Runová magie

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

palmidar
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 32
Registrován: 20 kvě 2010, 16:34
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Bardon - Runy

Příspěvekod palmidar » 16 srp 2011, 20:17

Jo jistě, omlouvám se, asi jsme se špatně pochopili. Ano, bereme-li runu, jako základní neměnnou ideu, což samozřejmě je, tak určitě kolem této ideje se budou utvářet různé "nestálé a porměnlivé" entity, které budou synchronizovat s "frekvencí" této runy. Tím se ovšem nesmíme nechat zmást, protože runy jsou runy a entity jsou entity. Runy jsou principiální, pokud ovládnu runu, ovládám traké entitu. :)

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Runová magie

Příspěvekod beo » 13 led 2013, 15:59

Téma přesunuto ze sekce Zajímavosti!
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Runová magie

Příspěvekod gooolem » 12 úno 2016, 09:14

Nachazi se tu nekdo, kdo se praci s runami zabyva? Rad bych zjistil nektere skutecnosti, ktere jsou prozatim teoreticke, nez zacnu s praxi.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Runová magie

Příspěvekod mek onder » 16 úno 2016, 01:49

A co bys potřeboval vědět.. :D Mc:)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Runová magie

Příspěvekod gooolem » 07 bře 2016, 12:54

Rád bych věděl, která božstva, nebo které entity jsou vepsány v runovém kruhu. Také bych rád věděl, jeli to známo, koho, nebo co označuje jméno Fuotan. Nikde jsem prozatím tyto informace nezjistil
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Runová magie

Příspěvekod beo » 07 bře 2016, 13:12

Fuotan = Wothan = Odin v severském pantheonu....
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Runová magie

Příspěvekod gooolem » 07 bře 2016, 21:46

Takze jsou to jmena severskych bozstev, ale jakych? Buh valek, urody, svetla....ceho? Mozna to nekomu prijde paranoidni, ale chci vedet, koho vlastne vzyvam ke sve ochrane (nedavno jsem se totiz setkal s clovekem, ktery do sveho zivota pozval neco, co nechtel.....vlastne chtel, ale nedomyslel to. A dusledky byly velmi nepekne).A proto hledam a ptam se...lina huba, hole nestesti. A dekuji za veskere vysvetlivky a napovedy.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Runová magie

Příspěvekod Adam » 08 bře 2016, 01:18

Ahoj Goooleme,

ohledně severské mytologie a jmen se dá jistě leccos vygooglit,
už jenom když si projdeš
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ódin
a související hesla k severské mytologii v zápatí, tak jistě něco najdeš.

... Nebylo by tedy lepší vzývat Boha prostřednictvím jmen a podob, které jsou nám bližší?
Všechna pravá náboženství a hermetické systémy a směry stejně nakonec popisují tutéž skutečnost, cestu, cíl. Ale každé použije jiný obraz, jiná jména, symboly ... úměrně kultuře a prostředí, kde se daný systém vyvíjel. Pokud se to začne míchat (předčasně) dohromady, vznikne chaotický guláš. Pokud ale pracuješ v rámci jednoho, ve kterém se Ti vyjeví smysl a zákonitost, nalezneš potom totéž analogicky i v ostatních a ani Tě to nebude stát tolik úsilí, protože Tě povede poznaný vzorec. To jen tak na okraj, nevím, co Tě vede k runám, sám s nimi nemám žádnou zkušenost. Evropský magicko-mystický prostor zakořeněný v křesťanství (resp. hebrejsko-řecko-křesťanské linii) je dle mého soudu skvělý a pro nás nadmíru vhodný. Jistě se dá totéž poznávat v tradici původního evropského osídlení (slovanské/germánské/keltské mytologii), hlavně zůstat věrný jednomu, aby se to mohlo časem prohloubit.

Srdečně zdraví,

Adam
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Runová magie

Příspěvekod gooolem » 08 bře 2016, 07:53

Adame, to je prave ono, co se ve me ted viri. Ja se smeruji k praci s nasi kulturou, s pojme Buh, Kristus ..atd., ac do kostela nechodim. Je mi to nejblizsi a k tomu jsem byl take veden svym ucitelem...k praci srdcem, k praci se svetlem. Runy mne oslovily svym zvlastnim zpusobem a tak hledam, jak to skloubit, pokud to pujde. A prave proto, ze v tom nechci mit gulas, tak se snazim zjistit podobnosti a rozdily. Vim, ze se da vygooglit kde co, ale prednost budu davat vzdy nazorum tech, kteri uz nad tim aspon trochu premysleli, nez jen slepemu opisovani. A shledavam prave mnoho podob mezi akty magickymi a krestanskymi. Dekuji ti za nazor.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Runová magie

Příspěvekod Arex » 08 bře 2016, 09:19

Gooolem: Musím říct, že jsi mi svými názory čím dál sympatičtější!

Já bych považoval za dobré, pokud se budeš Runovou magií zabývat, kdybys odhalil živlový klíč run. To je docela důležité a lze to srovnat s dalšími abecedami. Vede to navíc k runové praxi, která není nutně navázána na určitá božstva, protože písmo je vždycky univerzální prvek v rámci dané kultury.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Runová magie

Příspěvekod Rota » 08 bře 2016, 10:01

Ahoj Gooleme, jestli se zde mohu, jen krátce zapojit do diskuse.
Všechna svatá písma a každý duchovní systém doporučuje vyhledat pravého duchovního učitele, tedy kvalifikovaného zástupce daného náboženství. Když budeš upřímný... Pán tě k němu dovede, Bůh ti půjde vždy naproti nejen z tvého vlastního srdce.
V dnešní době je lepší, když se stane tvým učitelem kvalifikovaný muž... ženy pro to nemají dostatečnou inteligenci.


Ať se ti daří! R.

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Runová magie

Příspěvekod beo » 08 bře 2016, 11:18

Goolem:

1.) Zvol si runovou sadu, doporučuji Futhark 24 nebo třeba i Lista - pochopíš proč, ale je to spíše o osobních sympatiích.
2.) Poznej severský pantheon, především dvě božské linie Ásů a Vanů, porovnej s Řeky a Římany ať pochopíš korespondence.
3.) Chápej bohy jako egregory, případně aspekty jediného Boha v kontextu dvanáctky, případně použij astrologický klíč.

Uvědom si, že vše funguje na základě univerzálních zákonů, tedy existuje i něco jako univerzální náboženství a ostatní náboženství k němu mají blíže či dále dle zralosti jejich vyznavačů. Pokud Ti je severský pantheon blízký, můžeš s nim pracovat, nemusíš se omezovat ani hledat učitele či kněze (v severském pantheonu se jim říká Godhi(Goði) - na něj u nás nejspíš nenarazíš) - jinak existuje v ČR několik skupin, většinou se to točí kolem pohanů, kde aplikují i kulturní tradici ve spojitosti s jejich životním stylem.

Hrej si! Nenech se omezovat náboženstvím a dogmaty :)
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Runová magie

Příspěvekod Arex » 08 bře 2016, 11:58

Výjimečně sem vložím něco z pošty.

Arex píše:Každá runová abeceda (zde 18písmenná) má živlové analogie, takže v určitém pořádku abecedy se opakují jednotlivé živly.

Bez znalosti tohoto přiřazení (které runy náleží ke kterým živlům) prakticky nemá smysl runovou magii provozovat, protože člověk vlastně neví, co bude dělat.

Takže bych se, být Tebou, zamyslel nad přiřazením run k živlům, nějakým jednoduchým a logickým způsobem. Nemůže to být složité, když na to dokázal přijít kdejaký venkovský šaman dávných Germánů.


Asi bych doplnil, že na internetu jsou k živlovému přiřazení run neskutečné nesmysly. Nechte tedy na pokoji strejdu Googla a zkuste to řešit sami. Patří to k této práci.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Runová magie

Příspěvekod Rota » 08 bře 2016, 16:00

Ahoj Beo, máš pravdu, pokud člověka až tak úplně nezajímá podstata věcí, jejich pravý smysl, význam a použití... pak skutečně nemá zatím velký význam přejít do jiné úrovně. Ale i tak nikdy nemůžeš vědět co bys v ní našel.
Od narození se učíme od svých učitelů... začíná to v rodině atd.
Učíme se i tady ve fóru sdílením svých zkušeností nebo čteme knihy, hledáme na netu atd. Ale to je zatím ta nižší úroveň učení.
Pán Bůh všechno vědění předal v nějaké posloupnosti od nejvyšších bytostí k mudrcům zde na zemi a člověk se opět učí od nejnižší úrovně a aby mohl skutečně jednou porozumět všemu tomuto učení bude muset jednou během života nebo životů učitele přijmout. Kvalita učitele je vždy taková pro jakou je žák připraven a na takové úrovni si žák učitele hledá a vzdělává se. Pravý duchovní učitel je potřeba, protože sám prošel učebním systémem a vlastní proměnou, je kvalifikovaný, má poznání a tudíž je autorizovaný předávat vědění, vždy podpořit a pomoc.
Bez toho kroku se bytost nedostane o úroveň výš i když si to sama může myslet.
Vlastně je to projev úcty k Pánu Bohu protože přijímáme a ctíme jeho autorizované zástupce a to je stejné jako mít úctu k samotnému Bohu. Bohu je milejší když vidí, že věřící člověk chová úctu k věřícímu a žijícím kolem sebe než když druhé nesnášíme, ale Jemu se klaníme.

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Runová magie

Příspěvekod beo » 08 bře 2016, 17:09

Milá Roto, mistr se vždy najde pokud je žák připraven, říká se, že pokud by nebyl vhodný mistr na zemi tak sám Bůh sestoupí na zem, aby onoho žáka toužícího po pravdě vedl - o tom jsem však nepsal. Na runy nepotřebuješ speciálního mistra, pokud ovládáš do jisté míry univerzální zákony. Z počátku nás učí především osud a i ten největší mistr nám může jen ukázat směr, ale jít musíme každý "sám". Rovněž projevem úcty k Bohu je především pokora, tedy přijetí svého osudu, na základě naší práce a díky milosti Boží k nám přivede mistra, jenž nás vede. Úctu pak projevíme především tak, že konáme a maximálně zhodnotíme onu milost (Mat. 25). Mistra nejspíš nezajímá projev úcty k němu samému, protože to nemá hodnotu, vděčnost je však na místě. To co se ale počítá je praxe, konání a důslednost v tom co si po nás Bůh žádá (kéž bych tak plně a vědomě jednal) - to je pro mě skutečný projev úcty a ono to velké DÍKY.

Děkuji tak za podnět, alespoň jsem si některé myšlenky sám ujasnil.
Ať se daří! :)
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti