Kontrola, kázeň myšlenek a prázdnota mysli

Moderátor: zebyja

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Kontrola, kázeň myšlenek a prázdnota mysli

Příspěvekod marvin » 16 čer 2009, 16:16

Zde prosím úvádějte své poznámky, komentáře a dotazy k mentálním cvičením pro první stupeň.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Santo
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 18 čer 2009, 20:09
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Santo » 24 čer 2009, 14:41

Magický výcvik ducha
Rád bych obohatil toto skvělé fórum,je skvělé že něco takového bylo založeno,tímto bych chtěl Marvinovy velice poděkovat,určitě v budoucnu zde najde pomoc mnoho hledajících.
Ale pojďme k diskuzi.Brána k opravdovému zasvěcení se mi dostala do rukou zhruba před rokem a půl od té doby cvičím s různou pravidelností a již sem téměř dokončil 1.stupeň,avšak jenom téměř jelikož se snažím dělati vše důkladně a i ta sebekritika mi celkem dobře funguje takže se zatím nepovažuji za mága 1.stupně.
Ale teď už k výcviku ducha:
Kontrola myšlenek: ze začátku celkem težké cvičení pamatovat si 5 min co nám proběhlo v hlavě,pokud ale sklidníte mysl a budete se koncentrovat,tak po týdnu cvičení uvidíte znatelný pokrok,hlavně se k tomu dokopat každý den,řekl bych že zlozvyky jako nepravidelnost a lenost jsou ty největší překážky.Doporučil bych vzít si stopky a ze začátku zkoušet i kratší časové intervaly,brzo se dostanete na 5 min a následně pak nebude problém dokázati 10min sledovat tok svých myšlenek.
Kázeň myšlenek:
Potlačení nežádoucích myšlenek,celkem jednoduché cvičení když relaxujete,težší je to když jste pod tlakem,nebo když vás přepadnou energeticky silné negativní myšlenky,pak se ukáže jestli toto cvičení dokážete plně ovládat.Je velmi cenné toto cvičení ovládat,jistě každý později sám pozná.
Udržení jedné libovolné myšlenky,může to být jeden předmět (vizualizace),nebo co jste dělali dnes,co budete dělat zítra až vstanete,cokoliv co vás napadne.
Prázdnota mysli - v klidném brostředí bez rušivých elementů jednodužší,každopádně cvik dělá mistra po 14 dnech cvičení by to měla většina cvičících zvládnouti.Toto cvičení někomu jde dobře a někomu vůbec ne takže trénujte,vezměte si stopky a měřte čas pokaždé když vás něco vyruší zpočátku se vám povede minuta pak 2 a pak se propracujete výše.
Založení magického denníku:
Buďte k sobě krityčtí,každý večer zhodnoťte co jste pro vzestup udělali,zapište svůj plán na druhý den a zkuste jej dodržeti.Každopádně i kdyby ste neměli chuť tentýž den cvičit zápis do denníku udělejte,je to důležité pomáhá to dodržet pravidelnost.
Hodně štěstí všem při cvičení,vypadá to jednoduše ale není vše tak lehké jak se na první pohled zdá.Kdo vydrží 14 dní pravidelně a poctivě cvičit každý den má můj obdiv a pevnou vůli jako málokdo.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod marvin » 24 čer 2009, 19:28

Santo píše:je skvělé že něco takového bylo založeno,tímto bych chtěl Marvinovy velice poděkovat
díky santo:-)už jsem se bál, že sem nikdo nepříjde.)

taky děkuji za příspěvek. v současnoti překládám několik anglických článků, příspěvků - vesměs komentáře k bráně a jejím cvičením. zjistil jsem, že existuje opravdu spoustu zdrojů (autorit) které radí a doplňují jinak poměrně skromě popsané Mistorvi techniky.

co jsem zatim našel tak:

Santo píše:Doporučil bych vzít si stopky a ze začátku zkoušet i kratší časové intervaly,brzo se dostanete na 5 min a následně pak nebude problém dokázati 10min sledovat tok svých myšlenek.
Ano, naprosto souhlasím. Sám používám stopky.. stačí mobil. Ostatně ten používám i jako upomínku. každý den mi připomíná pravidelnou dobu cvičení

Santo píše:Udržení jedné libovolné myšlenky,může to být jeden předmět (vizualizace),nebo co jste dělali dnes,co budete dělat zítra až vstanete,cokoliv co vás napadne.
Asi jsem si zvolil poněkud těžší předmět na koncentraci - většinou abstraktní objekt třeba "harmonie" nebo "vytrvalost" apod. Na konkretní věc se soustředí jednodušeji, jde jednodušeji vizualizovat a asi i udržet lépe vy mysli.. každopádně setkal jsem se v komentářích i s tím, že se můžete soustředit na myšlenkový sled

Santo píše:Prázdnota mysli - v klidném brostředí bez rušivých elementů jednodužší,každopádně cvik dělá mistra po 14 dnech cvičení by to měla většina cvičících zvládnouti.
Tak tady bych si asi dovolil trochu "nesouhlasit". Našel jsem hodně názorů na tuto techniku, ale rozhodně ji nemůžete zvládnout "mistrně" po 14 dnech. do konce týdne doplním na fóru ještě do zdrojů práce některých autorů a pokud se mi podaří tak jejich překlady. vesměs píší že celý první stupeň pořádně nemůžete zvládnou za méně jak 3-9 měsíců. Průměrně trvá kolem půl roku.

Na první stupeň je od všech autorů kladen snad nejvyšší důraz. Je to základ dalších cvičení. Důležité je vyvarovat se spěchu. Nepřeskakovat a nepokračovat dokud nebudete mít zvládnuté předchozí. Dokonce se doporučuje poslední techniku "Emptiness Of Mind" (prázdnota mysli) - která je mimochodem základem spuosty zenových cvičení, doporučuje se ji cvičit až 30min. Pokud dokážete po tuto dobu potlačit všechny až na max 2,3 myšlenky, můžete se považovat za úspěšné.Každopádně zvládnout tuto techniku mistrovsky trvá několik let (10) nebo celý život. Jak píší někteří autoři, existuji tzv. Makro-myšlenky a Mikro-myšlenky. Makro jsou velké pomalé svazky zjevných myšlnekových sledů - jsou snáze pozorovatelné a cvičící je dokáže identifikovat a potlačit za 14 dní. Pak jsou zde Mikro, miniaturní, velmi rychlé a téměř nepozorovatelné záblesky, vzpomínky, obrazy a jiné vjemy..tyto dokáže aspirant teprv po měsíci teprve identifikovat a poté potlačovat ... ale to načínám. zkusím doložit autorovým komentářem
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Santo
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 18 čer 2009, 20:09
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Santo » 26 čer 2009, 13:36

No k té prázdnotě mysli ještě bych doplnil,asi to bude tím že už sem se meditací a různýmy cvičeními zabýval celkem dlouho před tím než se mi dostala brána k opravdovému zasvědcení do rukou proto mi to asi nedělalo takovou obtíž jako uplně začínajícím.Od té doby cvičím jenom podle ní protože to je dokonalé dílo,vpodstatě by mělo stačit uplně na všechno pač při vyšších levelech je určitě možné čerpat vědomosti rovnou z univerza.
Jinak určitě absolutní vyprázdnění mysli včetně mikro myšlenek je určitě jiná trochu delší kapitola.
Zajímavé je jak se při cvičení brány dostavují i jako vedlejší efekt různé schopnosti vnímání energií kolem sebe,to jistě každý osobně pozná pokud důkladně cvičí.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod marvin » 26 čer 2009, 14:55

tak určitě je vzdy dobre pokud se clovek uz nejakymi meditacemi zaobíral. už jenom proto, že je "zvyklý" meditovat. Nedělá mu takové problémy soustředit se, nebo nemá potíže pracovat se svou myslí. Věřím ,že ten první měsíc je pro nováčka nejduležítější...když vydrží a bude svědomitě pravidelně cvičit, výsledky se musí dostavit...

jenom jsem chtěl prostě říct, že ty "první výsledky", nejsou automaticky splněný stupeň a cvičící by měl pokračovat dál, dokud to opravdu nezvládne. Na tomto pak staví další cvičení a pokud po měsíci úplný nováček přejde na druhý stupeň, tak bude mít dost problémy
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Karthamo
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 5
Registrován: 11 srp 2009, 11:40
pohlaví:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Karthamo » 11 srp 2009, 13:10

ahoj, velice mě těší založení tohoto fóra, ale na druhou stranu jsem smutný z pramalého zájmu...
Systém FB cvičím již poměrně dlouho, ale dost pomalu :P. Hodně mi pro začátek pomohlo i to, že jsem se intenzivně zabýval Silvovou metodou kontroly mysli. Pokud bude někdo chtít, tak jsem si postahoval z netu komentáře R.Clarka, W. Mistela pod..

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod marvin » 11 srp 2009, 17:54

Tak já bych neřekl, že zájem je pramalý.-) Když se podívám na to kolikrát byl tenhle topic přečtený (109 doteď) tak myslím, že se na to lidi dívají. Je teda zajímavé, že moc nepřispívají, ale třeba je to otázka času. I diskuze třeba na doktorce byly založeny před roky a rozjeli se až později. Ale hlavně je to velký diskuzní server. Moje stránky nemají žádnou reklamu, nemají skoro nikde bannery ani odkaz. V google se sice najít dají, ale taky nijak zvlášť viditelné nejsou.

Nechci dělat propagandu, ale pokud tohle čtou průchozí (neregistrovaní pasivní uživatelé) tak prosím šiřte http://www.frabato.cz dál. Zatím fórum funguje 2měsíce. Uvidíme později.

Každopádně jsem trochu polevil v práci.. Mám spoustu článků, kt. bych hrozně rád přeložil a zde publikoval, ale nějak se mi to nedaří. Rozhodl jsem se, že budu tuhle diskuzi používat i jako takový zdroj informací pro čtenáře (blog nebo něco podobného). Nemusí všichni hned na vše reagovat, ale mohou si třeba jenom rozšiřovat obzory.

Jenom je teďka škoda, že mi na hostingu nefungují statistiky..nevím proč, zkusím opravit, abychom opravdu věděli, kolik unikátních návštěv máme.

Co se týče W.Mistelleho, je to teďka můj favorit č.1. Stále aktualizuje svůj web a práce na které dělá je opravdu dobrá. Našel jsem tam i něco málo o něm samotném, tak zkusím rozšířit sekci autorů.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 19 zář 2009, 19:18

S vyprázdněním myšlenek mi pomohla jedna žena, která podle Bardona cvičila. Šlo v podstatě o to, přenést vědomí z hlavy někde na úroveň srdeční čakry. V tu chvíli jsem konečně uviděl tmu. Když mi bylo asi 14 a četl jsem (dnes už hodně diskutabilní) knížky od L. Rampy, tak ten doporučoval představit si černou oponu, která pořád padá na vzniklé myšlenky, což mi tehda taky pomohlo (ale můj vývoj se tehdy pozastavil, kvůli jedné neblahé skutečnosti). Taky jsem přišel na to, že všechno, co „uvnitř“ chci vidět dokáže mozek po určitých frekvencích „znovuvytvářet“ a ta frekvence klesá s rostoucím klidem. Pokud jsem tedy chtěl něco udržet v mysli a nešlo to, tak jsem to prostě nechal „blikat“ (to donutí mozek stále vytvářet nový obraz stejné věci) poté stačilo jen prodlužovat dobu, kdy objekt šel vidět a soustředil jsem se na něj. Tato myšlenka mne vlastně napadla při zkoušení AVS systému, který je u nás tak hezky předražený. Dalo by se říct, že když chci mít bezmyšlenkovitý stav, tak mi automaticky „spadnou“ oči směrem dolů (jako kdyby se dívaly do nitra) a je klid.

Edit: Možná bych vzpomněl ještě E. Tomáše, který radil soustředit se na dech a prázdný stav se sám dostaví.

Uživatelský avatar
luna
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 26
Registrován: 26 lis 2009, 18:01
pohlaví: Muž

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod luna » 27 lis 2009, 05:47

Zdravím všechny a chtěla bych poděkovat za vytvoření těchto úžasných stránek, kde můžu hledat odpovědi na své otázky a snad budu moct později i sama poradit ;)
Cvičím Bránu.. teprve pár týdnů a musím říct, že jsem pořád u prvních dvou cvičení a pořád mám problémy pozorovat všechny myšlenky, aniž bych se do nich nedostala a"nepracovala" s nimi, snažím se teď si představovat bílé plátno, před kterým mi všechny procházejí a tak je můžu všechny pozorovat a docela to začíná jít. Nesmím si teda k tomu lehnout, jak jsem to dělala zezačátku, jinak okamžitě usínám, stejně jako u jiných meditací.. Když si"vyčistím hlavu" a myšlenky přestanou probíhat, začnu vnímat svoje bušící srdce a svůj dech, ale v hlavě mám klid, což taky pořádně nechápu, jestli je to na správné cestě, když svoje tělo vnímám?
Děkuji předem za odpověď a doporučím tyto stránky dalším 4 lidem, kteří Františka čtou, nebo už dočetli ;)
A ještě bych se chtěla zeptat na jednu věc, co jsem začla číst Bránu.., nemůžu pořádně spávat, budím se mezi 1 a 4 a je už těžký pro mě usnout, ale druhý den unavená nejsem, myslíte, že to s tím má souvislost? Děkujuuuuu :)

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod marvin » 27 lis 2009, 10:27

Ahoj
taky tě zdravím, jsem rád, že k nám konečně zavítala také osoba jiného pohlaví.-)
Co se týče pozorování myšlenek, mohu jedině doporučit vytrvalost a uvolněnost.. nejvíc mi dělalo problém, že sem se dotoho jakoby moc nutil, moc jsem se na to soustředil a vkládal jsem do toho tolik energie až sem to paradoxně kazil.. jak píše mnoho lidí, kdyže se přestaneš tolik snaži a tolik o to usilovat, příjde to samo.. zkust trochu projít fórum, je tam pár rad a odkazů.. někteří autoři píší, že se máš třeba schválně nechat občas unášet myšlenkami, jakoby schválně to dělat špatně abys najednou přišla na to, jak to dělat dobře.-)
Pro polohu ležení určitě nedoporučuji, ikdyž pro různé jiné relaxace to může být dobré, pro meditace mi to moc nesedí.. jednak usínáš a mě osobně se nějak moc hrne krev do hlavy a bolí mě při tom:_(
Ale ten klid v hlavě co popisuješ si myslím, že je na správné cestě.. netroufám si hodnotit jestli to cvičíš dobře nebo špatně, ale rozhodně postupnými meditacemi myšlenky ustávají až přestanou úplně a to ti potom poskytuje prostor pro další cvičení tj. prázdnotu mysli.

Luna píše:A ještě bych se chtěla zeptat na jednu věc, co jsem začla číst Bránu.., nemůžu pořádně spávat, budím se mezi 1 a 4 a je už těžký pro mě usnout, ale druhý den unavená nejsem, myslíte, že to s tím má souvislost?


Ale s poruchami spánku ti já asi neporadím, protože já sem se plynule celou noc nevyspal už mnoho let.. nějak mi to nevadí, jsem docela odpočinutý, ale budím se několikrát a pořád se převaluju..nehledě na hromadu šílených snů co se mi dost často zdávají.-)
Každopádně prosím doporuč náš web, čím více lidí, tím líp...:-)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

ufik
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 25
Registrován: 27 lis 2009, 15:12
pohlaví:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod ufik » 27 lis 2009, 15:37

Ahoj,

dostala jsem kontakt na tyto stránky od Hanky už včera.
Jsem mile přikvapena, kolik Frabatovců jsem poslední dobou potkala a potkávám.

Děkuji také za tyto stránky a rozhodně si myslím, že je to skvělý nápad :P

Jinak já se ke knize "Brána k opravdovému zasvěcení" dostala až teď.
Když jsem ji poprvé uviděla, věděla jsem, že jsem ji už držela několikrát v ruce. Nevím, zda v minulosti a nebo v jiném životě :D

Každopádně se sny mám také spoustu zážitků. Stejně tak jako Marvin.
Dost si je ovlivňuji a nechávám si je dozdávat, tak jak se mi chce.

Když jsem začala číst "bránu". Zdál se mi sen, že jsem potkala svou zemřelou babičku a té jsem se ve snu ptala, zda tuto knihu někdy četla. Ona mi to potvrdila s tím, že musela kopat hluboko do země, jinak prý zemře. A tam našla dřevěnou truhlu a v ní byla "Brána do opravdového zasvěcení" ....

Jinak jsem začátečník, takže nemůžu moc radit a téměř nemám o čem psát.
Jen že

Jak jsem začala číst, bylo to dost zběsilé, projela jsem v jednom týdnu Introspekci i hmotné tělo, pak jsem začala i s mystériem dechu a vědomé jedení.
Postupem jsem ubrala a vrátila se na začátek.
Každé rano sice cvičím a sprchuji se studenou vodou, ale cvičím stále mentální cvičení.
Pokaždé mám ale jiné zážitky.

Při prvním cviku "kontrola myšlenek" se mi stává, že jej cvičim průměrně 20min. a často mi nepřichází téměř žádná myšlenka. Naopak někdy jsou zběsilé, ale poslední dobou jsou myšlenky spíše pozastaveny.

2x už jsem se dostala v meditaci do jiné úrovně vnímaní, to jsem dost dobře nerozluštila.

Vlastně jsem začala tak, jak se nedoporučuje. Teď nevím, kdy s prvním cvičením přestat.
Mám totiž pocit, jako by se ta cvičení propojovala.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 27 lis 2009, 16:24

ufik píše:Při prvním cviku "kontrola myšlenek" se mi stává, že jej cvičim průměrně 20min. a často mi nepřichází téměř žádná myšlenka. Naopak někdy jsou zběsilé, ale poslední dobou jsou myšlenky spíše pozastaveny.

2x už jsem se dostala v meditaci do jiné úrovně vnímaní, to jsem dost dobře nerozluštila.

Vlastně jsem začala tak, jak se nedoporučuje. Teď nevím, kdy s prvním cvičením přestat.
Mám totiž pocit, jako by se ta cvičení propojovala.


Ahoj, hodně záleží na denní době, kdy se kontrola provádí. Po ránu je asi nejjednodušší, před spaním pak záleží, v jakém duchu se odehrával celý den. Ale určitě je cvičení úspěšnější než přes den, kdy má být činné vědomí. V praxi někdy opravdu nejde poznat, kdy je cvičení hotovo. Strýc mi radil provádět relaxace, ať se v jednotlivých stavech orientuju. Myšlenky jde zastavit jen velmi obtížně a i když se to povede, tak k nám jakoby svět mluví a nutí nás vytvářet nové. Už jsem tu někde psal svojí metodu ohledně přenesení vědomí, která funguje. Nedávno jsem četl Sílu moudrosti a tam se psalo o dharmách (nositelkách myšlenek), jenž někteří lidé vidí (nejedná se o oční klam). Tyto útvary vznikají mentální nečistotou a čím jich je víc, tím to je zpravidla hůře. Lidi, kteří nesledují tok svých myšlenek je nejspíš nevidí ani necítí. Směřuji tedy k tomu, že ač jdou vidět nejlépe proti světlému podkladu, tak i když se zavřou oči, je znatelný jejich pohyb. Když se tedy soustředíme vědomím na tento svět, vidíme je očima. Když oči zavřeme a nepřeneseme vědomí, tak jakoby dále plují před očima a vytváří se nové a nové myšlenky. Proto, když přeneseme vědomí na srdeční čakru (některým pomáhá i na korunní), tak tyto útvary nemají prostor a dostanou se do mrtvého bodu (symbolicky se oči jakoby dívají do nitra resp. vzhůru, až může být vidět bělmo). Myšlenky poté zmizí.

ufik
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 25
Registrován: 27 lis 2009, 15:12
pohlaví:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod ufik » 27 lis 2009, 16:53

Ahoj,
diky za odpověď.
Je pravda, že mi pomáhá obrátit oči v sloup (jak také ty popisuješ), jako bych se obrátila do jednoho bodu v sobě sama. Tam je ten moment, kdy najednou začnu cítit jemné vibrace kolem celého těla.
Pokud dokážu tento pocit udržet, dostávám se hlouběji do svého středu.
Jako by moje "já" bylo nekonečné a mé tělo zase daleko.

Nedokážu ale stejně odhadnout, kdy je dobré začít cvičit např. 3 cvičení. Vím, že vše je individuální. Zatím jsem nepocítila vnitřně, že mám s prvním cvičením přestat. Mám od dětství problém s koncentrací a soustředěním. Proto mám stále pocit, že mi není dovoleno zatím cvičení opustit...

Máš pravdu v tom v jakou denní dobu se cvičení cvičí.
Já je obvykle cvičím až kolem 12h. a to je dost pozdě.

Jak dlouho už cvičení děláš a jak jsi se k knihám pana Bardona dostal, jestli se můžu zeptat?
......píšeš tam něco o tvém strýci, je snad on ten, který podnítil tvůj zájem?

Lussac
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 07 lis 2009, 23:05
pohlaví:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Lussac » 27 lis 2009, 20:56

Zdravím,
Anubis píše "Hodně záleží na denní době..."

K tomu bych chtěl doplnit,že se mi osvědčilo cvičit zásadně před jídlem,nebo minimálně dvě hodiny po
něm. Nejlepší výsledky jsem měl ráno,po provedení ranních činností -kartáč, studená voda,gymn.cviky-doporučuji nic nevynechat,najít si na to čas,a nebo odpoledne po příchodu z práce,to jsem vždy před cvičením provedl krátkou relaxační meditaci na zklidnění mysli,kdy jsem nechal proběhnout myšlenkámi celý uplynulý den,krátce zhodnotil,a pak teprv prováděl vlastní cvičení.
U kontroly myšlenek se mi osvědčilo opravdu jak píše Mistr-zaujmout pozici nezaujatého pozorovatele.
Nechat myšlenky prostě bez násilí běžet,snažit se pochytit jen takzvané "primární myšlenky"-kdo cvičí,ví o čem je řeč.Zpočátku se to nedařilo,ale s dalším opakováním se myšlenkový chaos uklidnoval
a přicházelo jich méně a méně,a v pohodě šly sledovat -stále z pozice odvislého pozorovatele- 10minut
a více.
Jak píše Ufik,že má myšlenky spíše pozastavené-vše je v nejlepším pořádku! Mysl se zklidnila a půjde to-jen ne překotně a zbrkle dopředu-pěkně klidně a pravidelně(s tím jsem byl na štíru) cvičit.
Co se týká udržení jedné myšlenky-měl jsem pomůcku-slovo MÍR spojené s představou nápisu tohoto slova,která byla pro mě poměrně jednoduchá,slovo je krátké.
Samozřejmě k tomu jsem došel až po určité době zkoušení,kdy se cvičení nedařilo.
Osvědčilo se mi taky před tím provést vědomé dýchání s představou vcházení Míru do celého těla-provádí se rovněž v prvním stupni.
Při udržení jedné myšlenky jsem se začínal setkávat se"sekundární myslí"-to jsou mikroporuchy soustředění,když drží jedna myšlenka(ta je primární)-boj s ní je svízelný,ale dá se v něm zvítězit.
U tohoto cvičení je také možné zaznamenat "tlak v hlavě"-není třeba se lekat,je to normální,později při cvičení negativního stavu se ještě prohloubí.
Je to naopak známka,že se cvičení daří.Přeji hodně úspěchů,já ted necvičím z důvodů popsaných jinde,ale vypadá,že se k Bráně opět vrátím.

L.S.

ufik
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 25
Registrován: 27 lis 2009, 15:12
pohlaví:

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod ufik » 07 pro 2009, 13:40

Ahoj všem,

potřebovala bych se s Vámi poradit.
Mám dost velkou krizi ve cvičeních. Tedy nevím, zda je to krize, ale cítím, že mé stále první cvičení vzalo zpátečníckou tendenci.
Jak jsem psala, že se mi myšlenky pozastavují a já měla pocit, že cvičení jde dobrým směrem.

Teď se začalo dít to, že jakmile své myšlenky pozoruji, začne se to rozbíhat do strašných témat, jako bych to teď začala cvičit. Najednou jsou mé pozastavené myšlenky pryč.

Teď mám pocit, jako bych zapla TV a přeblikávala na různé kanály.

Nevím, zda je to způsobeno cestováním a trochu stresem poslední dobrou.....

Ale několikrát mě napadlo, zda mi to vůbec někdy půjde a dostanu se dál, než za první cvičení :(
Předem děkuji za vaše rady :)


Zpět na “Mentální úroveň - 1. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host