Astrální úroveň

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Ondra » 04 led 2015, 14:59

Podstatný je to, že člověk musí být naprosto koncentrován , když živel-živly rozpouštíš zpět do universa, pak to jde kombinovat všeljak a je to bezpečné. Vnitřní vedení by tě mělo nasměrovat, nebo když to uděláš spatně, tak to taky hned pocítíš. Vždy je ale lepší pracovat s živly postupně a to i vrámci částí, do které živly kupíš. Navíc pak v tom nebudeš mít za pár dní bordel (pokud si to nezapisuješ), kde co a jak...

Nicméně já k těm cvičením mám obrovský respekt, takže to ber spíše jako inspiraci. Ne přímou radu.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod gooolem » 04 led 2015, 20:18

Dekuji. Uz jsem si na vlastni kuzi zkusil, jake to je si nakupit zaludek ohnem a pak u toho usnout. Po dvou hodinach, po probuzeni jsem myslel, ze se pozvracim a vsechno dokupy. Pak jsem ohen zase vypustil a bylo temer okamzite dobre. Takze tyto cviky taky neberu na lehkou vahu. Necham se vest intuici a ividime, ale vzdy je i k nezaplaceni rada zkusenejsiho.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
majstro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 465
Registrován: 18 čer 2009, 15:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 73×
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod majstro » 05 led 2015, 17:04

Sic se nenachazim na tomto levelu, ale i tak myslim, ze bych Vam tady mohl poradit, protoze co tady popisujete je presne podle TCM - cinske mediciny. Podle me existuji vnitrni hlavni organy - tzv CANG organy, vnejsi organy... tzv FU organy a vyvod hlavniho organu. Hlavni vnitrni CANG je energeticky propojen s vedlejsim FU organem a vyvodem. Viz tabulka:

CANG, FU, vyvod
========================
Srdce, tenke strevo, jazyk
Plice, Tluste strevo, nos
Slezina, zaludek, usta
Ledviny, mocovy mechyr, usi
Jatra, Zlucnik, oci

Dale pak v TCM existuje pentagram mezi prvky, ktere odpovidaji jednotlivym organum. V tomto pentagramu pak existuji ruzne vztahy, jak mezi sebou jednotlive organy funguji. Viz napr. zde:

Obrázek

Podle meho nazoru jang odpovida elektrickemu fluidu na organu. A jin pak magnetismu. Chi - energie pak odpovida velikosti naboje.

Pokud upravujete tyto hodnoty.. elektrinu a magnetismus na organech.. meni se pak vztahy v danem pentagramu. Treba kdyz naplnite jatra elektrinou - horkem.. bude to mit vliv na slezinu a traveni a zaroven muze zacit stoupat horko od jater k srdci a ohrivat ho.

Zakladem vyrovnani organu do rovnovahy je dle meho nazoru urcit jednolive pomery energii na jednolivych organech a podle toho pak vyrovnat.. tedy doplnit, odebrat podle toho, co je potreba.

Nejsem v tom uplne kovany.. je to muj pohled na vec. Jestli se v tom vyzna nekdo lepe, prosim o opravu. Dekuji

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod gooolem » 05 led 2015, 20:51

Majstro, děkuji, přesně tohle jsme měl na mysli.
Bardon píše střídavě na vnitřním a vnějším orgánu - v tomto mi uniká pointa, proč? Jestliže bych měl brát vnější a vnitřní střídavě, nemůže to vyjít, jelikož vnitřních je víc, že? Anebo je to proto, aby se střídavě pracovalo s vnitřkem a povrchem těla, bez ohledu na to, že vnější orgány budou ovlivňovány živly vícekrát, než orgány vnitřní?
Zatím mi nejlépe vyhovuje brát své orgány od spodní části těla a na každý zvlášť postupně působit všemi živly. Samozřejmě je důležité je opět vrátit do původního stavu, tedy do stejné živlové hladiny, jak byly před cvičením.
Je někdo, kdo by se tu chtěl podělit o to, jakým způsobem vnímá své vnitřní orgány? Já osobně prozatím jen jako něco více či méně tepelně ohraničeného, občas mírná chuť, a vizualně zřetelné. Nejtěžší pro mne je je hmotnostně pocítit, nebo jak bych to řekl.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
majstro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 465
Registrován: 18 čer 2009, 15:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 73×
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod majstro » 06 led 2015, 01:25

Napisu zde dva me pohledy na tuto zalesitost, ohledne stridani hlavniho vnitrniho a vnejsiho vedlejsiho organu, ktere spolu souvisi:

1 - prvne pokud naplnis hlavni organ.. automaticky se podle me zacne naplnovat i vedlejsi organ skrze jejich energeticky propoj. Bude se zpruchodnovat energeticka draha od hlavniho organu k vedlejsimu. A proto je pak potreba zpruchodnit tuto drahu i druhym smerem. Asi neni uplne dobre skakat bez rozmyslu z organu na organ dle nahody.

2 - dalsi vec je vztah k organovym hodinam. Kazdy organ ma v urcitou hodinu silnejsi pusobeni. Jednou za 24 hodin proste je aktivnejsi nez ostatni. Kdyz se podivas na graf organovych hodin.. tak hlavni a vedlejsi organ stoji vzdycky vedle sebe.
Energie takto proudi organ od organu, hodinu od hodiny.. a myslim, ze by bylo i rozumne jet tuto smycku ve cviceni.
Dalsi dobre info je, ze pokud se podavaji byliny v danou hodinu pro dany organ.. tak je to pusobeni silnejsi.

Ale jak rikam, je to muj nazor na vec a mozna se pletu...

Obrázek

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod Ondra » 07 led 2015, 10:38

majstro: zajímavé a přemýšlim nad tím.

gooolem: Zkušenějsí sem moc nechodí, nebo nechtějí poradit, proto vnitřní vedení :)

Dle mne to má více rovin tato cvičení, jako rytmika, která pomáhá k dynamizování celého cvičení (vnitřní - vnější, přesný počet ven/dovnitř), to má za následek harmonizaci, která se děje na podkladě toho, že zas rytmicky živly vdechuješ a vydechuješ, tvoříš harmonii dvěma způsoby. Tím že stejným počtem vdechneš vydechneš, tělo přejme určitý “otisk” této harmoinie , dále že živly vdechuješ v “ryzí formě” z universa , nejsou tedy nějak tebou “zabarveny”, tím dochází k prolnutí této “ryzi formy” s tvou a zpět rozpoštíš už živly obohacené o to prolnutí, částečně v tobě zůstane živlel/živly v “ryzí formě” ….
proto i Bardon zdůrazňuje, že když něco impregnuješ, tak je lepší, aby to neprocházelo tebou.
Další rovinu vidím v tom, že těmito cvičeními je “tělo” více odolnější a má větší kapacitu vůči živlům - úpravují se tím i ruzné vlastnosti, které mají návaznost na živlovost.

Poud by mělo jít o léčení, jak píše majstro, tak by bylo potřeba detailně znát to, co kde schází a přebývá a pak to cvičením dorovnat… myslím, že nám ale zatím postačí vhled takový, že se v nás vyskytuje určitá živlová nerovnováha. To jaký orgán je v jaké nerovnováze chce už opravdu vhled léčitelský, podpořený dlouoletou léčitelskou praxí.
proto ve čtvrtém stupni máme harmonizační cvičení, které harmonizuje tebe jako celek , je to jednoduché a funkční (zas je v tom ta rytmika a “ryzí forma” živlů), není pak nutno dělat nějakou detailní analýzu toho, v jaké části je něco špatně.

Nejpodstatnější věc toho všeho, že se dostáváme hlouběji do podstaty konkrétních živlů, tím ho dostáváš pod svou kontrolu, umíš ho zhustit-nakupit/přesunout do všech částí těla... atd.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrální úroveň

Příspěvekod gooolem » 12 led 2015, 23:16

Ondro, i Tobe dekuji za prispevek. Paradni pohled. S temi organy to bude jiste mnohem detailnejsi pracicka, nez to, co po nas ctvrty stupen pozaduje. Osobne si myslim, ze brana je postavena na jednuduchosti, ze ktere muze kazdy v jakekoli jeji casti utvorit naprosto dokonalou zkusenost tim, ze urcity bod, urcite cviceni, praktikuje tak dlouho, az je dovede k dokonalosti. Ovsem brana nas vede k harmonizaci na vsech urovnich cviceni. Takze Vam jeste jednou dekuji za sdileni Vaseho nazoru. Cenim si toho, jelikoz sami nevite, zda nehazite perly svinim a prece se podelite. Super.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.


Zpět na “4.stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti