Neroztřízeno (zatím)

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Anubis » 18 kvě 2011, 10:28

kedrigern píše:...


Je to prosté - vlastnosti určují, jak se jevíš sám sobě a svému okolí. Vycházejí z tvých sklonů a sklony jsou jen selektované myšlenky. Když zpomalíš mentální proces, tak o podstatě svého jednání budeš vědět dříve, než se stačí projevit. Pak už je jen na tobě, jestli před tím zavřeš oči nebo to zastavíš. Mnoho lidí jedná v afektu -> situace: přijde myšlenka mám chuť na dort a běží honem do ledničky, ale tobě přijde něco ve smyslu: budeš mít chuť na dort! Tvoje myšlenky mají totiž díky mentálním cvičením menší setrvačnou sílu... Ony už ví, že jsi jiný a musí nejdříve požádat o tvou pozornost, aby byly schváleny. No a pokud nemáš nic proti nim, tak se promění ve sklony, začne se ti hýbat tělo a jdeš si pro dortík, pokud to uděláš víckrát, tak je to tvoje vlastnost a do deníčku si píšeš žravost. Extrém je potom přehnaná závislost na jídle.

Analogicky pro získání nových vlastností musíš být otevřený novým myšlenkám, které až dosud tvé astrální tělo posílalo do pryč. Důvody mohly být různé. Pohrdání jimi, nenalézání smyslu v nich, jejich nedostatečná zajímavost, estetika atd. atd.

Uživatelský avatar
kedrigern
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 148
Registrován: 08 srp 2010, 19:41
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 25×
Obdrženo poděkování: 27×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod kedrigern » 18 kvě 2011, 22:49

to patanjali:

Máš ve své argumentaci pravdu. Možná jsem se špatně vyjádřil. Tento způsob byl myšlen jako něco, co mě jako jediné napadá, ale o čem mám pochybnosti, že to může fungovat. V podstatě z podobných důvodů, jaké jsi uvedl.

Opravdová spontální radost je pro mne něco, co zažívám velmi vyjímečně. Co jsem schopen si vzpomenout, tak si vybavyji dvě události. Jedna byla někdy loni na podzim, kdy se mi povedlo vyřešit jakousi matematickou hádanku, kterou mi poslal kamarád a druhý případ byl před několika dny, kdy jsem na jiném (i tématicky) fóru pomohl po určitém hledání někomu s řešením jeho problému, tak když pak napsal že to fungovalo a že moc děkuje, tak jsem měl radost jakou jsem neměl od toho podzimu. Podobné je to se všema pozitivníma vlastnostma, které mají jako "pohon" pozitivní emoce. S vlastnostma typu píle, hbitost je to horší, protože si nejsem schopen nic konkrétního vybavit, ale myslím si, že se mohli v nminulasti u mne občas vyskytovat, tak možná pokud dostatečně dlouho vydržím, snad se mi povede někdy něco takového u sebe pozorovat, akorát pokud si nevzpomenu, že bych si měl zapsat okolnosti, tak to asi brzo zapomenu.

to anubis:

To, co píšeš má logiku, jen mě nenapadá, jak na své úrovni schopností zjistit, co mi blokuje ty nové myšlenky. Jediné, co mě napadá po určitém přemýšlení je, že nechci nikdy jednat nekontrolovaně pod vlivem emocí (resp. afektu, bez ohledu na to jestli pozitivního nebo negativního), abych pak neudělal něco, čeho bych pak litoval. Ale jak zjistit, že to je opravdu tak?
May the Awareness be with you. Kedrigern z Hor Tichého Hromu

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Anubis » 19 kvě 2011, 08:07

kedrigern píše:...

To není důležité, co to je. Astrál je velmi zvláštní a proměnlivý. Nesnaž se to v tuhle chvíli moc zkoumat. Zkrátka se utiš a pozoruj. Potom poznáš, jak se astrální tělo ladí a budeš schopen si chodit pro potřebné myšlenky, které následně proměníš ve sklony a vlastnosti.

Aby se události tohoto světa mohly projevit, musí být předem v jemnějších světech vypočítány - jsi nevědomý právě v těch místech, kde se v tvých „obalech“ objeví tunel pro myšlenky, kterým se instinktivně vyhýbáš*. Svým postojem totiž dáváš Životu najevo, čeho se chceš účastnit a co půjde mimo tebe! Tvůj postoj se zapíše, tvoří se tvůj osud a připravují se pro tebe životní události. Proto není dobré být moc labilní, může to vést k velkým pohromám.

Možná se ti to celé zdá jako neupřímné hraní, ale uvědom si, že to, co se tu děje je vlastně Divadlo a vlastnosti, se kterými se ztotožňuješ nejsou tvým pravým já. Takže neměj strach některé pustit a jiné obdržet. Okolí bude chvilku dezorientované a bude na tebe reagovat různě, ale díky pevné vizi toho, čeho chceš dosáhnout se na tebe nakonec budou dívat veskrze pozitivně.
_________________________________________________________________________________
*Proto se zpočátku v mentálních cvičeních zdá, že myšlenek přibývá. To je tím, že ničíme ignoraci, resp. odlepujeme temné fleky z našich obalů.

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod mek onder » 21 kvě 2011, 04:36

Po čase jsem vypozoroval, že jakákoliv + emoce je v relativně krátké době vystřídána - emocí. Něco jako sinusovka, pořád nahoru a dolů. Klíčem v duchovní práci je pak podle mě změnšovat amplitudu té sinusovky a oscilovat kolem jakéhosi středu, který ale není stavem bezcitným (pomyslnou nulou), ale právě stavem neosobní lásky, klidné a mírumilovné. ...




Musí se člověk,cvičící,naučit se vědomě i z těch at´už + nebo - emocí navracet do té už né pomyslné nuly,do svého středu,rovnováhy a harmonie..a tím zamezí zpětnému vyrovnání opačnou polaritou.FB a spol.
byli velice veselou a živou společností..Vemte to jen v potaz,určitě na to přijdete.

At´se daří.
Mc ;)

PS:Kedrigernovi bych doporučil si najít zkušenějšího kamaráda pro osobní pokec,vlastnosti,emoce a spol.,ale je dobré že mu pomáháte i takto..(IMHO)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
majstro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 465
Registrován: 18 čer 2009, 15:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 73×
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Neroztřízeno (zatím)

Příspěvekod majstro » 12 srp 2014, 16:50

Ahoj...nevim kam jsem mel zaradit tuto otazku a proto to davam tady. Jedna se me o trenink koncentrace na hmat. Myslite, ze je v brane timto mysleno opravdu si predstavovat povrch ruznych veci, materialu? Anebo nacitovat treba jak pusobi, jakou vyzaruji ruzne predmety energii pri priblizeni rukou? Neco v tom stylu, jako jsme delali na soustrednich na chate se zavazanymi ocima.... Dekuji predem za reakce :-). Ja osobne se domnivam ze se jedna ciste o hmat.. ale nejsem si jisty.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Neroztřízeno (zatím)

Příspěvekod marvin » 12 srp 2014, 20:00

to i to. Ale podle mě v základu bys měl cítit věci aspoň fyzicky. Musíš mít pocit, jakoby jsi držel danou věc skutečně v ruce. Tak intenzivně jak nejvíc to jde. Ideálně by jsi po chvíli měl ztratit povědomí o tom, jestli předmět máš nebo nemáš v ruce. A stejně tak pak prohloubit ten cit - abys vnímal povrch předmětu, váhu, jestli je chladný (kov)/ teplý (dřevo) atd atd.. jestli je ostrý, hladký, vroubkovaný a další věci..

vnímání energií a vyzařování už asi není úplně trénink hmatu..fyzického smyslu hmatu
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Neroztřízeno (zatím)

Příspěvekod Arex » 12 srp 2014, 20:25

Maestro: Chápu hmat jako cit, takže jsem napřed cvičil dotyk, abych se seznámil s texturou předmětů, potom jsem se je snažil i vycítit na dálku. Není to zrovna má silná disciplína, byl jsem rád, že jsem to vůbec zvládl.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Neroztřízeno (zatím)

Příspěvekod marvin » 12 srp 2014, 20:31

mě zrovna příjde hmat jako nejjednodušší. ale je to asi na každém z nás. zrak bývá pro někoho nepřekonatelný - ten mi příjde spíš jako trochu těžší, ale dá se podmanit. co je třeba pro mě katastrofa - to je čich. představit si vůni a ještě ji udržet, do toho nějak vkombinovat dech (třeba při nádechu cítím imaginovanou vůni, potom dlouho nic a musím čekat na další nádech - ikdyž s fyzickým dechem to nemůže souviset :) apodobně..)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Neroztřízeno (zatím)

Příspěvekod Tomáš » 12 srp 2014, 20:42

Já to beru prostě tak, jak to je napsané v bráne. Cítit chlad, horko atp. A to v celém těle a nepředstavovat si, že na něco sahám. O tom to asi IMHO tak úplně není. :)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
majstro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 465
Registrován: 18 čer 2009, 15:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 73×
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Neroztřízeno (zatím)

Příspěvekod majstro » 13 srp 2014, 00:39

Super.. diky za odpovedi :-). Hmat je pro me zrovna nejlehci... a proto sem si rikal, jestli to neni nahodou mysleno tim, ze bych mel citit rukou energie, co predmety vyzaruji. Ale to bude asi obsahem vyssich stupnu - viz nacitovani drahokamu atd. Ale jinak zrovna na cich a chut jsem se docela dost zameril prave kvuli bylinam. A tam zacinam mit i trosku tu potiz, ze se me zda, ze kdyz tu vuni dycham.. tak me to i dost ovlivnuje psychicky. A tak jsem se zameril v poslednich dnech na to, ze ta esence zustava jen v nose a ja si predstavuju ze nejde do tela. A nikam jinam neplyne..... protoze se me zdalo, ze takovy pelynek, kozlik(kocici pyzmo :-)) me dost ovlivnuje.. jakoby hypnotizuje. Nevim jak to presne popsat, mozna fantaziruju.... ale tak nejak to proste vnimam...jako by me to menilo docela rychle mysl, aniz bych to fyzicky pozil :-D. Jinak jak to popisujes marvine, s tim cichem... ze se ti to dari hlavne pri nadechu. Taky sem to tak mel. Ja to hodne delam tak.. ze mam nejakou vonnou lahvicku u sebe.... a privonim, oddalim a snazim se pocitit co nejdele tu vuni v hlave. Az zmizi.. tak znovu privonim. Prijde me to takhle jako intezivni trenink s tim, ze ty pauzy by se meli prodluzovat, dokud to nebude 5-10 minut. Ze zacatku jsem do dokazal jen pri nadechu. Pozdeji se me to podarilo vnimat i pri vydechu... a to byl ten krucek k tomu,jak to citit v hlave dlouhodobe. Myslim, ze dalsi stupen treba u tech vuni je, kdybych to pripodonil treba k chladu.. proste nejaka emoce chladu a pak druha slozka ze stahuje, ze neco podobneho je i u vuni.... zda se me ze tam jsou taky dve slozky... samotna vune a pak hrubejsi dopad na astralni telo. Mozna je tech astralnich slozek, urovni vice... uvidime s pokracujicim treninkem :-). Anebo treba moc fantaziruju.. uvidime.
PS: a pak jeste jedna perlicka... pro intenzivnejsi trenink chladu a horka doporucuju trenonvat chlad v saune nebo v prave poledne na slunci. A naopak trenovat teplo treba ve studene vane :-)

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Neroztřízeno (zatím)

Příspěvekod marvin » 13 srp 2014, 07:49

Na ten chlad a teplo se hodí opravdu výpomoc prostředí. Buďto strkat ruky do horké/studené vody a prostě se donutit cítit opak :) Nebo venku v zimě prohřívat tělo představou tepla atd. To už se třeba pak dobře kombinuje s hromaděním živlu - tj. v zimě nádechu ohně, v létě se zase ochlazovat vdechováním vody apod.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.


Zpět na “Astrální úroveň - 2. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti