ELIPHAS LÉVI: MODLITBA ZASVĚCENCOVA

Moderátor: Brno

Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Obdrženo poděkování: 74×

ELIPHAS LÉVI: MODLITBA ZASVĚCENCOVA

Příspěvekod Cagliostro » 21 říj 2015, 21:28

Vzdávám Ti dík, můj Bože, že Jsi mne povolal do tohoto podivuhodného světla, které mne obklopuje. Jsi Nejvyšší Inteligencí a Absolutním Životem všeho počtu, který je v Tě poslušen, aby vyplniti mohl nekonečnost nevyčerpatelným stvořením. Věda čísel dokazuje Tebe, harmonie analogie Tebe opěvají, a mizející tvary se k Tobě modlí.
Abraham Tě znal, Hermes tě uhodl, Pythagoras změřil Tvoje pohyby a Plato doufal v Tebe všemi sny svého genia; ale pouze jediný zasvěcenec, jediný mudrc dal dětem země patřiti na Tebe, pouze jediný z nich mohl říci: Můj Otec a já jedno jsme. Budiž za to veleben, neboť jeho sláva je slávou Tvojí!
Otče, Ty víš, že ten, jenž toto mluví, mnoho bojoval a mnoho trpěl; zažil chudobu, pomluvy, pohrdání, žalář, všichni, které miloval ho opustili. Přes to však nikdy nebyl nešťasten, poněvadž útěchou mu byla pravda a spravedlnost. Ty jediný Jsi svatý, Bože opravdových srdcí a spravedlivých duší a Ty víš, že nikdy jsem se nepokládal bez chyb před tváří Tvou. Tak jako všichni lidé byl jsem hračkou lidských vášní, pak jsem je - lépe však: pak Ty jsi je ve mně překonal, - a dal Jsi mi, abych odpočinul v hlubokém míru těch, kteří hledají a touží jenom po Tobě.
Miluji lidstvo, poněvadž lidé pokud nejsou šílení, jsou pouze z omylu a své slabosti špatní. Každý dle svého miluje dobro, a touto láskou, kterou Jsi mu dal jako oporu v jeho zkouškách, musí, dříve či později, láskou dojíti k pravdě a k uctívání spravedlnosti.
Kéž by moje dílo došlo tam, kam je posílá Tvoje Prozřetelnost!
Obsahují-li slova má slova Tvé moudrosti, pak budou silnější, než zapomenutí; obsahují-li však omyl, pak aspoň vím, že moje láska k pravdě a spravedlnosti je přežije a že věčnost znovu seskupí naděje a přání mé duše, kterou Jsi stvořil nesmrtelnou!

Překlad do českého jazyka: Dr. Jan Kefer

Přidávám text klasické hermetiky, sira Eliphase Léviho a Modlitbu zasvěcence, uveřejněnou v prvorepublikovém Logosu, č. 5-7. Silná slova pro povzbuzení do další, hermetické práce.
Ego sum, qui sum!

Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 31×
Obdrženo poděkování: 21×

Re: ELIPHAS LÉVI: MODLITBA ZASVĚCENCOVA

Příspěvekod Rota » 21 říj 2015, 22:24

Sláva našemu milovanému Pánu.
Děkuji Ti Cagliostro z celého srdce. R.

gooolem
jedu jak drak
jedu jak drak
Poděkoval(a): 23×
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gooolem » 22 říj 2015, 10:54

Pěkné...
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Judita
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 74×
Obdrženo poděkování: 253×

Příspěvekod Judita » 28 čer 2016, 09:35

Je to krásné.... J.
Je možné se dobrat zdroje ( Logos z tohoto období je někde k dispozici ) ?
TADY a TEĎ.

Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Obdrženo poděkování: 74×

Příspěvekod Cagliostro » 28 čer 2016, 09:58

Logosy z této doby moc k sehnání nejsou (z 30. a 40. let). V podstatě jde o statě z Léviho díla Klíč k Velkým tajemstvím, konkrétně doslov - na grmoaru je celá kniha např. zde http://www.grimoar.cz/el_09/el_09.php? Online určitě Logosy nikde nejsou.
V Logosech takto vyšlo několik statí nejen Léviho, ale i jiných autorů (Guaita atd.). Na foru frabato.cz jsem hodil z tohoto časopisu ještě přepis kompletního článku Mandragory od A. R. Hanouska viewtopic.php?f=163&t=1542 Což může pomoci dokreslit, jak byl časopis rozsáhlý svým obsahem (nejen) českého hermetismu.
Ego sum, qui sum!

Zpět na “Mentální úroveň - 10. stupeň”