Mentální úroveň

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 09 říj 2012, 13:23

Ava-rshen píše:...

Ty se ale nemáš soustředit na ten trojúhelník z papíru. Ten si máš jen zapamatovat a v představě rekonstruovat. Buď s otevřenýma nebo zavřenýma očima. Jestli se na něj soustředíš jako na hmotný předmět (máš ho před sebou a hledíš do něj), tak začínáš pracovat s jeho energií. Pokud vidíš jeho vyzařování, popř. pohyblivý obrys atp., tak to může být úpravou zraku na éterický a nebo optickým klamem (právě proto, že je bílý). Tyhle pokusy nejsou cílem 2. stupně.

Vývin od těchto klamů k magickému ovlivňování byl popsán tuším v knize Magická praktika (Kefer, Sédir, Randolf, Greise). Četl jsem to už dávno, ale řekl bych, že to souhlasí někde s 5. st. Brány, dají se pomocí toho projektovat živly (zevně).

Uživatelský avatar
Ava-rshen
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2012, 16:04
pohlaví: Muž

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Ava-rshen » 10 říj 2012, 06:29

Áha, dobrá...

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 10 říj 2012, 12:39

Ava-rshen píše:Áha, dobrá...

Jinak to, že nevidíš klam (komplementární barvy atp.), ale skutečné vyzařování si můžeš vyzkoušet v nějaké temné komoře třeba s krystalem, kdy hledíš přibližně na jeho špičku. Trvá to většinou od 10 minut do 2 hodin než si toho člověk všimne. Podle mých výpočtů bys měl mít silně přijímající mysl a jsi spíš sensitivní než magnetický, takže bys k tomu měl mít přirozené vlohy.

Uživatelský avatar
Ava-rshen
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2012, 16:04
pohlaví: Muž

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Ava-rshen » 11 říj 2012, 10:21

Děkuju za radu ;).

Jinak s tou senzitivitou se mi to zdá jako dost možné.
O pokusech s krystalem a tyčí jsem už někde četl ;).
Mediumita mi však nic neříká, nemám vůbec v úmyslu přitahovat elementální bytosti (larvy), nebo části zbloudilých duší, či provádět telekinezi apod.
Těmihle jevy se také zabýval Břetislav Kafka, který je popsal v parapsychologii a před ním ještě jeden Německý psycholog na jehož jméno si teď nevzpomenu. Ještě jsem o tom četl u Thomas H. Burgyone : světlo egypta- hermetické listy učebné, tam se krátce zmínil o mediumitě.

Teď mi to připomělo jeden vtip k telekinezi :D :
Na ostrově kanibalů ztroskotá Rus, Číňan a Čech. Přijde za nima šaman a říká: "Jsme kanibalové, ušetřím váš život jen pod jednou podmínkou. Na týden vás zavřu do chýše se dvěmi skleněnými koulemi a když mi s těma koulema ukážete něco, co jsem ještě neviděl, tak vás nesežerem."
Za týden přijde šaman do chýše k Rusovi. Ten sedí v prostřed a nad hlavou se mu ty koule vznášejí. A šaman řekne: "To jsem viděl, do kotle!"
Tak jde do chýše za Číňanem, ten sedí a skleněné koule létají po celé chýši a šaman řekne: "To jsem taky viděl, do kotle!"
A tak dojde do chýše k Čechovi, otevře dveře a říká: "Tak to jsem ještě v životě neviděl, ten debil jednu ztratil a druhou rozbil."

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 11 říj 2012, 16:15

Ava-rshen píše:Jinak s tou senzitivitou se mi to zdá jako dost možné.
O pokusech s krystalem a tyčí jsem už někde četl ;).
Mediumita mi však nic neříká, nemám vůbec v úmyslu přitahovat elementální bytosti (larvy)...

Hehe, ani jsem si nevšiml, žes editoval. Samovolná mediumita je zapříčiněna velkým nedostatkem magnetismu. Řekl bych, že lidí s tímto „problémem“ je v populaci tak 1 % - možná ani ne. Víceméně magnetičtí (normální) lidé se tak musí uvést skoro až ke smrti, aby se té energie zbavili a staly se z nich vhodná média. Sensitivním lidem to jde líp, ale to neznamená, že všichni upadají do mediálních stavů. Je to relativní. Když to vyjádřím triviálně číslama, tak člověk s 49% magnetismu je mezi sensibily mačo. :) Tak je třeba to brát.

Uživatelský avatar
Ava-rshen
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2012, 16:04
pohlaví: Muž

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Ava-rshen » 13 říj 2012, 02:40

Špatně jsem si vyložil obsahy sensitivity. Pročetl jsem "Papuse" a našel odpovědi :roll: .
Teď si připadám já jako mačo :D .

duchykk
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 67
Registrován: 30 zář 2012, 20:54
pohlaví: Muž

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod duchykk » 14 říj 2012, 12:10

Anubis píše:
Vizuální koncentrační cvičení

Předkládám svůj postup pro ovládnutí optické imaginace se zavřenýma očima. Je to sice jen moje subjektivní technologie, ale je možné, že někomu pomůže, snažil jsem se ji sestavit jako univerzální. Mistr ve druhém stupni píše, že si stačí zapamatovat tvar a barvu a jediným problémem je vytrácení předmětu. Pokusím se teď sepsat všechny problémy, které jsem s imaginací měl a klíč k jejich řešení. Poznámky (*) vedle problému budou vysvětleny postupně.

Vytrácení předmětu = nedostatek vůle
Předmět putuje chaoticky a může se dostat i z dohledu = nezvládnutí jednorozměrného vidění*
Předmět se vzdaluje a přibližuje = nezvládnutí dvourozměrného vidění*
Předmět se tvarově odchyluje od originálu = nezvládnutí trojrozměrného vidění*
Na předmět se váží další předměty, které zde nepatří = špatná kázeň myšlenek
K předmětu se dotváří pozadí = jedná se o chybu jen ze začátku, v pozdějších fázích je dobré tento stav umět vyvolat
Vysoká prodleva mezi imaginacemi a dlouhý start (rozhodnutí cvičit - imaginace) = nedokonalý negativní stav
Násobení předmětu = špatná kontrola myšlenek (vytváříme stále nové a nové předměty a nejsme si jich vědomi - zjeví se s určiým zpožděním nebo nárazově)
Rotace předmětu podle jeho těžiště = špatná orientace v soukromě vytvořeném prostoru
Rotace předmětu podle bodu mimo předmět = špatná orientace + nezvládnutí jedno a dvouzorměrného vidění*
Malý kontrast barev = nedostatek vůle
Vidět pouze tvar předmětu = nemusí souviset s nedostatkem vůle, některé vzory totiž vytvářejí optické klamy a je těžké je napodobit

Pokud nejsme v imaginaci moc zdatní, tak se snažíme rozluštit tvary jednotlivých pohledů v rámci jednoduchého předmětu. Letmo jej položíme na stůl a snažíme se v mysli odhalit jak vypadá zepředu, zboku, zespod atd. Tento tvar si představíme a poté jej porovnáme s reálným objektem.

Jednorozměrné vidění

Před samotným cvičením je třeba se naučit jednu důležitou věc a to nehýbat s očima. Proto zavřeme oči a díváme se jen před sebe přibližně do středu. Neměl by to být problém pro toho, kdo obstojně zvládl negativní stav. Pohyb očí je jen navyklá reakce, jenže teď se díváme dovnitř a k tomu fyzické oči nepotřebujeme, jejich pohyb dokonce ve vnitřním sledování dezorientuje. Pokud nám přijde na mysl nějaká idea, která je vizuálního typu, tak ji podržíme a bude nám dál sloužit jako opěrný bod. Nyní se začneme rozhlížet zprava doleva tak, aby obraz putoval jako kdyby byl v tom prostoru přibitý - opět upozorňuju, že fyzické oči se nesmí hnout. To stejné uděláme pro „rozhlížení“ nahoru a dolů. Jde jen o zvyk, pokud jsme toto „protažení“ zvládli, tak můžeme přejít k jednorozměrnému vidění.

Toto cvičení jsem takto nazval, protože si představujeme předmět, který má výrazný jeden rozměr. Jedná se o válec světla s nekonečnou délkou. Díváme se na něj z pohledu příčného řezu, takže vidíme jen světlé kolečko. Výhoda je ta, že ho budeme jen vystřeďovat a pokud se dostaneme dál nebo blíž v našem nově vytvořeném prostoru, tak se nám řez nezmění. Pokud kolečko dokážeme udržet nehnutě ve středu vidění, tak je toto cvičení splněno.

Dvourozměrné vidění

Zafixujeme pohled na střed, jak jsme se to naučili v předchozím cvičení a představíme si jednoduchý plošný obrazec. Díky předchozímu cvičení je ukotvený ke středu (nebo k bodu, který jsme si zvolili), ale je možné, že se bude přibližovat nebo oddalovat. Je tedy třeba ho udržet v námi požadované vzdálenosti od bodu, ze kterého se díváme. Pozvolna přecházíme ke složitějším předmětům až tam, kde nám stačí naše mentální kapacita. Jde zde jen o princip, takže není třeba se zatěžovat s tím, že si nedokážeme představit složitější obrazy. Jestliže jsme schopni udržet konstantní vzdálenost předmětu, tak je cvičení u konce.

Trojrozměrné vidění

Jestliže předešlé vidění zvládáme dobře, tak se můžeme vydat technickou nebo uměleckou cestou. Pokud nám jde o hlubší smysl tvarů geometrických obrazců, tak bych doporučil rýsovat v pravoúhlé axonometrii, která je relativně přívětivá. Pokud by to někoho zaujalo, tak může zkusit i Mongeovo promítání, které je zvlášť na imaginaci složité (už při jednoduchých obrazcích). Tyto dvě metody technického kreslení se hodí na konkrétní předměty, které stojí přímo před zrakem. Pokud si chceme představit rozlehlejší objekty - například pokoj, tak je dobré si zkusit kreslit pomocí perspektivy.

Ze začátku se naše trojrozměrné imaginace (vynucené) podobají naší kresbě, takže není špatné si občas něco nakreslit, popř. prohlédnout díla od různých malířů. Při praktickém úsilí ovšem zjistíme, že všechny tyto berličky (technická a umělecká) můžeme odhodit protože každou vteřinu, kdy jsme v životě použili oči můžeme vyvolat a tak se dostáváme k jakémusi pravdivému vidění, které F. Bardon bere jako základ - pro mě bohužel nebyl.

Po uvědomění si těchto skutečností jsem již s vizuální koncentrací neměl problém a položil jsem před sebe několik předmětů...

Přínosy

Profit, který je možno získat je nejspíš dosti individuální (hlavně pokud se týká fyzické úrovně), přesto se pokusím popsat některé vzniklé stavy. Změna vidění se může dít jak na fyzické, tak na astrální rovině.

Co se týče fyzické sféry mohou se začít objevovat vlastní nositelé myšlenek (Evžen Štekl, Síla Moudrosti - VI. kap. str. 43). Pomocí nich můžeme kontrolovat svůj stav bdělosti kdykoliv v denní dobu. Dále je možno spatřovat různé množství útvarů, které neumím zcela identifikovat, je to zčásti kvůli jejich labilní stavbě. Nicméně může se jednat o jakési astrální oblaky, které, když se na ně začnete soustředit, mění tvar. Vzdáleně mohou připomínat zvířata nebo nějaká surrealistická díla. Pokud má člověk dobrý zrak, tak je možné ve vzduchu vidět tenké svítivé červíky, kteří velmi rychle vznikají a zanikají - nejvíc mi to připomíná elektřinu. Kapitola sama pro sebe je nové pozorování zvířat a lidí, to uplatníte zejména v III. stupni. Ale už i zde můžete pozorovat vyzařování, které vypadá jako ekvidistantní obrys hmotného těla (zvířete/člověka). Poté je možno sledovat i narušení v těchto strukturách atd. Pokud vidíme jen záření kolem „prázdnoty“, tak je jisté, že máme co dočinění s bytostí bez fyzického těla.

Toto pozorování všeho možného „fyzickýma“ očima je sice pěkné, ale dle mého trochu zbytečné... Jako přínosnější vidím změnu vidění na astrální rovině. V tuto chvíli (když studujeme svůj temperament a snažíme se ho „obrátit“ na lepší stranu + vyvážit) nabývá vnitřní pozorování smysl. Když se totiž z plných sil na fyzice utišíme a snažíme se zahnat všechny špatné vlastnosti, tak na to podvědomí začne reagovat a vyvažuje karmu v místech, kam se normální člověk nevydá. Koncentrační cvičení, které jsme ovládli se postará o náš první styk s astrální sférou a děje se tak nejčastěji při usínání. Mezi bděním a sněním je tenké rozhraní, kdy je možno pozorovat práci podvědomí - tvorbu snů. Zpočátku to trvá jen chvilku, ale časem je možno tento stav prodloužit a následně vejít do snu vědomě. Pokud není zvládnuto optické cvičení, tak jsou nejčastěji vidět jen abstraktní obrazy, které nic neříkají a stejné je to i s často nesmyslnými sny. Pokud se ovšem cvičíme ve vizuální koncentraci, tak se nám před zrakem jednotlivé ideje konkretizují. Sny jsou čistější a snadno si zapamatujeme jejich průběh a naše počínání v nich. Ověříme si zde své skryté špatné vlastnosti, které by v běžném životě vyhřezly jen v kritických okamžicích. Pokud sny začneme ovládat, získáváme zde nadpřirozené schopnosti, popř. vidíme v nich stejně čistě jako v denním vědomí, tak je to signál, že jsme zušlechtili svou duši do uspokojivé míry (vzhledem ke cvičební soustavě).




takže když adept skoči rovnou na tohle cviceni,za jak dlouho se dostane tížený efekt

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 14 říj 2012, 13:35

duchykk píše:takže když adept skoči rovnou na tohle cviceni,za jak dlouho se dostane tížený efekt

Je to individuální. Vůbec nevím, jak na tom jsi. Žák nemůže rovnou skočit na tohle cvičení, musí zdárně dokončit 1. stupeň. Jinak se to zbytečně protahuje, jak se vrací zpět na začátek atd.

Uživatelský avatar
Harfeník
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 21
Registrován: 19 říj 2012, 14:21
pohlaví:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Harfeník » 19 říj 2012, 17:27

Nazdárek kolegové-žáci hermetiky, měl bych otázečku ohledně vizuálního cvičení..Pakliže vám imaginovaná věcička začne mizet z mysli(hádejte komu asi), můžete si pomoci otáčením té imag. věcičky v mysli, případně přibližováním, prostě manipulací dotyčného imag. předmětu? Když si to máme představit plasticky, jak to skutečně vypadá, tak se aspoň mrkneme pořádně ze všech úhlů, ne? :-)

Arigatou. H.
Přes překážky ke hvězdám.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 19 říj 2012, 18:10

Harfeník píše:...

Zdravím weeaboo a fanouška BG. Tohle zjednodušení je ze začátku možné, ale později bys měl být schopen vytvořit statickou představu. Taky jsem začínal s pohyblivými, ale je dobré se toho zbavit, protože se při tom často ztrácí detail, který může být zachycen jen zastavením. Později při mentálním putování atp. je zmíněný detail křížový, jinak nerozeznáš, kde jsi.

Uživatelský avatar
Harfeník
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 21
Registrován: 19 říj 2012, 14:21
pohlaví:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Harfeník » 19 říj 2012, 20:04

To Anubis: ty sis všim, že mám rád BG!:-) ehm, co myslíš tím "weeaboo"?
Anyway, ono totiž, když si to představim staticky, tak se mi to brzy rozplyne, ale když to otáčím(představoval jsem si kiwi a podařilo se mi udělat neuvěřitelný detaily), tak to zvládnu na hóódně dlouho. Snad to ňějak zmáknu aby se to nehejbalo a bylo to tam.
Jo a ještě jedna věc:Když provádím tato imag. cvičení, tak cítím "silný" tlak na čele, tedy v místě kde sídlí intelekt a vůle. Co to má znamenat?
A mimochodem, když pohnu rukou, a vidím, jak se za ní táhne takový éterický otisk, to je éterické tělo?

Já děkuji za případnou odpověď a

dobrý večer H.
Přes překážky ke hvězdám.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 19 říj 2012, 22:04

Harfeník píše:...

No však ano. Cvičení je od toho, že děláš to, co ti nejde. Ty bolesti odezní, možná se moc snažíš pracovat hlavou. Zkus si ten předmět v mysli představit třeba v břichu nebo někde mimo tvé tělo. Ten tlak odejde, když zjistíš, že vědomí a mysl nejsou omezeny jen tvou hlavou. Zmíněný optický vjem může být buď klam nebo éterický obal. Záleží dost na měřítku. Když vidíš, že se ten obrys hýbe a je přibližně 1:1, tak to je většinou klam, který vzniká jinou barvou pozadí. Když ale vidíš ten obrys zvětšený na všechny strany (přesahuje ruku) v jednu chvíli, tak by to mělo být éterické tělo.

weeaboo = rádoby Japonec/západní otaku
Naposledy upravil(a) Anubis dne 19 říj 2012, 22:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Harfeník
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 21
Registrován: 19 říj 2012, 14:21
pohlaví:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Harfeník » 19 říj 2012, 22:20

Ale ne, to nejsou bolesti, to jen je takový tlak..Např. při pokusu o AC jsem měl jednou pocit, jakoby mi někdo sahal do hlavy. Vážně zvláštní. Jindy zase, při usínání, jsem slyšel v hlavě stále se zesilující hukot, stále větší a větší a souměrně s tím jsem cítil silné zvonění v uších, když v jediném okamžiku to najednou všechno utnulo a v hlavě jsem měl totálně prázdno..zvláštní...
Přes překážky ke hvězdám.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 19 říj 2012, 22:22

Harfeník píše:...

To je jedno, jestli tlak, nebo bolest. Příčina je stejná. Ten hukot a zvonění atd. je normální věc. O AC bych se pokoušel až později.

Uživatelský avatar
Harfeník
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 21
Registrován: 19 říj 2012, 14:21
pohlaví:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Harfeník » 19 říj 2012, 22:28

Jasný, o AC se píše až někde v 8. stupni, to máš několik let cvičení. Hm..zajisté jsi na netu viděl spoustu stránek s AC a LD, kde dávají návody jak na to a popisují své úspěšné zážitky. Bezesporu to může udělat něco s rovnováhu živlů v těle, avšak, zisk převáží nad cenou. Takový lidé kteří jsou v tom zběhlí mají přístup k velké části astrálního světa a mohou získat hodně vědomostí, stejně jako se spřátelit s tamními bytostmi.
Takže myslím, že by neškodilo mít nějaké out of body experiences, hm?
Přes překážky ke hvězdám.


Zpět na “Mentální úroveň - 2. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host