Živlová rovnováha při odstraňování špatných vlastností

Moderátor: Brno

Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 60×
Obdrženo poděkování: 34×

Re: Živlová rovnováha při odstraňování špatných vlastností

Příspěvekod Rota » 31 pro 2016, 10:01

Ne má vůle ať se stane, ale Tvá. Těmito slovy se Ježíš obrací k Bohu, svému Otci. Ježíš trpěl a potom vstal z mrtvých. Pak můžeme i v těchto slovech vidět jaký to mělo smysl.

Sido nevím jestli si to zbytečně nekomplikuješ. Usiluješ o to mít pevnou vůli a chceš si na ní působit.... No tak to udělej, proč ne, není to na škodu. Ale potřebuješ jí mít pevnou jako skála nebo nezměrnou nebo chceš mít prostě pevnou vůli?

sida
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 10×
Obdrženo poděkování:

Příspěvekod sida » 31 pro 2016, 10:15

Máš pravdu, komplikuji. Domýšlím strašně daleko a to mě neskutečně brzdí...
Pevná vůle stačí až až :)

Kuato
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Poděkoval(a): 31×
Obdrženo poděkování: 136×

Příspěvekod Kuato » 02 led 2017, 11:53

sida píše:Ahoj, díky za tip, jen nevím jestli to není příliš nepokorné, když mám před sebou (a na sobě) ještě tolik práce... A myslíš tedy, že je to v pořádku afirmovat vůli?

nepokory bych se v tehle fazi cesty vubec nebal. jedini, kdo v tuhle chvili potrebujou, abys byl pokorny, tak budou nejspis vselijaci hajzlici z ranku astralnich larev a podobne pakaze. a samozrejme jeste mozna nejaka zenska, pokud s nejakou zijes (pocita se i maminka!) a drzi te (obrazne) za koule :o).

musim priznat, ze osobne mi opakovani ruznych afirmaci nikdy neslo, ani jsem k tomu nemel duveru. v momentech, kdy jsem byl ale takovy rozplizly a potreboval jsem se nakopnout, tak jsem si vsiml, ze jsem se v predchazejici dobe nejak prilis nezdrave uvrtal do nejakych svych vnitrnich procesu a nimrani se v osobnich "potrebach" a polevil jsem v reseni vnejsich zavazku a povinnosti. takze to nakopnuti (aktivace vule) jsem nastartoval tak, ze jsem se na cas vykaslal na sve subjektivni veci a zacal dusledne dohanet sve restiky ve vnejsim svetem - drobne opravy v domacnosti, vyrizovani na urade, dodelat zanedbanou praci v zamestnani, povenovat se zene a detem.. jakoby fyzicka aktivita, efektivita a realne vystupy do sveta (ktere nejsou okecat) pomahaly aktivovat prave to co poptavas. v tomhle si myslim, ze je funkce vnejsiho sveta nezastupitelna - klic k reseni nasi karmy je v nasi karme samotne.

jinak pokud neznas, tak doporucuju k praxi Crowleyovu Liber vel Jugorum, tam je vule dost uzce spjata s kultivaci bdelosti - duvod je jasny - kdyz nejsme bdeli, podlehame ledasjakym podivnostem a slabostem. misto rezani britvou za neudrzeni bdelosti coz jsem nedelal, protoze nemam na rozdil od Crowleyho v supleti zasobu perniku a koksu, abych se sebe udelal super hrdinu :o), jsem pouzival misto toho zaznamy tlustym cervenym lihovym fixem - na me to fungovalo tez velmi dobre. na podvedome urovni mi to vyvolavalo slusnou paniku.

sida
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Poděkoval(a): 10×
Obdrženo poděkování:

Příspěvekod sida » 04 led 2017, 17:27

S afirmacemi obecně problém nemám, ale chápu že to nemusí být pro každého. Závazky z "vnějšího" světa jsem začal řešit už před nějakou dobou a myslím, že je to opravdu super pro posílení vůle, zároveň to z tebe dělá "dospělého chlapa", jehož slovo platí, věci mu fungují atd., což je samo o sobě výborné.

Našel jsem 3 stránky Liber III vel Jugorum, kde krotíš jednorožce (slova - všechna sprostá slova), koně(čin - křížení nohou) a vola(myšlenka - ...). Žiletkou se taky neřežu, za to se bolestivě štípnu do předloktí a hned druhý den mám slušnou modřinu.

Zpět na “Astrální úroveň - 2. stupeň”