Astrální úroveň

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Anubis » 05 kvě 2012, 21:20

mirmin píše:...

Myslím, že v těchto cvičeních pořadí nehraje roli. Pokud bych ale měl nějaké zvolit, tak by to byla země - voda - oheň - vzduch. Upravovaly se mi podle tohohle pořadí nejlépe vlastnosti a také vědomí. Je tam důraz na všeobecný vzestup a také transfiguraci uprostřed.

Uživatelský avatar
mirmin
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 75
Registrován: 28 říj 2010, 19:28
pohlaví:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod mirmin » 05 kvě 2012, 21:41

Anubis Ty si to úplne poprehadzoval :D a k Tvojmu postupu a úžitku.Myslím,že ešte dôležitejšia je INTROSPEKCIA pred samotmým zvládnutím živlov.Všetko dobré.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Anubis » 05 kvě 2012, 22:00

mirmin píše:Anubis Ty si to úplne poprehadzoval :D a k Tvojmu postupu a úžitku.Myslím,že ešte dôležitejšia je INTROSPEKCIA pred samotmým zvládnutím živlov.Všetko dobré.

Tak introspekce by měla být denním chlebem, ta je nadřazena cvičením. Omlouvám se, že jsem ti to tak rozházel, ale zdálo se mi, že jsi chtěl vědět názor. Kdysi jsem o tom pořadí chtěl něco napsat, ale nakonec jsem to nezveřejnil. Týkalo se to spíše vědomí a postoji k životu ve vztahu k elementům. Nemělo to moc co dělat s astrální sférou samotnou.

Důležitý bude určitě oheň, proto byl také zařazen do Tibetské mystiky ve formě nauky o psychickém teple. Je ale známo, že někteří jogíni cvičili jako nadstandard i jiné živly. Také věřím, že měli všichni se zemí a vodou již velké zkušenosti (měli kde a co vypalovat).

Uživatelský avatar
mirmin
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 75
Registrován: 28 říj 2010, 19:28
pohlaví:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod mirmin » 05 kvě 2012, 22:34

Anubis nemusíš sa omlúvať.Jasné.Takže funguje to aj v rôznom poradí a záleží to na samotnom cvičiacom čo ho ovplivní,nasmeruje.:) .
Naposledy upravil(a) mirmin dne 12 zář 2012, 21:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod mek onder » 27 čer 2012, 00:02

Země - voda - oheň - vzduch je pořadí růstu,je to cesta odpoutání (osvobození)se od hmoty a směřování k vyšším cílům pochopením,doporučuji vyzkoušet toto pořadí(které uvedl Anubis)na porovnání a uvidíte ;) Myslím,že citlivější pochopí.

Ať se daří.

Mc :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Milda » 03 črc 2012, 19:34

4 živly reprezentují kvalitu mužsko ženského principu.

Mužský princip oheň rovná se slunce.

Ženský princip je rozdělen na vzduch, vodu a zemi dle hustoty stvoření.

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod beo » 11 led 2013, 16:38

Pokud si pamatuji dobře, šel jsem postupně oheň -> voda -> vzduch -> země, důvodem bylo to, že pocit tepla či chladu se mi daleko lépe imaginoval, lépe než tíha či lehkost. Dalším argumentem je, že oheň a voda jsou základní živly, tedy analogicky k cvičení ducha Bardon také prvně určil cvičení jednot. smyslů a až nyní se mají trénovat představy více smysly zároveň. I když se může zdát, že země a vzduch jsou svébytné živly, není tomu plně tak - no uvidíme, po delší době opět začínám praktikovat cvičební sestavu Bardona a zrovna od 3tího stupně. Uvažuji začít trénovat živly s 20ti vdechy, 5dní oheň a 5dní vodu, pak uvidíme. Nejsem si teď jist jestli Bardon někde píše, kdy je cvičení považováno za zvládnuté, možná na čtvrtém stupni, nebo je to cvičení na celý život, jako negativní stav....no myslím, že to není teď důležité.
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
Hermeticist
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 5
Registrován: 14 led 2013, 14:00
pohlaví:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Hermeticist » 16 led 2013, 19:17

Ondra píše:
Anubis píše:...


Myslím, že se o to moc opírat nedá. Teplota se neustále mění, +-0,5 °C, neni nic směrodatného. Co se týče váhy, tak stačí , aby jsi se napil, nebo měl v žalůdku/střevech něco co se nestačilo strávit a zrovna během cvičení dojde k látkové přeměně, tím pádem teplota i váha může být o chlup jiná.
Jen mů názor nic víc.


Dokud vyloženě z těla nic nevyloučíš, váha zůstane stejná.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Ondra » 16 led 2013, 21:13

Hermeticist píše:Dokud vyloženě z těla nic nevyloučíš, váha zůstane stejná.


Vylučuješ neustále, dechem , pokožkou a především tělo spotřebovává energii, aby udrželo požadovanou teplotu atd...

FTX

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod FTX » 16 led 2013, 21:23

beo píše:Nejsem si teď jist jestli Bardon někde píše, kdy je cvičení považováno za zvládnuté, možná na čtvrtém stupni, nebo je to cvičení na celý život, jako negativní stav....no myslím, že to není teď důležité.
Mám takovou ovavu, že to je na celý život a stále je co zdokonalovat.

Ale je tu takový "objektivní" mezník v okamžiku, kdy dokážeš navázat kontakt s živlovou bytostí. Potom pochopíš, jak ten konkrétní živel vůbec neovládáš. A také odhaduji, že dostaneš šanci to dohnat v "rychlokurzu".

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod beo » 16 led 2013, 21:25

Hermeticist píše:
Ondra píše:
Anubis píše:...


Myslím, že se o to moc opírat nedá. Teplota se neustále mění, +-0,5 °C, neni nic směrodatného. Co se týče váhy, tak stačí , aby jsi se napil, nebo měl v žalůdku/střevech něco co se nestačilo strávit a zrovna během cvičení dojde k látkové přeměně, tím pádem teplota i váha může být o chlup jiná.
Jen mů názor nic víc.


Dokud vyloženě z těla nic nevyloučíš, váha zůstane stejná.


Např. Dion Fortune se zmiňuje, že její mistr když upadl do tranzu, jestli si dobře vzpomínám, ztratil třeba až 2/3 své hmotnosti, že ho dokonce sama zdokázala bez problému mnohokrát zvednout - myslím, že to mělo spojitost s éterickým dvojínkem a ektoplazmou - když použiji jejích termínů.
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
Hermeticist
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 5
Registrován: 14 led 2013, 14:00
pohlaví:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Hermeticist » 16 led 2013, 22:12

Myslel jsem tím za normálních podmínek, takže každá odchylka je významná.

duchykk
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 67
Registrován: 30 zář 2012, 20:54
pohlaví: Muž

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod duchykk » 02 bře 2013, 14:26

dá se přeskočit cviceni dle Brany 1 a 2 stupen, a rovnou skocit od 3stupne,, jeto vice nez 4roky co jsem prestal cvicit branu, tak jeslti to mam vzit zas eod zacatku nebo muzu od 3.stupne

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Ondra » 02 bře 2013, 14:46

Určitě tím nic nezkazíš, když půjdeš systematicky od začátku a každému cvičení dáš třeba týden.

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod beo » 02 bře 2013, 14:49

duchykk píše:dá se přeskočit cviceni dle Brany 1 a 2 stupen, a rovnou skocit od 3stupne,, jeto vice nez 4roky co jsem prestal cvicit branu, tak jeslti to mam vzit zas eod zacatku nebo muzu od 3.stupne


Já to dělal tak, že jsem se snažil znovu splnit většinu podmínek pro postup z nižších stupňů, než jsem se opět dostal do 3tího. Pokud jsi to již jednou prošel, tak to jde celkem rychle. Navíc, některá cvičení prvního stupně, jako je např. negativní stav, by jsi měl dělat už pořád.
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."


Zpět na “Astrální úroveň - 3. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host