Mentální úroveň

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Ondra » 15 bře 2011, 23:07

Stážce prahu je vždy přítomný...

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod mek onder » 15 bře 2011, 23:12

Jen dokud tam je přínosný,do určitého času,pak se učíme větší odpovědnosti za vše bez
tohoto pomocníka ;)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 30 dub 2011, 18:41

Na tomhle stupni má již mág jistou schopnost zasahovat do světa... Nezapomeňte pozorovat své myšlenky i zde. Přijde totiž chvíle, kdy se ocitnete v kleštích světa a pomocí svých schopností, nabytých magickým výcvikem, je zdánlivě možné se z nich vymanit. Je to jen klam a pokud mu naletíte, můžete skončit jako démonická bytost.

Všechny myšlenky o vlastní nadřazenosti, i když přijdou s velkou samozřejmostí a jsou nade vše logické, jsou zhoubné. Je to falešný vnitřní hlas... Jestliže mezi dobrým a špatným nerozlišujeme, tak je lepší hlas ignorovat i za cenu pomalejšího postupu.

Dokud vše používáte jen za přítomnosti intuice (bez myšlenek), tak je to v pořádku. Ale jakmile se objeví: „Tohle přece dokážu, protože mám tu a tu schopnost!“, tak je lepší to pustit i když by mělo dojít k velkým ztrátám ve fyzickém životě (blízcí, zdraví, zaměstnání...). Tyhle ideje vás přepadnou právě ve chvílích, kdy je nejhůř. Není to tedy možno zaměnit se zdravým optimismem v časech dobrých. Tyhle situace jsou ještě zvláštní tím, že máte dost času si své konání rozmyslet - a to je právě ten problém, ale naštěstí to funguje také jako varovná pomlka v dobrém smyslu. Rozhodujte se dobře.

Bohužel i já začínám pochybovat o tom, jestli mé důvody k nastoupení Cesty byly čisté. Zrovna se o mně rozhoduje...

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Cagliostro » 10 čer 2014, 20:45

Ondra píše:Stážce prahu je vždy přítomný...



Strážce Prahu je chiméra pro začátečníky. Kdo mu pohlédne do tváře, padne, nebo projde. To je zákon hermetismu. Kdo neprojde, zůstane-li o okultismu, zůstane maximálně u spiritismu, což není zrovna nejšťastnější volba. Spíše však vypadne ze zájmů o hermetismus plně a zamíří do jiných cest neokultních. Jeho mentalita bude zdrcena a skončí jako blázen.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Ondra » 15 čer 2014, 15:02

Cagliostro píše:
Ondra píše:Stážce prahu je vždy přítomný...



Strážce Prahu je chiméra pro začátečníky. Kdo mu pohlédne do tváře, padne, nebo projde. To je zákon hermetismu. Kdo neprojde, zůstane-li o okultismu, zůstane maximálně u spiritismu, což není zrovna nejšťastnější volba. Spíše však vypadne ze zájmů o hermetismus plně a zamíří do jiných cest neokultních. Jeho mentalita bude zdrcena a skončí jako blázen.


Těch "prahů" je 10, respektive 11 a mezi nima ještě několik menších, když to řeknu hodně jednoduše. Myslíš, že by tě to pustilo někam, na co nejsi připraven ? To by jsi pak opravdu skončil v blázinci :)

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Cagliostro » 15 čer 2014, 15:14

Ondra píše:
Těch "prahů" je 10, respektive 11 a mezi nima ještě několik menších, když to řeknu hodně jednoduše. Myslíš, že by tě to pustilo někam, na co nejsi připraven ? To by jsi pak opravdu skončil v blázinci :)


Ty menší body se snad nedají brát vážně, to jsou štěky. O číslu 11 se nebudu s tebou přít, neb to je věc každého člověka a s tebou se nechci "hádat", ale máš pravdu. Věřím ale, že ještě existují lidé, co jdou-li do toho, mají přehled o tom, co je čeká, a nebudou dělat akce "hr". Pak platí výše uvedené.
Ego sum, qui sum!


Zpět na “Mentální úroveň - 3. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti