Přání a víra

KHA-BELETH
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 3
Registrován: 27 led 2021, 01:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 12×

Přání a víra

Příspěvekod KHA-BELETH » 30 led 2021, 19:25

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli je přáními možné ovlivnit, změnit a nebo vytvořit cokoliv jen si přejete. Dám sem pár příkladů... například vytvořit bytost na hmotné úrovni které můžete dát podobu a vlastnosti. Nebo když se mi něco přihodí a nemůžu se s tím vyrovnat tak přáním ovlivnit vzpomínky lidí aby na to zapomněli, a následný sled událostí který to vyvolalo nechat "zmizet z paměti". Nebo ovlivnit nějak svoje tělo, vyléčit oči, odstranit kožní problémy jako znamínka a tak? Předem děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 350
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 148×

Re: Přání a víra

Příspěvekod Flox » 31 led 2021, 04:03

Pokud si přečteš "Bránu k opravdovému zasvědcení" tak většina z toho co zmiňuješ, se tam v nějaké formě vyskytuje. Nicméně nejdůležitější je naučit se poznání, proč si přeješ, to co si přeješ a proč chceš věci měnit, tak jak tě to napadlo. Také se může stát, že se nám něco sice nelíbí, ale v konečném důsledku nás to naučí něco hodnotného co je třeba poznat.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
DAn
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 200
Registrován: 23 úno 2011, 15:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 36×
Obdrženo poděkování: 49×

Re: Přání a víra

Příspěvekod DAn » 01 úno 2021, 22:15

Doporučuji k tomuto kouknout na film Wonder Woman (2020).
At se daří D.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 444×
Kontaktovat uživatele:

Re: Přání a víra

Příspěvekod gooolem » 02 úno 2021, 17:50

KHA-BELETH: pokusit se vyléčit oči, či kožní problémy je, dle mého pohledu, v pořádku. Vše ostatní, co jsi uvedl jako příklad, se jeví jako pošetilost. Ale je to jen můj názor. Držím palce.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Přání a víra

Příspěvekod Rota » 04 úno 2021, 09:31

Ten kdo si při cvičení přeje úspěch, touží po něm, nikdy úspěchu nedocílí.
Ten kdo si při cvičení přeje a touží po zušlechtění Ducha, duše a hmotného těla, tomu se úspěchy dostaví automaticky.
Je dobré toužit po živlové rovnováze a napravení charakteru. K tomu nám pomáhá každodenní introspekce.
Úspěch ve cvičení je dar od Prozřetelnosti, Akáši, Boha. Ten jasně vidí z jakého důvodu cvičíme, po čem toužíme.
Před Ním nejde nic zatajit, ani jediná myšlenka nebo pocit. A je jen Jeho rozhodnutí, jestli jsme úspěchu hodni nebo ne.

Uživatelský avatar
Inrise
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 458
Registrován: 08 dub 2015, 07:34
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 584×
Obdrženo poděkování: 168×

Re: Přání a víra

Příspěvekod Inrise » 06 úno 2021, 23:14

Děkuji Roto,
napsalas to krásně. Jen bych se snad přimlouval za shovívavost u první věty. Je přece časté, že na začátku máme jiné motivy než později, kdy se nám trochu projasní zrak a zjemní city...
Onou nápravou charakteru se nám dostává milosti odhalovat krásy stvoření a snad i více, a jak dětská a někdy i hloupá se nám zdají naše stará přání jež mnohdy ještě uplatňují své právo na splnění... A přece jen díky nim jsme se mohli poučit a poznat, udělat krok dál a odhalit přání hlubší a srdečnější.
A přát si úspěch je rozhodně vhodnější přání než si házet klacky pod nohy, jen vědět proč a co tím úspěchem je.
K původní otázce, souhlasím s ostatními...
Ať se daří! :)
Je úsměvné domnívat se, že něco ovládáme, pokud neovládáme sami sebe...

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Přání a víra

Příspěvekod Rota » 07 úno 2021, 06:39

Inrise,
každý ať je k sobě tolik shovívavý, kolik si myslí že potřebuje.
Pokud jsi četl Pomůcku k introspekci od Mistra Frabata, pak bys v ní našel slova stejného významu.
Toužíme-li po úspěchu při cvičení, úspěchu nikdy nedocílíme.
Touha a přání úspěchu tedy není dobrá motivace ke cvičení, ale je každého věc, jak cvičení pojme, co chce získat.
S přáním všeho dobrého Rota

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 294
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 842×

Re: Přání a víra

Příspěvekod Kuato » 09 úno 2021, 11:24

Rota píše:Ten kdo si při cvičení přeje úspěch, touží po něm, nikdy úspěchu nedocílí.
Ten kdo si při cvičení přeje a touží po zušlechtění Ducha, duše a hmotného těla, tomu se úspěchy dostaví automaticky.
Je dobré toužit po živlové rovnováze a napravení charakteru. K tomu nám pomáhá každodenní introspekce.
Úspěch ve cvičení je dar od Prozřetelnosti, Akáši, Boha. Ten jasně vidí z jakého důvodu cvičíme, po čem toužíme.
Před Ním nejde nic zatajit, ani jediná myšlenka nebo pocit. A je jen Jeho rozhodnutí, jestli jsme úspěchu hodni nebo ne.


ja vam nevim, soudruzi, zdali tohle neni jenom takove slovickareni.. clovek dela to nebo ono za nejakym ucelem. a za tim ucelem je nejaka touha. muzu veci pojmenovat jak jsou nebo kolem toho muzu delat radoby ctnostne tanecky, jakoze nic nechci a jenom budu ctnostny a vyrovnany (a v nekterych pripadech pokrytecky lhat si do kapsy).. neni touha po zuslechteni Ducha, duse a hmotneho tela jen jina touha (uspet)? jen "skromne" rikas, ze odkladas uspech ve vyssich vecech (ktere nedefinujes a nechavas na Bohu), ale uspech v nizsich vecech (nemej mi za zle, ale charakter a zivlovou rovnovahu vnimam jen jako prostredek k cili, samotne je to treba pro me vlastne nezajimave protoze pomijive) povolujes, ba doporucujes.. kdybych tohle rekl doma u vecere, tusim, ze moja by na me karave pohledla a ustepacne dodala "to nemas moc promyslene, my jsme zase moc nemysleli, co?" ;o)

touzim po Bozskym, tak se k Nemu vztahuju a podridim tomu svuj zivot a jeho soucasti mohou a nemusi byt ruzne typy praxi. od takovych vanilkovych, ktere uvadis ty az po pro nas nepochopitelne a silene praxe nekterych tantriku spojene s ritualnim kanibalismem a konzumaci jedu a drog. ono Bozske ma mnoho aspektu a ty vyssi uz nejake nase ctnosti nebo nectnosti pro same Zení/Byti (umyslne jsem nenapsal svetlo) nejspis ani nevidi.

Uživatelský avatar
MDominik
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 38
Registrován: 13 pro 2016, 17:28
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 159×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Přání a víra

Příspěvekod MDominik » 09 úno 2021, 11:59

Otázka od KHA-BELETH zněla zda lze... Většina z nás je asi přesvědčena, že lze. Ať se nám může tento dotaz zdát jakkoliv naivní, možná, že cesta je cíl. A jak se dotazujícímu na cestě povede, kam dojde a co se na cestě naučí a pochopí, určuje jen on a Božská prozřetelnost.

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Přání a víra

Příspěvekod Rota » 09 úno 2021, 14:32

Každý nechť má svou pravdu, která je pouze dočasná, není li to pravda která pochází z Věčnosti.
Vkládám pro žáky Mistra Frabata.

IMG_20210209_132122.jpg


IMG_20210209_132056_r.jpg


IMG_20210209_131920_r.jpg

Uživatelský avatar
Martuv
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 28
Registrován: 19 lis 2019, 17:38
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 42×

Re: Přání a víra

Příspěvekod Martuv » 09 úno 2021, 14:38

Krátká odpověď: Lze, za určitých podmínek.

Dlouhá odpověď:

Co se týče ovlivnění těla, řekl bych, že jsou mnohem snadnější způsoby, jak na to jít. Máš přání mít silné tělo? Cvič. Chceš se zbavit znamének? Možná by ti pomohl dermatolog. Zlepšit zrak? Opět, můžeš cvičit, jít na operaci atd. Chápu, ptáš se, jestli tohle všechno můžeš ovlivnit přáním. Osobně si myslím, že můžeš, ale nečekal bych nějaký zázrak, spíš se před tebou objeví příležitost. Můžeš se modlit za to, aby ti dům nesebrala velká voda a třeba někdo vypracuje plán na zpevnění koryta řeky, tvorbu přehrady a podobně. Nebo ten plán můžeš navrhnout sám.

Pokud chceš, aby lidé na něco zapomněli... Možná je lepší se s tím vyrovnat, udělat něco pro to, aby ti to spíš odpustili, aby jsi byl tak dobrý, že už na to ani nepomyslí. Řekl bych, že existuje "magie", která je donutí zapomenout v tomto životě, ale duch je nesmrtelný, zdá se, nesmrtelný a tetička karma nezapomíná. Hypnóza by mohla pomoct, ale v sobě si to poneseš dál. (Slyšel jsem pěknou myšlenku. Ať uděláš cokoli, za pár století si to už nikdo nebude pamatovat. To bys to musel udělat opravdu epicky.)

A to s vytvořením nějaké bytosti... také možné, techniky na to jsou. Nejjednodušší způsob je nechráněný sex (to měl být vtip).

Lidi to neradi slyší, ale k dosažení svých přání pro to musí něco udělat. Máš přání a něco pro to děláš, ono se to pak uskuteční. Tak to dělají "normální" lidi. No a taky to chce trochu vůle.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 294
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 842×

Re: Přání a víra

Příspěvekod Kuato » 09 úno 2021, 18:15

Rota: zjistuju, ze uz zacinam byt stary, protoze nenalezam kdovijakou radost se handrkovat na diskuzaku se zapalenyma zakama zesnulych ucitelu kvuli uplnym picarnam :o). zrovna tohle holt vidim jinak nez pan Bardon, ale ja snad nebudu slouzit nikomu v budoucnu jako vzor, tak to nemusim s tim stanim v trenkach v pozoru s predpazenyma rukama u potevreneho okna tak prehanet :o)

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Přání a víra

Příspěvekod Rota » 09 úno 2021, 19:00

Kuato, my se přeci vůbec nepřeme. Já tvůj názor respektuji a jako člověka si tě vážím. Pamatuješ, učil jsi mě spagyrii a horšího žáka jsi určitě neměl :-) Máš v některých věcech vysoké poznání a je super, že se o něj dělíš. Přeji mnoho dobrého.

KHA-BELETH
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 3
Registrován: 27 led 2021, 01:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 12×

Re: Přání a víra

Příspěvekod KHA-BELETH » 12 úno 2021, 13:28

Já sem se ptal jen s teoretického hlediska jestli jsou takové věci možné. Protože pořád je ve mě nějaká pochybnost a nevím jestli se mi tomu chce vůbec věřit. Dám sem lepší příklad aby mě tady nikdo neměl za cvoka- malý klučina má nemoc motýlích křídel třeba. Je možné ho vyléčit přáním že mu ta nemoc ze dne na den zmizí?

KHA-BELETH
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 3
Registrován: 27 led 2021, 01:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 12×

Re: Přání a víra

Příspěvekod KHA-BELETH » 12 úno 2021, 13:36

Prosím jestli by mi někdo už zkušený v tomto (pokud to jde) se pokusil nějak rozumně vysvětlit na jakém principu je to celé postavené s tím plněním přání vkládaných do živlů. A taky děkuji.moc všem za odpovědi.


Zpět na “1.stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů