Duch v duši a těle

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Duch v duši a těle

Příspěvekod gooolem » 30 črc 2016, 18:38

Je něco, co lze k tomuto tématu říci jako radu, návod, ponaučení???
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Duch v duši a těle

Příspěvekod Rota » 02 srp 2016, 23:58

Člověk je trojjediná bytost. Tělo slouží duši a Duchu jako nádoba a nástroj, skrze který se může duše v tomto hrubohmotném světě realizovat. Propojit vědomě hmotu s úrovní duchovní. Tělo má mysl a ne vždy tato mysl nebo osobní já (ego) s duší spolupracuje. Před touto spoluprací neboli duchovním probuzením tvoří člověk na tělesné, hmotné úrovni.... tedy žije tím, že uspokojuje své tělesné potřeby (jídlo, spánek, sex, chtíč vlastnit hmotné věci, bránit se....) pro své člověčí já jsem.
Duše se nerodí a neumírá jako tělo, ale nepamatuje si minulost ani budoucnost. Duše je duchovní podstaty a touží spojit tělesnou bytost s bytostí duchovní, je naše vědomí vyšší existence a dává mysli/tělu k tomuto vědomí podněty k seberealizaci v hrubohmotném světě. Je energetickým zdrojem pro tělo. Vědomí našeho velkého já ve stvoření.
Duše i Duch sídlí v těle v oblasti srdce ne v srdci jako v tělesném orgánu.
Duch je Velká Nadduše, pamatuje si vše....veškerou minulost, zná dění přítomnosti a pamatuje si budoucnost. Duch jsou svatá ústa Pána Boha, našeho Otce, kterými k nám náš stvořitel promlouvá. Duch je jako pupeční šňůra, která nikdy nemůže být přerušena od svého rodiče a potomka. Duch je neměnný a je věčný, stejně jako Pán, náš milostiplný Otec. Duch je velké my jsme. Je zdrojem lásky (největší síly) v pravém slova smyslu.

Píšu ze svého vlastního nynějšího pochopení a pohledu na to kdo jsem, kým jsme my všichni. Tak jak to momentálně vnímám a chápu. Samozřejmě jsem, jako každá bytost někde? ve svém vývoji a byla bych moc ráda, kdyby se i někdo jiný z nás podělil o svůj pohled na toto téma.
Pan Bardon a jiné zdroje uvádí fascinující užitečné informace k pochopení sama sebe ve stvoření, jako fungující jednotky a jako pevné neoddělitelné součásti kolektivu.

Uživatelský avatar
Inrise
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 458
Registrován: 08 dub 2015, 07:34
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 580×
Obdrženo poděkování: 167×

Re: Duch v duši a těle

Příspěvekod Inrise » 03 srp 2016, 02:17

V řece je mnoho vírů, a všechny řeky jsou voda..:)
Je úsměvné domnívat se, že něco ovládáme, pokud neovládáme sami sebe...

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Duch v duši a těle

Příspěvekod gooolem » 03 srp 2016, 19:39

Rota: hezky napsane, vnimam to obdobne. Trojjedinost je zde vic nez zrejma. Kazda uroven ma sve vyssi a nizsi soucasti. Pokud clovek zacne vnimat pohyby tela jako praci ducha a duse skrze telo, je vazne zajimave zjistovat jak jine je toto vnimani obycejneho pohybu telem. A zcela jiste je to naramny krok k uvedomeni si sve vlastni trojjedinosti.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Inrise
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 458
Registrován: 08 dub 2015, 07:34
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 580×
Obdrženo poděkování: 167×

Re: Duch v duši a těle

Příspěvekod Inrise » 04 srp 2016, 19:29

Zde jsem shodou okolnosti nasel paralelu v textu... Treba se bude libit.
Přílohy
IMG_20160804_163309-1.jpg
Trojnost v mentalismu...
Je úsměvné domnívat se, že něco ovládáme, pokud neovládáme sami sebe...

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Duch v duši a těle

Příspěvekod Lumpino » 16 srp 2016, 06:47

Tělo, duch, duše. V pořádku. Ale chybí zde ještě astrální tělo a mentální tělo - viz Brána od F. Bardona - astrální a mentální vymístění. A když se podívám na některé jiné texty tak zde chybí ještě jakási úroveň další (v joze třeba ještě tělo "karmy" = u starých gnostiků "tělo osudu" což bude asi jedno a to samé. A možná ještě něco dalšího).
Takže skutečnost bude asi krapet složitější.

Uživatelský avatar
majstro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 465
Registrován: 18 čer 2009, 15:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 73×
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Duch v duši a těle

Příspěvekod majstro » 16 srp 2016, 09:33

Telo = fyzicke telo
Duse = astralni telo
Duch - mentalni telo.

Myslim, ze tady toto ti uniklo ;-)
V ruzne literature je kupa dalsich tel, ale zbytecne bych to nekomplikoval.

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Duch v duši a těle

Příspěvekod Lumpino » 16 srp 2016, 16:57

Tedy, nechci to komplikovat ale podle např. i většiny mágů je astrální tělo dvojník člověka který zaniká nějakou různě dlohou dobu po jeho smrti. Kdežto duše by tedy, žeano, měla být nesmrtelná.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Duch v duši a těle

Příspěvekod gooolem » 16 srp 2016, 18:15

Je mozne pri pohybu napriklad nohou (chuze) vnimat pouze ducha a dusi v nohach, nebo je potreba pri kazdem pohybu telem vnimat ducha i dusi jako celek? Co myslite?
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
majstro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 465
Registrován: 18 čer 2009, 15:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 73×
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Duch v duši a těle

Příspěvekod majstro » 16 srp 2016, 22:04

Lumpino píše:Tedy, nechci to komplikovat ale podle např. i většiny mágů je astrální tělo dvojník člověka který zaniká nějakou různě dlohou dobu po jeho smrti. Kdežto duše by tedy, žeano, měla být nesmrtelná.


Ja to mam zadefinovane tak, ze duse = astralni telo a ta nesmrtelna neni a rozpada se po smrti. Klidne to muze byt onen dvojnik, ovladany duchem, to neni nic proti nicemu. Kdezto duch je mentalni uroven a ten nesmrtelny jiz je. Ale nevnucuju tento nazor, takto to mam ja a sedi me to na vetsinu systemu :-)

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Duch v duši a těle

Příspěvekod mek onder » 18 srp 2016, 09:09

Některé části ,popř.celá duše se může naimpregnovat a vykazovat určitou nesmrtelnost ;-) ale i ta podléhá astrálu,tedy i zániku(časem,vybitím náboje,impregnace).Naproti tomu Duch je Ono Věčné a nepomíjející ale i ten podléhá svému Zdroji - splynutím s ním mizí osobnostní složka :D Pro jednodušší výcvik použil F.B. trojnost která je určující a nadřazená (nejvíc ovlivňuje vývoj)ale jinak i on uvádí že máme tři až sedm těl.. Ať se daří.Mc :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Duch v duši a těle

Příspěvekod Rota » 19 srp 2016, 09:27

Toto téma je rozdílné nejen z pohledu magie, ale i z pohledu mystického, lze najít mnoho výkladů a na každém jednotlivci záleží, který výklad přijme.
O nesmrtelnosti ducha ale i duše, hovoří některé staré východní nauky. Stejně tak o tom, že osobní složka nikdy nesplyne se Zdrojem, naopak zůstává ve věcném postavení ve vztahu ke svému Stvořiteli.
Jiní tvrdí naprostý opak.
Bůh nebo Zdroj atd. vždy pro člověka zůstane nepochopitelným, ať je člověk mág, mystik nebo obojí.
Patrně to právě takto má být.
Myslím, že mnohem důležitější je dodržování pravidel a zásad, to ostatní by nikdy nemělo být předmětem rozporu, ale tolerance a mělo by to člověka nutit k přemýšlení o sobě samém, všem a všech.
Právě toto téma se může stát pro bytost tou největší a nejkrásnější perlou.


Zpět na “Mentální úroveň - 6. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti