Evokace v astralu

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Arex » 24 lis 2014, 22:00

Cagliostro: Pro fantastu je i dobrá kniha málo platná. Pokud se lidé zraní u kuchařky (např. pochopí větu vložte těsto do hnětače tak, že tam mají nechat i ruce), u každé složitější knihy se jim to stane tím spíš. Měl jsem na mysli oprávněné žáky.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Cagliostro » 24 lis 2014, 22:07

Myslíš snad, že by se v takových publikacích psalo o pseudožácích, byla to slavná jména (v pozemském světě, v oddělení okultismu)... No nechme to (a je) spát.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
dar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 12 lis 2010, 21:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod dar » 24 lis 2014, 22:18

Charon píše:Přesně kvůli takovejm rejpalům jako seš ty, kteří ačkoliv je PME napsána česky a jednoduše, tak ani po přečtení netuší vo co go.


Tak milé děti, před spaním si otevřeme PME, kapitola 12: Styk s bytostmi, génii a inteligencemi všech sfér mentálním putováním.

Tato metoda je IMHO mnohem lepší a bezpečnější než klasická taškařice s magickým kruhem, píšu to hned v prvním příspěvku a proto zdůrazňuji, že PME by měla začínat tam, kde končí.


Ani dílo Bardona není bez chyb, kdo je nevidí, budiž mu nízký atrál hezkým domovem. O pohrdání Bardonem nebyla řeč ;-)
Třetí oko není prdel, zkuste ho aspoň občas použít.

Uživatelský avatar
Charon
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 172
Registrován: 04 dub 2012, 20:16
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Charon » 24 lis 2014, 23:08

dar píše:
Charon píše:Přesně kvůli takovejm rejpalům jako seš ty, kteří ačkoliv je PME napsána česky a jednoduše, tak ani po přečtení netuší vo co go.


Tak milé děti, před spaním si otevřeme PME, kapitola 12: Styk s bytostmi, génii a inteligencemi všech sfér mentálním putováním.

Tato metoda je IMHO mnohem lepší a bezpečnější než klasická taškařice s magickým kruhem, píšu to hned v prvním příspěvku a proto zdůrazňuji, že PME by měla začínat tam, kde končí.


Ani dílo Bardona není bez chyb, kdo je nevidí, budiž mu nízký atrál hezkým domovem. O pohrdání Bardonem nebyla řeč ;-)


Bez komentáře, pokud napíšeš tohle, ani jsi to pořádně nečetl...

Uživatelský avatar
dar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 12 lis 2010, 21:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod dar » 25 lis 2014, 00:20

A řekneš mi prosím, kterou část jsem podle Tebe nepochopil či nečetl?

Schopnost mentálně cestovat je zárukou a garancí toho, že mág už poměrně ví, co dělá. Kdo se do požadováné sféry mentálně nedostane, ať za trest sedí v kruhu do soudného dne :-)

A jeden praktický dotaz. Jak teda evokušej bytosti z vyšších sfér? Třeba z Omicron Persei nebo ze Síria B? :-)



Starý vtip, ale k podstatě jde hezky.

Ceremoniální magik koná rituál a přitom postupuje metodou co čtu, to dělám.

Už má práci skoro za sebou, zjeví se dokonce i démon, zbývá mu už jenom zadat obřadně požadované úkoly.

Magik čte:"...po zjevení démona zapálíme bělostnou svíci," tak ji i zapálí,"...kterou jsme umístili dva kroky před sebe." Rychle tedy postoupí vpřed a položí svíčku na požadované místo. Oddechne si, jak to pohotově zvládnul, když najednou zahlédne, jak se démon uchechtává do své smolné dlaně a pomalu začíná kroužit kolem.
"Čemuž se ty směješ, pekelníku?!" Táže se majestátním hlasem.
"No, směju se při té představě," říká démon, "jak se asi budeš tvářit, až zjistíš, žes měl celou tu dobu stát v magickým kruhu, ty trumbero!"
Třetí oko není prdel, zkuste ho aspoň občas použít.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Arex » 25 lis 2014, 12:06

Dar: Zkusím Ti odpovědět za sebe, Cháron se jistě přidá.

dar píše:A řekneš mi prosím, kterou část jsem podle Tebe nepochopil či nečetl?


Nepochopil jsi strukturu sfér, zejména ne význam živlů. To, co máme za úkol zvládnout v této sféře (na této planetě), jsou živly. Proto se Země značí touto značkou: :zeme:. My zde stavíme živlový kříž, kterému pan Bardon říká čtyřživlový magnet.

Cokoliv je v Praxi magické evokace vyššího než živly, není nutně předmětem magické praxe. Někdo se tomu může věnovat, někdo k tomu má talent, ale pokud zemřeme bez zkušenosti s planetami, bude to zhola jedno, pokud jsme zvládli živly, kvůli kterým jsme se tu narodili.


dar píše: Schopnost mentálně cestovat je zárukou a garancí toho, že mág už poměrně ví, co dělá. Kdo se do požadováné sféry mentálně nedostane, ať za trest sedí v kruhu do soudného dne :-)


Když se mág věnuje praxi, staví pyramidu svých zkušeností, které se mění jedna za druhou v praktické poznání. Potřebuješ napřed širokou základnu živlů, neboť díky nim zvládneš své osobní vlastnosti a změníš kvalitu své vlastní bytosti. Tuto kvalitu si potom sebou neseš dále.

Teprve na této základní plošině potom můžeš stavět chrám planetárních božstev. Klanět se jejich archandělům a pracovat s jejich anděli. - Pokud máš pevnou půdu pod nohama.

Potom přichází tajemství sedmibožstva, šab-illu sumerského pravěku, zrod bohočlověka. Jako praktik zjistíš, v čem jsi bohem a v čem stále člověkem. Ale to je vrchol pyramidy.

Je to ideový smysl jednoho dobře známého charakteru:

4. genius Merkura - Elemiah.

Elemiah.jpg


Mentální praxe Ti prostě umožňuje získat perspektivu. Můžeš si ve své imaginaci prohlédnout, do čeho jednou dospěješ. Ale množství práce, které máš před sebou, se tím nezbavíš; to zůstává.

Takže Ty preferuješ mentální cestování před magickou evokací, ale ony nejsou to samé, jejich cíl se liší. Vidět krále neznamená stát se králem... Unikáš ve svých myšlenkách do míst, které jsou pro Tebe oproti magii snadné. Přesně se to podobá příkazu "Vynes koš!", kdy člověk dělá radši všechno jiného, než aby vzal do ruky ten kbelík. Je to běžné lidské přání žít snadno a pohodlně. Ale pokud se budeš víc věnovat magii, tak Tě vesmír v této iluzi nenechá a přenese Tě (šetrně či nešetrně) zpět na zem. Třeba jsou má slova velmi šetrným pokusem kosmu...

Skutečná magie vždy znamená ovlivnit fyzickou realitu, protože magie se týká i hmotného světa. Můžeš k tomu přistoupit více cestami: čistě magickou, alchymickou, ale zbavit se toho nemůžeš. Mentální cestování nestačí. Může to být Tvá hlavní praxe, ale základní úroveň stejně absolvovat musíš.

dar píše:A jeden praktický dotaz. Jak teda evokušej bytosti z vyšších sfér? Třeba z Omicron Persei nebo ze Síria B? :-)


Způsobů je přeci více. Určím ideovost stálice (Sirius B Jupiter+Venuše) a počkám si, až jedna z těch planet přejde přes Siria. Případně stačí volat vládce dekanu, jako se to dělalo posledních několik tisíc let od starého Egypta.

Přes to všechno, co jsem tu dnes napsal, se pořád necítím chytřejší než knihy, které mne poučily. Třeba než Praxe magické evokace. Tento rozdíl bude asi tím, že jsem neutekl před úlohou živlů.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Ondra » 25 lis 2014, 14:26

Já tedy nejsem nějak zkušený praktik v tomto směru , ale vím jedno, že pokud se mentálně naváže kontakt s určitou bytostí, tak dochází k přenesení a procítění těchto kvalit v celé naší bytosti. Tedy jednoduše je naše bytost o tuto kvalitu obohacena, to pak má jisté změny i ve fyzickém světě , protože tu kvalitu vyzařujeme do světa.
Myslím, že tohle je dobrá praxe pro kontakt s “pozitivními” bytostmi, anděly atd… ale rozhodně ne pro kontakt s démony. Zkrátka každá praxe je dobrá pro něco jiného.

Uživatelský avatar
dar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 12 lis 2010, 21:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod dar » 26 lis 2014, 00:41

Arexi, velmi děkuji za rozsáhlou, strukturovanou a zajímavou odpověď.

Nicméně, v něčem nesouhlasím, a to zcela zásadně.

Mentální cestování není imaginace, znamená to, že své mentální tělo přeneseš na požadované místa čí sféry.
Pohyb v nadzemské sféře vyžaduje hodně vyladěný čtyřpólový magnet, jinak se nikam nedostaneš - tvá imaginace bude na měsíci, ale mentální tělo zůstane sedět v obýváku.
Sám píšeš, že nevyrovnaný člověk ve vyšších sférách neudrží vědomí - nebo se tam ani nedostane.

Pro hmoťáky - nevyrovnaný čtyřpolový magnet poznáte hned - to je jakoby jel člověk autem a v zatáčkách cítil, že se mu houpe zadek auta, třeba protože má podhuštěnou pravou zadní pneumatiku. Takže v momentě, kdy se člověk začne pohybovat ve vyšších sférach, ihned dle svého pocitu pozná, pokud něco není v pořádku.

Pohyb ve vyšších sférách vyžaduje zpracované mentální, astrální i fyzické tělo.
Dostat se například do sféry merkura - musíš vlastnosti merkura vyzařovat, jinak se tam nedostaneš. A pokud ses tam dostal, máš kvality dané sféry již v sobě zpracovány. Je to klíč, kterým se tam dostaneš.

Potkat krále na mentální či duchovní úrovni znamená, že již králem jsi. Potkal jsi obraz sebe sama. Pokud bys jeho kvality v sobě neměl zpracované, nepotkáš ho.

Znovu odkážu na kapitolu 12 PME, Bardon jasně píše, že bez zvládnuté BKOZ se nedá pracovat tak, jak v dané kapitole popisuje.

Arex píše:Způsobů je přeci více. Určím ideovost stálice (Sirius B Jupiter+Venuše) a počkám si, až jedna z těch planet přejde přes Siria. Případně stačí volat vládce dekanu


Většina bytostí z vyšších sfér se k zemi nepřiblíží ani náhodou, proto když nemůže hora k Mohamedovi... V lepším případě se zastaví ve sféře slunce, ale do těžkých zemských energie vyšší bytosti nedostaneš. Žádnou evokační praxí, musíš vyjít před vrata svého domu. Tvé postupy platí pro hrstku několika málo bytostí.
Třetí oko není prdel, zkuste ho aspoň občas použít.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Arex » 26 lis 2014, 08:45

dar píše:Nicméně, v něčem nesouhlasím, a to zcela zásadně.


Tak to je vzájemné, Dare.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Charon
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 172
Registrován: 04 dub 2012, 20:16
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Charon » 26 lis 2014, 17:42

Arex: Původně jsem nechtěl odpovědět Arexi :-)

Dobře, pořád je tady debata o pomůckách, jestli kruh jo, nebo kruh ne. Uvedu pár citátů z knihy:
------------------------
Ačkoliv může opravdový mág vykonat vše vlastními silami,
které dík své duchovní zralosti získal magickým vývinem, tedy
bez upotřebení nějakých pomůcek, může -uzná-li to za vhodné sáhnout
mimo to ještě také k obřadné magii, aby náležitě využil
jak této, tak i všech ostatních příslušných pomocných prostředků.
....
Všechny magické pomůcky, každé jednotlivé magické nářadí
je v zásadě oporou vědomí, výstižněji řečeno, oporou paměti.
Upne-li mág na toto nebo na ono nářadí svou pozornost, vznítí ve
svém vědomí onu schopnost nebo sílu, která dotyčné nářadí
symbolizuje. Jakmile vezme mág při evokaci to či ono nářadí do
ruky, dojde v témže okamžiku k žádoucímu kontaktu a mág
dosáhne bez námahy vytčeného cíle.
---------------------------------------

Potřebuješ li oporu vědomí, klidně si vem pomůcky. O nabíjení předmětů a pomůcek ať již kvalitami, kvantitami nebo kabalisticky se snad nemusíme bavit jak to funguje.

Jaký je rozdíl mezi "klasickou" evokací a mentálním putováním? Především v tom, že v klasické evokaci dosáhneš zhmotnění bytosti i z vyšších sfér nejen astrálně, ale i na hmotné úrovni v našem prostoru vytvořením podmínek, které jsou dané bytosti vlastní.

S tvrzením, že metoda evokace je zastaralá a pro většinu lidí nevhodné, bych byl opatrný. Pokud projdeš první knihu prakticky, zjistíš jednu drobnost, která u této techniky není uvedena, je to jakoby ti vysvětlili jakým způsobem se střílí ze zbraně, ale neřekli, že je tam pojistka :-)

Význam pomůcek a hlavně jejich správné nabití je namístě, neboť ta bytost se v tvé pracovní místnosti projevuje i fyzicky (dle tvých schopností materializace).

Astrální cestování při evokaci nepoužíváš, je to zbytečné i v případě klasické evokace.

dar píše:Suma informací, které člověk dostane od bytostí v naší sluneční soustavě není nic, na co by si duše při troše námahy nevzpomněla.


Duše si toho moc nepamatuje, ale spoustu informací má každý uložené v nevědomí. Pokud potřebuješ "jen" trošku námahy a vzpomeneš si na vše co tě můžou naučit bytosti v naší soustavě, tak buď ti bytosti žádné informace a návody neposkytly a nebo evokace bytostí pro tebe nemá význam. Tohle rozebírat ani radši nechci.

dar píše:Plně souhlasím, proto je magický kruh k ničemu, když neudržíš své vědomí tam, kde máš.


Pokud neudržíš vědomí tam, kde chceš, do evokace bych se nepouštěl vůbec.

dar píše:Tak milé děti, před spaním si otevřeme PME, kapitola 12: Styk s bytostmi, génii a inteligencemi všech sfér mentálním putováním.

Tato metoda je IMHO mnohem lepší a bezpečnější než klasická taškařice s magickým kruhem, píšu to hned v prvním příspěvku a proto zdůrazňuji, že PME by měla začínat tam, kde končí.


Styk s bytostmi mentálním putování znám :-) Je otázkou jakým způsobem chceš s bytostmi pracovat, obě popsané techniky v knize se hodí pro různé situace. Osobně mám oblíbenou i kabalistickou techniku při práci s kvalitativními aspekty bytostí.

Napsal bych více příkladů z praxe, kdy je výhodné pracovat s bytostmi ke svému duchovnímu rozvoji a čeho se dá kupříkladu dosáhnout, ovšem ne takhle veřejně.

Arex: Díky Arexi za tvé vyjádření a pohled k tématu.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Arex » 26 lis 2014, 21:58

Charon píše:Arex: Původně jsem nechtěl odpovědět Arexi :-)


Ups, promiň! Na druhou stranu, komu se podaří takhle převézt Charona!

To, co píšeš, je zajímavé, každý to vidíme odjinud. Díky.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod mek onder » 26 lis 2014, 23:38

Jsem moc rád,že jste se na to ozvali zrovna vy dva-moc pěkně a dobře vysvětleno,popsáno.Krásné vyjádření a upozornění na pojistku ale hlavně že když to člověk zvládne klasicky pak už záleží jen na jeho pracovitosti,praxi (i danosti) jakým způsobem to bude dál používat,jaký postoj sám k tomu zaujme. Klobouk dolů,jde vidět že tím žijete.Ať se daří.Mc :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

FTX

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod FTX » 30 lis 2014, 14:55

Jen drobné doplnění, sám William Mistelle kdesi přiznal, že klasickou evokaci dělat nemůže. Ne každý je tak od přírody disponován aby to mohl dělat. A jeho potenciál obsahující mnoho desítek rozhovorů s bytostmi se snad ani zpochybnit nedá.

Jinak to, co napsal Arex o živlové rovnováze jako o základu všeho a toho, co se máme na Zemi naučit, je asi tak to nejdůležitější. Zbytek je třešnička na dortu.

Thoth-Amon
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 49
Registrován: 24 led 2014, 16:25
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Thoth-Amon » 03 pro 2014, 17:33

Arex píše:Nepochopil jsi strukturu sfér, zejména ne význam živlů. To, co máme za úkol zvládnout v této sféře (na této planetě), jsou živly. Proto se Země značí touto značkou: :zeme:. My zde stavíme živlový kříž, kterému pan Bardon říká čtyřživlový magnet.



A neoznačovali staří Egypťané tím, co ukazuješ za značku země taky praoheň (kříž)? A to v kruhu jeho věčnost a stálou obnovitelnost? Čím déle cvičím, tak vidím i ty živly jen jako projevy jedné prapůvodní energie - právě tohoto praohně a stálého a věčného ohně - Horevu? Takže cvičení živlů je jen změna vibrací prakola na určitý typ hmotného projevu (oheň, voda, vzduch, země). Nejdůležitější je čím dál víc to vidím mít co nejvíc této základní praenergie, pak zesílíš jakýkoliv živel. Otázka pak je zvládat ty živly v sobě. To já už tolik neřeším, dost let na to padlo.

K práci ve snovém astrálu bych mohl dodat celou řadu ověřených zkušeností. Je pravda, že se člověk přesvědčí daleko intenzivněji o "účinnosti" různých postupů, znaků předmětů. Kruh tam můžete nakreslit a bytost jím v pohodě projde. Spíš se osvědčilo to, co vidíte u starých Egypťanů na sarkofázích. Položit si vedle sebe na spaní kolem čtyř hran postele např. magické meče, hůl (hole) atd.- samozřejmě ty, které už před tím byly magicky nabity a ritualizovány. Když to položíte dobře, vidíte hned při přechodu na astrál, že tam, kde jste položili žezlo vznikne mezi Vámi a bytostmi horské pohoří, z jiné strany u meče skalnaté vrcholky jiného druhu atd. Otázka jak to řešit, jsou li čtyři rohy postele a máte jen 2 ruce na zbraně...Ale vy si toto snové-astrální tělo můžete utvářet svou vůlí - dotvářet si postupně jako bytosti z mýtů další 2 ruce na další zbraně (např. žezlo, meč a 2 hole). Postupně se dá domluvit i s nejtvršími démony, když na sobě pracujete a nestrkáte před sebemenším stínem hlavu do písku - to akorát dostanete ještě kopanec do zadku.

Jinak nejdůležitější věc je přecházet do snu s pevnou vůlí - když se sen změní na astrální a bytosti kolem na Vás začnou reagovat, neb ucítí změnu energie z pouze pasivní a snové, vyzkoušíte si leccos.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Kuato » 02 dub 2016, 08:08

dar píše:Většina bytostí z vyšších sfér se k zemi nepřiblíží ani náhodou, proto když nemůže hora k Mohamedovi... V lepším případě se zastaví ve sféře slunce, ale do těžkých zemských energie vyšší bytosti nedostaneš. Žádnou evokační praxí, musíš vyjít před vrata svého domu. Tvé postupy platí pro hrstku několika málo bytostí.


abych pravdu řekl, nikdy jsem si nebyl jistý, jestli to, co se při evokaci zjeví v trojúhelníku zjevů "tam skutečně je" a zda to není jen "obraz namalovaný ve vzduchu excitovanou pocitovostí operátora". a to i v případě, kdy entita vykazuje zjevnou autonomii (nechová se jak by operátor chtěl, má svérazný smysl pro humor..). někdy dokonce ani nemá vnímatelnou formu, přesto její přítomnost je vnímána a eventuelně probíhá telepatický kontakt s operátorem. představa, že "entita někam musí jít, aby se tam mohla projevit" je mi malinko cizí. to, že náš lidský mozek vnímá svět tak, že bytosti hýbou nožičkama a posouvají se z knihovny do hospody a zpátky, podle toho, zda mají chuť na dobře vychlazenou dvanáctku nebo pěkně urostlou knihovnici :o) je přežitá představa, což potvrdila už i fyzika někdy před víc než půl stoletím. spíš náš intelekt klouže mezi pojmy a idejemi různých tříd, na které se váže, kterých se dotýká, někdy se s nimi identifikuje, někdy hledá můstky a podmínky, aby se dostal k ideím dosud neznámým a mohl se tedy jejich integrací rozkošatit a těmto ideím náš mozek obléká formu (Bůh je možná poeta a básník a má zřejmě rád věci pestré a bohaté v projevu).. tedy v případě kontaktu s entitou, která je personifikací takovýchto ideí, dojde podle vystižení podmínek a schopnostem operátora k více či méně dokonalému kontaktu, přičemž někdy se vytvářejí doslova oslí můstky, aby vůbec nějaký kontakt byl, i za cenu "mizerného spojení", protože i toto determinuje budoucnost a tak MOHOU BÝT zůčastnění ochotni ke kompromisům, protože si uvědomují, že za daných okolností "nemůže být vykonáno více, přesto pánbu zaplať i za to"..

navíc - do jaké třídy zkušeností zařadit různé podivnosti ve vnitřním i vnějším světě a náhody, ke kterým občas dochází v období mezi zahájením přípravných prací a samotným rituálem? jakoby se kvality ztělesněné bytostí začaly už motat člověku do života, i když dosud nedošlo k ničemu většímu, než vytyčením záměru.. do jaké třídy řadit různé entity typu starých egyptských a řeckých božstev, které ač symbolizují planetární kvality, přesto jsou velmi úzce spjaty se Zemí a tak Zeus, ztělesnění Jupitera, který by se neměl podle teorie k Zemi vůbec přibližovat si tady symbolicky rázuje po světě a opět symbolicky ošuká všechno co má sukni a hezkou tvářičku? ;o)


Zpět na “Evokace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host