Přání a víra

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 294
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 842×

Re: Přání a víra

Příspěvekod Kuato » 12 úno 2021, 13:38

KHA-BELETH píše:Já sem se ptal jen s teoretického hlediska jestli jsou takové věci možné. Protože pořád je ve mě nějaká pochybnost a nevím jestli se mi tomu chce vůbec věřit. Dám sem lepší příklad aby mě tady nikdo neměl za cvoka- malý klučina má nemoc motýlích křídel třeba. Je možné ho vyléčit přáním že mu ta nemoc ze dne na den zmizí?


Pochybuju. Možná jsou siddhove, kteří to dokážou, ale šance že na někoho takového natrefis a že ten bude ochoten řešit něčí sragory je asi stejně pravděpodobná, jako že najdeš na konci duhy hrnec zlataku. V irských pohádkách se to objevuje, ale..

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Přání a víra

Příspěvekod Rota » 12 úno 2021, 22:18

Se vší úctou k tobě, očekáváš, že ti tu někdo bude vykládat mysteria. K takovým věcem se musíš dopracovat, abys je pochopil.
Ale....
Školený mág může léčit i těžce nemocné, ale jsou tu dvě důležité podmínky.
Nejdříve musí zjistit, zda vůbec má oprávnění trpícího léčit. Pokud je jeho nemoc osudová, tedy karmická, nesmí mág nemoc léčit. Poškodil by se tím způsobem, že by převzal část karmického zatížení toho koho léčí na sebe. Zjistí to tím způsobem, že se vžije do nemocného a dostane odpověď.
Druhá podmínka je, že mág který chce léčit trpící bližní je sám živlově vyrovnaný. Vnitřně nevyrovnaný mág mnoho nezmůže.
Studiem a praxí se dojde k pochopení všech principů.

Uživatelský avatar
Martuv
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 28
Registrován: 19 lis 2019, 17:38
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 42×

Re: Přání a víra

Příspěvekod Martuv » 13 úno 2021, 10:45

Jestli jsem to dobře pochopil, tak se v podstatě ptáš, jestli lze přáním a vírou překonat nepřízeň osudu. Za sebe bych řekl, že lze, ale svou vírou a vůlí budeš muset překonat odpor této nepřízně. Přej a bude ti přáno.
Pokud si budeš přát něco pro druhé, budeš muset překonat ještě jejich karmu, pokud se ti to vůbec podaří (a to teď neberu v potaz, že je tím patrně připravíš o možnost růstu. Na druhou stranu nejsem ani zastánce utrpení.)

Ale neptej se mne jak, sám tak daleko nejsem. :D

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 444×
Kontaktovat uživatele:

Re: Přání a víra

Příspěvekod gooolem » 13 úno 2021, 16:19

KHA-BELETH píše:Dám sem lepší příklad aby mě tady nikdo neměl za cvoka- malý klučina má nemoc motýlích křídel třeba. Je možné ho vyléčit přáním že mu ta nemoc ze dne na den zmizí?


To zalezi vzdy a hlavne na tom, zda je vyleceni v souladu s Bozim řádem cili ve prospech duse postizeneho cloveka. Pak to mozne je. Jinak se clovek muze stavet na hlavu a nepomuze nic. To se tyka vsech nemoci, ktere jsou pripousteny Prozretelnosti vlastne pro pouceni duse.
Ze sve praxe vim, ze treba mesice trvajici bolesti na plicich a na pateri a potize srdce a hlavy, tlumene mnoha prasky, zmizely jednim tahem ruky po pateri. Pohyb prisel v pravy cas, kdy bylo uzdraveni shury jiz dovoleno. Kdyby nebylo uzdraveni dovoleno, mohl jsem kolem te osoby tancovat rok a pul :-) a nic by se nestalo. Ja neuzdravil, byl jsem jen pritomen. Takze i takove veci se deji. A je jedno, zda se ve spravne fazi udela tah rukou, probehne modlitba, prani, nebo cokoli jineho.
Jiste te nikdo tady nebude povazovat za cvoka.
Cesty Bozi jsou nevyzpytatelné.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Přání a víra

Příspěvekod marvin » 14 úno 2021, 08:28

KHA-BELETH píše:Já sem se ptal jen s teoretického hlediska jestli jsou takové věci možné. Protože pořád je ve mě nějaká pochybnost a nevím jestli se mi tomu chce vůbec věřit. Dám sem lepší příklad aby mě tady nikdo neměl za cvoka- malý klučina má nemoc motýlích křídel třeba. Je možné ho vyléčit přáním že mu ta nemoc ze dne na den zmizí?


Ono je to hlavně otázka energie a síly toho přání. Pro představu když bude normální člověk každý den usilovně myslet na úspěch a zdraví, bude si stále sugistivně něco přát, tak se ta věc má šanci subjektivně uskutečnit tak na 5-10% a to ještě třeba v horizontu pár měsíců.

Vnímám to tak, že když chcěs přáním konat změny ve fyzickém světě tak tomu musí být úměrná určitá psychická, emocionální a duševní energie. To tvé úsilí musí být úměrné tomu abys překonal hmotu a energii která té změně brání.

A změny na hmotné úrovni jsou ty nejtěžší. Zkus kineticky ohnout lžičku.. půjde to dost těžko, ale nemožné to není.

Nicméně můžeš na to jít chytře a místo hmoty můžeš působit na ducha a hmotné příčiny. Modlení a přímluva u Ducha Svatého nebude vyžadovat tak enromní množství energie. Kvantitu vyvažuj kvalitou a upřímností.
Emoce jsou silný energetický generátor, když budeš prožívat ty přání tak je nabiješ voltem a může to začít působit.. místo toho abys pracoval jenom v mentálu.

Pak jsou tu další věci co píšou kluci nahoře - ty překážky co působí proti tvému přání.

Lepší než přímý útok je někdy rozpustit a rozvolnit příčiny, rozpustit a oslabit věc která zadržuje nemoc nebo bolest. Prozkoumat věc ze všech stran, najit slabé místo problému, najít tu cestu jak na problém efektivně zapůsobit a oslabit ho.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Přání a víra

Příspěvekod Rota » 26 bře 2021, 21:11

1) bytost vytvořit lze i na hmotné úrovni, ale je to proti přirozenosti a jistě velmi zatěžující pro karmu, osud. Nijak jsem toto nestudovala, jelikož mě to nikdy nezajímalo, návody neznám. Protože taková bytost se nevytváří k šlechetným účelům. Můžeš ale vytvořit bytost v sobě samém(uvnitř sebe) , která bude pracovat ve tvůj prospěch, třeba pro získání dobrých vlastností a ovládnutí těch negativních. Můžeš tvořit v astrálním světě, ale to jistě víš. Vlastně si můžeš vytvořit mnoho různých bytostí nebo bytosti ovládnout, zase, záleží na tom co chceš a z jakých důvodů.
2)změnit, ovlivnit a vytvořit můžeš cokoliv. Opět, s vědomím proč a za jakým účelem s ohledem na to co si pošleš do světa Příčin.
3)ano můžeš ovlivňovat druhé lidi, působit na ně. Opět, záleží na tom co chceš získat. Pokud je to ze sobeckých důvodu, jaké popisuješ v příspěvku, pak by se to otočilo proti tobě. S nepříjemnými událostmi v životě se dá vyrovnat i jinými způsoby. Především získáním živlové rovnováhy.
3)ano své tělo/těla můžeš ovlivňovat nejen v otázkách zdraví: autosugescí, eucharistií (po tom co sníš ovlivněné jídlo nebo vypiješ vodu, jde tato síla do krve, astrálu nebo mentálu) , autohypnoza, magnetizmus, dýcháním, rituálem, můžeš i pomocí různých talismanů, pantaklů, amuleů atd.
4)nejdůležitějším činitelem je vůle a víra. Také a hlavně živlivá rovnováha, která ti k získání vůle i víry pomůže cvičením a introspekcí.
V otázkách zdraví ti může velice dobře pomoci i příroda.

Všechno je proces v tobě samém a změny v nás se nedějí přes noc. Cvičením získáváš víru, přesvědčení, vůli v tom co děláš a další schopnosti. Měl bys dojít k tomu, že napodobuješ samotnou Prozřetelnost. Ale jak píšu je to proces. Pokud jsi cestu nenastoupil, zní to všechno nepochopitelně, člověk musí tyto věci prožít, jako vše, aby získal zkušenost a z ní nějaké poznání, pochopení.


Zpět na “1.stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti