Vědomé žití

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Vědomé žití

Příspěvekod Michal » 01 srp 2013, 14:07

Tohle byla zpráva od jednoho z učitelů na TDS. Přišlo mi to dost zajímavé.

Roste ve mně pocit, že spousta z vás používá meditaci jako způsob úniku od těžké práce na korekci charakteru a rozšiřování komfortní zóny v běžném životě. Proto píši tento post jako budíček pro ty z vás, kteří to dělají a ví o tom, že to dělají a pro ty, kteří si toho vědomi nejsou, ale uvědomí si to po jeho přečtení.

Meditace a správné žití jdou ruku v ruce. Vím, není to žádná novinka, už jste to nespočetněkrát slyšeli. Když člověk není opatrný, je možné se na to podívat i ze špatného pohledu. Správné žití není o tom žít stoicky. Není to o tom bezmyšlenkovitě vnímat vše co se děje v životě. Není to o vyhýbání se všemu. Měli byste pozorně mluvit s milovanými, koncentrovaně se starat o úkoly, umývat nádobí bez zanechávání skvrn, cítit a prozkoumávat co je kolem nás. Každá situace a zkušenost přináší příležitost pro růst, když zůstanete bdělí a kontentrujete se na to, co je před vámi.

Stejně jako bychom brzo umřeli bez jídla a vody a ještě dříve bez vzduchu, naše duše potřebuje to správné jednání/děj jako potravu. Ujistěte se, že nepoužíváte meditace jako výmluvu k tomu nežít svůj život. Pokud máte strach vyjít ze své komfortní zóny a získat práci, ujistěte se, že si nedovolujete myslet si, že to je ve skutečnosti "odpoutanost od práce". Ujistěte se, že neodkládáte budování odvahy a stavění se svým strachům jenom protože si myslíte, že jednoho dne tento strach magicky zmizí díky meditacím. Neodkládejte navracení svého života do těch správných kolejí, protože si myslíte, že meditace vám umožní si jednoho dne uvědomit, co vlastně máte dělat. Meditace vyřeší vaše mentální a emocionální uzly v magicky krátké době, ale jen pokud je palivo získané meditace spáleno v ohni běžného života.

Pamatujte, meditace vám dává toto palivo, ale musí být využito v běžném životě. A když toto palivo spálíte, oheň zesílí, což umožní spálit více paliva během meditace. Právě tak jako když zakládáte oheň, vyžaduje to nejdřív třísky, pak malé klacky a až později velké kusy dřeva. Podobně je to v meditaci, nedostanete více paliva, více energie, více výzev, dokud nezvládnete ty malé.

Začněte bojovat se strachem, s negativním myšlením a zbytečnými myšlenkami. Začněte od těch nejmenších v běžném životě. S bohem darovanou koncentrací a vůlí, získanou meditacemi.

Uživatelský avatar
dům Salamandry
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 11
Registrován: 25 črc 2013, 22:39
pohlaví:

Re: Vědomé žití

Příspěvekod dům Salamandry » 03 srp 2013, 16:31

pekne napsano

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Vědomé žití

Příspěvekod Milda » 29 led 2014, 20:37

Nevim co to je TDS, ale ten ucitel to napsal vyborne.
Ja bych byl prisnejsi a mozna mene srozumitelny.

Zjednodusim to:
Uzivejte si naplno sveho fyzickeho Zivota v nekonecne pestrosti moznosti.
Zivot je jen jeden.
Zivot bezi naplno prave ted. ted. ted....

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vědomé žití

Příspěvekod marvin » 30 led 2014, 09:17

No, asi by to chtělo specifikovat slovo "užívejte" ... myslím, že za tím každý chápe něco jiného..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Kvazar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 08 pro 2010, 09:44
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 29×
Obdrženo poděkování:

Re: Vědomé žití

Příspěvekod Kvazar » 30 led 2014, 15:47

Nebo naspat : smysluplně užívejte :)
Paradox, humor, změna

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Vědomé žití

Příspěvekod Milda » 31 led 2014, 03:48

Uzivejte.....
Slovo uzivejte vysvetlit je temer na samotne tema ;-)
Uzivejte znamena NAPLNO A PRI PLNE POZORNOSTI ZIJTE PESTRY ZIVOT.
ZITI SE DELI JAKO VSE VE STVORENI NA AKTIVNI JANG MUZSKE ZITI A NA PASIVNI JIN ZENSKE ZITI.
Ten rozdil je ve zpusobu vnimani.
Jako je rozdil mezi ridicem (Jang) a spolujezdcem (Jin).
Ridic aktivne ridi dle sve vule a spolujezdec pasivne prijima jizdu.
Ridic se muze prepinat z rezimu Jang do rezimu Jin ve fazich udrzovani smeru k cili a spolujezdec je jen v rezimu Jin stale.
Je to jasne?

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Vědomé žití

Příspěvekod Ondra » 31 led 2014, 16:35

Milda píše:Uzivejte si naplno sveho fyzickeho Zivota v nekonecne pestrosti moznosti.
Zivot je jen jeden.
Zivot bezi naplno prave ted. ted. ted....



Život jde žít jinak než naplno ?

Jinak si dle mne protiřečíš, když píšeš , že život je jen jeden a přitom píšeš o Životu v nekonečné pestrosti. Nekonečná pestrost má nekonečně životů :) a to i právě teď.
Vše je vzájemě propojené. I budoucí, i minulé.

Ale jinak chápu co jsi chtěl říct v kontextu přítomnosti.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Vědomé žití

Příspěvekod Milda » 01 úno 2014, 14:21

Ondra píše:
Milda píše:Uzivejte si naplno sveho fyzickeho Zivota v nekonecne pestrosti moznosti.
Zivot je jen jeden.
Zivot bezi naplno prave ted. ted. ted....



Život jde žít jinak než naplno ?

Jinak si dle mne protiřečíš, když píšeš , že život je jen jeden a přitom píšeš o Životu v nekonečné pestrosti. Nekonečná pestrost má nekonečně životů :) a to i právě teď.
Vše je vzájemě propojené. I budoucí, i minulé.

Ale jinak chápu co jsi chtěl říct v kontextu přítomnosti.

Zda jde zit zivot jinak nez naplno?
Ano. A vetsina lidi zije jen na pul plynu.
Rada lidi se zabyva predstavami v mysli nebo naopak myslenky vytesnuje nebo ignoruje.
Veskera umrtvovani se od vnimani sveta smysly, vyhybani se necemu nebo propagovani cesty uniformity jsou cinnosti omezujici vnimani sveta a interakci se svetem.
Zjednodusene lze rici, ze pokud jsi v egu, tak nejsi plne v prozitku zivota.
Priklad:
Kdyz budes treba denne hodiny meditovat, tak ti mezitim zivot proklouzne mezi prsty a ty zestarnes a budes znat jen meditace a meditace.

Neprotirecim si.
Plati i to, ze Zivot je jen jeden a ten je rozprostren v mnohosti a pestrosti.
Fokusovanim na Cloveka nesouci bozskou jiskru a odlisujici se jeden od druheho jen DNA a Egem.
Ego je soubor myslenkovych ztotozneni (egoprogramu), kterymi se jedinecne odlisujeme
jeden od druheho mentalne a diky DNA jsme rozdilni telesne.
Telo a ego je smrtelne. Neboli podleha silne premene, kterou nazyvame smrt.
Je to jasne takhle?

FTX

Re: Vědomé žití

Příspěvekod FTX » 07 dub 2014, 00:26

To: Michal:

Ano máš pravdu, ale jen napůl. S meditací je to podobné jako s pomyslným proplutím mezi Scyllou a Charybdou. Pokud to přeženeš, tak je to špatně, pokud dáváš přednost všemožným např. domácím pracem, tak je to také špatně. Obojí jsou extrémy.

Myslím, že v první lekci BKOZ Arion nepožaduje nějaké dlouhé meditace a ani ta závislost takto rychle nevznikne, pokud dotyčný se skutečně snaží dělat, co bylo zadáno.

=============================

To Milda:

Uzivejte si naplno sveho fyzickeho Zivota v nekonecne pestrosti moznosti.

Toto je past podobného rázu jako "Dělej, co Ty chceš" od Aleastra Crowleyho. Tomu, kdo cvičí první lekci brány, bych takovéto klacky pod nohy neházel. Začátečník to téměř jistě pochopí jako: "Dělej si, co chceš." a to ho svede z cesty.

Už Aristoteles přišel na to, že i když je jídlo dobré, tak při jeho nadměrném užívání vznikne obžerství, což je velmi negativní stav i s možnými zdravotními následky.

Jakou máte jistotu, že v sobě tímto plným či bezedným užíváním nezesílíte nějakou vášeň, která se Vám pak stane velkou překážkou v dalším postupu?


Zpět na “1.stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host