Představa hranice v přírodě

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Představa hranice v přírodě

Příspěvekod Cagliostro » 03 bře 2011, 22:44

Trošku bych zde zvážil, zda se správně ve volné přírodě, kde není žádná hranice, musela představovat nějaká hranice :roll: Jen malinký detail k zamyšlení.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod mek onder » 04 bře 2011, 00:54

Toto téma patří sice pod astrál - duši ale ok ;) Je dobré se naučit vymezovat prostor ve kterém působíme,cvičíme,je to pro nácvik zkoncentrované imaginace a cílené působení,při plném vědomí dopadu toho co děláme(kontrola)a možnost korekce a zrušení :) Pak můžeme prostor zvětšovat,dle svých možností a schopností ale snažit se at´to nejde na úkor kvality..a zdraví.. ;)
At´ se daří.
Mc :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Cagliostro » 04 bře 2011, 10:36

mek onder píše:Toto téma patří sice pod astrál - duši ale ok ;) Je dobré se naučit vymezovat prostor ve kterém působíme,cvičíme,je to pro nácvik zkoncentrované imaginace a cílené působení,při plném vědomí dopadu toho co děláme(kontrola)a možnost korekce a zrušení :) Pak můžeme prostor zvětšovat,dle svých možností a schopností ale snažit se at´to nejde na úkor kvality..a zdraví.. ;)
At´ se daří.
Mc :)


Jen abych se doplnil, i když jsem to psal již jinde, pojem duše bych nestotožňoval se sférou astrální, ale právě i s mentální energií, jejíž je součástí (částečně). V té vyšší sféře. Proto je trošku škoda, že to Bardon takto snad i zbytečně rozdělil.

Pro úplné vysvětlení, i když Bardon to jmenuje jinak:
Pojem duch-lidský člověk se svým éterem ducha, který se po smrti člověka brzy rozpadá.

Pojem astrál-astrální bytost, která se také po čase rozpadá. Toto se objevuje na slavných spiristických seancích, strašidla a duchové, jak to chápou spiritisté a jim podobný.

Pojem duše-toto je to, co je součástí koloběhu reinkarnace, součást mentální energie, včetně pojmu ducha, toho, co má na mysl Bardon. I když lidsky vzato se dá i kývnout na to z druhé strany, že tento koloběh je trošku na tímto popsáním, snad pro ulehčení tématu-srovnatelné s Bohem.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod mek onder » 04 bře 2011, 13:16

Já bych to proto nechal tak jak to rozdělil,aby to bylo pro každého jednoduše jasné ;)
tvé pochopení je pro tebe,tvé plus :) a ostatní at´si udělají svůj názor dle svého vývoje
a tak co je pro ně stravitelné.Třeba si svým způsobem najdou i vyšší (větší)pochopení,
než jsme schopni my ;) Přeji atˇ se moc daří a díky za reakci.Mc :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

ptak.sedivak
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 5
Registrován: 25 bře 2011, 12:20
pohlaví:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod ptak.sedivak » 25 bře 2011, 13:24

Priroda ma hranice, prirozene hranice, jsou jeji mnohosti. I zivot sam, je slozeny a zalozeny na vzajemne spolupusobicich hranicich .. ;) .. Podobne, jako kazdy z nas ma hranice, brano samosebou i mentalne/astralne. Hranice/limity jsou zakladem. Ne? Verit si prirozene muze kdo chce cemu, trebas ze skoci na mesic :) ..

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Cagliostro » 25 bře 2011, 21:32

ptak.sedivak píše:Priroda ma hranice, prirozene hranice, jsou jeji mnohosti. I zivot sam, je slozeny a zalozeny na vzajemne spolupusobicich hranicich .. ;) .. Podobne, jako kazdy z nas ma hranice, brano samosebou i mentalne/astralne. Hranice/limity jsou zakladem. Ne? Verit si prirozene muze kdo chce cemu, trebas ze skoci na mesic :) ..



Jsem rozpačitý, co tím chtěl autor říct?
Ego sum, qui sum!

patanjali
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 24
Registrován: 15 bře 2011, 10:54
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod patanjali » 26 bře 2011, 09:02

ptak.sedivak píše:Priroda ma hranice, prirozene hranice, jsou jeji mnohosti. I zivot sam, je slozeny a zalozeny na vzajemne spolupusobicich hranicich .. ;) .. Podobne, jako kazdy z nas ma hranice, brano samosebou i mentalne/astralne. Hranice/limity jsou zakladem. Ne? Verit si prirozene muze kdo chce cemu, trebas ze skoci na mesic :) ..


Tedy, tvé příspěvky jsou mnohdy takovými malými zenovými koány, bych byl upřímný :)

Pro sebe jsem si to přeložil tak, že původně celistvé vědomí jakoby fragmentuje samo sebe a vytváří tak mnohost forem, jejichž vzájemnou interakcí pak vzniká to, čemu říkáme Život :)

ale je dost možné, žes' chtěl vyjádřit něco jiného, kdo ví?

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Představa hranice v přírodě

Příspěvekod gooolem » 22 dub 2016, 02:44

Cagliostro píše:Trošku bych zde zvážil, zda se správně ve volné přírodě, kde není žádná hranice, musela představovat nějaká hranice :roll: Jen malinký detail k zamyšlení.


Osobne si myslim, ze to je dobre pro imaginaci k tomuto cviceni. Tam, kde nejsou hranice, si ty hranice vytvorit a imaginaci udrzet. Pro projekci zivlu do mistnosti nabral zivel tvar mistnosti, cili se nemusim az tak moc starat o jeho hranice. No a venku se o tyto hranice starat musim, aby se mi imaginovany zivel nerozprchnul po krajine :-).
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.


Zpět na “Astrální úroveň - 5. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti