Nová verze fora 3.1.6

Vítejte na novém fóru

Líbí se Vám nová verze a nové funkce ?

Anketa končí za 23 úno 2016, 15:16

Ano
10
Tomáš , Inrise , marvin , uživatel1 , jalabp , AŠMüBafoBArdGoteZchA , Flox , Michal , pegasi , Ištar
71%
Spíše Ano
4
Arex , Cagliostro , zebyja , majstro
29%
Spíše Ne
0
Žádná hlasování
Ne
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 14

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Nová verze fora 3.1.6

Příspěvekod marvin » 24 led 2016, 15:16

Zdravím všechny frabaťáky!,
dnes se nám podařila spustit nová verze, která přináší pár drobnějších změn. A to jak ve funkčnosti, tak i ve vzhledu.
Prosím všechny uživatele, aby hlásili jakékoliv nesrovnalosti a nedostatky a my tak na nich mohli zapracovat.
Také vytvářím anketu jak se Vám nová verze líbí? : )
díky moc za hlasování a připomínky
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Nová verze fora 3.1.6

Příspěvekod Flox » 24 led 2016, 21:48

Nedodělky o kterým vím
- Plugin pro poděkování není dopřeložený
většinu jsem dopřeložil
- Alternativní vzhled je občas někde špatně nastylovaný a stránky s poděkování nejsou nastylované vůbec
- Není tam plugin pro hledání v soukromých zprávách (nenašel jsem ho pro 3.1 a naprogramovat ho neumím)

Další podměty
1) Na titulní stránku fóra přidat odkazy "Vyhledat témata bez odpovědí", "Zobrazit nepřečtené příspěvky", "Zobrazit nové příspěvky" a "Zobrazit aktivní témata", tedy na jedno kliknutí tak, jak je to teď.

2) Portrét Františka Bardona je u nového vzhledu jinak oříznutý. Je to jen nepatrná změna, ale dle mého názoru stačila na to, aby změnila vyzařování toho obrázku. Myslím, že portrét F. Bardona je zde na fóru velmi důležitý, takže bych to ořízl zcela stejně (kulaté rohy bych možná nechal), a obsah fóra bych posunul trochu níže, aby se vše vešlo.

3) Přidal bych halogenové koule doplněné ohňostrojem, jinak sem Cagliostro už nebude chodit, a to by byla škoda. :-)

4) Přidat SSL šifrování

5) Zúžit bílý rám okolo celého fora

6) zmenšit nebo posunout do strany ty ikonky u nicku, to jedu jak drak apod. na mobilu
Na mobilu jsem to úplně schoval a ponechal jenom textový popis, takže to nebude rušit pozornost při čtení příspěvků. Taky jsem na mobilu schoval podpisy uživatelů. Obvykle tam nejsou zásadní věci a na mobilu se podpis tváří jako normální příspěvek a mozek stále zaměstnává rozlišovat co je podpis a co příspěvek. Naopak jsem o chlup zvětšil jméno uživatele.

edit by marvin (zkusím projít v administrační sekci):
edit by flox: to udělám pomocí media-queries v css... to nedělej adminem:

7) odkaz na team (moderátory) - zobrazuje pouze adminy a globální moderátory.. ne obyčejné
to si může nastavit marvin, pridal jsem skupina praha + brno, zkontrolujte si jestli někdo chybí

8) hlasování potřebuje odstranit podmínku, aby byly alespoň dva hlasy (jako staré forum)

9) změnit při registraci, aby časové pásmo skočilo automaticky na Evropa/Praha - tak to bylo dřív

10) povolit plugin poděkování ve všech fórech, kde to dává smysl

11) na mobilu udělat jméno fora klikací, aby vedlo na hlavní stranu

12) ohlídat měřící kod google analytics

13) opravit registrace, aby nově registrovaný uživatel nemusel mít v profilu, že je žena ze slovenska

14)uživatelé registrováni před kvízem nemohou nic měnit ve svých profilech, protože tam chybí položka ověřovacího kodu. doplníme to ručně ? napadlo mě udělat dotaz do sql. Taky mě napadlo jestli ta položka v profilu pak nejde vypnout po registraci?
flox: hotovo u 145 uživatelů z 380 - týká se to těch uživatelů, kteří měli vyplněné nejméně jedno pole, které je nad rámec povinných polí po čisté instalaci phpbb. Updatoval jsem přes Sql dotaz tabulku a řádky tam měli pouze tito uživatelé.

15) přebarvení ikon u nepřečtených témat

Jak bude něco hotové, tak bych použil font škrtnutý, aby bylo vidět, že sme s tím bojovali a je to hotové : )
Naposledy upravil(a) Flox dne 31 led 2016, 12:56, celkem upraveno 16 x.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová verze fora 3.1.6

Příspěvekod marvin » 24 led 2016, 21:56

přidal jsem svoje poznámky - body 7 - 9
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Nová verze fora 3.1.6

Příspěvekod Flox » 24 led 2016, 22:26

ad 8) tomu nerozumím. Jak dva hlasy?
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová verze fora 3.1.6

Příspěvekod marvin » 25 led 2016, 10:05

Flox píše:ad 8) tomu nerozumím. Jak dva hlasy?


s Ankhurem jsme editovali podmíky vytváření anket. Normálně anketa vyžaduje, aby byly alespoň dvě možnosti. Zatímco my potřebujeme, aby některé ankety fungovaly spíš jako přihlašování na akce a události. Takže tam používáme jenom jednu možnost volby. Kdo se zaklikne tak se přihlásí. Vyzkoušej starou vs novou verzi fora. Ankhur někde editoval tu podmínku v PHP - kdyžtak mu zkus pls napsat kde
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Nová verze fora 3.1.6

Příspěvekod Arex » 25 led 2016, 10:25

Ankhur, Flox, Marvin (řazeno podle abecedy): Děkuji, že se pro nás ostatní staráte o fórum. Je to výborná platforma jak sdílet myšlenky a obsah hermetismu. Vaší práce si považuji (považujeme :-).
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová verze fora 3.1.6

Příspěvekod marvin » 25 led 2016, 10:50

arexi díky! Vážíme si toho. Prosíme o hlasování nahoře v anketě :)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Nová verze fora 3.1.6

Příspěvekod Flox » 25 led 2016, 11:00

ad 8) ok už rozumím. Upravím to. Ta úprava je zdokumentovaná, takže pokud se nějak podstatně neměnilo php(což nejspíše ne), tak to půjde zopakovat i zde.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Nová verze fora 3.1.6

Příspěvekod Arex » 25 led 2016, 14:57

Při zobrazení fóra na iPhonu 6 se mi nezobrazuje klikací ikonka s portrétem FB (vlevo nahoře). Na počítači se zobrazuje. - Tím pádem se musím vracet nepohodlně na hlavní stránku fóra přes oblíbené. Mohli byste to vyřešit? Děkuji pěkně, IT analfabet.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Nová verze fora 3.1.6

Příspěvekod Flox » 25 led 2016, 15:39

Obrázek Bardona tam není záměrně, protože na mobilu je každý pixel cenný a musel by ses vždy na každé stránce přerolovat přes obrázek, což může po delší době člověka unavovat.

Každopádně by nebyl problém udělat klikací jméno fora, které je tím velkým textem úplně nahoře. Přidám si to na seznam úprav.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Nová verze fora 3.1.6

Příspěvekod Flox » 29 led 2016, 20:14

Povolil jsem RSS resp. ono to není RSS je to Atom, ale účel to má stejný. Zkoušel jsem to např. ve feedly.com a tam to šlape. viz

atom-frabato.jpg


Funguje to jak pro celý web, tak třeba i jenom pro určité sekce webu. Nefunguje to pro sekce, které nepřihlášený uživatel nevidí. Dá se to povolit, ale zatím tomu nerozumím tolik, abych si byl jistý, že to je bezpečný.

Dá se tím trochu pohrát jaká fora zobrazovat a jaké ne v tom celkovém globálním souhrnu.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová verze fora 3.1.6

Příspěvekod marvin » 30 led 2016, 10:33

14)uživatelé registrováni před kvízem nemohou nic měnit ve svých profilech, protože tam chybí položka ověřovacího kodu. doplníme to ručně ? napadlo mě udělat dotaz do sql. Taky mě napadlo jestli ta položka v profilu pak nejde vypnout po registraci?
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová verze fora 3.1.6

Příspěvekod marvin » 30 led 2016, 15:55

šlo by udělat, aby odkaz členové, který je úplně dole - šel nahoru, tak jak bylo v minulém foru?
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Nová verze fora 3.1.6

Příspěvekod Flox » 30 led 2016, 16:07

marvin píše:šlo by udělat, aby odkaz členové, který je úplně dole - šel nahoru, tak jak bylo v minulém foru?

Je pod položkou "rychlé odkazy"
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová verze fora 3.1.6

Příspěvekod marvin » 30 led 2016, 20:12

Flox píše:
marvin píše:šlo by udělat, aby odkaz členové, který je úplně dole - šel nahoru, tak jak bylo v minulém foru?

Je pod položkou "rychlé odkazy"


jo vidíš máš pravdu.. super.. díky : D
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.


Zpět na “O webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti