Fyzická úroveň

patanjali
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 24
Registrován: 15 bře 2011, 10:54
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod patanjali » 31 kvě 2011, 08:19

mek onder píše:Prodleva závisí na tvé odolnosti nerv.systému,regenerační schopnosti a zdravém úsudku.Dobrý min.čas je cca 30min.,kdy je možno cvičit něco co nenamáhá nerv.systém..,+vycházky,příroda,čtení aj...20 min.je v BOZ proto,aby si nikdo neublížil.Je to na tobě ;)


Zajímalo by mě, zda-li na sobě pociťujete nějaké fyzické symptomy když cvičíte energetická cvičení a případně čím jsou tyto symptomy způsobeny resp. co představují.

U mě je to tak, že když dělám pranajamu (vždy cca 45 minut denně), tak mám pak nepatrné svalové záškuby po celém těle (vyjma obličeje). Připodobnil bych to třeba k nekontrolovatelnému tiku v oku s tím, že se to vyskytuje na nejrůznějších částech těla, záškuby jsou i okem viditelné. Často cítím i rychlou pulsaci v místech pánevního dna, zhruba v oblasti první čakry.
Pranajamu dělám v podstatě tak, že nadechuji i vydechuji celým povrchem těla (ala Bardon) a k tomu přidávám mírné a kontrolované zádrže dechu, nic komplikovaného.

Nesetkali jste se něčím takovým a případně o co jde? Nerovnováha elementu vzduchu? Znamená to, že cvičení přeháním?díky

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Anubis » 31 kvě 2011, 08:31

patanjali píše:...

Ty symptomy jen psychického charakteru. Už jsem si totiž ověřil, že pránajáma funguje na univerzálním principu: Kdo má, bude mu přidáno! Proto nejspíš před to Bardon zařadil očistu charakteru. Dobré se zesílí, ale i špatné... Je jasné, že je Život živý a v tvém charakteru se může stát takřka cokoliv, i po absolvování 2. st., takže před každou pránajámou pro jistotu vyruším všechny myšlenky. Pokud by to nešlo, tak bych s ní ani nezačal, ale zatím se mi to stalo jen jednou dvakrát (po náročném dni).

Pokud se týká těla, tak jsou před pránajámu zařazeny tělesné pozice a měly by být zvládnuty. Nevím, jak na tom fyzicky jsi, ale já míval záškuby po velkém tělesném přetížení (když jsem byl ještě sportovec). U očí pak z hledění do počítače. Po jakémkoliv „duchovním“ cvičení ale nikdy. Spíše naopak, po cvičení s pránou se vždy cítím tělesně zregenerovaný.

Nechceš si to zkusit rozdělit na dvě části s přestávkou?

patanjali
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 24
Registrován: 15 bře 2011, 10:54
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod patanjali » 31 kvě 2011, 12:02

Anubis píše:...

Ano, mam stejnou zkusenost, pranajama upevnuje ty charakterove rysy, ktere jsou v momente dychani "pritomny". Takze se nejdriv predtim co nejlip "vyladit", emocne stabilizovat atd.. Paradoxni je, ze me na to nikdo z Indu neupozornil, zacal jsem to zkoumat az na zaklade Minarika ... :) Oni tam vubec mnohdy uci neco a nevi uplne co :)

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Anubis » 31 kvě 2011, 12:57

patanjali píše:...Oni tam vubec mnohdy uci neco a nevi uplne co

Je zábavné, že ti to přijde zábavné. :)

Abych ještě doplnil poznatky z dýchání do pohlaví, tak jsem to včera provozoval nad nočním sídlištěm (na balkóně). Necítil jsem žádné ohrožení (zvýšené okolní napětí) a dokonce jsem nedostal ani ránu. Zkoušel jsem i další orgány a začaly více vibrovat, než jsem zvyklý. Nikdy mě nenapadla souvislost (příroda x výcvik těla), protože třeba u mentálního cvičení bylo vždy úplně jedno, kde jsem se zrovna nacházel... takže ještě jednou děkuji Cagliostrovi za radu/nápad.

patanjali
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 24
Registrován: 15 bře 2011, 10:54
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod patanjali » 31 kvě 2011, 14:36

Anubis píše: Nikdy mě nenapadla souvislost (příroda x výcvik těla), protože třeba u mentálního cvičení bylo vždy úplně jedno, kde jsem se zrovna nacházel... takže ještě jednou děkuji Cagliostrovi za radu/nápad.[/blok]


V té souvislosti by mě zajímal váš názor resp. zkušenosti - párkrát jsem se setkal s tvrzením, že energetická i mentální cvičení by se měla provádět stranou městského ruchu, nejlépe mimo dosah "negativních" energetických polí a vůbec v čistém prostředí, nejlépe v přírodě. Tomu bych sice možná rozuměl, ale prakticky to není alespoň v mém případě realizovatelné.
Když prý nelze tuto podmínku splnit, tak si alespoň vizualizovat před/během cvičení jakoukoliv ochranu na způsob "štítu"..
Popravdě řečeno mně osobně jsou podobné ochranné vizualizace trochu proti srsti a nějak necítím, že je to nutné. Věřím, že by měl stačit "čistý záměr". Ale jelikož jsem toto slyšel z úst lidí řekněme zkušenějších, tak nevím zda-li to třeba nepodceňuji.
Co si o tom myslíte?

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Cagliostro » 31 kvě 2011, 14:40

V dnešní době takřka nemožné. Lze i v prostředí samoty, v místnosti budovy.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Anubis » 31 kvě 2011, 14:41

patanjali píše:...

To tvrzení o štítech vymyslel nějaký senzibilní paranoik. Mentální cviky se mi cvičí líp, když celé město spí, ale dá se to i přes den... rozdíl tam vidím tak 10%.

- bydlím ve středně velkém městě (přibližně 65 000 obyvatel) -

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod mek onder » 01 čer 2011, 22:45

Prvně je dobré to nacvičit v klidu a mimo venkovní vlivy(tak jak to jde)a pak v normální zátěží dnešního světa..Hodí se to pak při praktickém použití,v životě..Lepší je cvičit častěji méně,než se snažit to udělat naráz.Pokora,trpělivost a pravidelnost dělá zázraky.. :) PS:bez štítu nejlépe..

At´se moc daří.
Mc ;)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod beo » 16 led 2013, 13:01

Už je to doba, ale přidám svou zkušenost. Co jsem chodil na meditace, bylo doporučeno meditovat pravidelně ráno/večer, ráno prý je ideální doba v 6h, jelikož město spí a to rušení je minimální - nejde tedy jen o to, že někdo v kuchyni šramotí, nebo splachuje záchod, ale i ruch v sousedství může působit rušivě ačkoliv třeba ne ten na hmotné úrovni.

Já jsem jednu dobu trénoval negativní stav v šalině, vskutku příhodné místo, ale mnohdy jsem měl větší úspěch než v tichu doma. Lépe se cvičí, když hluk v okolí je monotoní, je to jako v obchoďáku, kde všechno šustí, lidé mluví, jezdí vozíky, cinkají pokladny, problém nastane až tehdy, když třeba někomu spadne sklenice s okurkama, to pak asi pozornost již neudržíš. Předevčírem jsem si v čajce představoval s otevřenýma očima hodiny s kyvadlem na protější zdi a celkem se mi dařilo, dokud mi mezi mou představu nevstoupil člověk a nezastavil se tam, tak jsem zkusil představu vyvolat jakoby i skrze tuto osobu a zadařilo se, nebylo to čisté, ale problém se dal překonat.

Tedy když si člověk věří a má alespoň menší praxi, nezáleží příliš na tom kde provádí cvičení, dokonce bych si tvrdil říct, že takto znesnadněné cvičení může být i účinnější.
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod beo » 16 led 2013, 13:08

Jelikož až teď mi došlo, že jsem v tématu "Fyzická úroveň", jen doplním, že v kontextu životní síly zrovna šalina není ideální místo, vše záleží na imaginaci, obecně bych řekl že stačí mít prostor cca 2-3m kolem sebe, aby tě EM pole ostatních lidí nerušilo - to by se mohla na energii co vdechuješ vázat i cizí životní síla i s jejich vlastnostmi, a to i když by se nejednalo o nějakou formu vědomého vampírismu.
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

duchykk
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 67
Registrován: 30 zář 2012, 20:54
pohlaví: Muž

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod duchykk » 02 bře 2013, 15:20

Za jak dlouho je schopen,prumerny zak docilit toho, a by pri nakupeni zivlu
1, ohne,dokazal roztah snih kolem sebe na 1metr,

2,vzduch-moznosti levitace,chozeni po vode,
3,zeme , pri pouziti vahy,znatelne vzrustla hmotnost
4, voda, - aby neublizi ani plameny ani zar


za jak dlouho se toto da na cvicit???dny,tydny,mesice roky,leta??????????????

FTX

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod FTX » 02 bře 2013, 15:33

duchykk píše:Za jak dlouho je schopen,prumerny zak docilit toho, a by pri nakupeni zivlu
...
Mám obavu, že někomu se tento extrém nemusí podařit ani za celý život. A někomu se to může podařit třeba za měsíc.

Když nedosáhneš po několika měsících žádného pokroku v určité oblasti, tak musíš pokračovat jinak s tím, že se k cvičení někdy později vrátíš.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Tomáš » 03 bře 2013, 19:59

Pokud se ptáš za jak dlouho, tak asi nikdy. :) Je důležité si uvědomit, že čas hraje v Bráně pramalou roli. Navíc pokud si budeš dávát nějaká ultimáta, tak budeš zklamaný. Vše chce SVŮJ čas. ;)

Všechno dobré. :)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

duchykk
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 67
Registrován: 30 zář 2012, 20:54
pohlaví: Muž

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod duchykk » 04 bře 2013, 16:37

mám zato,že když se mi toto nepovede,jen budu citi zar pri cviceni s ohnivim zivlem,kupeni do jedn.casti,mam to pozadovat za zvladnute,aniz bych byl schopen,zmen primo na fyzicke urovni i v okoli..,,je tu tedy nekdo komu se podaril viz.muj prvni dotaz

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Fyzická úroveň

Příspěvekod Tomáš » 18 srp 2014, 09:31

David Copperfield
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.


Zpět na “Fyzická úroveň - 3. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti