Techniky pro kultivaci astralniho tela

Uživatelský avatar
majstro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 465
Registrován: 18 čer 2009, 15:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 73×
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Techniky pro kultivaci astralniho tela

Příspěvekod majstro » 13 úno 2014, 00:21

Ahojte,

mel bych 4 dotazy na techniky prace s astralnim telem v tomto stupni:

1 - Napadlo me, ze zruseni negativni vlastnosti, pripadne vytvoreni pozitivnich vlastnosti bych se snazil resit tim, zpusobem, ze bych se umele snazil dostat do tech situaci, kde se daji nejlepe zpracovat. Co rikate na tendenci jit do situací, ktere souvisí s těmito kultivovanymi vlastnostmi a takto na nich pracovat?

2 - Dale pak, pokud by nebylo jednoduse mozne se dostat do techto situaci, napadla me dalsi vec a to navodit si situaci v mysli a a opakovane "ji prozivat". Nebot mozek reaguje na podnety z fyzickeho sveta stejnym okruhem neuronu, jako kdyz si danou situaci pouze predstavujeme v hlave, a tudiz vytvari stejne hormony v mozku = stejne odezvy v astralnim tele? Kdyz tak nad tim premyslim, tak je to zrejme jedna z technik, co Bardon popisuje v tomto stupni - zrejme kombinace sugesce a manter. Ty techniky v tomto stupni jsou - ovlivnovani podvedomi(usinani, vstavani), opakovani manter, kontrola myslenek.

3 - A jeste me napadla jedna vec ve spojitosti s novymi poznatky, ktere mam. Jestli se da vyuzit ruznych spagyrickych leku(s primesemi kovu), bylin, potravin.... k tomu abych mohl vyrovnavat zivly v astralnim tele. Verim tomu, ze mineraly typu cin, olovo, platina, zlato, stribro atd., ktere maji spojitost s planetami, ovlivnuji astralni telo urcitym zpusobem. Treba skorice a zazvor, chilli tusim, ze by mohli telu dodavat ohen? Chapu, ze je to jen nahrazka toho, co bych mel delat dusevne instrospekci... a proto me zajima vas nazor, co si o tom myslite, pripadne jestli mate nejake doporuceni, techniky, literaturu atd....?

4 - Napadaji vas nejake jine techniky, jak pracovat s astralnim telem :-) ?

A jeste bych se podelil o jeden zajimavy poznatek ze seminare hypnozy. Je to kotveni dusevnich stavu - kdyz se dostanete do intenzivniho stavu, napr koncentrace na vuni, chut, cokoliv jineho, pak je dobre si to ukotvit (zapamatovat) tim ze vytvorite mudru, dotyk na tele, pripadne nejakou kombinaci ve fyzickem tele :-), aby se tento stav asocioval a zapamatoval. Priblizne po 12 opakovanich vam pak aktivace mudry pomuze se dostat do daneho stavu. Bardon toto popisuje ve vyssich stupnich, ale myslim, ze by to mohla byt dobra pomucka pro trenink koncentraci.

Diky a at se dari.
David

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Techniky pro kultivaci astralniho tela

Příspěvekod marvin » 13 úno 2014, 02:02

Ahoj Davide, tyto Tvé dotazy mě těší, tak jako i jejich úroveň. Zkusím odpovědět na co budu vědět, věřím, že ostatní mě určitě doplní.

1.) Já tomuhle spíš nechávám volnější průběh - ale připojil bych tomu své motto - "čel svému strachu". Jinými slovy - nevyhíbat se těm situacím, ve kt. jsi konfrontován se svými horšími vlastnosti. To co Ti dělá problém je nutno zpracovat, to že se tomu člověk vyhýbá, to nepomůže ničemu. Ne dlouho a ne do budoucna. Může to být chvilkové řešení, ale jak jsi poznamenal, je potřeba si tím projít. Možná bych se do toho tak "nehnal" - ty situace budou přicházet každý a každý den, takže buď jenom otevřený, pozorný a bdělý a snaž se to zvládnout jak nejlépe to půjde.

2.) Ano, tohle používám dost často. Je to čistě psychologická metoda a je dost účinná. Je to něco jako mentální workshop, něco jako přípravka. Tím že si procházíš situace, scény, události v hlavě, tím že u toho prožíváš a prociťuješ ty stejné emoce - to Ti umožňuje se s nimi sžít a zažít na nich pracovat. Opravdu je to dost efektivní, přehrát si znovu situaci, kterou jsem neprovedl dobře a představit si co jsem u toho cítil a co bych měl cítít nebo jak bych se měl zachovat správně s tou vší energetikou, kt. by u toho měla být.

3.) Ano, spagyrie, alchymie - psychurgie, stejně tak jako astrologie a další věci. To všechno jsou pomůcky, kt. pomohou. Na tohle jsou tady větší kapacity, takže rád přenechám prostor.

4.) Technik jsou mraky, záleží za jakým účelem s tím chceš pracovat. Pokud jde o rovnováhu, nejlepší je introspekce a pak podůrné věci. Fyz.cvičení, bylinky, čakry, masáže.. prostě cokoliv co člověka vyrovnává. Pracuješ na hodně úrovních a celý den, stále a dokola dokud nedojdeš pomyslného středu, kt. se mění tím, jak se Ty sám měníš. Takže je to práce na celý život.

ad mudry) řekl bych, že je to tak jak píšeš.

Také přeji Ať se daří!
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Techniky pro kultivaci astralniho tela

Příspěvekod Adam » 14 úno 2014, 00:21

Odpovídal bych v podobnému duchu jako Marvin, ad 1 a 2, dospěl jsem k identickému závěru a když jsem se o tom bavil s Mekem, nebyl proti :-) To vědomé stavění se - ať už v reálném životě nebo jenom v myšlených/vizualizovaných situacích - do zátěžových situací, by mělo vycházet z introspekce a práce se zrcadly, potom - když pracuješ na konkrétní vlastnosti, jejím odstranění nebo posílení - má smysl vyhledávat situace, ve kterých otestuješ a dozvíš se, jak jsi na tom. Oproti situacím, které přichází nečekaně a nemusí být na první pohled rozpoznány v těch záměrně navozených od začátku víš, na co si chceš dát pozor a stejně tak se i můžeš přesněji soustředit na rezonanci jednotlivých svých složek, abys mohl ještě lépe "lokalizovat" čím nejvíce reaguješ, kde a jak to cítíš...

Vše dobré, Adam
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Techniky pro kultivaci astralniho tela

Příspěvekod Arex » 19 úno 2014, 16:14

Majstro: Děkuji za dotazy, zkusím Ti k nim dát několik podnětů z mého úhlu podnětu.

Ad 1.
majstro píše:Co rikate na tendenci jit do situací, ktere souvisí s těmito kultivovanymi vlastnostmi a takto na nich pracovat?


Je to možné, jen tím zintenzivníš trénink. Pokud chceš některé své vlastnosti vybrousit, můžeš si do určité míry zvolit v jakém čase. Musíš ale zachovat nějakou rozumnou dobu, protože návody "do týdne milionářem" nefungují. Představ si, že máš sníst 50 kornoutů zmrzliny. Můžeš je jíst pět let, co půjde, můžeš je jíst rok, půl roku, a taky dobré. Ale když je sníš za 30 dní, skoro určitě nastydneš, bude to mít vedlejší účinky. Takže vyzkoušej co navrhuješ a potom dolaď tempo, ve kterém chceš pracovat.

Ad 1.
majstro píše: 2 - Dale pak, pokud by nebylo jednoduse mozne se dostat do techto situaci, napadla me dalsi vec a to navodit si situaci v mysli a a opakovane "ji prozivat".


K tomu slouží i introspekce. Není to úplně rovnocenná náhrada skutečného prožitku, ale při delším opakování to velmi dobře funguje. Je na to i další technika, které se říká "průchod domem". Večer si sedneš do pozice, nebo lehneš, a představuješ si celý den v opačném sledu. Kde jsi chodil, jak jsi jednal, co jsi cítil. Tím prožiješ každý den dvakrát, tj. má pro Tebe dvakrát větší cenu. Na konci toho cvičení se vrátíš ve svých stopách ráno do postele. - STOP a přepneš zpátky tam, kde jsi, tj. jak večer ležíš v posteli. Velmi rychle si v mysli projdeš, k čemu jsi při pozorování došel, aby sis mohl odpovědět na jedinou důležitou otázku: LIŠILO SE PŘI POHLEDU ZPĚT NĚCO OD SKUTEČNÉHO DNE? A pokud ano, tak máš živlovou nerovnováhu jako hrom. Protože Tě nutí zkreslit i své vlastní prožitky.
To cvičení se používá jako přípravná technika na vysoké psychurgické práce, a kdo je chce dělat, musí ho ovládat. Ale vedlejšími efekty toho cvičení se teď zabývat nemusíme, stačí nám tu jeho základní úroveň.

majstro píše:3 - Da se vyuzit ruznych spagyrickych leku(s primesemi kovu), bylin, potravin.... k tomu abych mohl vyrovnavat zivly v astralnim tele. Chapu, ze je to jen nahrazka toho, co bych mel delat dusevne instrospekci... a proto me zajima vas nazor, co si o tom myslite, pripadne jestli mate nejake doporuceni, techniky, literaturu atd....?


Není snadné Ti odpovědět. Takové prostředky můžeš použít, jedině pokud přesně plníš podmínky, která po Tobě soustava výviku vyžaduje, a pokud jsi té praxi do hloubi duše oddán. Jestli máš učitele, musí to vyzkoušet on. Jinak se neposuneš, jen uděláš pár "zázraků" a sklouzneš o trošku níž, než kde jsi teď.

Pomocné prostředky jen rámují Tvé vlastní výsledky: pokud máš k nějakému cvičení negativní postoj, nenahradíš ho kvintesencí, protože její síla narazí na Tvůj odpor a roztříští se. Ano, kdybych teoreticky měl člověka, jehož životní radostí by byla introspekce, a najednou by jí nemohl dělat kvůli tomu, že by ve dne v noci pečoval o svého umírajícího otce, neváhal bych a dal bych mu lahvičku, která by mu introspekci nahradila. Ale v praxi se to nestává a hlavně to nevyplývá z vůle cvičícího.

Pokud si chceš něco podobného naordinovat sám, tak si počkej na 8. až 10. stupeň Brány. Co znám z vyprávění, jsou mnohem lepší zkušenosti z cesty silných, kdy se člověk snaží vzít otěže své bytosti do vlastních rukou, než ze snahy najít zkratku.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Cela
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 27
Registrován: 10 lis 2014, 21:02
pohlaví: Žena
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Techniky pro kultivaci astralniho tela

Příspěvekod Cela » 27 led 2015, 16:16

Přemýšlela jsem, kam dát tento příspěvek, tak snad jsem to přiřadila správně. Stává se mi, a to i v době, kdy pojem „magie“ a BKOZ byl pro mě pojmem neznámým, že ve spánku řeším různé problémy. Např. řešení matematického, statistického příkladu, učení, opakování slovíček do CJ, učení textů zpaměti nebo jejich opakování, nebo hledání např. ztraceného dokumentu. Před usnutím na ten daný problém hodně myslím, a pak následuje spánek, ve kterém vědomě „pracuji“ a po probuzení toho vím daleko víc - příklad se mi lépe počítá nebo je vyřešený, slovíčka si lépe pamatuju, a vím, kde mám hledat ztracený dokument...
Dlouho jsem nevěděla kam to zařadit, na nic to nešlo „napasovat“, myslím tím LD, AC, MC. Mentální cestování je v Bráně až v osmém stupni, AC v šestém, ale to je přeci při vědomí, kdy mistr zdůrazňuje, že se má bránit usnutí.
Ve druhém stupni se hovoří o autosugesci-tajemství podvědomí, jako nástroj k odstraňování negativních charakterových vlastností, a píše se tu: "...Dosáhnout můžeme všeho, co se týká ducha, duše a těla, např. zušlechtění povahy, odstranění nepěkných vlastností, disharmonie, dosažení zdraví, získání různých nadání, rychlejší vývin schopností, atd., ...“ Takže si myslím, že by se mohlo jednat o autosugesci s přechodem do podvědomí, ale nevím, proč to vědomí ve spánku. V knize to není uvedeno, ani zmiňováno.
Máte někdo podobnou zkušenost? Děkuji!

Uživatelský avatar
majstro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 465
Registrován: 18 čer 2009, 15:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 73×
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Techniky pro kultivaci astralniho tela

Příspěvekod majstro » 27 led 2015, 17:30

Cela: sice uplne nechapu, na co se ptas, ale to jake mas myslenky tesne pred spanim, s tim bude tve podvedomi pracovat. Podvedomi je aktivni, kdyz spis. Vetsinou podvedomi pracuje proti tobe, pokud mu ale odeberes cas a prostor.. tak bude pracovat pro tebe. Proste si staci predstavovat sve fyzicke tele jake ma mit vlastnosti, jake mas mit pocity, schopnosti atd. Predstavujes si jako by se to uz stalo. Napr. nekourim a mam silne vitalni telo. Cim vice smyslu, pocitu zapojis tim lepe.

Kazdopadne k reseni tech prikladu.. to vim, ze se pouziva vcelku bezne. Hodne lidi to pouziva, co vim pri programovani.. kdyz potrebuji vyresit nejaky komplexni program nebo vedci :-). Slysel jsem i o delani technicke vedy pod vlivem LSD :-).
Trebas takto byl objeven Benzen, ten vedec, co to vymyslel mel sen o hadu, ktery byl slozen z nekolika clanku a stale se zakusoval do sveho ocasu... voalá a rano byl vzorec na svete. Trebas tady se o tom pise http://www.snovaporadna.cz/index.php?page=druhy-vyklad-snu-online-snar-sen-sny

Me treba osobne hrozne dobre funguje, kdyz mam vstat trebas v 7:21 ... tak si nekdy rikam, ze to podvedomi musi koukat na mobil, jestli uz se blizi ta spravna minuta, nebot to byva fakt presny. Ale samozrejme k tomu to pouzivat je zbytecny.. mrhani podvedomim :-). Lepsi je to pro vyvin schopnosti...

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Techniky pro kultivaci astralniho tela

Příspěvekod Adam » 27 led 2015, 17:30

Ahoj Celá,

myslím, že jsi to identifikovala velmi dobře. Podvědomí je přece také vědomí, jenom v jiné vrstvě, ke které máme v bdělém (myšleno za dne) stavu obvykle těžší přístup, protože nás rozptyluje a zaměstnává plynulý proud podnětů - smyslových vjemů a s nimi souvisejících myšlenek a pocitů... Oproti tomu může zaúkolované podvědomí ve spánku poměrně nerušeně pracovat - ba efektivněji, protože si neklade do cesty takové překážky jako běžné vědomí pronásledované nejistotou.

V této souvislosti ještě zmíním: Je zajímavé nahlédnout různé úrovně vědomí vyjádřené jazykem v těchto slovech: nevědomí, podvědomí, vědomí, sebevědomí, svědomí, nadvědomí, ... A třeba si zkusit načrtnout paralelu k čakrám.

Srdečně zdraví,

Adam
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Cela
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 27
Registrován: 10 lis 2014, 21:02
pohlaví: Žena
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Techniky pro kultivaci astralniho tela

Příspěvekod Cela » 29 led 2015, 11:06

Moc hezky jste to napsali. Je dobré, když se na to dívá z vícero pohledů, kolečka pak začínají „zapadat“ kam mají...

Z praktické stránky autosugesce mám problém s koncentrací, a to nejen u ní, ale i u ostatních Bardonových cvičení. Takže to vnímám jako zdravé překážky, na kterých budu muset asi hodně zapracovat... :)

Ať se daří!

Uživatelský avatar
Eugen
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 27 úno 2018, 15:15
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 679×
Obdrženo poděkování: 34×

Re: Techniky pro kultivaci astralniho tela

Příspěvekod Eugen » 04 lis 2018, 23:32

Arex píše:Majstro: Děkuji za dotazy, zkusím Ti k nim dát několik podnětů z mého úhlu podnětu.

Ad 1.
majstro píše:Co rikate na tendenci jit do situací, ktere souvisí s těmito kultivovanymi vlastnostmi a takto na nich pracovat?


Je to možné, jen tím zintenzivníš trénink. Pokud chceš některé své vlastnosti vybrousit, můžeš si do určité míry zvolit v jakém čase. Musíš ale zachovat nějakou rozumnou dobu, protože návody "do týdne milionářem" nefungují. Představ si, že máš sníst 50 kornoutů zmrzliny. Můžeš je jíst pět let, co půjde, můžeš je jíst rok, půl roku, a taky dobré. Ale když je sníš za 30 dní, skoro určitě nastydneš, bude to mít vedlejší účinky. Takže vyzkoušej co navrhuješ a potom dolaď tempo, ve kterém chceš pracovat.

Ad 1.
majstro píše: 2 - Dale pak, pokud by nebylo jednoduse mozne se dostat do techto situaci, napadla me dalsi vec a to navodit si situaci v mysli a a opakovane "ji prozivat".


K tomu slouží i introspekce. Není to úplně rovnocenná náhrada skutečného prožitku, ale při delším opakování to velmi dobře funguje. Je na to i další technika, které se říká "průchod domem". Večer si sedneš do pozice, nebo lehneš, a představuješ si celý den v opačném sledu. Kde jsi chodil, jak jsi jednal, co jsi cítil. Tím prožiješ každý den dvakrát, tj. má pro Tebe dvakrát větší cenu. Na konci toho cvičení se vrátíš ve svých stopách ráno do postele. - STOP a přepneš zpátky tam, kde jsi, tj. jak večer ležíš v posteli. Velmi rychle si v mysli projdeš, k čemu jsi při pozorování došel, aby sis mohl odpovědět na jedinou důležitou otázku: LIŠILO SE PŘI POHLEDU ZPĚT NĚCO OD SKUTEČNÉHO DNE? A pokud ano, tak máš živlovou nerovnováhu jako hrom. Protože Tě nutí zkreslit i své vlastní prožitky.
To cvičení se používá jako přípravná technika na vysoké psychurgické práce, a kdo je chce dělat, musí ho ovládat. Ale vedlejšími efekty toho cvičení se teď zabývat nemusíme, stačí nám tu jeho základní úroveň.

majstro píše:3 - Da se vyuzit ruznych spagyrickych leku(s primesemi kovu), bylin, potravin.... k tomu abych mohl vyrovnavat zivly v astralnim tele. Chapu, ze je to jen nahrazka toho, co bych mel delat dusevne instrospekci... a proto me zajima vas nazor, co si o tom myslite, pripadne jestli mate nejake doporuceni, techniky, literaturu atd....?


Není snadné Ti odpovědět. Takové prostředky můžeš použít, jedině pokud přesně plníš podmínky, která po Tobě soustava výviku vyžaduje, a pokud jsi té praxi do hloubi duše oddán. Jestli máš učitele, musí to vyzkoušet on. Jinak se neposuneš, jen uděláš pár "zázraků" a sklouzneš o trošku níž, než kde jsi teď.

Pomocné prostředky jen rámují Tvé vlastní výsledky: pokud máš k nějakému cvičení negativní postoj, nenahradíš ho kvintesencí, protože její síla narazí na Tvůj odpor a roztříští se. Ano, kdybych teoreticky měl člověka, jehož životní radostí by byla introspekce, a najednou by jí nemohl dělat kvůli tomu, že by ve dne v noci pečoval o svého umírajícího otce, neváhal bych a dal bych mu lahvičku, která by mu introspekci nahradila. Ale v praxi se to nestává a hlavně to nevyplývá z vůle cvičícího.

Pokud si chceš něco podobného naordinovat sám, tak si počkej na 8. až 10. stupeň Brány. Co znám z vyprávění, jsou mnohem lepší zkušenosti z cesty silných, kdy se člověk snaží vzít otěže své bytosti do vlastních rukou, než ze snahy najít zkratku.



arexi, moc dobré, děkuji :) :akasha
:akasha :ohen: :voda:


Zpět na “Astrální úroveň - 2. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti