Fyzická úroveň

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Fyzická úroveň

Příspěvekod marvin » 16 čer 2009, 16:32

Zde prosím úvádějte své poznámky, komentáře a dotazy k fyzickým cvičením pro druhý stupeň.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Anubis » 19 zář 2009, 19:00

Fyzické cvičení 2. stupně pro mě má jisté úskalí a to je klidné sezení. Mám dost široká stehna, a tak nemůžu dát kolena až k sobě jinak po chvíli cítím chvění a palčivou bolest... samozřejmě to dokážu vydržet stanovený čas, ale tato poloha mi nedodává žádné extra pohodlí, o kterém Frabato píše. Dokonce uvádí, že by se neměly cvičit jiné polohy, dokud toto není provedeno po dobu jedné hodiny... Upřímně říkám, že hodinu bych to asi nevydržel a jak už jsem psal v prvním stupni, cvičím jogínské dynamické sestavy pro pokročilé. Co se týče dýchání póry, tak nevidím velký problém a ovládání těla, pozdržení jídla apod. zvládám.

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod team72 » 14 led 2010, 22:06

Myslim si ze asana je pomerne narocna - na zaciatku kolena a tiez svaly na zada. Po case pri vstupu do tejto polohy automaticky sa clovek dostane na inu uroven a akoby svaly ztuhli (ale bez bolesti). Uvedena asana je asanou BOHA - bohocloveka.

Uživatelský avatar
Havran
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 585
Registrován: 26 črc 2011, 21:08
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Havran » 22 čer 2012, 21:22

Ahojte,
zkoušel jsem najít na netu více informací o tzv. Egyptském sedu. Ale výsledek nevalný. Kolena dávejte vždy k sobě .. tj. na dotyk? To je opravdu dost vyčerpávající, Když si sednu přirozeně a dám nohy k sobě bez dotyku kolen tak je to příjemné (teda až na ty záda :) ). Prosím podělte se o zkušenosti respektive o přístup ke cvičení.
Jinak jsem se naučil číst pozorně zadání cvičení a nedělat víc nebo míň než se tam píše - od té doby mi jde všechno o moc líp.

Ahoj Havran
Having power isnt as good as you thing ...
... whom am I kidding? Power is GREAT!

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Adam » 22 čer 2012, 22:45

Ahoj Havrane,
k sedu - ásaně přidávám svoji zkušenost: Vždy, tj. několik let, to pro mě byl problém, ale necvičil jsem pravidelně, spíš nárazově v nějakém kratším období, což je samozřejmě na prd. Soustředění na sed mi dost rozptylovalo pozornost, taky nepříjemné fyzické průvodní jevy mě rušily. Obvykle jsem se přistihl, že se více či méně bortím v zádech, hrbím, a tak jsem po pár minutách rovnal záda... No a udržet kolena u sebe... Nemožné! Buď jsem to držel vnitřními stehenními svaly nebo přenesením těžiště a napětí do lýtek, tak či onak, kolena byla vždy po chvilce od sebe. A to se průběžně opakovalo - sleduji myšlenky - aha, rovnám záda, au - už jsem narovnaný? - sleduji myšlenky - jejda kolena jak děvka - sleduji myšlenky - kolena chcou zase od sebe, přidržuji si je tím, že o ně zapírám silou ruce, takže místo, aby ležely volně položené, jsou jak přepona trojúhelníku - sleduji myšlenky - ty jo, mě se chce spát... uf, dneska stačilo... atd. atd.

No a teď v poslední době, moc ti nevím, jak se to stalo, sedím, jsem uvolněný, žádné velké napětí, ale ani rozplizlost, ruce volně položené, půlhodina uběhne jako nic, maximálně trochu narovnám záda a dvoucentimetrový rozestup mezi koleny srovnám zpět na dotek (mimochodem, když se kolena dotýkají, mám z toho mnohem lepší pocit, jakoby přes to místo doteku mohlo něco téct a člověk byl víc propojený). Cca po 15 minutách přestávám cítit končetiny, jsou prostě tak uvolněné, že zapomínám, že existují, příjemný stav, takové odpoutání se od těla (ale ne žádné opouštění nebo cestování - jenom jak se nehýbe, tak z něho nepřichází žádné zprávy, takový stand-by mod :) ) Trochu si říkám, že to přišlo jako odměna za těch nespočet neuspokojivých pokusů. A takhle je to asi se vším... Cvičíš, cvičíš, nejde to, nejde - a lup - najednou je to tam. Bez velkého snažení.

Vše dobré,

Adam
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Havran
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 585
Registrován: 26 črc 2011, 21:08
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Havran » 24 čer 2012, 20:45

Ahoj Adame,
díky za odpověď. Potěšil jsi mne a nepotěšil ...
Teda to co popisuješ, že může nastat při správném sedu (úplné uvolnění) to mě potěšilo. Ale to, že správné mít kolena na dotyk mě netěší. No co už, další meta ke zvládnutí.

Hodili by se ještě zkušenoti někoho dalšího pro lepší přehled ;)

Ahoj Havran
Having power isnt as good as you thing ...
... whom am I kidding? Power is GREAT!

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod mek onder » 30 čer 2012, 22:15

Pro začátek je možné svázat nohy k sobě měkčím páskem ze županu apod.,tvořivosti se meze nekladou ;) spíše naopak.. ;)

Ať se daří.

Mc :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Milda » 03 črc 2012, 19:15

Tak jsem ten sed zkusil a skripnul jsem si koule.
Neni to jen damska technika?
:-)

Uživatelský avatar
mirmin
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 75
Registrován: 28 říj 2010, 19:28
pohlaví:

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod mirmin » 03 črc 2012, 19:25

Milda, :D :D :D No musíš si ich zdvihnút.Resp.nesmieš ih nechat medzi stehnami..Spoj stehná a jajcá potiahni hore.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Ondra » 04 črc 2012, 17:41

:D

Roman274
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 88
Registrován: 09 kvě 2012, 23:20
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 45×
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Roman274 » 06 črc 2012, 14:53

Tiež som skúšal zviazať si nohy, ale prišlo mi to dosť jednoduché. Dokázal som sa tak dosť uvoľniť, ale malo by to skôr byť cvičenie na posilnenie vôle a jednoduché veci ju neposilujú. Tak pekne bez pomôcok. Nastavil som si 10 minút a cvičil. Spočiatku sa mi nohy triasli a hrbil som sa pri tom, ale kým neuplynul čas tak som cvičil. Po 5 cvičeniach sa to zlepšilo a dokážem sa v tom sede aj uvoľniť. Aj keď túto asanu neobľubujem, na posilnenie vôle je výborná. Vlastne všetko čím sa prekonávame nám vlastne pomáha.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Milda » 07 črc 2012, 00:07

Neberme věci až tolik doslova, pro stromy pak nevidíme les.
Včera jsem otevřel Bránu po dost dlouhé době a uvědomil jsem si něco co otevřu do nového tématu.

neberme věci doslova

Uživatelský avatar
Ava-rshen
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2012, 16:04
pohlaví: Muž

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Ava-rshen » 30 zář 2012, 19:15

Ahoj Havrane, něco k bolesti zad.

Při vzpřímeném sedu bez opírání lze odlehčit zátež přenášenou na zádové svalstvo břišními svaly.

Jednoduchým cvičením dýcháním do břicha lze tyto svaly potřebně vytrénovat a pomoci si tak od bolesti zádového svalstva, které může být přetížené, hlavně v oblati bederní.

Dýcháme do břicha tj. nezvedá se hrudník, ale cítím rozpínání v břišní stěně v bocích. Při výdechu svaly nesmí povolit, musíš udržet napětí.
Ve stoje, v sedu, v leže. V leže se dá cvik doplnit, zvednutím nohou nahoru, kolena u sebe, nohy ohnuté do pravého úhlu.
"edit: zapoměl jsem se zmínit, že jde o šikmé břišní svalstvo"

Jinak cvičit a cvičit, to jediné platí na záda ;)
Naposledy upravil(a) Ava-rshen dne 12 říj 2012, 09:40, celkem upraveno 1 x.

FTX

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod FTX » 11 říj 2012, 22:24

Milda píše:Tak jsem ten sed zkusil a skripnul jsem si koule. Neni to jen damska technika? :-)

Kdybys to četl pozorně, tak si můžeš vybrat jakoukoliv jinou pro tebe vhodnou pozici.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Milda » 12 říj 2012, 07:31

FTX píše:
Milda píše:Tak jsem ten sed zkusil a skripnul jsem si koule. Neni to jen damska technika? :-)

Kdybys to četl pozorně, tak si můžeš vybrat jakoukoliv jinou pro tebe vhodnou pozici.

To byl zert. :-)


Zpět na “Fyzická úroveň - 2. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host