Literatura, nebo čekat?

Šámot
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

Literatura, nebo čekat?

Příspěvekod Šámot » 04 črc 2021, 00:27

Ahoj,
chtěl jsem se zeptat, zda není nějaká literatura, která by se dala číst zároveň při cvičení prvního stupně - teorii z Brány mám snad načtenou dost, ještě mám příručku k introspekci (ale ta nevím, jestli taky není vhodnější až na dalším stupni?). Nebo zda je lepší to nepřehánět s teorií a čekat a cvičit.
Díky za odpověď
(pokud ste to někde už řešili tak pardon)

gooolem
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Poděkoval(a): 262×
Obdrženo poděkování: 375×
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura, nebo čekat?

Příspěvekod gooolem » 04 črc 2021, 15:47

Ahoj, myslím si, že to je velmi individuální. Každý má trochu jinou potřebu. Zkus ke cvičení číst a obohacovat se informacemi, a kdyby ti to dělalo potíže, tak s tím přestaň. Řekl bych, že tím nic nezkazíš. Jenom můžeš získat. Zkus číst třeba Otázky na mistra Ariona, nebo Frabato, nebo i tu Pomůcku k introspekci.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Šámot
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám

Příspěvekod Šámot » 05 črc 2021, 20:59

Čau, ok, super. Otázky na mistra Ariona zní zajímavě. Každopádně dík moc za rychlou odpověď.

RaE
jdu do sebe
jdu do sebe
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 20×

Příspěvekod RaE » 05 črc 2021, 22:44

Souhlasím s gooolemem, že je to asi dost individuální. Jako kritický bod vidím okamžik, když překotné shánění a studium knih rozmělní většinu času a energie, kterou má člověk vyhrazenou pro praxi, tj. pro cvičení.
U mě třeba ale teoretická část Brány vyvolala víc otázek než mně dala odpovědí. Za sebe mohu k teorii doporučit "Základy tajné vědy" od Papuse a "Hovory s Lasenicem" od Vladislava Kužela.

Martuv
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 28×

Příspěvekod Martuv » 06 črc 2021, 15:45

Pokud chceš některé zahraniční autory, tak za zmínku stojí Rawn Clark, Mistelé, ale nějakou tu perlu najdeš třeba i u Virgila, který se soustředí hlavně na první 3 stupně, Martina Faulkse nebo Sifu Marka Rasmuse (ten je hodně komplikovaný, protože to jede přes tai-chi a qikungy a dává přednost se naučit prvních 5 cvičení mentální úrovně a pak se teprve vrhnout na ostatní věci). Na stránce studentsoffranzbardon.com je několik docela zajímavých rozhovorů s praktikujícími bardonisty a i z nich občas vytáhneš něco, co ti může pomoct. Důležité je ale naslouchat svojí intuici a nezkoušet hned všechno, co se kde dozvíš, příliš mnoho informací ti může uškodit, protože se přestaneš soustředit na to jedno a začneš honit víc zajíců najednou.

marvin
Administrátor
Administrátor
Poděkoval(a): 451×
Obdrženo poděkování: 612×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod marvin » 08 črc 2021, 08:06

Inspirací je všude spousty. Spíš jde o to, aby ses příliš neponořil do facebookových skupin a jiných sociálních medií :)
Mě třeba pomohlo zjišťovat jak to bylo s hermetismem u nás např. u jiných českých autorů. Kabelák, Kefer a třeba i Weinfurter. Prostě se podívej na historii Hermetismu třeba od prof. Nakonečného. Nebo můžeš nahlédnou na pana Zadrobílka - je toho u nás opravdu hodně. Všechno ti to dá takový krásný obrázek a bude tě dále inspirovat ve tvém bádání. Není to tak úplně doplněk, spiš celostní "výzkum" Svaté Vědy ;-)
Hodně štěstí a Ať se daří!
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Zpět na “1.stupeň”