Živlová rovnováha při odstraňování špatných vlastností

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Živlová rovnováha při odstraňování špatných vlastností

Příspěvekod Rota » 31 pro 2016, 10:01

Ne má vůle ať se stane, ale Tvá. Těmito slovy se Ježíš obrací k Bohu, svému Otci. Ježíš trpěl a potom vstal z mrtvých. Pak můžeme i v těchto slovech vidět jaký to mělo smysl.

Sido nevím jestli si to zbytečně nekomplikuješ. Usiluješ o to mít pevnou vůli a chceš si na ní působit.... No tak to udělej, proč ne, není to na škodu. Ale potřebuješ jí mít pevnou jako skála nebo nezměrnou nebo chceš mít prostě pevnou vůli?

sida
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 17
Registrován: 02 dub 2016, 13:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 10×
Obdrženo poděkování:

Re: Živlová rovnováha při odstraňování špatných vlastností

Příspěvekod sida » 31 pro 2016, 10:15

Máš pravdu, komplikuji. Domýšlím strašně daleko a to mě neskutečně brzdí...
Pevná vůle stačí až až :)

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Živlová rovnováha při odstraňování špatných vlastností

Příspěvekod Kuato » 02 led 2017, 11:53

sida píše:Ahoj, díky za tip, jen nevím jestli to není příliš nepokorné, když mám před sebou (a na sobě) ještě tolik práce... A myslíš tedy, že je to v pořádku afirmovat vůli?


nepokory bych se v tehle fazi cesty vubec nebal. jedini, kdo v tuhle chvili potrebujou, abys byl pokorny, tak budou nejspis vselijaci hajzlici z ranku astralnich larev a podobne pakaze. a samozrejme jeste mozna nejaka zenska, pokud s nejakou zijes (pocita se i maminka!) a drzi te (obrazne) za koule :o).

musim priznat, ze osobne mi opakovani ruznych afirmaci nikdy neslo, ani jsem k tomu nemel duveru. v momentech, kdy jsem byl ale takovy rozplizly a potreboval jsem se nakopnout, tak jsem si vsiml, ze jsem se v predchazejici dobe nejak prilis nezdrave uvrtal do nejakych svych vnitrnich procesu a nimrani se v osobnich "potrebach" a polevil jsem v reseni vnejsich zavazku a povinnosti. takze to nakopnuti (aktivace vule) jsem nastartoval tak, ze jsem se na cas vykaslal na sve subjektivni veci a zacal dusledne dohanet sve restiky ve vnejsim svetem - drobne opravy v domacnosti, vyrizovani na urade, dodelat zanedbanou praci v zamestnani, povenovat se zene a detem.. jakoby fyzicka aktivita, efektivita a realne vystupy do sveta (ktere nejsou okecat) pomahaly aktivovat prave to co poptavas. v tomhle si myslim, ze je funkce vnejsiho sveta nezastupitelna - klic k reseni nasi karmy je v nasi karme samotne.

jinak pokud neznas, tak doporucuju k praxi Crowleyovu Liber vel Jugorum, tam je vule dost uzce spjata s kultivaci bdelosti - duvod je jasny - kdyz nejsme bdeli, podlehame ledasjakym podivnostem a slabostem. misto rezani britvou za neudrzeni bdelosti coz jsem nedelal, protoze nemam na rozdil od Crowleyho v supleti zasobu perniku a koksu, abych se sebe udelal super hrdinu :o), jsem pouzival misto toho zaznamy tlustym cervenym lihovym fixem - na me to fungovalo tez velmi dobre. na podvedome urovni mi to vyvolavalo slusnou paniku.

sida
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 17
Registrován: 02 dub 2016, 13:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 10×
Obdrženo poděkování:

Re: Živlová rovnováha při odstraňování špatných vlastností

Příspěvekod sida » 04 led 2017, 17:27

S afirmacemi obecně problém nemám, ale chápu že to nemusí být pro každého. Závazky z "vnějšího" světa jsem začal řešit už před nějakou dobou a myslím, že je to opravdu super pro posílení vůle, zároveň to z tebe dělá "dospělého chlapa", jehož slovo platí, věci mu fungují atd., což je samo o sobě výborné.

Našel jsem 3 stránky Liber III vel Jugorum, kde krotíš jednorožce (slova - všechna sprostá slova), koně(čin - křížení nohou) a vola(myšlenka - ...). Žiletkou se taky neřežu, za to se bolestivě štípnu do předloktí a hned druhý den mám slušnou modřinu.

Uživatelský avatar
Eugen
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 27 úno 2018, 15:15
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 679×
Obdrženo poděkování: 34×

Re: Živlová rovnováha při odstraňování špatných vlastností

Příspěvekod Eugen » 04 lis 2018, 22:43

Adam píše:
Souhlasím s Ankhurem.
Za mě - na tu otázku není snadná odpověď, zrovna to také řeším, zkusím shrnout:

1) Ano, sílu živlu je třeba posuzovat jako součet neg. i poz. vlastností, např. 15 dobrých, 5 špatných = síla živlu 20.
Po tomto pěkném, ale velmi zjednodušujícím pravidlu je třeba doříct mnoho "ale".

2) Je třeba posoudit sílu jednotlivých vlastností (velmi individuální a subjektivní). Tak se může snadno stát, že to, co mám sepsáno v podobě 20 vlastností ohně, je co do intenzity srovnatelné se soupisem 40 vlastností vody nebo 3 vlastností vzduchu.

3) Od bodu 2 se potom odvíjí potřeba vyrovnávání, protože - jak správně píšeš -
* jednak přesouvám poměr vlastností v rámci jednoho živlu od neg. k pozitivním; způsoby viz BKOZ 2. stupeň mag. výcviku duše (autosugesce, transmutace, silná vůle a bdělost) nebo také doporučení p. Zadáka s ohledem na převahu "vrozeného" živlu (oheň - silou vůle, vzduch - cestou intelektu zejm. autosugescí, voda - transmutace jedné vlastnosti v opačnou, země - izolace tj. distancovat se od nežádoucí vlastnosti),
* a dále pracuji na rovnováze všech živlů mezi sebou - tam, jestli tomu dobře rozumím, zejména směřuje Tvoje otázka =>

4) živlová rovnováha je dynamický stav, kdy maximem svých rozvinutých pozitivních vlastností pružně (a žádoucím způsobem) reaguji na nepřetržitý proud výzev Božské prozřetelnosti (nebo 5. živlu - Akáši, chceš-li), které už mne samy vedou (ty výzvy, překážky, těžké situace, atd.) k uplatňování a dalšímu rozvoji požadovaných kvalit/vlastností a tím i k prohlubování živlové rovnováhy samé.

5) Je to celoživotní proces. Pěkně to ilustrují Mistelle s Clarkem ve svých komentářích k Bráně, když píší, že sestavovali zrcadla v průběhu života několikrát, pokaždé s odlišným výsledkem. Zkrátka jednou dosaženou rovnováhu nelze zakonzervovat, stále přichází nové impulzy, jež Tě nutí znovu a znovu držet duševní balanc, aby sis ji udržela.

Snad je to alespoň trochu srozumitelné.

Na závěr cituji z tohoto vlákna http://frabato.cz/viewtopic.php?p=9342#p9342:
Živlová rovnováha se projevuje tolerancí vůči okolí, radostí, ladnými pohyby a vnitřním klidem.

Hodně mi v orientaci v tématu pomohla konzultace s Arexem.

Vše dobré, Adam


Přesne jak píšeš adame. Ja si myslím to samé.
:akasha :ohen: :voda:

Uživatelský avatar
Eugen
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 27 úno 2018, 15:15
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 679×
Obdrženo poděkování: 34×

Re: Živlová rovnováha při odstraňování špatných vlastností

Příspěvekod Eugen » 04 lis 2018, 22:48

Arex píše:Adam: Výborně jsi shrnul o co tu jde a jsi dokonce stručnější než já. Jdu si Tvůj příspěvek přečíst ještě znovu. Kdo chce, ať se ke mně přidá.


Arexi, já to udělal.. síce až teď... ale víme jak je to s časem... :) :akasha
:akasha :ohen: :voda:

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Živlová rovnováha při odstraňování špatných vlastností

Příspěvekod Adam » 05 lis 2018, 01:53

Ahoj, Eugene, děkuji,

dívám se, že to je už pět let od toho příspěvku! Zrovna teď o víkendu jsem si jedno pětileté frabato-výročí připomněl :-) To to letí!

Vidím to vlastně dost podobně jako tehdy, jen mezitím introspekce a s tím spjatá živlová rovnováha ještě nějak nabyly na významu :-)

Trochu mi přijde, že ještě pořád není úplně odladěná terminologie ... co přesně se myslí vlastností aktivní/pasivní, pozitivní/negativní, nakolik obvyklé páry protikladných vlastností (pracovitý/líný, smutný/veselý, atd.) postihují ne/přítomnost daného živlu apod.

Jak je ta výzva "Poznej sám sebe!" vzrušující! :-D

Srdečně zdravím Tebe i Evu,

A.
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Živlová rovnováha při odstraňování špatných vlastností

Příspěvekod team72 » 26 úno 2020, 21:03

Ahoj Helena
Dobre píšeš, že nezmení sa živlová rovnováha - alebo predsa?
Dobré vlastnosti majú jedno spoločné, že sa dobre vznášajú a vytvárajú harmóniu. Ak más vlastnosť napr. vytrvalosť - tak môžeš ho považovať za kladnú, iba ak dokáže byť súlade s ostatnými, ak vyčnieva a veľmi dominuje istotne to zaradíš medzi nežiadúce. Každá kladná vlastnosť je podriadená láske a vôle. Podstate neexistuje pozitívna a negatívna vlastnosť - iba súlad s láskou. Aj hnev môže byť pozitívna - napr. keď Ježiš vyhnal kufárov z chrámu, alebo keď napomenul farizejov atď.
Ak máš dieťa tak vieš, že niekedy musíš aj trestať mierne - ak to pramení z tvojej lásky je to kladná výchova.


Zpět na “Astrální úroveň - 2. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti