Mentální úroveň

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 19 lis 2010, 23:35

balamunt píše:Tady vidím Anubisi problém spíš v tom, že ty sice cvičíš, ale Brána to není :D Na tom není nic špatného, ale potřeboval bys nějakého učitele, který tě povede a vysvětlí ti o co jde. Zdá se mi, že prohlubuješ možná nezdravě určitá cvičení, tím se vytvářejí jednostrannosti a možná nebezpečí.

Aha, a jak by měly podle tebe vypadat zkušenosti žáka na 3. stupni? Snažím se Bránu dělat jak nejlíp umím. To nebezpečí, o kterém mluvíš se mě momentálně dotýká jen málo, protože po nalezení „prázdného“ prostoru se moje bytost nějakým způsobem uklidnila a dostala pocit ochrany. Ty tak rád cituješ Bránu, tak ti musím říct, že cvičení plním v přesném pořadí, nic nepřeskakuju atd.

balamunt píše:Nejde podle mě o fyzický zrak, ale po určitých hlubokých cvičeních, která jsi prováděl se u tebe začíná objevovat jasnovidnost - možné nebezpečí je, že se objevuje jaksi předčasně nebo neuzrale, kdy celá bytost není rovnoměrně vyvinuta, ale jednostrannými cvičeními se nezdravě jasnovidnost objevuje... Své vlasnosti může vidět jako určité bytosti. Tedy bytost, kterou vidíš, může znázorňovat symbolicky nějakou tvou vlasnost. Ale může to být i reálná bytost astrálního světa, zemřelý duch, živlová bytost, elementár, těžko říct...

K těm závěrům jsem došel díky imaginacím v Bráně. Jestli sis všimnul, tak se dělají se zavřenýma a následně otevřenýma očima. Tam jsem našel analogii mezi vnitřním světem 1, který byl do té doby z fyzického pohledu uvnitř a vnitřním světem 2, který byl donucen „vyjít ven“. Navíc v druhé části píšeš o tom, že můžu vidět bytosti, které zastupují mé vlastnosti (z vnitřního světa), takže jsme tam kde jsme byli. Mimochodem, Strážce prahu je přirozená odpověď na duchovní pokrok.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Inspirace

Příspěvekod marvin » 15 srp 2012, 16:29

432077_257663797684005_2124760115_n.jpg
vizualni pamět
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

FTX

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod FTX » 15 srp 2012, 21:45

Tohle je docela dobré, ale má to jednu podstatnou mouchu:
Anubis píše:...

Musel bys mít Sluneční hodiny. Náš čas se Slunečním časem nesouvisí. Když se nad tím zamyslíš, tak to takhle fungovat nemůže. Na Zemi jsou časová pásma a v každém je jiný čas.

Buď je tento jev odvozený od polohy Slunce nad horizontem a nebo je synchronní pro celou Zemi. Tušíš, kam mířím. Jak to ve skutečnosti je nevím, ale téměř jistě vím, že to nemůže být podle našeho letního/zimního času. Tyhle jevy na umělé posuny času téměř se 100% jistotou nereagují.
Přílohy
hodiny[1].jpg
Naposledy upravil(a) FTX dne 17 srp 2012, 08:52, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 15 srp 2012, 22:21

FTX píše:...

Díky, že reaguješ na skoro 3 roky starý příspěvek. Když vidím, že cituješ i ten obrázek v původní velikosti, tak mám chuť všechno manuálně smazat. Jestli sis to přečetl pořádně, tak víš, že zdrojem byla kniha Otázky na mistra Ariona. Pokud mu nevěříš nebo nevěříš autentičnosti toho díla, tak to je tvoje věc. Umělé změny času to samozřejmě kopírovat nebude, ale představa, že ve stejném okamžiku vládne v sousedním pásmu jiný živel mi nepřijde tak nereálná. To, že v jedné chvili vládne na planetě jenom jeden si umím představit třeba ve 4D.

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 99×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Firzen » 16 srp 2012, 21:02

Tak teď už to je podruhé, co jsem pochytil zmínku o tom, že živly se střídají během dne hned několikrát. Mohu se zeptat, jestli to má nějaké logické odůvodnění a jestli to lze třeba i nějak ověřit?

Já jsem totiž někde četl něco dočista jiného, co se mi zdá mnohem logičtější.

Ráno - převaha vzduchu (brzy ráno kolem 5. hodiny je cítit nádherný čerstvý vzduch)
Poledne - převaha ohně (v poledne bývá horko)
Večer - převaha vody (večer padá rosa)
Noc - převaha země (tady ještě moc jasné vysvětlení nemám)
Akáša čistě dle mého názoru po celý den, protože je všudypřítomná, nikdy nestvořená a nekončící.

Takže jakou oporu má výše citovaný obrázek?

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 16 srp 2012, 21:59

Firzen píše:...

Tady přece vůbec nejde o prostředí, počasí atp. Kdybys byl planetou nebo ekosystémem, tak se můžeš řídit pomocí ročních dob resp. denního cyklu, ale ty jsi člověk a cvičíš se svým tělem, které má své vlastní periody. Člověk je malý, tak je má krátké. Nevím, podle čeho to Bardon tak přesně stanovil. Buď ho to někdo naučil nebo na to přišel pomocí vnitřní inspirace. Já jsem měl kdysi hodně slabou vodu, a tak jsem v těch intervalech cvičil a zesiloval jsem ji. Protože mám ale už nějakou zkušenost, tak se nemůžu vrátit na začátek a zkoušet to znovu v jiné doby. Protože to nikoho nezajímalo, tak jsem se tím dál nezabýval. Až budu zase cvičit s živly, tak zkusím nějaký experiment.

FTX

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod FTX » 17 srp 2012, 08:57

Anubis píše:Nevím, podle čeho to Bardon tak přesně stanovil.

Připomíná mi to "Jáchyme hoď ho do stroje", tam také řešili kondiciogramy, což jsou také cykly od narození. :lol: :lol: Na tohle jsem reagoval, protože v tom sám nemám jasno.

Pokud bych se řídil svým mikrokosmem, tak mám pocit, že se může trochu posunout a pak to buď budu cítit a nebo se netrefím.

Firzen píše:Já jsem totiž někde četl něco dočista jiného, co se mi zdá mnohem logičtější.
Takže jakou oporu má výše citovaný obrázek?

Tohle mi připadá alespoň nějak podložené.

Myslím, že vzájemně se prolínajících cyklů je hodně a člověk by neměl být otrokem těchto cyklů.

PS: Obrázek jsem upravil.
Naposledy upravil(a) FTX dne 17 srp 2012, 09:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 17 srp 2012, 09:23

FTX píše:Pokud bych se řídil svým mikrokosmem, tak mám pocit, že se může trochu posunout a pak to buď budu cítit a nebo se netrefím.

Nechápu, co tím chceš říct.

FTX píše:Myslím, že vzájemně se prolínajících cyklů je hodně a člověk by neměl být otrokem těchto cyklů.

Jo jasně, odhoďme to do relativistického hnoje. I kdyby to pomohlo ve výcviku, tak je lepší se tím nezabývat, že?

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod StarWalker » 17 srp 2012, 10:34

Anubis píše:
Nevím, podle čeho to Bardon tak přesně stanovil. Buď ho to někdo naučil nebo na to přišel pomocí vnitřní inspirace.


;) A můžeme si být jistí, že to takto skutečně stanovil Bardon osobně? Onu knihu přece nenapsal on a kdo vi, zda mu prošla rukama. Přikláním se k tomu, že si někdo z žáků popletl indický systém tatev, který se stanovuje od východu Slunce (stejně jako systém planetárních hodin).
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 17 srp 2012, 11:01

StarWalker píše:...

No jo, na tatvické hodiny jsem už zapomněl. To je problém těch starých příspěvků, mělo by se to promazávat nebo aktualizovat. Byl jsem si jistý, že se s pásmem ty živly mění, ale s dobou východu Slunce jsem to nespojoval. Nevíš, jaký to má původ? Dá se dohledat nějaký zdroj, nebo je to v Indii tak zažité, že se nad tím už nikdo nepozastavuje? Dík.

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod StarWalker » 17 srp 2012, 11:04

FTX píše:Myslím, že vzájemně se prolínajících cyklů je hodně a člověk by neměl být otrokem těchto cyklů.


Cyklů je hodně, ale všechny by měly mít shodný základ v praxi. Dnes je trochu problém, že po generacích průkopníků přirozeně přišly generace oddaných plagiátorů, takže nyní máme tak trochu chaos v tom CO, PROČ a JAK funguje a můžeme buď veřit(autosugesce je mocná), nebo ověřovat.


ad otroctví - Jak se to vezme...Lidské tělo je "jen" takový lepší stroj a pokud vím, že v danou hodinu je například více aktivní nějaký meridián+s ním spřažené orgány, tak přece sám sobě nebudu dělat naschvály, pokud to dané okolnosti umožňují. Aneb, proč šlapat do kopce na nejtěžší převod a mrhat silou...
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod StarWalker » 17 srp 2012, 12:35

Anubis píše:
No jo, na tatvické hodiny jsem už zapomněl. To je problém těch starých příspěvků, mělo by se to promazávat nebo aktualizovat. Byl jsem si jistý, že se s pásmem ty živly mění, ale s dobou východu Slunce jsem to nespojoval. Nevíš, jaký to má původ? Dá se dohledat nějaký zdroj, nebo je to v Indii tak zažité, že se nad tím už nikdo nepozastavuje? Dík.


Z toho, co se jsem vyštráchal na internetu, to vypadá, že má toto učení původ v Upanišádách, konkrétně dílo Švétášvatara (cca 5-6 stol př.n.l.). Zajímavě rozpracované je to v monistickém kašmírském šivaismu, kde jsou aspekty absolutna popsány pomocí 36 tatev. Autorem, který měl ve své filosofii "Trika"(trojjedinost ala křesťanství) sjednotit a ucelit všechny monistické směry v dané oblasti, byl zřejmě Vasugupta(860–925 n.l.),jehož učení má být jedno z těch čistších, tj. bez balastu.
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Uživatelský avatar
mirmin
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 75
Registrován: 28 říj 2010, 19:28
pohlaví:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod mirmin » 18 srp 2012, 18:22

Predstavujem si to,ze to funguje jednoducho podla hodin.Teda od 24hod resp 0minuta po polnoci start akasi.Kazdych 24minut iny zivel plus akasa a to sa opakuje kazde dve hodiny.Ale myli ma posun letneho a zimneho casu,ten hodinovy rozdiel.

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 99×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Firzen » 28 srp 2012, 17:30

Anubis píše:
Firzen píše:...

Tady přece vůbec nejde o prostředí, počasí atp. Kdybys byl planetou nebo ekosystémem, tak se můžeš řídit pomocí ročních dob resp. denního cyklu, ale ty jsi člověk a cvičíš se svým tělem, které má své vlastní periody. Člověk je malý, tak je má krátké. Nevím, podle čeho to Bardon tak přesně stanovil. Buď ho to někdo naučil nebo na to přišel pomocí vnitřní inspirace. Já jsem měl kdysi hodně slabou vodu, a tak jsem v těch intervalech cvičil a zesiloval jsem ji. Protože mám ale už nějakou zkušenost, tak se nemůžu vrátit na začátek a zkoušet to znovu v jiné doby. Protože to nikoho nezajímalo, tak jsem se tím dál nezabýval. Až budu zase cvičit s živly, tak zkusím nějaký experiment.

Tak takhle by mě vůbec nenapadlo to brát. Moc děkuju za objasnění.

Uživatelský avatar
Ava-rshen
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2012, 16:04
pohlaví: Muž

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Ava-rshen » 09 říj 2012, 12:25

Ahoj, mám otázku k optické imaginaci.
Vystřihl jsem si trojúhelník z obyč. bílého papíru jako pomůcku k optickému cvičení. Nic neobvyklého...
Avšak zaráží mne a vyvádějí z koncentrace určité stavy věci.
Po chviličce soustředení, mi trojúhelník začne jakoby uvnitř vibrovat a hned na to, se kolem něj utvoří obrys (taková zvláštní tmavá barva) a zvetšuje se .S velkou pravidelností mne to vyhodí z koncentrace, pak nevím na co se mám soustředit. Vibrace ani tak ne, ale ten obrys ano. Také se mi občas stalo, že se mi v trojúhelníku objevil maličký troujúhelníček a jen si tak poletoval v obrysu toho velkého a pak zase zmizel.
Je to snad aura předmětu? Setkal už se někdo s tímto jevem?


Zpět na “Mentální úroveň - 2. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti