Rozdelenie cvičení

Robo
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 9
Registrován: 02 pro 2023, 07:08
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Obdrženo poděkování:

Rozdelenie cvičení

Příspěvekod Robo » 18 pro 2023, 13:45

Ahojte mám takú otázku nad ktorou premýšľam.
Je potreba si cvičenia rozdeliť na ráno a večer alebo si ich môže človek zlúčiť na poviem príklad 1stupen má trvať 10min tak namiesto 2x 10min si dám raz 20-25min?
Jedna vec je istá že úplne začiatočník má niekedy aj pár minút problém ale kto má už nejaké skúsenosti a dokáže pracovať viac v jednu chvíľu tak by to mohlo byť fajn.
Ráno nemám toľko času ako večer. Síce cvičím aj ráno ale mám pocit ale askeza ktorá mi trvá cca 20min je mi málo som zvyknutý na dlhší čas. Môže byť že je to len môj pocit a vnutorne kladiem dôraz na kvantitu pred kvalitou ale aj čo sa týka toho tak večer mávam lepšie výsledky ako ráno a to sa týka všetkého či už fyzické cvičenie alebo predchádzajúcich ritualnych prácach atď vždy sa mi lepšie pracovalo vo večerných hodinách.

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 101×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdelenie cvičení

Příspěvekod Firzen » 19 pro 2023, 18:34

Z mé zkušenosti je nejlepší cvičit přesně tak, jak to Bardon píše - tedy ráno a večer. Mně se nejlépe osvědčilo cvičit co nejdříve po probuzení a těsně před usnutím.

Jak sám píšeš, ranní cvičení se od večerního kvalitou dost liší, a právě proto je to podle mě tak důležité cvičit v oba dva časy. Přijde mi, že když cvičím jen ráno (to je zase můj preferovaný čas), tak jsem sice něco udělal, ale nevěnoval jsem tomu vše. Když cvičím ráno i večer, pak vlastně celý den - od začátku až do konce - byl věnován cvičení Brány (aspoň v jistém smyslu), a to už má větší váhu.

Takže je to o pravidelnosti. Je podle mě lepší cvičit kratší dobu a často, než delouhou dobu jen jednou za čas. Dala by se najít paralela s úklidem, užíváním léků, cvičením fyzickým anebo cvičením ve hře na hudební nástroj, atd. Všude nakonec pravidelnost vítězí nad nárazovostí.

Přeju hodně štěstí v rozvoji!


Zpět na “1.stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti