Rozdiely v dĺžke tréningu

Chariel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 77
Registrován: 27 srp 2021, 15:32
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 56×
Obdrženo poděkování: 13×

Rozdiely v dĺžke tréningu

Příspěvekod Chariel » 16 říj 2021, 07:44

Zdravím všetkých členov fóra. Asi niesom jediný, kto si všimol isté nezhody medzi autormi, ktorý základ svojej praxe postavili na systéme Majstra F. B. . V knihe Brána majster k prvej úlohe prvého stupňa výcviku ducha píše, že máme cvičiť na 5 minútach a behom týždňa by sme mali byť schopný kontrolovať myšlienky 10 minút. Zároveň píše, že máme každý deň jednu minútu pridať. Čítal som mnoho doporučení jak z tohoto fóra tak od iných, čo majú výraznú časť výcviku za sebov. Avšak nezhodujú sa jednohlasne, ako to vlastne je. Niektorí vravia, že sa má začať na minúte a na 5minutach skončiť pokial sme v tom dovršili náš úmysel, čo možno najdokonaljšie. Bardon tam zasa spomína 10 minút. Ako iste všetci aktívni záujemcovia vedia Bardonova literatúra skrýva isté chytáky ako napríklad pasáž o úmrtí tela pokial sa ho dotkne fyzická ruka počas astrálneho cestovania, čož je už preverené a dokázané za nepravdivé. Rovnako však mohli nastať aj isté chyby v prekladoch a preto sa obraciam na vás s prosbou o radu. Vás ktorí ste úspešne zvládli aspoň 3 stupne.

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Rozdiely v dĺžke tréningu

Příspěvekod Flox » 16 říj 2021, 21:56

ako napríklad pasáž o úmrtí tela pokial sa ho dotkne fyzická ruka počas astrálneho cestovania, čož je už preverené a dokázané za nepravdivé.


Toto bych tak jednoznačně neviděl. Bardon rozlišuje astrální a mentální cestování. To co většina lidí popisuje jako astrální cestování bude spíše většinou lucidní sen a v lepším případě mentální cestování.

Karel Goldman popisuje svoji osobní zkušenost kdy se ho dotkl jeho pes a následné zdravotní komplikace. Nejsem si jistý, která kniha, ale dalo by se to dohledat.

A dále na Multideníku (web dnes již neexistuje, ale možná by šlo dohledat) někdo popisoval, jak se v meditaci dostal mimo tělo a zároveň mimo tělo dýchal a dále popisovat zdravotní komplikace po návratu.

Ale pokud máš jiné informace/argumenty, můžeme se o tom pobavit :-)

Jinak jestli 5 nebo 10 minut... pokud si chceš odškrtnou pomyslnou fajfku tak to možná má smysl řešit. Ale pokud máš větší ambice než první stupeň, tak stejně dříve nebo později budeš potřebovat mít 100% kontrolu mysli tak dlouho, jak jen to bude nutné pro patřičný úkon a to se asi vždy nevejde do 5 minut. Takže dříve nebo později stejně bude potřebovat delší čas. A jinak mozek je jako sval. 5-10 minut posilování denně nemusí mít dostatečný vliv na mozkové synapse, aby se přeskupily. Vůbec bych se toho nebál a kontrolu myšlenek dělal klidně i hodinu nebo dvě hodiny denně.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Chariel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 77
Registrován: 27 srp 2021, 15:32
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 56×
Obdrženo poděkování: 13×

Re: Rozdiely v dĺžke tréningu

Příspěvekod Chariel » 18 říj 2021, 17:13

Flox píše:
ako napríklad pasáž o úmrtí tela pokial sa ho dotkne fyzická ruka počas astrálneho cestovania, čož je už preverené a dokázané za nepravdivé.


Toto bych tak jednoznačně neviděl. Bardon rozlišuje astrální a mentální cestování. To co většina lidí popisuje jako astrální cestování bude spíše většinou lucidní sen a v lepším případě mentální cestování.

Karel Goldman popisuje svoji osobní zkušenost kdy se ho dotkl jeho pes a následné zdravotní komplikace. Nejsem si jistý, která kniha, ale dalo by se to dohledat.

A dále na Multideníku (web dnes již neexistuje, ale možná by šlo dohledat) někdo popisoval, jak se v meditaci dostal mimo tělo a zároveň mimo tělo dýchal a dále popisovat zdravotní komplikace po návratu.

Ale pokud máš jiné informace/argumenty, můžeme se o tom pobavit :-)

Jinak jestli 5 nebo 10 minut... pokud si chceš odškrtnou pomyslnou fajfku tak to možná má smysl řešit. Ale pokud máš větší ambice než první stupeň, tak stejně dříve nebo později budeš potřebovat mít 100% kontrolu mysli tak dlouho, jak jen to bude nutné pro patřičný úkon a to se asi vždy nevejde do 5 minut. Takže dříve nebo později stejně bude potřebovat delší čas. A jinak mozek je jako sval. 5-10 minut posilování denně nemusí mít dostatečný vliv na mozkové synapse, aby se přeskupily. Vůbec bych se toho nebál a kontrolu myšlenek dělal klidně i hodinu nebo dvě hodiny denně.


Re: (exteriorizácia)

Rád o tom s tebov podebatujem .. Osobné skúsenosti nemám a teda s istotou tvrdiť nič nemôžem, no celkom som sa o toto téma zaujímal, kedže práve vedomá exteriorizácia je velkým dielom vedúcim k rapídnemu zvýšeniu slobody a potenciálu rozvoja nehovoriac o iných výhodach. Pravdivosť tvrdení je ťažko dokázatelná, kedže moje informácie pochádzajú z rozhovorov, kníh, internetu a pod. . V tomto zmysle mám celkom slušný počet zdrojov a pár pôsobiacich silne dôveryhodne. Avšak okrem Bardona sa všetci zhodujú na tom istom a vynechávajú množstvo Bardonom spomenutých informácií. Napríklad také zošednutie pokožky na mŕtvolu a smrť po dotyku. Dosť článkov z rôznych zdrojov pojednáva o tom, že astrálna matrica je nepretrhnutelná pokial nepadneš za obeť mocnej bytosti či sa preto sám ako dosť mocná bytosť neroozhodneš. V taktom prípade by to šlo. Myslím si, že Bardon pridal isté ,,šifry,, do svojich diel práve preto, aby odohnal nepripravených. Predložil som túto otázku ohladom smrti po dotyku adminovi internetovej stránky go4magic, na čož reagoval nasledovne : Dobrý deň. Toto tvrdenie je už dávnejšie overené a nezakladá sa na pravde. Ide o jedno zo záhadných nedorozumení uvádzané v Bardonovej literatúre. S pozdravom Peter. Tento človek má bohate skusenosti jak s astrálnym tak mentálnym cestovaním a mnoho ďalšími vecami na tématiku esoteriky. Sakozrejme za predpokladu, že hovorí pravdu.

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Rozdiely v dĺžke tréningu

Příspěvekod Flox » 19 říj 2021, 08:49

Ono to je právě otázka jeslti ty lidi dělají vůbec astrální cestování. Dle mého názoru většina lidi, to co popisuje jako astrální cestování s dle Brány rovná mentálnímu cestování. Ono je to tam těžké... kamarád měl na téma AC bakalářskou práci, ale zrovna rozlišení různých zážitků bylo to k čemu měla oponentura výhrady.

Našel jsem ten článek z Multideníku: https://web.archive.org/web/20101127074 ... -viac.html

Ale zase je možné to zkusit vysvětlit tak, že po návratu měl spánkovou paralýzu, což je běžné, ikdyž spíše celé tělo místo polovina a okamžitě to obvykle zmizí. A potom tím, že zažívací potíže byly od následného stresu. Ale nepatří k tomu závratě a nesnesitelné bolesti.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Chariel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 77
Registrován: 27 srp 2021, 15:32
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 56×
Obdrženo poděkování: 13×

Re: Rozdiely v dĺžke tréningu

Příspěvekod Chariel » 19 říj 2021, 09:06

Flox píše:Ono to je právě otázka jeslti ty lidi dělají vůbec astrální cestování. Dle mého názoru většina lidi, to co popisuje jako astrální cestování s dle Brány rovná mentálnímu cestování. Ono je to tam těžké... kamarád měl na téma AC bakalářskou práci, ale zrovna rozlišení různých zážitků bylo to k čemu měla oponentura výhrady.

Našel jsem ten článek z Multideníku: https://web.archive.org/web/20101127074 ... -viac.html

Ale zase je možné to zkusit vysvětlit tak, že po návratu měl spánkovou paralýzu, což je běžné, ikdyž spíše celé tělo místo polovina a okamžitě to obvykle zmizí. A potom tím, že zažívací potíže byly od následného stresu. Ale nepatří k tomu závratě a nesnesitelné bolesti.


Zaujímalo by ma, zda niektorý z účastniacich sa tohoto fóra už dosiahol úrovne brány kedy začal astrálne cestovať. Mohol by nám v tom urobiť jasno. Nevieš o niekom?

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Rozdiely v dĺžke tréningu

Příspěvekod Flox » 27 říj 2021, 21:28

Obecně je tu takové nepsané providlo, že se tu dosaženými stupni nikdo nechlubí. Takže záleží jestli se k tomu někdo bude chtít vyjádřít anebo ne.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Chariel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 77
Registrován: 27 srp 2021, 15:32
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 56×
Obdrženo poděkování: 13×

Re: Rozdiely v dĺžke tréningu

Příspěvekod Chariel » 28 říj 2021, 09:14

Flox píše:Obecně je tu takové nepsané providlo, že se tu dosaženými stupni nikdo nechlubí. Takže záleží jestli se k tomu někdo bude chtít vyjádřít anebo ne.


Nemusí sa chváliť. Môže pomôcť. V oboch prípadoch, by sa musel prezradiť, ale v jednom z nich jedná nesobecky, šlachetne a v druhom sobecky a egoisticky. Kto ovláda sám seba, ten sa toho báť nemusí. Ak si sebov niekto nieje istý, radšej aby mlčal, než riskovať vzplanutie arogancie. :)

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Rozdiely v dĺžke tréningu

Příspěvekod zebyja » 12 pro 2021, 11:26

Já astralní vymístění použiji jen párkrat za rok, když už nevím jak si srovnat záda. Jednou astralni rukou chytnu páteř dole a druhou nahoře. Pak ji natáhnu. Než jsem to vychytal, tak mě dotyk mé astralní ruky kopal zpět do těla a bylo to nepříjemné spíš psychicky, ve smyslu náhlého psychického šoku. Bušení srdce, adrenalin a tak. Ne ale nic nepřekonatelného.

Myslím si, že po čase jsem tak nějak přirozeně vychytal jak moc materiální astrální ruce vymístit, aby mi to nebylo moc nepříjemné a zároveň to fungovalo.

Na své cestě nemám moc příležitost ani motivaci astralní tělo vymístit, natož takto extrémně materiální. Spíš si ale myslím, že fyzické následky jsou spíše způsobené případnou totálně rozcupovanou psychikou.

Přesto mi přijde až neuvěřitelné, že by se někomu povedlo s tak silně materiálním astralním tělem vycestovat bez zavřených dveří, nebo s někým potenciálně rušivým v místnosti. I u mentálního cestování je to v takových podmínkách poměrně obtížné a to je v sázce jen potenciálně narušená praxe. Možná měl pán z historky nějaký slabý pud sebezáchovy, nebo tak něco. Normální člověk podle mě tyhle věci na vlastní kůži zjistí mnohem dříve než by byla tato nevědomost takto silně nebezpečná.
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy


Zpět na “1.stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti