hledisko mi nedovolovalo dělat to, co jsem chtěl. V poslední době pozoruju ale viditelné zlepšování.

Nerozumím ale tvoji větě :"Když začneš pracovat na astrální úrovni a povede se ti z velké časti zharmonizovat toto tělo z hlediska živlů, tak tě začnou dráždit všechny druhy myšlenek."

Nic takového se mi nestalo. Co se týká sledování myšlenek, kontrola myšlenek a obecně mentální výcvik není pro mě problém. Právě, že mám vypěstovaný jakýsi přirozený stav prázdnoty bez myšlenek, takový vnitřní klid, kde se neobjevují ani optické, ani zvukové nebo pocitové vjemy.

ps Takže Anubisi, když se podíváš třeba na hrnek a odvrátíš se. Vidíš ten hrnek před sebou s otevřenýma očima jako fata morganu a ostatní okolí nevnímáš?

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod Anubis » 31 led 2010, 13:11

balamunt píše:...


Je to zajímavé, jsi si teda vědom některých věcí a přitom se poohlížíš po dalších. Asi je lepší řešit problémy postupně. Cholerické povahy většinou nemají s optickými představami problém. To, že řešíš rovnováhu několik let bude nejspíš způsobeno tou nemocí. Měl bys vyřešit nejdřív ji, pokud to ovšem jde.

Tu větu jsem myslel z hlediska člověka, který začíná. Myšlenky, které jej obtěžují mají různý charakter. Proto je asi v tvém případě lehkomyslné uvažovat o prázdnotě mysli, když neumíš vyvolat optickou představu. Ty informace na tebe totiž můžou útočit a ty si jich nemusíš být vědom. Taky jsem byl k určitým představám „slepý“, než se mi podařilo vytvořit astrální rovnováhu.

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod balamunt » 31 led 2010, 13:30

Asi jsi Anubisi přehlédl moji otázku. Můžeš mi na ni odpovědět? - samozřejmě, pokud to není tajné, díky :P

Anubisi, když se podíváš třeba na hrnek a odvrátíš se. Vidíš ten hrnek před sebou s otevřenýma očima jako fata morganu a ostatní okolí nevnímáš?

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod Anubis » 31 led 2010, 14:07

balamunt píše:...


Nepřehlédl, jen to vzhledem k tvému problému nevidím jako důležité. Myslím, že je někde v Bráně dokonce napsáno, že máš dbát na své zdraví. Snažit se o mentální cvičení a přehlížet to je asi zbytečná práce. Sám nevím, nemocný jsem byl naposled někdy na Základní škole (pokud nepočítám ta vychýlení, která jsem si přivodil sám). Nevím, jakého charakteru je tvá nemoc a jestli se v nějakých intervalech vrací apod. Jsem ale rád, že se ti cvičení daří, je vidět, že ti vůle nechybí a nemoc snad ustupuje.

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod balamunt » 31 led 2010, 14:27

Anubisi, ta otázka je nanejvýš důležitá. Já na ni znám asi odpověď, ale chtěl jsem to slyšet od tebe. Bavíme se tady o tom "jak zlepšit optickou představivost". Proto bych uvítal, kdyby mi radil ten, kdo tuto optickou představivost dokonale zvládl, to je ten, kdo by odpověděl na mou otázku takto: "ano, vidím ten hrnek s otevřenýma očima před sebou jako fata morganu a ostatní okolí nevnímám, dokážu to aspoń 5 minut v kuse." Chápeš? Z toho, jak kličkuješ, usuzuju, žes to zatím nezvládl jako já. Ale jsem rád, že tu jsi, je nás tu málo jako do mariáše, každá hlava dobrá :P

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod balamunt » 31 led 2010, 14:34

Co se týká mého zdraví, to nemá s živlovou rovnováhou nic společné. Jako dítě jsem onemocněl chronickými chorobami páteře a očí. Samozřejmě o své zdraví dbám a pracuju na něm dost intenzivně, takže dochází k zlepšování. V současné době to není nějaká zásadní překážka v mém magickém výcviku.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod Anubis » 31 led 2010, 14:45

balamunt píše:Nevím, nevím, ale i Bardon jasně píše úplný opak toho, co píšeš ty. Tedy to, že nezvládnutý oheň vede problémům s optickou imaginací.


V pořádku, mně se zase zdá, že nevíš, co znamená výraz cholerický. Nezvládnutý oheň totiž neznamená, že jsi cholerik. Chápu, že se to v naší hovorové mluvě zažilo skoro jako nadávka. Stejně jako melancholik, kterého si většina lidí představí jako chudáka, který sedí někde v koutě a je vlastně k ničemu. Cholerik = člověk s vyvinutým ohněm ať už pasivně, aktivně nebo sdruženě.

balamunt píše:Co se týká mého zdraví, to nemá s živlovou rovnováhou nic společné.

Má.

balamunt píše:To spolu vůbec nesouvisí. Prázdnota mysli je mentální cvičení 1 stupně,

Prázdnota mysli je kruciální pro celý magický výcvik. Nekončí prvním stupněm. Tím, jak se ti zostřují smysly máš pořád co dělat, abys ji ovládl.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod marvin » 01 úno 2010, 16:16

Cviceni prazdnoty mysli je prace na cely zivot. Jak pise Chris Murphy, v zakladnich stupnich brany dosahnes castecne prazdnoty..tzn potlacis a dokazes kontrolovat (sledovat) pouze MAKRO myslenky.. k dosazeni naproste dokonale prazdnoty mysli je potreba prace nekolika let..

co se tyce novych vemu, prijde mi logicke, ze cim vice pracujes s branou, cim dal se dostavas a provadis cviceni, tim se ti oteviraji nove moznosti ,nove napady, nove myslenky ... tim padem jsi cilem utoku novych a novych podnetu, ktere se snazis neustale kontrolovat.. tohle se urcite nezastavi a nezlvadne na prvnim stupni dokonale (viz vyse)

citim z tebe Balamunte opravdu hodne ohne (asi podle tech prispevku) ..opet nebudu posuzovat tvoji zivlovou rovnovahu, ani tve zdravi..od toho tu nejsem, ale kazdopadne zdravi = zivlova rovnovaha..

co se tyce opticke imaginace.. je to jenom otazka koncentrace.. a presvedceni.. cili znovu zpet k 1.stupni. .. a opet se vracim k Fra Veosovi (autor Chris Murphy) ten pise ze cviceni prvniho stupne trva perfektne zvladnou 3-9 mesicu, s tim ze min 6mesicu je prumer.. tento autor taky pripomina, ze lide prilis spechaji..snazi se preskakovat stupne a kdyz jsou pak "prezkouseni" nedokazi obstat ani u prvnich..

..tedy znovu a znovu civc koncentraci a soustredeni se na myslenku.. a zkus ji znovu a znovu vizualizovat .. a nejenom tak, aby jsi se nenechal vyrusit ..to je jenom prvni krok, ale tak aby jsi si uvedovam co nejvice moznych detailu..ikdyz zprvu treba jenom na par sekund..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod team72 » 02 úno 2010, 01:29

Neviem, ak niekto nema napr. jednu ruku, alebo jednu nohu, alebo jednu ladvinu, alebo nema semeniky, alebo ma vyoperovanu maternicu, alebo je slepy, co potom?
Moze cvicit magiu?
Pametam, ze do istych casti chramu izraelskeho mohli vstupit iba ludia, ktori nemali telesnu vadu. Preco? Existuje suvislost?
Preco nemohli byt Jezisove kosti zlomene?
Preco Biblia zakazuje magiu, a preco Jan pise, ze vonku su psi a ti ktori zaoberaju s magiou?
A predsa, preco prichadzaju pozdravit Jezisa 3 magovia z vychodu a prinesu hodnotne dary, ktore boli prijate?
Dobre viem, sem to nepatry. Ani nechcem aby sa tu zacalo rozoberat pismo, lebo neustale o tom vedu neplodne debaty. Len mam v sebe otazky. Aj nevyjasnene otazky mozu narusit rovnovahu?

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Jak zlepšit optickou imaginaci

Příspěvekod Anubis » 02 úno 2010, 10:56

team72 píše:...


Nejsi sám, také o tom občas přemýšlím. Řekl bych, že nejdůležitější bude mít v pořádku centrální nervový systém. Co se týče nefunkčních orgánů apod., tak si myslím, že bude takřka nemožné udělat rovnováhu. Vzhledem k tomu, kolik lidí se snaží (opravdově) realizovat magii je celkem nepravděpodobné, že by mezi nimi byli vyloženě postižení lidé. Pokud už takový člověk na magii narazí a chce se jí zabývat, tak je asi lepší, vzhledem ke krátkému životu, počkat do dalšího a zabývat se jí třeba jen teoreticky. Tato osudová onemocnění jsou zapříčiněna karmou a je lepší se jí zbavit např. karma jógou, i kdybychom ji měli dělat celý život. Je to docela smutné, ale je třeba si představit to množství životů, ve kterých máme šanci se napravit.

Pokud si dobře pamatuji, tak Fulcanelli psal o esoterické stránce křesťanství jako o kvásku, který je třeba k výrobě chleba. Tím naznačil, že celý systém stojí na těch nejsilnějších (na kvalitních - ve všech směrech), kterých je ovšem proklatě málo. Nezapomeňme, že Bible je psána za exoterickým účelem. Tedy pro obyčejné lidi, kteří magii chápou jako šarlatánství apod. Proto se např. dnešní Rosenkruciáni distancují od slova magie úplně a dávají jí přízviska jako nejvyšší věda apod. Je možná třeba připomenout to, že F. Bardon byl v jednom z jeho předchozích životů jejich členem (doloženo je to tuším ve Vzpomínkách). Ovšem o současném stavu těchto bratrstev by se dalo polemizovat, kdyžtak v jiném topicu.


Zpět na “Mentální úroveň - 2. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti