Fyzická úroveň

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod marvin » 12 říj 2012, 09:43

Milda píše:To byl zert. :-)


.. no jenom aby :)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Mariz
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 5
Registrován: 15 dub 2012, 22:25
pohlaví: Muž

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Mariz » 06 bře 2013, 11:10

Zdravím,

mám dotaz ohledně vědomého dýchání póry. Nikde nemůžu najít, jestli při vydechování opaku mého přání (např. nádech - zdraví, výdech - nemoc) mám vydechovat opět celým svým tělem (póry), nebo pouze plícemi. Předpokládám, že asi celým tělem, ale chtěl bych si být jistý.

Díky moc za odpověď

FTX

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod FTX » 06 bře 2013, 21:38

Mariz píše:Zdravím,
mám dotaz ohledně vědomého dýchání póry. Nikde nemůžu najít, jestli při vydechování opaku mého přání (např. nádech - zdraví, výdech - nemoc) mám vydechovat opět celým svým tělem (póry), nebo pouze plícemi. Předpokládám, že asi celým tělem, ale chtěl bych si být jistý.
Díky moc za odpověď

V Bráně je napsáno, že na tom nezáleží. Dělej, co se ti více líbí.

Mariz
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 5
Registrován: 15 dub 2012, 22:25
pohlaví: Muž

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Mariz » 06 bře 2013, 23:09

Díky za odpověď. Máš pravdu, v Bráně je to v podstatě uvedeno v poslední větě: "Pakliže jste dokázali vdechovat a vydechovat plícemi a celým tělem současně, je cvičení splněno." V začátku mi to přišlo docela nepřirozené vydechovat póry. Odsud taky vznikla moje otázka, ale je pravda, že čím déle to zkouším, tím se to stává přirozenějším:-)

Uživatelský avatar
sumys
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 15
Registrován: 13 srp 2013, 11:20
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod sumys » 19 čer 2014, 23:04

Ahoj, měl bych také otázku ohledně asany. Při pozici "sedícího boha" mám klasický problém. Napětí při kolenech u sebe a po cca 10 minutách i bolest do zad, které nejsou zvyklé takhle dlouho nést váhu. Zkoušel jsem i pozice se zkříženýma nohama, ale bolest zad je stejné a navíc se mi i umrtvují nohy. Myslíte, že je lepší vydržet a trénovat pořád pozici sedícího boha nebo zkusit něco jednoduššího, například si pouze lehnout na záda. Děkuji.

Uživatelský avatar
majstro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 465
Registrován: 18 čer 2009, 15:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 73×
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod majstro » 19 čer 2014, 23:13

Sumys: jestli myslis tu zakladni polohu, kdy sedis na zidli.. nohy v pravem uhlu, ruce polozene na kolenou nebo v kline... me osobne se nestalo ze by me boleli zada... mozna jedine ztuhnuly. S temi umtrvenymi nohami.. podle cinske mediciny by me ta bolest + umrtvene nohy vedla na slabsi ledviny, ale je to jen tip. Slabsi ledviny se muzou projevit jeste tak, ze se poti nohy + ledviny ridi nadech.. pri slabsich ledvinach bys mohl mit potiz s nadechem. Ale jak rikam... je to jen tip.. vubec to nemusi odpovidat realite.

Lehnuti na zadech.... osobne bych zkousel byt tebou sedet treba 5 minut, a pak si postupne pridaval.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Tomáš » 20 čer 2014, 07:27

Zkus to ze začátku tak, aby jsi měl zadek výše než kolena a posaď se na kraj židle, pokud to tak ještě neděláš. :)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod marvin » 20 čer 2014, 08:00

pošli obrázek té pozice - jestli je to klasická, co popisuje majstro (egyptský sed) Obrázek

jinak myslím že u tebe to bude celková stuhlost, nepohyblivost, krevní oběh.. chtělo by to trochu dynamiky.. zařadit strečink, protahování, jogu atd. Musíš dostat do těla pružnost
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
sumys
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 15
Registrován: 13 srp 2013, 11:20
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod sumys » 20 čer 2014, 11:38

Ano, jedná se o sed na židli jak doporučuje pan Bardon. Zkusím tedy vydržet a zařadit i nějáký ten strečink. Co se týče ledvin, tak opravdu nevím. Jak se slabé ledviny poznají a co se s tím dá dělat?

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod zebyja » 20 čer 2014, 12:50

U mě se to projevuje jako ztuhlost svalů v místě ledvin (ledviny napuchnou).. Častá nachlazení různého druhu.. Spíše nižší tělesná teplota, když jsem zdravý.. málo energie/aktivity.. Příčiny jsou u mě kouření, častější jedení masa.. Dále to může být cukr, toxické látky(energetické nápoje, káva?), nízký pitný režim.. S ničím jiným osobní ani nepřímou zkušenost pokud jde o ledviny nemám..
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Ondra » 21 čer 2014, 15:24

sumys: nikde neni psáno, že sed na židli je uneversální asanou pro každého. Mně osobně nevyhovuje, a proto jsem si zvolil pozici na zemi s podloženým zadkem (větší polštář) a zády opřenými o zeď (mohu se opírat, či nemusím, volím dle potřeby). Každopádně nejdůležitější je podložený zadek, pak můžeš sedět v "tureckým" sedu bez bolestí.

Uživatelský avatar
Charon
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 172
Registrován: 04 dub 2012, 20:16
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Charon » 24 čer 2014, 03:36

Moje oblíbená poloha při praktikování vychází se Zazenu, stačí sedět v polovičním lotosovém květu. Z rozkladu sil na obrázku (kdo se trochu vyzná v mechanice) vyplývá, že sedací partie jsou daleko méně zatížené a síly se rozloží mezi zadek a obě kolena, dá se zvládnout i klasických 2 x 45 minut v této poloze. Zazen jsem se přímo učil od žáka Róši Kaisena.

Obrázek

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Arex » 24 čer 2014, 11:50

marvin píše:Obrázek


Přátelé, prohlédněte si tu sošku dobře - dlaně musí být položené na stehnech, nikoli na kolenech. Ruce prostě mají svírat pravý úhel. Všiml jsem si v sobotu, že to chce připomenout.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Saila » 29 čer 2014, 14:10

mirmin píše:Milda, :D :D :D No musíš si ich zdvihnút.Resp.nesmieš ih nechat medzi stehnami..Spoj stehná a jajcá potiahni hore.



už vidím jak Bardon na jevišti zvedá jajcá :-DDD


k tomu obrázku, proč se zdůrazňují kolena u sebe když na obrázku je nemá u sebe?
All izz well :-)


Zpět na “Fyzická úroveň - 2. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti