Vědomé jedení

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 35×

Vědomé jedení

Příspěvekod Conf » 18 lis 2022, 18:30

Ahoj, praktikujete vědomé jedení? Děláte to pořád, i když už jste za 1. stupněm, nebo jste to dělali jen když jste byli v 1. stupni a nebo jste to nedělali vůbec? A můžete mi dát příklad, na jaký druh cílů se to hodí, co je tím možné dokázat? Podařilo se někomu něco splnit jen pomocí vědomého jedení?

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Vědomé jedení

Příspěvekod zebyja » 15 pro 2022, 14:05

Považuji to za jedno z nejdůležitějších "cvičení". Snažím se na to myslet co nejčastěji. Cíl se postupně vyvíjejí s mágem.
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Vědomé jedení

Příspěvekod Conf » 15 pro 2022, 23:25

zebyja píše:Považuji to za jedno z nejdůležitějších "cvičení". Snažím se na to myslet co nejčastěji. Cíl se postupně vyvíjejí s mágem.


Zhruba po měsíci: snažím se to teď dělat při každém jídle, ale chtěl bych si někde přečíst něco o tom, jak to dělat efektivně / co nejefektivněji. Jak dlouho si třeba představovat splnění toho cíle? Na začátku sem si vždycky nastavil na mobilu stopky na 2 minuty a prostě to dělal 2 minuty. Teďka jak kdy, někdy to dělám bleskově a jindy třeba 5 minut.

Taky sem si všiml toho, že čím lepší jídlo, resp. čím víc myslím na jídlo, tím těžší je myslet na ten cíl. Když půjdu do restaurace a dám si něco fakt dobrýho a budu si to dobrý jídlo užívat, tak je extrémně těžký na ten cíl myslet. Když budu doma jíst třeba chleba s máslem, tak je to celkem snadný.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Vědomé jedení

Příspěvekod zebyja » 16 pro 2022, 09:45

Zkus myslet na cíl jen při nabíjení jídla. Když jíš, tak jez co nejvedoměji. ;)
Pokud jde o dobu, tak zkus vycítit, kdy je správná chvíle to ukončit.
Nezapomeň do toho zapojit Boha, je to tajemství eucharistie.
Zkus vnímat i jak jídlo působí na Tebe. Jak se cukr pomalu dostává do žil, jak Ti různé koření působí na orgány. Jak některé bylinky lehce ovlivní stav mysl. Atp.
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Vědomé jedení

Příspěvekod Conf » 16 pro 2022, 12:55

zebyja píše:Zkus myslet na cíl jen při nabíjení jídla. Když jíš, tak jez co nejvedoměji. ;)
Pokud jde o dobu, tak zkus vycítit, kdy je správná chvíle to ukončit.
Nezapomeň do toho zapojit Boha, je to tajemství eucharistie.
Zkus vnímat i jak jídlo působí na Tebe. Jak se cukr pomalu dostává do žil, jak Ti různé koření působí na orgány. Jak některé bylinky lehce ovlivní stav mysl. Atp.


Tajemství eucharistie v křesťanském nebo aspoň katolickém pojetí je to, že kněz při magickém obřadu zvaném mše svatá "chleba" v podobě hostie promění, takže to už není obyčejný chleba/hostie, ale "Tělo Kristovo". Říkají tomu procesu "transsubstanciace". A tu změnu substance neprovádějí nějakou "impregnací", ale "obyčejnými" slovy a gesty kněze (v rámci toho rituálu). Hlavní na tom jistě nejsou ty slova/gesta nebo nějaký vizualizace Ježíše, ale prostě ta víra, že to tak je. A ta víra je založena na dlouhé tradici a extrémně posilována tím, že ji sdílí velmi mnoho lidí.

Takže je pro mě zatím otázka, jak to vědomé jedení provádět. Napadá mě buď ho provádět podle katolíků, tzn. vírou - udělám nějakej svůj jednoduchej rituálek, modlitbu, pár slov, jehož podstatou bude to, že se z jídla stane splnění mého cíle a potom nebudu přijímat obyčejné potraviny, ale můj splněný cíl (ve formě toho jídla). V případě této varianty je ale naprosto zásadní jíst celou dobu vědomě a uvědomovat si, že to není obyčejný jídlo, ale ten můj cíl.

Druhá varianta toho vědomého jedení, která mě napadá, je tak nějak jakože "na sílu". Nedělám změnu substance jídla, tzn. stále zůstává jídlem, ale v podstatě "silou své vůle a představivosti" měním jeho výživovou hodnotu - takže nedodá energii jen mému fyzickému tělu, ale i astrálnímu a mentálnímu (jestli to chápu správně). Potom ale asi platí, že hlavní je ta síla mysli a teda čím víc energie do toho impregnování dám, tím větší by asi měl být efekt.

Uživatelský avatar
Inrise
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 458
Registrován: 08 dub 2015, 07:34
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 580×
Obdrženo poděkování: 167×

Re: Vědomé jedení

Příspěvekod Inrise » 16 pro 2022, 21:54

Conf píše:
zebyja píše:Zkus myslet na cíl jen při nabíjení jídla. Když jíš, tak jez co nejvedoměji. ;)
Pokud jde o dobu, tak zkus vycítit, kdy je správná chvíle to ukončit.
Nezapomeň do toho zapojit Boha, je to tajemství eucharistie.
Zkus vnímat i jak jídlo působí na Tebe. Jak se cukr pomalu dostává do žil, jak Ti různé koření působí na orgány. Jak některé bylinky lehce ovlivní stav mysl. Atp.



Takže je pro mě zatím otázka, jak to vědomé jedení provádět.


Gram praxe nad tunu teorie:) ať najdeš svou odpověď!;)
Je úsměvné domnívat se, že něco ovládáme, pokud neovládáme sami sebe...

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Vědomé jedení

Příspěvekod Conf » 16 pro 2022, 23:18

Inrise píše:
Gram praxe nad tunu teorie:) ať najdeš svou odpověď!;)


Prostě se snažím tu svou techniku nějak zlepšit, protože to zatím nevedlo k výsledku, kterého chci dosáhnout. Tak je možný, že to dělám špatně (resp. nedostatečně efektivně).

Uživatelský avatar
Inrise
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 458
Registrován: 08 dub 2015, 07:34
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 580×
Obdrženo poděkování: 167×

Re: Vědomé jedení

Příspěvekod Inrise » 17 pro 2022, 10:50

Teď budu volně citovat rady kterých se dostalo mně:)

Několikrát si přečti předmluvy a úvodní slova v Bráně k OZ, příp ostatních dílech... (A samozřejmě i teorii za úvodem)
Je tam mezi řádky mnoho k pochopení:)

Uvědom si co chceš, co je tvůj Cíl, proč vůbec ty výsledky o kterých píšeš očekáváš a zda to očekávání není samo o sobě překážkou?

Opravdová změna je hlouběji než mechanické opakování cvičení, je v rozhodnutí a... obhájení toho rozhodnutí v sobě i navenek. Cvičení jsou pomůcky k realizaci Tvého hlavního přání, jsou to nástroje a je dobré vědět kdo a co s nimi zachází. Je to pochopení toho proč už nechceš být takový jako doposud... a touha být zas jiný:)

K jedení: uvědom se, a najdi v sobě Ticho, Pokoru a Lásku; popros své vedení o inspiraci a vnímej co utváří vše kolem tebe i to jídlo - uvědom si že každý lístek salátu za sebou má vlastní evoluci, zrnko pšenice na chleba - kde rostlo? v zemi a ze země, díky závlaze vody jež vzlínáním a odpařováním vynesla stéblem anorganické živiny do listu kde se smísily s uhlíkem ze vzduchu za pomoci slunečních paprsků přeměnily na organické stavební kameny živé bytosti - pšenice, její přirozenost ji oplodnila a dozrálo v ní zrno které tvoří tvůj chleba či krekr... Uvědomujeme si že naše existence je založena na oběti jiných forem Života? Jak je to s párkem nebo hovězím si dovoď sám;)
A teď, má tvé přání a existence možnost povýšit jejich oběť a společně naplnit něco "většího" přesahujícího vás jako jednotliviny?
... To je jen letmý nástin, naladění k tomu abys u jídla seděl vědomě, našel pokud budeš chtít, onu pokoru a vděčnost za vezdejší chléb, a když už najdeš tu odvahu a sílu ho chtít proměnit, aby sis uvědomil Co proměňuješ, Proč a za jakým účelem...

A v neposlední řadě cituji Mistra F B
"Kdo se snad domnívá, že v tomto díle nalezne snůšku receptů, pomocí jichž dospěje snadno, to jest bez jakékoliv námahy ke cti a slávě, moci a bohatství, nebo kdo očekává, že se dozví, jak by mohl zničit své nepřátele, tomu budiž hned na počátku řečeno, že bude trpce zklamán a že bez jakéhokoliv dalšího zájmu tuto knihu odloží."

Je to svatá věda o univerzálních zákonech a jejich upotřebení.
Jdeš v souladu s jejich pochopením?

:)
Nevzdávej to, ať se daří!
Je úsměvné domnívat se, že něco ovládáme, pokud neovládáme sami sebe...

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Vědomé jedení

Příspěvekod Conf » 19 pro 2022, 15:03

Inrise píše:Několikrát si přečti předmluvy a úvodní slova v Bráně k OZ, příp ostatních dílech... (A samozřejmě i teorii za úvodem)
Je tam mezi řádky mnoho k pochopení:)



Díky za tento post.

Ony ty instrukce v knize jsou asi dostatečný, nejdůležitější je to celkově pochopit a za tím účelem buď člověk musí vyvinout určité úsilí a nebo mít štěstí na učitele.

Zažil sem včera večer při vědomém dýchání zažil takový zajímavý "heuréka moment" a nějak mi to jakože celkově secvaklo, zapadlo to do sebe. A ty tři cvičení (dýchání, jedení, voda) jsou svým způsobem docela podobný (nebo aspoň dýchání a jedení si jsou podobný), když člověk pochopí jedno, tak potom ty další už taky.

Uživatelský avatar
Martuv
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 28
Registrován: 19 lis 2019, 17:38
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 42×

Re: Vědomé jedení

Příspěvekod Martuv » 20 pro 2022, 06:35

Ber to takhle. V jídle je obsažena vitální energie (jako ve všem), energie následuje mysl (mysl ji přetváří). Nepřetváříš jídlo, ale energii v ní, tím, že dáš energii směr. To je ono nabíjení myšlenkou (a samozřejmě do toho jídla lze i energii nahromadit z okolí a opět ta energie bude následovat tvojí mysl).

Zeptej se sám sebe, jestli nad tím moc nepřemýšlíš a zbytečně si to neztěžuješ. Je to opravdu tak lehké, jak je to napsané. Uvědom si, že vizualizace je AŽ v druhém stupni. Vědomé pojídání, dýchání, vyměšování a omývání je v prvním.

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Vědomé jedení

Příspěvekod Conf » 13 bře 2023, 01:32

Martuv píše:Ber to takhle. V jídle je obsažena vitální energie (jako ve všem), energie následuje mysl (mysl ji přetváří). Nepřetváříš jídlo, ale energii v ní, tím, že dáš energii směr. To je ono nabíjení myšlenkou (a samozřejmě do toho jídla lze i energii nahromadit z okolí a opět ta energie bude následovat tvojí mysl).

Zeptej se sám sebe, jestli nad tím moc nepřemýšlíš a zbytečně si to neztěžuješ. Je to opravdu tak lehké, jak je to napsané. Uvědom si, že vizualizace je AŽ v druhém stupni. Vědomé pojídání, dýchání, vyměšování a omývání je v prvním.


Asi po 3 měsících jsem se najednou přepnul do jinýho módu a teď už prostě VÍM, že to funguje a připadá mi to naprosto skvělý.

Hodně mi pomohlo to, že sem nějakou dobu vědomě jedl 100% jídla (resp. se o to snažil/snažím). Uvědomil sem si, že kdyby někdo opravdu nějakou delší dobu přijímal pouze impregnovanou stravu - tak díky tomu, jak funguje látková výměna se jeho tělo "za chvíli" (resp. nevím, za jak dlouhou dobu) nakonec bude skládat pouze z buněk, který dostaly živiny z impregnovanýho jídla... Prostě se to tělo, ať chce nebo nechce, stane ztělesněním té představy... U dýchání to je podobný princip.


Zpět na “1.stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti