Co když propásnu cvičení?

Roman274
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 88
Registrován: 09 kvě 2012, 23:20
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 45×
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Co když propásnu cvičení?

Příspěvekod Roman274 » 06 led 2020, 11:38

Niekedy som si s tým tiež lámal hlavu, upravoval časy, ale bolo to skôr negatívne. Tiež som robil na smeny + support. Tak som sa na to vykašľal a cvičím keď mám cez deň čas. A ten čas na cvičenie sa vždy nájde. Pravidelnosť som našiel v tom, aby som vždy niečo za ten den odcvičil. A tak vlk ostal sýty a koza celá :)

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Co když propásnu cvičení?

Příspěvekod marvin » 06 led 2020, 11:42

Když nezůstane celá hodina na cvičení, tak udělat aspon 5 minut. Udělat minimum, projet si kontrolu a co jde.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Co když propásnu cvičení?

Příspěvekod Cor Leonis » 06 led 2020, 13:35

No, som obyčajný bezvýznamný taxikár :-)
Prestávku máme na obed a prípadne na kávu, a pod.
Raz zákazníkov máš, raz nie, presúvaš sa z miesta na miesto, alebo si na stanovišti. My to máme pri vlakovej stanici. A do toho ti hučí vysielačka (ako veľmi/málo, záleží od toho, koľkí sme na smene /3,4,5,6/ a od toho, koľko je práce).
No môžem byť vďačný za svojho šéfa, ktorý mi umožnil robiť len denné smeny. Kedysi som robil len nočné (nočná sova), no potom som robil aj denné aj nočné a teraz mám len denné. Teda ako taká pravidelnosť tu je. Aj večer je čas. Ak to dobre stihnem, o 19:30 som doma, už aj osprchovaný. A zvyknem byť hore aj do 23:00. Takže čas na cvičenie je, no často vo mne víťazí lenivosť.
Pokiaľ mám na druhý deň voľno, pobudnem hore dlhšie. Aj neskôr vstávam.
Smeny mám písané super. Konkrétne tento mesiac 17 smien. Teda 14 dní voľných :-)
Žijem sám, mám svoj pokoj, svoje súkromie.
Teda podmienky sú super.
Len tá lenivosť, a ... netrpezlivosť
Najradšej by som mal absolútne poznanie hneď, tu a teraz všetko vedel a dokázal :wide-smile:


Roman 274 a marvin: dobrý nápad, cvičiť aspoň to minimum...

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Co když propásnu cvičení?

Příspěvekod Cor Leonis » 06 led 2020, 14:39

marvin píše:Když nezůstane celá hodina na cvičení, tak udělat aspon 5 minut. Udělat minimum, projet si kontrolu a co jde.


No, lenže my niektorí leniví (napr. ja), sa nemôžme spoliehať na to minimum. Potom to začne byť výhovorka pre lenivosť.
Tak buď chcem, alebo nechcem.
A ak chcem, nevyhovárať sa.
Darmo, majster Bardon vedel prečo v BKOZ píše, že si máme stanoviť dobu cvičenia, bezpodmienečne ju dodržiavať a výnimky sú prípustné len za určitých okolností.
Takže to minimum jedine v prípade tých zvláštnych okolností...

Čo mám toľko riešiť a špekulovať? Ženu nemám, deti nemám. Bývam sám. A keď vidím dnešné úbohé egoistické vzťahy, ani mi vzťah nechýba. Lepšie povedané - nehrniem sa do toho.
Čas je, podmienky mám skvelé.
Ostatné sú len výhovorky.

Uživatelský avatar
DAn
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 200
Registrován: 23 úno 2011, 15:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 36×
Obdrženo poděkování: 49×

Re: Co když propásnu cvičení?

Příspěvekod DAn » 06 led 2020, 16:22


Uživatelský avatar
Howard
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 26 kvě 2023, 10:55
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 40×
Obdrženo poděkování: 30×
Kontaktovat uživatele:

Re: Co když propásnu cvičení?

Příspěvekod Howard » 06 bře 2024, 18:51

Kolegyně a kolegové,

dovolím si zde sdílet svůj názor na věc.

Člověk by si měl nejdříve položit jednoduchou otázku: Propásl jsem cvičení, protože se mi nechtělo cvičit, nebo protože jsem zkrátka nemohl?

Pokud je to první varianta, můžeme být naštvaní jen sami na sebe, ale je úplně přirozené a normální propásnout cvičení, protože jsme prostě nemohli. S tím zkrátka nic neuděláme, ale přesto můžeme udělat mnoho. Musíme si uvědomit, že ta velká cvičení, kterými si stavíme schody stále výš a výš - tyto velké kameny - k sobě musíme něčím spojit - tím myslím drobnější, ale neméně důležité činnosti, které Arion popisuje v Bráně, jako modlitba, impregnace jídla a vody nějakou myšlenkou či přáním, dechovým cvičením, také můžeme cvičit při cestě do práce, kdy se soustředíme pouze na řízení a potlačujeme všechny myšlenky, které s řízením nesouvisí.

Takže když se na naše schody po určité době podíváme zblízka, uvidíme kromě velkých kamenů v podobě hlavních cvičení také drobné kamínky, které spolu budou tvořit celkovou mozaiku, a uvědomíme si, že nejenom tato velká cvičení, ale i tyto drobné činnosti - tyto malé krůčky, mají pro náš vývoj obrovský význam. O introspekci snad není potřeba se rozepisovat - tu provádíme každý den.

Takže pokud nás potká nějaké kratší či delší období, kdy je pro nás takřka nemožné poctivě cvičit, nemusíme se cítit blbě, že nám něco utíká, že něco zanedbáváme nebo že ztrácíme setrvačnost. Můžeme mezery mezi těmito kameny s klidným svědomím vyplnit těmito drobnými kamínky a ono to opravdu stačí... a až budeme mít čas, tak budeme opět pokračovat v hlavních cvičeních.

Toš tak. :)
Howard :slunce:


Zpět na “1.stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host