Literatura, nebo čekat?

Uživatelský avatar
Šámot
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 2
Registrován: 22 čer 2021, 22:38
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

Literatura, nebo čekat?

Příspěvekod Šámot » 04 črc 2021, 00:27

Ahoj,
chtěl jsem se zeptat, zda není nějaká literatura, která by se dala číst zároveň při cvičení prvního stupně - teorii z Brány mám snad načtenou dost, ještě mám příručku k introspekci (ale ta nevím, jestli taky není vhodnější až na dalším stupni?). Nebo zda je lepší to nepřehánět s teorií a čekat a cvičit.
Díky za odpověď
(pokud ste to někde už řešili tak pardon)

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura, nebo čekat?

Příspěvekod gooolem » 04 črc 2021, 15:47

Ahoj, myslím si, že to je velmi individuální. Každý má trochu jinou potřebu. Zkus ke cvičení číst a obohacovat se informacemi, a kdyby ti to dělalo potíže, tak s tím přestaň. Řekl bych, že tím nic nezkazíš. Jenom můžeš získat. Zkus číst třeba Otázky na mistra Ariona, nebo Frabato, nebo i tu Pomůcku k introspekci.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Šámot
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 2
Registrován: 22 čer 2021, 22:38
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

Re: Literatura, nebo čekat?

Příspěvekod Šámot » 05 črc 2021, 20:59

Čau, ok, super. Otázky na mistra Ariona zní zajímavě. Každopádně dík moc za rychlou odpověď.

Uživatelský avatar
RaE
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 64
Registrován: 03 úno 2016, 00:20
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 41×

Re: Literatura, nebo čekat?

Příspěvekod RaE » 05 črc 2021, 22:44

Souhlasím s gooolemem, že je to asi dost individuální. Jako kritický bod vidím okamžik, když překotné shánění a studium knih rozmělní většinu času a energie, kterou má člověk vyhrazenou pro praxi, tj. pro cvičení.
U mě třeba ale teoretická část Brány vyvolala víc otázek než mně dala odpovědí. Za sebe mohu k teorii doporučit "Základy tajné vědy" od Papuse a "Hovory s Lasenicem" od Vladislava Kužela.

Uživatelský avatar
Martuv
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 28
Registrován: 19 lis 2019, 17:38
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 42×

Re: Literatura, nebo čekat?

Příspěvekod Martuv » 06 črc 2021, 15:45

Pokud chceš některé zahraniční autory, tak za zmínku stojí Rawn Clark, Mistelé, ale nějakou tu perlu najdeš třeba i u Virgila, který se soustředí hlavně na první 3 stupně, Martina Faulkse nebo Sifu Marka Rasmuse (ten je hodně komplikovaný, protože to jede přes tai-chi a qikungy a dává přednost se naučit prvních 5 cvičení mentální úrovně a pak se teprve vrhnout na ostatní věci). Na stránce studentsoffranzbardon.com je několik docela zajímavých rozhovorů s praktikujícími bardonisty a i z nich občas vytáhneš něco, co ti může pomoct. Důležité je ale naslouchat svojí intuici a nezkoušet hned všechno, co se kde dozvíš, příliš mnoho informací ti může uškodit, protože se přestaneš soustředit na to jedno a začneš honit víc zajíců najednou.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Literatura, nebo čekat?

Příspěvekod marvin » 08 črc 2021, 08:06

Inspirací je všude spousty. Spíš jde o to, aby ses příliš neponořil do facebookových skupin a jiných sociálních medií :)
Mě třeba pomohlo zjišťovat jak to bylo s hermetismem u nás např. u jiných českých autorů. Kabelák, Kefer a třeba i Weinfurter. Prostě se podívej na historii Hermetismu třeba od prof. Nakonečného. Nebo můžeš nahlédnou na pana Zadrobílka - je toho u nás opravdu hodně. Všechno ti to dá takový krásný obrázek a bude tě dále inspirovat ve tvém bádání. Není to tak úplně doplněk, spiš celostní "výzkum" Svaté Vědy ;-)
Hodně štěstí a Ať se daří!
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Helena
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 904
Registrován: 18 črc 2013, 14:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 257×
Obdrženo poděkování: 56×

Re: Literatura, nebo čekat?

Příspěvekod Helena » 11 říj 2021, 14:51

Na základě svých zkušeností bych to s teorií moc nepřeháněla, 90% praxe a 10% teorie. Příručku k introspekci počítám mezi praxi, to je vyloženě doplněk k Bráně od prvního stupně.
Tiše sedím, nic nedělám, jaro přichází a tráva sama roste.

Chariel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 77
Registrován: 27 srp 2021, 15:32
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 56×
Obdrženo poděkování: 13×

Re: Literatura, nebo čekat?

Příspěvekod Chariel » 22 říj 2021, 14:55

Šámot píše:Ahoj,
chtěl jsem se zeptat, zda není nějaká literatura, která by se dala číst zároveň při cvičení prvního stupně - teorii z Brány mám snad načtenou dost, ještě mám příručku k introspekci (ale ta nevím, jestli taky není vhodnější až na dalším stupni?). Nebo zda je lepší to nepřehánět s teorií a čekat a cvičit.
Díky za odpověď
(pokud ste to někde už řešili tak pardon)


Ahoj. Reagujem sice dlho po uverejnení tvojej otázky, no rád by som pridal svoje doporučenie. Som toho názoru, že učenímsa nič neskazíš. Čím viac toho vieš, tým lepšie sa v danej problematike orientuješ. Rovnako nezastávam názor, že sa musíš pri tréningu obmedziť len na cvičenia z tej ktorej úrovne Brány. Drž sa prioritne tých, ktoré podliehajú tvojmu stupňu, pilne a poctivo cvič, no bezproblémov si k nim pridaj cviky z úrovní vyšších, alebo aj cviky od úplne iných autorov a zasvecovacích systémov. Taká autosugescia sa dá velmi efektívne využiť už na prvej úrovni pri premene negatívnych charakterových vlastností v pozitívne, alebo pri dobre vytvorenej formule pre rýchlejší posun a zvládanie jednotlivých cvičení. Ak skutočne hladáš kvalitnú literatúru a zároveň mnoho cvičení základných i pokročilých z praxe, posielam internetovú stránku, na ktorej som začínal a dodnes si na nej viem nájsť niečo, čo ma zaujme. Pre istotu chcem povedať, že nejde o reklamu.

https://www.go4magic.com/duchovia-najmo ... v-vesmiru/

Skopíroval som ti ju s jedným z článkov, ktoré ma zaujali, takže pokial budeš chcieť, môžeš si ho rovno prečítať. Prajem vela šťastia na tvojej ceste.


Zpět na “1.stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host